Jump to content

Photo
- - - - -

[Muzyka Taneczna Z Lat 80-Tych I 90-Tych] 80S And 90S Music Mix - April 2010

31 replies to this topic

#1 DawidWarsaw

DawidWarsaw
  • Forumowicz
  • 0 Postów:

Posted 10 April 2010 - 21:17

DawidWarsaw w 20 minutowym miksie muzyki tanecznej lat 80-tych i 90-tych.

Nagrano w kwietniu 2010.

Część 1:

Część 2:

Lista użytych utworów:

W części pierwszej miksu:

1. Dr. Alban - It's My Life (Radio Edit)
2. Earth, Wind & Fire - Let's Groove (Restless Soul Inspirational Information Mix)
3. Beat It - Michael Jackson
4. Wham! - Everything She Wants
5. Madonna - Holiday
6. S'Express - Theme From S'Express
7. Tatjana - Chica Cubana (Mix Version)

W części drugiej miksu:

7. Tatjana - Chica Cubana (Mix Version)
8. Harold Faltermeyer - Axel F (12 Disco Version)
9. Sabrina - Boys
10. Rick Astley - Never Gonna Give You Up

Użyty sprzęt:
Odtwarzacze 2 x Denon DN-HS5500
Mikser: Pioneer DJM-800
Słuchawki: Pioneer HDJ-1000

Miks ten bierze udział w konkursie TenMinMix.pl więc można na niego zagłosować. Znając plotki na temat TenMinMix.pl proszę głosujących i uczestników o dojrzałość w kwestii głosowania, żeby nie było znowu komunikatów na stronie o dużej dawce nadużyć. Grajmy fair Bracia i Siostry...

Postaram się niedługo opublikować kolejne miksy innych gatunków muzycznych.

Ten post był edytowany przez DawidWarsaw: 13 April 2010 - 03:34

Moja YouTubowa telewizja ;) : www.YouTube.com/DawidWarsaw

#2 underfunk

underfunk
  • Forumowicz
  • 95 Postów:

Posted 15 April 2010 - 14:31

Ciekawie zmiksowane utwory :)

Jak lubisz robić mixy w tych klimatach to weź machnij takiego z hiciorami z 70 minut i wrzuć na forum w mp3 to chętnie pobiorę - przyda się na melanże :D

#3 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 15 April 2010 - 14:42

[Offtopic mode on:]
największy ból domówek
[Offtopic mode off:]

#4 Special_Fx

Special_Fx
  • Forumowicz
  • 198 Postów:

Posted 15 April 2010 - 18:23

Dobrze Ci to wychodzi :]

#5 DawidWarsaw

DawidWarsaw
  • Forumowicz
  • 0 Postów:

Posted 15 April 2010 - 22:48

największy ból domówek

Pasior Bracie: Po co trzepać dywany podczas domówki, skoro można to zrobić w dzień na trzepaku :P

@underfunk:

Trzymaj się chopak - następne miksy już niebawem!! :D

@Special_Fx:

Dzięki Bracie! Jeśli chcesz, żeby pierwszy polski DJ wygrał TenMinMix światowy, to oceniaj wideo w YouTube :) , a tak poza tym, to możesz na mnie zagłosować na TenMinMix.pl
Wszystkiego dobrego i, jak powiedziałem, niebawem nowe miksy - kto wie jaki gatunek muzyczny tym razem - nie zamykam się bowiem na przeróżne gatunki muzyczne! I ZDECYDOWANIE nie zgadzam się z niektórymi DJami, którzy mówią (cytat): "To nie za dobrze świadczy o DJu, gdy miksuje różne gatunki muzyczne".

#6 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 15 April 2010 - 22:54

nie no ja nie mówię ,że lipa muzyka czy miks
nie jest ogólnie źle chyba (nie słuchałem wszystkiego).. z tym ,że w moim doświadczeniu to było 'puśćcie cherry lady' albo 'białego misia' itp

#7 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 16 April 2010 - 06:00

Bez wodotrysków, ale dobre - takie ma być :)

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#8 djsolar.com

djsolar.com
  • Forumowicz
  • 651 Postów:
  • Interests:dj

Posted 16 April 2010 - 09:10

Taka muzyka ma swój target (30+) a co za tym idzie - finanse:)
My booth http://forum.djshop....showtopic=19683

Aktualnie skromnie : CDJ1000mk3 - DJM800 - EFX 1000 - CDJ1000mk3 , Stanton DJPRO 2000 , Traktor Scratch Pro , Traktor X1 , Audio 4 dj
=======
Moje sety : http://soundcloud.com/djsolar

Facebook : http://www.facebook.com/solardj

#9 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 16 April 2010 - 09:50

Dawid - odezwij się na priv

#10 DawidWarsaw

DawidWarsaw
  • Forumowicz
  • 0 Postów:

Posted 16 April 2010 - 11:05

Taka muzyka ma swój target (30+) a co za tym idzie - finanse:)

Nie zgodzę się, że chodzi o target powyżej 30 roku życia. Przy takiej muzyce doskonale bawią się dwudziestoparolatkowie, tylko nie tak nadęci, żeby stwierdzać że starsza muzyka to "g....".

Wystarczy przejść się w piątek do warszawskiego klubu Organza, żeby zobaczyć jak doskonale działa na 20-latków muzyka z lat 70, 80, 90-tych :) .

Natomiast do co muzyki trance, minimal, house, to rzeczywiście zauważyłem, że świetnie trafia do 17-22 latków.

Ja jestem otwarty na niemal każdy rodzaj muzyki. I uważam, że często muzyka taka, jak w tym tutaj miksie, jest bardziej porywająca, niż monotonny house, czy monotonny minimal, techno lub trance.

Jeśli by ktoś chciał w Warszawie się wybrać na dobrą zabawę przy muzyce z lat 70, 80 i 90, w Warszawie, to szczerze polecić mogę DJa Arqsha - piątki Organza, soboty klub Stereo.

Niebawem na moim kanale wideo z Organzy, a tymczasem poniżej załączam wideo z Stereo (rzeczywiście sporo tam osób podchodzących pod 30-stkę, ale to raczej kwestia tego lokalu - gdzie sala taneczna sąsiaduje z dużą salą "stolikową".

---------------

@Adrian4u:

Jak masz coś, to sam napisz...

#11 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:
  • Interests:fb.com/armando.photographie

Posted 16 April 2010 - 11:21

tylko nie zaczynaj z ta monotonia, bo cie zasypie kawalkami w ktorych caly czas wyraznie cos sie dzieje, wiec taki otwarty ty nie jestes

facebook fanpage

Canon 5DmkIII + Canon 5DmkIII, EF 70-200 f2.8L II IS, EF 50 f1.4, EF 85 f1.2L II, EF 24-70 f2.8L II 

#12 DawidWarsaw

DawidWarsaw
  • Forumowicz
  • 0 Postów:

Posted 16 April 2010 - 12:13

tylko nie zaczynaj z ta monotonia, bo cie zasypie kawalkami w ktorych caly czas wyraznie cos sie dzieje, wiec taki otwarty ty nie jestes

Eh... To, że napisałem, że muzyka house, trance, minimal bywa monotonna, nie znaczy, że zawsze jest. I mam zamiar to pokazać w moich najbliższych miksach, które opublikuję niebawem, jak znajdę trochę czasu.

Natomiast można powiedziec, że muzyka house na imprezach częściej bywa bardzej monotonna niż muzyka z lat 70, 80, 90-tych, to można się przekonać na imprezach i porównać atmosferę.

Zatem chciałem wyrazić mój sprzeciw wobec wypowiedzi wielu młodych DJów, że muzyka z lat 70, 80, 90-tych, to "g....". I też tu nie interpretuj, że ktoś konkretny w tym temacie tak napisał, bo nie napisał.

Ten post był edytowany przez DawidWarsaw: 16 April 2010 - 12:13

#13 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:

Posted 16 April 2010 - 13:06

a co ja bede dyskutowal ze slepo zapatrzonym we wlasny gust ;]

facebook fanpage

Canon 5DmkIII + Canon 5DmkIII, EF 70-200 f2.8L II IS, EF 50 f1.4, EF 85 f1.2L II, EF 24-70 f2.8L II 

#14 djsolar.com

djsolar.com
  • Forumowicz
  • 651 Postów:

Posted 16 April 2010 - 13:51

Muzyka starsza trafia do ludzi ktorzy za mlodu bawili sie przy takiej muzyce . To ze muzyka elektroniczna trafia do troszke mlodszych to mnie to nie dziwi ale za 5 czy 10 lat te osoby co maja po 22-23 lata beda mialy prawie 30 a kolejne pokolenie bedzie sie bawic np: przy d'n'b .

Nie zgodze sie ze house jest monotonny. Ok są kawałki tech house ktore mogą się wydawac monotonne , ale to ma swoj klimat. Generalnie duza czesc kawalkow house wywodzi sie z disco , wiec skoro disco nie jest w/g ciebie monotonne to house tymbardziej. (poczatki house to wlasnie sample z disco z dodanym mocniejszym kickiem i linia basową to disco stalo sie monotonne i kombinowano aby dodać energii kawalkom - tak w skrocie.)

To że lata 90 są "słodko-cukierkowe" siala lala to nie znaczy ze inne style sa monotonne.

p.s. moze dzis wrzuce swojego seta disco '70 i mam nadzieje ze mnie nie zjecie :P

Ten post był edytowany przez djsolar.com: 16 April 2010 - 13:52

Aktualnie skromnie : CDJ1000mk3 - DJM800 - EFX 1000 - CDJ1000mk3 , Stanton DJPRO 2000 , Traktor Scratch Pro , Traktor X1 , Audio 4 dj
=======

#15 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 139 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:10

Wiecie co jest wyjątkowo kijowego w imprezach z muzyką z tych lat z punktu widzenia Dj'a? Ten repertuar (jakby nie patrzeć) nigdy się już nie zmieni! Nigdy już nie pojawi się nic nowego, nikogo nie będzie można zaskoczyć jakimś nowym super kawałkiem znalezionym po 4 godzinach przeglądania po różnych sklepach. To jest właśnie dla mnie piękne - szukanie, szukanie i jeszcze raz szukanie kawałków, które później z wielką przyjemnością i satysfakcją można zagrać. Druga sprawa, że jako słuchacz na dzień dzisiejszy pałam nieskromną nienawiścią do wszelkich tego typu imprez bo ile można słuchać i bawić się przy tym samym???

#16 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:14

a jakbys grzebal w indie dance czy nu disco znalazlbys wiele kawalkow, ktore nie tylko spodobaly sie ludziom, ale i zmusily ich do rewizje wlasnych gustow

facebook fanpage

#17 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 139 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:24

a co ma indie i nu disco do hitu w stylu La Bamba albo Coco Jambo?

#18 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:31

chcesz powiedziec ze nikt juz nie robi takiej muzy?

facebook fanpage

#19 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 139 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:42

Oczywiście, że robią. Ale nie w tym rzecz. Sprawa się rozchodzi o to, że ilekroć razy bym się nie pojawił na imprezie z hitami lat 60-90 to zawsze słyszę te same pozycje, bo jakby nie patrzeć, siłą rzeczy ten repertuar nigdy się nie zmieni (to jest dla mnie zwyczajnie nudne). Jeśli pójdę na taką imprezę i usłyszę, że DJ jak to ująłeś, dokonał rewizji swoich gustów i eksperymentalnie zamieścił na swoim secie nu-disco czy indie i publiczności się to spodobało, hyle czoła. Póki co w Poznaniu nie dane było mi coś takiego uraczyć.
I jeszcze jedna sprawa, nie wiem jak w innych miastach (pewnie jest podobnie) ale w moim imprezy ze starymi hitami stały się tylko i wyłącznie narzędziem do zarabiania kasy (pewność że lokal będzie pełny) - "bo ludzie się przy tym bawią i na pewno przyjdzie ich duzo" (a innych ludzi co słuchają czego innego to już nie ma?). Jeśli stosunek np. imprez typowo house i starych hitów byłby 50% bym się nie czepiał. Ale ten stosunek w Poznaniu wynosi przynajmniej 8/10 na niekorzyść housu. I to mnie nie powiem co...

Ten post był edytowany przez Absurdare: 16 April 2010 - 15:48

#20 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 1,941 Postów:

Posted 16 April 2010 - 15:58

ja się zgadzam że jest bardzo ograniczona pula staroci z lat 80,90 które są na tyle dobre i rozpoznawalne że można je ludziom zagrać, fakt starej muzy jest mnóstwo, ale co z tego, ja myśle że z lat 90 jest może maks ze 100 rozpoznwalnych hitów gdzie ludzie bedą się bawić, podobnie z lat 80, z tego względu gra się na każdej takiej imprezie to samo i będzie się pewnie grało dopóki ludziom się nie znudzi,
co nie zmienia faktu, że dla mnie np. najlepsze lata dla światowej muzyki tanecznej to właśnie lata 90 (może dlatego że to moja młodość :) )

co do samego seta, na pewno jeden z ciekawszych w całym tenminmixie, oryginalny muzycznie (a taką muzyke miksuje się dużo trudniej niż typowe klubowe klimaty) jak i technicznie, na początku fajny trick z modulowaną melo na CUE

DJM850, RMX1000, 2xTechnics1210mk2, Serato SL2, Kontrol S4, Xone:K2
c-tite.pl

#21 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,459 Postów:

Posted 16 April 2010 - 16:28

Szkoda, że nie grasz drummów

Największy muzyczny serwis informacyjny w Polsce: INFOMUSIC.PL

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#22 djsolar.com

djsolar.com
  • Forumowicz
  • 651 Postów:

Posted 16 April 2010 - 18:11

Oj nie przesadzajcie samych lat 70 "do zagrania" mam w kolekcji 20 CD

=======

#23 djzaurus

djzaurus
  • Forumowicz
  • 13 Postów:

Posted 16 April 2010 - 20:32

Chłopaki widzę że królują u Was "oryginalne nośniki", nie ma to tamto :) pamiętam jak za singiel Mallorca dałem 100 PLN i to jest satysfakcja z grania gdzie zarabiałem tyle za jedną noc grania.

#24 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 16 April 2010 - 20:46

@ djzaurus - spokojnie można "evergreeny" dostać na oryginalnych nośnikach i wcale nie za wielkie pieniądze - choćby 8-płytowa (3 albumy po 2 CD, czwarty lbum CD + DVD z teledyskami) kolekcja sygnowana przez Bohdana Fabiańskiego - całość chyba kosztowała koło 140pln - kupiłem i naprawdę świetne kawałki. Poza tym komisy, antykwariaty....
a Muzyka 70-90 to nie tylko disco, to rewelacyjne funky, stare electro/break/b-boy, to również świetny stary amerykański hip-hop, początki house (polecam znaleźć French Kiss - nie pamiętam czyje to było), Dr Acid Mr House (to tytuł); to Nena, nowa fala, punk i electro-punk z którego wyrosło na przykład Depeche Mode, Kajagoogoo oraz cały nurt elektroniki - OMD, Duran Duran, A-ha, Erasure, Alphavill.....
Jest w czym wybierać - i na pewno się nie znudzi.

Bo to nie tylko Abba, Boney M, Bee Gees czy potem Bad Boys Blue, Modern Talking i cała góra kawałków z nurtu New Romantic czy cycate Sabrinki i Samanthy Fox....

Ale o tym trzeba wiedzieć - nie ograniczać się tylko d jednego gatunku, "bo innego nie gram" - a po prawdzie - nie umiesz grać :P

#25 djsolar.com

djsolar.com
  • Forumowicz
  • 651 Postów:

Posted 16 April 2010 - 21:02

Nie przesadzajmy z tymi cenami , ok zgodze sie ze pierwsze wydanie to kosztuje swoje, ale wiekszosc nagran mozna zakupic na wyprzedażach .

=======

#26 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 1,941 Postów:

Posted 16 April 2010 - 21:49

a Muzyka 70-90 to nie tylko disco, to rewelacyjne funky, stare electro/break/b-boy, to również świetny stary amerykański hip-hop, początki house (polecam znaleźć French Kiss - nie pamiętam czyje to było), Dr Acid Mr House (to tytuł); to Nena, nowa fala, punk i electro-punk z którego wyrosło na przykład Depeche Mode, Kajagoogoo oraz cały nurt elektroniki - OMD, Duran Duran, A-ha, Erasure, Alphavill.....

Bo to nie tylko Abba, Boney M, Bee Gees czy potem Bad Boys Blue, Modern Talking i cała góra kawałków z nurtu New Romantic czy cycate Sabrinki i Samanthy Fox....

Ale o tym trzeba wiedzieć - nie ograniczać się tylko d jednego gatunku, "bo innego nie gram" - a po prawdzie - nie umiesz grać :P

ale to nie chodzi o to, tak samo jak teraz 90% ludzi na dyskach ogarnia z nowych rzeczy tylko hity z ESKI i VIVY tak samo z lat 80 czy innych "chodzą" tylko określone hity i tyle, więcej się tego już nie wyczaruje

DJM850, RMX1000, 2xTechnics1210mk2, Serato SL2, Kontrol S4, Xone:K2
c-tite.pl

#27 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 16 April 2010 - 22:12

a tu się zdziwisz - 70-90 można wchooy wyczarować :)

#28 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 139 Postów:

Posted 17 April 2010 - 08:18

Ale poleciałeś Adrian teraz :P "rewelacyjne funky, stare electro/break/b-boy"? "to również świetny stary amerykański hip-hop"? gdzie? jak? o której? za co i po co? są na prawdę takie imprezy gdzie wpuszczają takie rzeczy pomiędzy la bambę a coco jambo? ja wszystko rozumiem ale panowanie Dj's na tych imprezach chyba nie, i tak uparcie męczą ludzi objechanymi na 1000 sposobów hitami.

#29 djzaurus

djzaurus
  • Forumowicz
  • 13 Postów:

Posted 18 April 2010 - 10:12

@ djzaurus - spokojnie można "evergreeny" dostać na oryginalnych nośnikach i wcale nie za wielkie pieniądze - choćby 8-płytowa (3 albumy po 2 CD, czwarty lbum CD + DVD z teledyskami) kolekcja sygnowana przez Bohdana Fabiańskiego - całość chyba kosztowała koło 140pln - kupiłem i naprawdę świetne kawałki. Poza tym komisy, antykwariaty....

kolego:) mam je wszystkie te składanki od Fabiańskiego oprócz tego DVD bo mi nie potrzebne:) ale mówię, że koledzy trochę niefer grają co do użytkowników co grają takie numery z oryginałów przez lata uzbieranych:)

#30 DawidWarsaw

DawidWarsaw
  • Forumowicz
  • 0 Postów:

Posted 22 April 2010 - 15:25

Ciekawie zmiksowane utwory :)

Jak lubisz robić mixy w tych klimatach to weź machnij takiego z hiciorami z 70 minut i wrzuć na forum w mp3 to chętnie pobiorę - przyda się na melanże :D

Underfunk masz tu swoje 30 minut oldschoolowego disco-funku Bracie... Na Soundcloud można pobrać jako MP3. Nagrałem też wideo do tego miksu (3 części po 10 minut), ale, jak już nie raz mi się zdarzyło, YouTube wycieło dźwięk z miksu, prawdopodobnie z powodu, że miks zawierał utwory z Warner Music Group. Już wysłałem prośbę do WMG o zezwolenie na użycie tych utworów, ale na odpowiedź moge długo czekać, więc zdecydowałem się w tym czasie opublikować samo audio.

Listen on Soundcloud.com

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow