Jump to content

Photo
- - - - -

Set I Jego Dlugosc, Komercha Itd

8 replies to this topic

#1 msq

msq
  • Forumowicz
  • 1,265 Postów:

Posted 29 May 2006 - 19:59

w piatek prawdopodobnie zanosze do klubu(klub nie klub, dyskoteka - jak zwal tak zwal) swojego seta zeby sprobowac zagrac w klubie, tamtejszy dj mi powiedzial zebym najpierw mu przyniosl secik
powiedzial jeszcze ze min 30 min zeby mial

zauwazylem ze tamtejsi dje graja dlugo walek koncowa minute mixuja i przechodza na nastepny
lokal zaiscie komercyjny lecz na poczatku na rozgrzewke no i wiecej w piatki graja wiecej house'u i dlatego zdecydowalem sie zapytac o mozliwosc zagrania...

i tu moje pytanie:
czy mam sie troche ustosunkowac do nich i grac nieco dluzej kawalki? jak widzicie np 40 minutowy set? wiem ze to nie dlugo ale jakie macie zdanie na temat setow ponizej godziny? chodzi mi o to jak to jest spostrzegane bo powiedzial mi 30 min ale np dam mu 35 i powie ze cosik krotki....

teraz tak... niezamykam sie scisle w okreslonych gatunkach, generalnie house i jego odmiany a pozniej w zaleznosci od imprezy komercha, czy nawet "hity radiowe" zdazylo mi sie grac na 18-tce...

chce nagrac secik w klimatach house'owych mniej wiecej takich jakie panuja na imprezach w piatki... tylko nie wiem jak z dlugoscia no i wiem ze kazdy mixuje inaczej ale czy np powinienem jak najdluzej mixowac i 'jeden za drugim' zeby pokazac jak najwiecej umiejetnosci czy poprostu grac tak, ze leci walek np 4 minuty pozniej go mixuje z drugim i przechodze na nastepny?
moze troche namieszalem i glupio sie pytam ale to bedzie moj pierwszy secik ktory zanosze gdziekolwiek no i bedzie to set ktory moze zawazyc na byc albo i nie w tamtym klubie....

::NUMARK TTX::Reloop RMP1s::Reloop RMX 20::Reloop RH-2450::AMILO PRO::KORG padKONTROL

Mr Add
  • Mr Ad

#2 dualboy

dualboy
  • Forumowicz
  • 412 Postów:

Posted 29 May 2006 - 20:07

wszystko zalezy od okolicznosci, publiki, preferencji i DJ'a
sa ludzie którzy grają krótkie seciki ale zato bardzo mocne i porywajace
sa tacy ktorzy grają długo a nudno lub długo a super
zalezy, lepiej zebys zagrał krótszego seta, który bedzie sie ludzioom podobał, zaskoczy ich, wciagnie
oraz spodoba sie djowi
dobierz płyty itd i dawaj
zalezy tez od twoch mozliwosci

co do muzyki, to nieukrywam ale ja tez mam płytki z hitami radiowymi
na zwykłe imprezki gdzie przychodzi dużo ludzi, to sie podoba
lubie tez wgrywac hip hopowe wokale w sety itd

co do ługosci to naprawde wyczujesz

najdłuzszy set jakiego zagrałem miał około 6 h, non stop tylko ja na tzw allnighterze od 00.00 do 6.00
i ludzie sie super bawili, a grałem tez przed publiką tak ciezka ze oddałem decki po 30 min, albo poprostu nieczułem sie na siłach
.:mod:. Uzytkownik jest zbanowany a jego posty sa na forum tylko w celach humorystycznych. Radzimy nie pozyskiwac z nich "wiedzy" .:mod:.

#3 Kily ALT+F4

Kily ALT+F4
  • Forumowicz
  • 385 Postów:
  • Interests:sport , muzyka , polityka

Posted 30 May 2006 - 08:36

Zgadzam się z przedmówcą , skoro jeszcze cię nie znają to ...

NIECH CIĘ POZNAJĄ !!

nie będą cię pamiętać jak zagrasz im wolno , nudno i nie będą się przy tym bawić.
Skoro masz 30 min , to może być i dużo i mało , ważne by :
- zagrać im coś co lubią
- coś co jest im znane
- zagrać z pasją
- mocno i z klasą
- oderwać ich od stolików i od ściany :)
- zagrać z jajami
- nie dać plamy :D

jeśli zagrasz im coś co lubią i znają i się wciągną to można im zapodać coś swojego lub coś sco się lubi ze swojego gatunku a też to zaakceptują , ale trzeba uważać by nie przedobrzyć bo machną ręką.

Hity radiowe są ok , ale oczywiście mam nadzieje , że nie Radio edity tylko jakieś fahjne remixy tych "hitów" bardzo nie odbiegające od orginału :)

All in all i tak musisz wyczuć publike , już podpatrzeć co lubi , i przy czym najlepiej się bawi .
mgr - MAGAZYNIER ;)

The silicon chip inside her head
gets switched to overload
and nobody's gonna go to school today
she's gonna make them stay at home
And Daddy doesn't understand it
He always said she was good as gold
And he can see no reason
Cos there are no reasons
What reasons do you need to be shown

Tell me why
I don't like Mondays
I want to shoot
The whole day down

#4 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 30 May 2006 - 09:26

(...)
- nie dać plamy :D
(...)

E jak gdzies Ci tam podjedzie plytka a Cie polubia to i tak bedzie git :) hehehe
Wóda, dziwki, koks i zapiekanki...
Posted Image

#5 Kily ALT+F4

Kily ALT+F4
  • Forumowicz
  • 385 Postów:
  • Interests:sport , muzyka , polityka

Posted 30 May 2006 - 09:30

To akurat małe przestępstwo :)

gorzej jak zagrasz słynny juz utwór grupy Sound of Silence pt : "CISZA " !!!!
mgr - MAGAZYNIER ;)

The silicon chip inside her head
gets switched to overload
and nobody's gonna go to school today
she's gonna make them stay at home
And Daddy doesn't understand it
He always said she was good as gold
And he can see no reason
Cos there are no reasons
What reasons do you need to be shown

Tell me why
I don't like Mondays
I want to shoot
The whole day down

#6 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 30 May 2006 - 10:35

Aaaa... taka wpadka no to juz niezly teges :)
Wóda, dziwki, koks i zapiekanki...
Posted Image

#7 Sputnik

Sputnik
  • Forumowicz
  • 123 Postów:

Posted 30 May 2006 - 15:22

Sugeruje nagrać 3 sety.
Pierwszy, który jako warm-up, nie znam się na hałsie, ale myśle, że coś lekkiego, na rozkręcenie ludzi, ciekawe wkręty, dłuższe miksy, ciekawe połączenia.
Drugiego, powiedzmy, że granego w najlepszym czasie, gdy ludzie są już rozgrzani i czekają na coraz więcej : ] Prefererowałbym coś mocniejszego, dużo zabawy i ciekawych połaczeń.
Trzeciekgo, jako tego, który byłby grany pod koniec imprezy. Bez zamulania i monotonii ale też niezbyt mocno.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że jeżeli zagrasz pierwszy raz, będziesz mógł wybrać sobie czas, więc myślę, że jest dobrym pomysłem pokazanie, że jesteś przygotowany od strony technicznej i muzycznej, do zagrnia różnego typu setów w zależności od czasu w którym będziesz go grał.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

| 3 x Technics SL-1210 mk2 | | Ecler NUO 5 | | Ecler ECH602 DJ |

http://www.myspace.com/acidsputnik

http://www.slowbuthard.net

#8 msq

msq
  • Forumowicz
  • 1,265 Postów:

Posted 30 May 2006 - 16:07

dzieki ale troche zle mnie zrozumieliscie...
mam nagrac seta dj'owi do przesluchania i jak mu sie spodoba to ew bede mogl zagrac...

a tu jeszcze moje pytanko... zawsze gram 'fristajla' biore co jest pod reka lub wlaczam to co mi odpowiada i tak sobie grywam... pare razy ukladalem seciki ale na dluzsza mete to niewychodzilo
teraz tez nagrywam spontaniczne sety...
jak myslicie ulozyc cos czy nagrac jakis fajny spontaniczny set i takiego zaniesc?

Ten post był edytowany przez msq: 30 May 2006 - 16:08

::NUMARK TTX::Reloop RMP1s::Reloop RMX 20::Reloop RH-2450::AMILO PRO::KORG padKONTROL

#9 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:
  • Interests:Doing my own thing

Posted 30 May 2006 - 16:29

jak myslicie ulozyc cos czy nagrac jakis fajny spontaniczny set i takiego zaniesc?

Przygotuj sobie i przemyśl. Żeby to miało ręce i nogi. Nagraj coś zaskakującego. Jeśli to ma być demo do typowo komercyjnej dyskoteki to proponuje dużo różnych mashupów w tych klimatach. Wynajdź też jakieś undergroundowe remiksy tych wszystkich hitów. Zagraj coś co niby wszyscy znają, a czego nikt nie grał wcześniej. Zaskocz ich! ;-)

Pozdrawiam, Marek.

Ten post był edytowany przez raptorek: 30 May 2006 - 16:29

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow