Jump to content

Photo
- - - - -

Studio - Kabina Do Nagrywania;)

12 replies to this topic

#1 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 19 April 2008 - 16:38

Witam
Chciałbym niebawem zaadaptować moją garderobę na kabinę do nagrywania wokalu (i nie tylko). Pomieszczonko ma około 13m2 powierzchni ścian i sufitu (w zasadzie nie jest to sufit, tylko tak zwane skosy). Na szczęście okien nie ma. W razie czego, jakieś foto mogę wrzucić.
.:mod:. Sorry, nie chciało mi sie celować w same linki do [nie_reklamuj] wiec poleciał tez tekst z ich okolicy .:mod:.
Na [nie_reklamuj] (do którego linki tutaj traktowane sa jak woda święcona w piekle...) znalazłem 2 rodzaje mat, z tego co obliczyłem całkowity koszt wyniósłby około 200 zl. Chyba lepsze to niż bawienie sie w koce i wytłaczanki do jajek.

Zastanawiam się tylko jak te pianki zainstalować na ścianach.
Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania, w miarę możliwości (niestety!) jak najmniejszym kosztem i żeby były proste do zrealizowania. Jedno zastrzeżenie to to, że nie chciałbym zdewastować ścian, czyli jakieś super kleje, betony i gładzie nie wchodzą w grę;P Najlepszym rozwiązaniem było by takie, gdzie w razie jakiś zmian będzie można to wszystko zdemontować bez szkody dla ścian i sufitu - ale ma się to wszystko trzymać i być w miarę trwałe.
"Studio" ma służyć na razie do amatorskich nagrywek, ale chyba jasne jest, że chce je zrobić jak najlepiej.
Bardzo liczę na waszą pomoc i opinię.

Pozdrawiam

P.S. Doskonale edytujecie posty, pogratulować! Pół posta poszło wpiz***.

Ten post był edytowany przez Igorbwoy: 19 April 2008 - 18:29

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Redi

Redi

-=-Forumowicz-=-

• Validating
  • 3,189 Postów:

Posted 19 April 2008 - 18:13

kabina wokalowa hehe... wokalna jak już coś. Hmmm wygłusz jakoś i możesz nagrywać, to wszystko. Czymkolwiek, pozawieszaj kołdry, koce na ścianę, bądź jak masz hajs to jakieś gotowe pianki, lub inne styropiany. Żadna filozofia.

#3 Niedziu

Niedziu
  • Forumowicz
  • 393 Postów:
  • Interests:Muzyka

Posted 19 April 2008 - 21:15

...gdzieś kiedyś czytałem,że dobrze jest nagrywać wokal przy otwartej szafie z ciuchami,bo nie ma takiego pogłosu,no i tak jak mówi Redi jakieś koce itp. Chyba,że zależy Ci już na wyciszeniu konkretniejszym...

A&H Xone 4D and Laptop and Behringer BCR2000.

#4 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 19 April 2008 - 21:31

...gdzieś kiedyś czytałem,że dobrze jest nagrywać wokal przy otwartej szafie z ciuchami,bo nie ma takiego pogłosu,no i tak jak mówi Redi jakieś koce itp. Chyba,że zależy Ci już na wyciszeniu konkretniejszym...

Tak jak napisałem, zależy mi na konkretniejszym wyciszeniu, ale małym kosztem. Stąd też sugestia dotycząca rodzajów mat i tego co pod nie wsadzić.

#5 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 19 April 2008 - 21:52

Hmm, no ale precyzujcie. Co innego izolacja (np zeby nie bylo slychac sasiadow za sciana), a co innego rozproszenie fal dzwiekowych (zeby nie bylo echa, poglosu). Jesli chodzi o to drugie (a domyslam sie, ze tak), to Redi ma racje, takie rozwiazania moga wystarczyc. Takie rzeczy pochlaniaja dzwiek, nie odbijajac go (a przynajmniej w bardzo malym stopiniu).

Jesli pieprze glupoty (a chyba nie :P), to wybaczcie, ale wlasnie z knajpy wrocilem :)

#6 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 19 April 2008 - 22:58

Jesli chodzi o to drugie (a domyslam sie, ze tak), to Redi ma racje, takie rozwiazania moga wystarczyc. Takie rzeczy pochlaniaja dzwiek, nie odbijajac go (a przynajmniej w bardzo malym stopiniu).

W rzeczy samej, skoro chcę wygłuszyć pomieszczenie do nagrywania to pianki mają za cel właśnie wyeliminowanie pogłosu:) Sąsiedzi mnie nie obchodzą;)
Tak jak wspomniałem zależy mi na w miarę trwałym rozwiązaniu, nie chce mi sie bawić z kocami i innymi. Jestem zdecydowany kupić maty, tyle że nei jestem pewien czy są dobre jakościowo i spełnią swój cel bo są stosunkowo tanie.
I to co dla mnie najważniejsze to to w jaki sposób je zamontować na ścianach tak by ich nie zniszczyć . Słyszałem że dobry rozwiązaniem może być styropian na ścianę i na to maty akustyczne.
Co sądzicie? Da sie to zmontować jakoś bez większych zabiegów budowlanych?:P

Trochę się powtarzam, ale jeszcze nie uzyskałem konkretnej opinii na której mi zależy;)

Ten post był edytowany przez Igorbwoy: 19 April 2008 - 23:03

#7 Redi

Redi

-=-Forumowicz-=-

• Validating
  • 3,189 Postów:

Posted 20 April 2008 - 06:11

możesz zrobić tak jak mówisz i wtedy zaczepić je na grubą dwustronną taśmę piankową. Jak nie wiesz co to jest, to mogę fotę zrobić, wieszałem na to winyle i jest bardzo trwałe, tylko nie wiem, czy przy zdejmowaniu nie zejdzie Ci z kawałkiem ściany hehe.

Drugi sposób, to zamów te pianki, zmierz ściany, połącz je w takie kwadraty jak wielkość ścian, porób najpierw i połącz sobie je na podłodze cztery zgodne z wielkością ścian i po prostu postaw je przy ścianach.

#8 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 20 April 2008 - 11:18

możesz zrobić tak jak mówisz i wtedy zaczepić je na grubą dwustronną taśmę piankową. Jak nie wiesz co to jest, to mogę fotę zrobić, wieszałem na to winyle i jest bardzo trwałe, tylko nie wiem, czy przy zdejmowaniu nie zejdzie Ci z kawałkiem ściany hehe.

Drugi sposób, to zamów te pianki, zmierz ściany, połącz je w takie kwadraty jak wielkość ścian, porób najpierw i połącz sobie je na podłodze cztery zgodne z wielkością ścian i po prostu postaw je przy ścianach.

Taśma byłaby dobrym rozwiązaniem, byłbym wdzięczny za foto albo konkretną nazwę:) Jeśli chodzi o położenie przy ścianie to nie wchodzi w gre niestety, bo mam listwy , także maty musiałyby być jakieś 4, 5 cm nad podłoga co jest niemożliwe:) Jeśli taśma jest w miarę trwała i utrzyma pianki na ścianie to nei ma problemu bo mam tynk strukturalny położony tam, wiec sie nic nie zniszczy, gorzej sprawa wygląda z sufitem. No ale zobaczymy.

#9 kilan

kilan
  • Zaufany
  • 928 Postów:

Posted 20 April 2008 - 12:40

można zrobić tak jak Redi proponuje,ale np z ykorzystaniem kilku gwoździków - konstrukcja lekka,wiec i byle szpilki wystarczą,a będzie całkiem spoko przytwierdzone.

Z tańszych rozwiazań widziałem jedynie kabine ruchomą zrobioną na 4ch jeżdżących ramach do wiesznia ubrań( na tym powieszone kołdry) i było bardzo sympatycznie :) Czego studenci nie wymyślą <lol>

#10 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 20 April 2008 - 13:06

Czego studenci nie wymyślą <lol>

to chyba nie widziales jak sie robi studio fotograficzne bez kasy :D

#11 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 20 April 2008 - 13:39

można zrobić tak jak Redi proponuje,ale np z ykorzystaniem kilku gwoździków - konstrukcja lekka,wiec i byle szpilki wystarczą,a będzie całkiem spoko przytwierdzone.

Szpilki raczej w tynk nie wsadzę;)

#12 Redi

Redi

-=-Forumowicz-=-

• Validating
  • 3,189 Postów:

Posted 20 April 2008 - 14:11

tak więc chodzi o taką taśmę:

Posted Image

Posted Image

troszkę się za nią nalatałem po sklepach ogrodowo/gospodarczo/budowlanych no i znalazłem. Powinna wszystko utrzymać, w zależności ile jej użyjesz.

#13 Igorbwoy

Igorbwoy
  • Forumowicz
  • 27 Postów:

Posted 21 April 2008 - 16:55

Dzięki za info z taśmą. Po dokładnym obliczeniu sufitu okazało sie niestety ze cala powierzchnia do wyłożenia ma 21m2.... sic!
Analogicznie cena mat rośnie, i tutaj moja prośba, bo nei można wrzucać linków do [nie_reklamuj]:
Mógłby się ktoś ze mną skontaktować kto miał styczność z matami? Chodzi mi o ocenę jakościową bo cena zakupu niebagatelna a nie chciałbym wtopić pieniędzy w błoto. Podaje mail i gg: 1975759 oraz igorr@interia.eu ewentualnie PM, ale mogę nie zauważyć;P
Byłbym bardzo wdzięczny za kontakt.

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow