Jump to content

Photo
* * * * * 2 Głosów

Danny The Raven

32 replies to this topic

#1 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 18 December 2007 - 16:59

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Lista sprzętu:
  • 2 x Technics SL 1210 MK2
  • Mixer Pioneer Djm-800
  • Słuchawki Technics RP-DJ 1210
  • Native Instruments Traktor Scratch
  • laptop Samsung r60 plus (c2d 1,66;2gb ram;160gb;ati radeon 128mb ddr3)
  • 2 x Ortofon Concorde Digitrack set
  • Reloop mixer & media trolley bag
Gramofony
No co tu dużo gadać klasyka gramofonów dla jednych legenda, dla innych stara kostrukcja ze słabym silnikiem ustępująca Reloopowi 6k albo Vestaxom, czy innym gramkom. Dla mnie świetny gramofon, na którym świetnie mi się gra. Silnik wystarczająco mocny no i ten klasyczny, piekny wygląd :) Wkurza tylko zapadka na pitchu poza tym ideał :) Ogólna ocena 9+/10

Mixer:
Djm-800 jest moim drugim mixerem, wcześniej posiadałem Beha Djx-700 (tak tak wiem niestety to był mój błąd młodości nawet na pierwszy mixer nie poleciłbym go nikomu). Pionka swojego kupiłem w październiku poza nim myślałem jeszcze o a&h xone 92 albo o eclerze evo5, jednak wybór padł na pionka ponieważ mimo iż też gram z vinyli raczej gramofonów nie będę kupował,a tylko Cd, więc poszedłem w cyfrową domene pracy i cyfrowe wyjścia (których brak na każdy kanał np. Djm-700). Zaczne od wad tego mixera na pewno cena, która mogłaby bardziej oscylować wokół denona x1500s, do tego brak tak dobrego eq jak w xone 92 jednak 4 zakresowe eq to świetna sprawa przy mixowaniu. Myśle, ze wejście usb i mozliwość jakiejś edycji efektów byłaby fajna przy tej cenie mixera aczkolwiek aż tak nie była mi potrzebna. Co do plusów, na pewno sound color fx, który moim zdaniem jest świetnym patentem; całkowita cyfra co mi cd-djowi bardzo odpowiada zwłaszcza gdy na imprezach podłączam wyższe modele cdjów pioneera z wyjściami cyfrowymi brzeminie jednak wtedy jest krystaliczne na dobrym nagłosnieniu (mówi się, że cyfrowe jest plastikowe, a z analogowych mixerów zwłaszcza gdy leci vinyl cieplejsze to jednak uwazam, ze takie rzeczy to mozna głównie zobaczyć, a raczej usłyszeć w jakimś studiu nagraniowym, a na impreze takowe brzeminie w zupełności wystarczy, a nawet bym powiedział pieści ucho ;) ); efektor w zupełności mi wystarcza aczkolwiek patent korga iż na każdy kanał oddzielny jest efektor byłby bardzo fajnym rozwiązaniem.
Ogólna ocena waha się między 9+/10 bo jeszcze chyba nie wymyślono idealnego mixera jednakże Djm-800 to moim zdaniem jeden z najlepszych na świecie mixerów.

Słuchawki:
Technicsy RP-DJ 1210 są moimi drugimi słuchawkami, pierwszymi swoimi, które posiadałem były American Audio HP 500 (również nie trafiony moim zdaniem wybór jak na pierwsze słuchawki). Gdy miałem kupić słuchawki już miałem pare typów bo pracowałem na Stantonach, Sony, Pioneerach jak i na Technicsach i ten model własnie najbardziej mi podpasował swoją budową i wielkością, do tego dźwięk moim zdaniem jest naprawdę dobry, basy dość głebokie i mocne jak i również soprany dobrze sobie radzą(myślałem jeszcze nad Senkami HD25 jednak nie chciałem kupować w ciemno bo na nich nigdy nie pracowałem, a są dość drogie). Słuchawki dobrze wygłuszają jednak przy dłuzszej pracy bolą uszy od ucisku.
Ogólna ocena 9/10

NI Traktor Scratch:
Krótko i na temat: imo lepszy od Serato bo nowocześniejszy, przyjaźniejszy etc. Świetnie mi się na nim gra, póki co nie zawiódł na moim lapku śmiga jak marzenie

Inne:
Igły wprost stworzone do traktor scratcha dają świetny dzwięk, idealnie współpracują z vinylami z kodem czasowym aczkolwiek równie świetnie z klasycznymi vinylkami :)
Torby ułatwiają mi życie i to bardzo noszenie mixera sprawia dużo więcej przyjemności poza tym torba chroni od otarć i jest bardzo poręczna. Torba na Laptopa, vinyle, słuchawki itd również świetnie się sprawdza mimo wszystko, że torby są reloopowskie to relacja cena/jakość,przydatność na wysokim poziomie, trolley pomaga gdy trzeba daleko dojść do klubu, mnóstwo kieszonek , wszystko się pięknie mieści :) Laptop od znanego producenta Samsunga, który dopiero wszedł ze sprzedażą laptopów i musze przyznać, że nie ma na co narzekać imo porównywalne z hapekami i na pewno nie ustępują toshibie może design nie jest taki spektakularny jak w pavillonach,ale może się też podobać.

Opis sprzętu:
Sprzęt już po update'cie dla mnie kompletny sprzęt dj'ski.

Wady i zalety:
  • świetny, riderowy mixer
  • traktor scratch
  • gramofony
  • igły wysokiej klasy idealnie stworzone do systemów typu traktor scatch
  • sprzęt spokojnie na lata
  • cena mixera
  • dużo noszenia :P
Ocena:
9/10

Słowo końcowe:
Sprzęt, który na pewno pozwala na mój rozwój i go nie zatrzymuje, pozwalający zapraszać lepszych Dj'ów na imprezy. Raczej jestem zwolennikiem rozwiązań typu Pioneera i Technics choć myślałem poważnie o evo5 jednak riderowość mixera jest dla mnie ważna to też póki co nie zamierzam firmy zmieniać aczkolwiek nie jestem z tych osób co się kłócą, która firma jest lepsza bo po prostu każda opdowiada indywidualnym upodobaniom. Może pomyślę o jakichś playerkach na przyszłość typu cdj400 teraz myśle powoli o live actach, ale to tylko myśle ;) może coś przybędzie, na pewno case'y na gramki i laptop stand od stantona potem korg kaossliator, o którym ciągle myśle :)

Ten post był edytowany przez kruku: 20 October 2008 - 01:36

::: djm800 ::: 2 x technics sl 1210 mk2 ::: rpdj 1210 ::: laptop samsung r60 plus (c2d 1,66;2gb;160gb;ati radeon 128mb ddr3) + native instruments traktor scratch ::: 2 x ortofon concorde digitrack set ::: reloop mixer & media trolley bag ...

www.myspace.com/officialdtr
www.soundcloud.com/officialdtr

Mr Add
  • Mr Ad

#2 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 18 December 2007 - 17:15

Hehe, widze, ze motyw z karteczka staje sie coraz bardziej popularny... Ale to dobrze :) Fajny setup, chociaz setki wygladaja troche "lyso" przy DJM-800 ;]

#3 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 18 December 2007 - 17:30

No karteczka dobra rzecz ;) Bo jakby nie patrząc ktoś mógłby być jakimś "lanserem" i wkleić fotki nieswojego sprzętu, a o to tu przecież nie chodzi :) Co do setek niestety musze się zgodzić design raczej już wiekowy jak i braki setki, które wymieniłem czynią go troche średnio kompatybilnym z 800tką dlatego teraz kolejny rok odkładania hajsu z grania będzie na ... i tu właściwie nie wiem ciekaw jestem co nowego pioneer wypuśći zamiast 800mk2 i 1000mk3 i o ile te modele potanieją bo nie powiem marzy mi się tysiaczek pod każdą ręką, a zwłaszcza jego funkcjonalność :)
::: djm800 ::: 2 x technics sl 1210 mk2 ::: rpdj 1210 ::: laptop samsung r60 plus (c2d 1,66;2gb;160gb;ati radeon 128mb ddr3) + native instruments traktor scratch ::: 2 x ortofon concorde digitrack set ::: reloop mixer & media trolley bag ...

#4 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 18 December 2007 - 18:12

marzy mi się tysiaczek pod każdą ręką, a zwłaszcza jego funkcjonalność :)

e nie przesadzaj, tysiaczek co do funkcjinalnosci to az tak wiele nie oferuje :)

Kozak setup bedzie widze :)
Wóda, dziwki, koks i zapiekanki...
Posted Image

#5 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 18 December 2007 - 20:49

Danny The Raven fajna ksywka :)

gdyby nie te cdj100 powiedziałbym że chce taki setup :P mixerek marzenie :)

...gdy wszyscy mówią ze coś jest niemożliwe, to wtedy przychodzi Polak, który nie wie ze to jest niemożliwe i to robi...

#6 Falcon

Falcon
  • Forumowicz
  • 1,862 Postów:

Posted 18 December 2007 - 21:09

imo ja bym mixer inny kupil. za ta cene jakos pion mnie nie kusi :) (sorry ale taka moja opinia na temat tego mixera).
Kruku zrob jakas konkretna recke tych sluchawek

wie ktoś może jak się tego pozbyć i czy to mozliwe?

tez tak mialem. w miare dobrze gralo mi sie na audigy 2 jednak opoznienie bylo na poziomie 1ms ale potem kupilem monitory i to jest najlepsze rozwiazanie
Posted Image
Zajawkowicz to: KLIK

#7 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 18 December 2007 - 22:51

no cena niestety jest dużym minusem tego mixera choć musze przyznać, że kupiłem go taniej niż w większości sklepów jest choć i tak było to dużo pieniędzy co do recenzji słuchawek to jak wymyśle coś mądrego i bee potrafił wszystko jakos fajniej i bardziej fachowo opisać to napisze, pewnie w święta hehe :)

Danny The Raven fajna ksywka

gdyby nie te cdj100 powiedziałbym że chce taki setup mixerek marzenie

dzięki :) co do tych setek to nie są znowu aż takie złe, co jak co, ale jak ktoś ma 2 tysie na cdiki to innych bym mu nie polecił.

#8 dog

dog
  • Forumowicz
  • 306 Postów:

Posted 22 December 2007 - 17:41

A na czym vinyle odtwarzasz?? :lol:

.:mod:. Ojej, jak nam przykro, ze nie masz mozliwosci grania w klubach ani nigdzie poza domem... jeszcze jeden taki post i warn. /g .:mod:.

#9 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 22 December 2007 - 17:43

Co tu mialo byc smiesznego ze rzysz?
Posted Image

#10 avenger

avenger
  • Zbanowany
  • 853 Postów:
  • Interests:muzzic:<br />» house<br />» trance<br />» electro

Posted 22 December 2007 - 18:14

a jesli gra poza domem? :D

edit: patrzac na 3cia fotke, wydaj mi sie, ze masz krzywy cross

Ten post był edytowany przez avenger: 22 December 2007 - 18:18

today: rcd800 » djm400 « rcd800 ♠ senn hd205
tomorrow: cdj400 » djm400 « cdj400 ♠ ultrasone dj1
myspace account: adrianosse

#11 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 22 December 2007 - 19:37

a Ty ryj...

:)
Posted Image

#12 lucek

lucek
  • Forumowicz
  • 343 Postów:

Posted 22 December 2007 - 19:45

wrzuć wiecej fotek torby na winyle

Ortofon Concorde Nightclub mk2 / BST pr 106 / Numark ICDX / KORG KM 402 / BST PR 106 / TECHNICS RP DJ-1200 / Ortofon Concorde Nightclub mk2 / M-Audio Torq Conectiv Vinyl/CD Pack / Technics Matrix

#13 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 22 December 2007 - 19:48

a jesli gra poza domem?

albo jego brat ma w pokoju obok dwa technicsy :)

Ten post był edytowany przez djlonger: 22 December 2007 - 19:49

...gdy wszyscy mówią ze coś jest niemożliwe, to wtedy przychodzi Polak, który nie wie ze to jest niemożliwe i to robi...

#14 dog

dog
  • Forumowicz
  • 306 Postów:

Posted 22 December 2007 - 20:38

Tak albo jego stary to dj.Qbert

#15 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 22 December 2007 - 23:36

dog: no tak "bywa" , ze gram poza domem i tam gdzie gram są gramofony , a póki co niestety nie stać mnie na gramofon chociażby jeden (niestety jestem jedynakiem i nie mam brata z techami, a szkoda bo przydałby się taki braciszek ;) ) bo nie odrazu rzym zbudowano... więc Twój post rzeczywiście bezsensu jest zupełnie :huh: nie ukrywam też, ze raczej preferuje grać z cd i o wiele bardziej muzykę kupuję na beatporcie bądź na innych sklepach z mp3, a vinyli mam dosłownie symboliczną ilość bo liczba ich nie przekracza 20 bo kupuje tylko takie co bardzo chciałbym mieć na czarnym krążku.
Co do crossa patrze na mixer i patrze i kurcze jest prosty nie wiem może przez tą fotke tak to wygląda bo fotki robione z telefonu przy słabym oświetleniu, pozdrawiam.

ps. fotki torby wrzuce jutro chyba, że zajawkę bedę miał ok. 1 w nocy :D

#16 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 23 December 2007 - 00:25

maly offtop :) grasz breakbeat? odwiedzilem twojego myspace stad to pytanie :P

btw. dodalem cie do znajomych na myspace :)

Posted Image

#17 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 23 December 2007 - 01:45

kontynuująć Twój offtop to nie dziwie się czemu zapytałeś patrząc na Twój layout, a grać gram głownie house i jego podgatunki jak prog, electro, tech jak i czysty progressive, a zaczynałem od trance'u ,ale tego nie grywam już praktycznie w ogóle bo jak dla mnie obecnie trance is dead ;) (z pewnymi wyjątkami są artyści imho nadal wprowadzający świeżość do tego gatunku, ale niezbyt ich dużo jest ) ale mozna u mnie usłyszec w setach "brejki" np. pani waks (musze przyznać ta pani robi wrażenie swoimi produkcjami jak i setami np. na jeszcze tegorocznym creamfields) czy kraftiego bo ogólnie lubie jakoś urozmaicić swoje sety jakimiś innymi gatunkami bo w każdym mozna znaleźć coś dobrego i z niego zaczerpnąć coś :) choć drumów w ogóle się nie tykam :), pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez kruku: 23 December 2007 - 01:48

#18 aynaw

aynaw
  • Forumowicz
  • 13 Postów:

Posted 01 April 2008 - 15:30

hej hej ziomek:D no przydaloby ci sie wymienic te cd playery na cos ładniejszego i lepszego , bo faktycznie goło i wesoło im. co do crossa to przeciez sam mowiles ze ci sie wykrzywil.mam nadzieje ze dozbierasz i kupisz sobie te wymarzone cdj 1000 mk3.pozdro
2x technics 1210 mk2 , ecler nuo 5 , traktor scratch , asus f3sv , sony mdr v700

#19 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 20 October 2008 - 01:39

apdejcik sprzecikowy :) foty marnej jakości bo to tylko z koma robione :) wkońcu się zebrałem choć mało napisałem w razie czego walić pytania w temacie ;)

#20 Addy-Z

Addy-Z
  • Forumowicz
  • 800 Postów:

Posted 20 October 2008 - 18:41

jak Ci się TS sprawuje? ;)
[ myspace.com/addyzpl ]
[ WeLoveHouseMusic.pl ]
Myślałeś, że kaseta to już historia? To się bardzo myliłeś!

#21 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:
  • Interests:Bacardi 151 (75,5%) + Cola :)

Posted 20 October 2008 - 19:13

nie jest dziko grac tak z dwoma deckami obok siebie :P?

..:: Studio: Macbook + Wtyki + 2x Fostex 0.4::..
..:: DJ: Ultrasone DJ1 + UDG Map 24 + Zomo 260cd::..

#22 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 20 October 2008 - 21:58

zaczne od dzikości grania jak widac na załączonym obrazku mam niezły burdel i ogólnie nie mam gdzie dogodnie rozłożyć sprzętu bo półka jest za mało stabilna do gramków bo była tworzona pod cd i dlatego tak to wygląda beznadziejnie, obecnie myśle poważnie nad tym jak ten problem rozwiązać :) Co do TS to naprawde świetnie się sprawuje maszynka naprawde ma duże możliwości świetnie sprawuje się chociażby loopowanie. Ogólnie sprawdza się w warunkach klubowych świetnie, świetną sprawą jest to, że w razie jakichkolwiek problemów na mixerze przełączam z line na phono i w ciągu sekundki już gram na tradycyjnych plackach :)

#23 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 20 October 2008 - 22:05

ale jak robisz loopy, to grasz na opcji relative?

#24 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 20 October 2008 - 22:34

nie ejszcze tego nie używałem niestety z braku czasu nadal rozpracowuje całego traktora :)

notabene bo chyba nie rozkminiam tej opcji chodzi o zapamiętywanie paru cue piontów na płycie ?

#25 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 20 October 2008 - 22:37

popularny zestaw ostatnio; dwa techy i djm 800 :)

Ten post był edytowany przez Eric Trax: 20 October 2008 - 22:38

#26 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 20 October 2008 - 22:38

no bo plytki czasowe sa nagrane tak, ze np. gdy to igla znajduje sie w polowie 12 minutowego vinylaz kodem , program dostaje info ze igla jest w 6 minucie. robiac loopa trzeba by przeklada igle :D... tak dziala tryb absolute

jest tez tryb relative gdzie to program nie czyta w jakim polozeniu znajduje sie dokladnie igla, lecz mozemy kontrolowac tracka winylem... w tej opcji gdy przeskoczy nam igla nie uslyszymy[no moze minimalna]roznicy, ze jest o 5 sekund track do przodu czy tez do tylu...

#27 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 20 October 2008 - 22:47

aaa to już czaje i wyszła moja niewiedza terminologiczna i wyszedłem na jakiegoś dyletanta to mówiąc krótko loopy mam na relative'ie bo nie rpzekładam igły o! ;)

Ten post był edytowany przez kruku: 20 October 2008 - 22:49

#28 Addy-Z

Addy-Z
  • Forumowicz
  • 800 Postów:

Posted 21 October 2008 - 15:52

popularny zestaw ostatnio; dwa techy i djm 800 :)

po prostu DJM 800 zastąpił nieco leciwą już 600 ;-)

Chociaż ja byłbym jednak za nuo, tudzież evo, ale... co kto woli, co komu pasuje ;)
[ myspace.com/addyzpl ]
[ WeLoveHouseMusic.pl ]
Myślałeś, że kaseta to już historia? To się bardzo myliłeś!

#29 kruku

kruku
  • Forumowicz
  • 342 Postów:

Posted 21 October 2008 - 21:58

kwestia taka, że pewnie miałbym evo5, ale organizuje imprezy i też potrzebuje czegoś riderowego poza tym 800tka jest spoko :)

#30 T.H.N

T.H.N
  • Forumowicz
  • 85 Postów:

Posted 30 May 2009 - 08:00

no elegancko... więcej do normalnego zwykłego grania nie trzeba, klasyczny sprawdzony sprzęt - dobrze!
Trust your dj...!!!

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow