Jump to content

Photo
- - - - -

Bednar

15 replies to this topic

#1 bednar

bednar
  • Forumowicz
  • 30 Postów:

Posted 19 July 2012 - 00:08

Posted Image

Posted Image

Lista sprzetu:

Allen&Heath Xone: DB2
2x Pioneer CDJ-900
NI TRAKTOR Kontrol X1
Sony Vaio (i3, 4gb ram DDR3, win 7hp 64bit)
ORTOFON O-One
2x STX 300W
Reloop Ampire D360
Mackie SRM450v2
Mackie SRM1801
DBX 166XL
OMNITRONIC 2 mikrofony UHF-500 MIC
Reloop RWM-10HS
Efekt LED ADJ Majestic
Eurolite LED FX-400
Eurolite LED D-400 RGBAW (2 sztuki)
Wytwornica dymu FLM1200

Allen & Heath Xone: DB2
DB2 to przesada jak dla mnie. Gdy grałem jeszcze na IQ2 wszystko było pięknie, a takie DB2 było marzeniem. Nie mogę się przyczepić do designu, jakości wykonania, praktycznie do niczego - poza jednym - amator powinien trzymać się z daleka od takiego sprzętu. Nawet osoba, która już jako tako ogarnia temat będzie miała problem. Zdecydowanie tylko dla profesjonalistów, którzy mieli już do czynienia ze sprzętem tego typu. Ilość opcji, które daje ten sprzęt przytłacza. Sam przez pierwsze 2 miesiące miałem wręcz wstręt - ciężko go ogarnąć. Po dziś dzień nie ogarniam go wystarczająco dobrze i powiem szczerze - nie podchodzę już z takim uśmiechem do konsoli jak kiedyś. Mikser, który każdemu mądralińskiemu potrafi udowodnić, że jest nikim (w tym mi) i mając do dyspozycji sprzęt tej klasy daje dupy. Jedyna wada samego sprzętu to część dotycząca mikrofonu - opcje edycji dźwięku, który na bieżąco wpada przez mikrofon są mizerne - zdecydowanie wymaga dodatkowego, zewnętrznego, mikrofonowego mixera (w moim przypadku jest to najzwyklejszy, tani mikser karaoke).

CDJ-900
CDJ-900 brałem tylko z uwagi na slip mode. Generalnie jestem z nich zadowolony, są estetycznie wykonane, po pół roku wszystko działa w dalszym ciągu jak nowe, ani razu płyta nie stanęła w napędzie, nigdy się nie zawiesiły. Wiem, że dużo osób na nie narzekało, ale akurat z tymi moimi jest w dalszym ciągu wszystko ok.

NI Traktor Kontrol X1
Generalnie dobry sprzęcik. Bawiłem się już kilkoma kontrolerami i powiem to, co w pierwszej kolejności mnie cieszy - chodzi naprawdę szybko, reakcja komputera na to, co robię na kontrolerze jest natychmiastowa (bawiłem się kontrolerami, które miały czasem gigantyczne opóźnienia). Jest ładnie wykonany, przyciski chodzą dobrze, w zestawie była tacka - nakładka dzięki której po zmapowaniu od razu można było korzystać ze sprzętu jako z samplera.

Ortofon O-One
Są wygodne co najważniejsze. Dobrze tłumią i są solidnie wykonane - to chyba wszystko, czego można od nich wymagać.

Vaio
Dobrze chodzi, szybko i stabilnie. Design przykuwa oko (jest pomarańczowy). Najważniejsze dla mnie jest to, że ma podświetlaną klawiaturę - znacznie ułatwia to pracę.

Opis sprzętu:
Generalnie sprzęt wykorzystywany na imprezach - kompleksowa obsługa imprez: DJ, Prezenter, Fotograf, Barman. Wszystko daje radę, do żadnego z w/w urządzeń nie mam większych zastrzeżeń (może dlatego, że pominąłem np dziadowskie statywy, skrzynie na sprzęt itp.) Oświetlenie jest spoko, ale brakuje mi sterownika DMX. Wytwornica dymu grzeje się bardzo szybko, oraz daje niesamowicie dużą ilość dymu. Prezenter na mikrofony nie narzeka, ten reloopa jest wygodny (to mikrofon nagłowny), omnitronici były dostarczone razem z porządną skrzynią transportową. Kolumny mackiego są potężne, w domu nie idzie tego odpalić - spadł mi żyrandol i zrezygnowałem z dalszych prób odpalania tego w domowym zaciszu.

Ocena:
9/10

Słowo pre-końcowe:
Sprzęt, który pozwala na prowadzenie porządnych imprez na śmiało ponad 100 osób. Nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.

Słowo końcowe:
"Nie sprzęt robi z ciebie profesjonalistę." Dla haterów - mam się za amatora.

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 19 July 2012 - 20:22

Zacny zestaw :D

XDJ 1000 + Technics 1210 + Xone 4D + Traktor SC + HD25 + Technics 1210 + KRK Rokit Rp6 + KRK Rokit Rp5 i Dużo Vinyli

#3 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 19 July 2012 - 21:42

fajny setup, aczkolwiek czy DB2 jest takie przytłaczające bym polemizował, np. taki X-1700 już z poziomu samego menu jest dużo bardziej rozbudowany

CDJ900 to fajny sprzęt, ale ma problem w postaci... CDJ2000, podczas gdy CDJ900 ma tylko SLIPa, CDJ2000 ma za relatywnie niewiele większą cenę o wiele więcej na pokładzie, więc CDJ900 od początku był sprzętem nie chętnie kupowanym... do tego Pion dowalił jeszcze CDJ850 i teraz CDJ900 jest bardzo źle wypozycjonowany

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II
www.facebook.com/CtiteDJ/

#4 bednar

bednar
  • Forumowicz
  • 30 Postów:

Posted 19 July 2012 - 22:42

x-1700 się nie bawiłem, więc nie wiem.

db2 w porównaniu do mojego poprzedniego IQ2 to niebo a ziemia, zależy kto na ile wcześniej wykorzystywał sprzęt. Nie mówię, że jest prze mega, ale nie jednemu udowodni, ile tak naprawdę potrafi. Mówię tak, ponieważ grałem już dobre kilka lat nim dosiadłem się do DB2 i serio - ilość jego opcji mnie przygniotła.

jeżeli chodzi o cdj-900 to ich kupno nie było też tak w 100% zależne odemnie. owszem - slip mode bardzo mi się podobało, ale wiedziałem ile mogę przeznaczyć na CDki i CDJ-900 akurat się mieściło w budżecie - na 2000 już nie starczało.

fakt faktem - przyznam się szczerze - nie lubię zbyt mocno rozbudowanych cd playerów. najlepiej mi się grało na moich starych, zacnych standardowych rmp-1.

#5 Clarence_Kenvelo

Clarence_Kenvelo
  • Forumowicz
  • 276 Postów:

Posted 28 July 2012 - 06:47

Napisz, czy w DB2 jak się wytnie bass do zera to wycina też średnie tony? Mam Xone 92 i jestem z niego zadowolony i przyzwyczajony a miałem okazję grać kilka razy na Pioneer DJM 2000 i jak dla mnie ten mixer to jest porażka, przy wycięciu basów do zera wycina też średnie tony a skala EQ spadała do 1/4, nie mogłem się przestawić.

Kolega ma w najbliższym czasie kupować DJM 700, nie wiem czy to dobry wybór, radziłem mu właśnie DB2.

Ten post był edytowany przez Clarence_Kenvelo: 28 July 2012 - 06:51

#6 lcaise

lcaise
  • Forumowicz
  • 1,287 Postów:

Posted 28 July 2012 - 22:59

Musisz sobie zapamiętać, że Pioneer nie umie robić mikserów.
www.facebook.com/lcaise.official
www.facebook.com/tanztonerecords

#7 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 29 July 2012 - 13:04

nie umie, ale wszyscy na nich grają :]

z DJM2000 tego ucinania z bassu nie usłyszałem (nic mnie nie raziło) + być może ktoś zapomni, ale tam są 2 charakterystyki EQ (klasyczna + kill)

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II

#8 lcaise

lcaise
  • Forumowicz
  • 1,287 Postów:

Posted 29 July 2012 - 14:38

nie umie, ale wszyscy na nich grają :]

z DJM2000 tego ucinania z bassu nie usłyszałem (nic mnie nie raziło) + być może ktoś zapomni, ale tam są 2 charakterystyki EQ (klasyczna + kill)

Wszystkie muchy jedzą też [beeep] ;)!
www.facebook.com/lcaise.official
www.facebook.com/tanztonerecords

#9 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 29 July 2012 - 15:10

testowałem i grałem na niemal wszystkich topowych mikserach (Xone DB2, DB4, 92; Rane 62, 68, Denon X-1600, X-1700, DJM 900, 2000, Ecler Evo 5) i dla siebie w pełni świadomie wybieram DJMa (najbliższy DJM850)

#10 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,474 Postów:

Posted 30 July 2012 - 04:57

Pierwsze slysze o wycinaniu srednich w pionie, a djm 2k mam juz od 2 lat

#11 FilipSanders

FilipSanders
  • Forumowicz
  • 362 Postów:

Posted 30 July 2012 - 21:11

Tez gralem na sporej ilosci topowych mikserow. Podoba mi sie praca eq w eclerach ale nie lubie tych duzych knobow, filtry w xone'ach to osobna bajka :D ale biorac po uwage feeling/mozliwosci to najlepiej mi sie gra na 900 nexus z eq w trybie isolator. Daje sobie uciac obie rece, ze osoby ktore jada po djm w slepym tescie nie wskazalyby "who is who" i "who nie umie robic mikserow" :)

NI Kontrol S4 + Kontrol X1 + V-Moda Crossfade LP

soundcloud.com/filipsanders

#12 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,474 Postów:

Posted 30 July 2012 - 21:59

Takie teksty pisza osoby, ktore nie macaly niczego innego jak djm 600 i 700, dla mnie 800 bajka, 900 kosa, 2000 kosmos, gdzie 900/2000 to juz calkowicie inna bajka dzwiekowa

#13 NoName

NoName
  • Forumowicz
  • 1,984 Postów:
  • Interests:...music...

Posted 31 July 2012 - 16:19

Kenvelo to kwestia przyzwyczajenia ze pion wycina inaczej niz xone
http://www.maschinenraum.pl

https://www.facebook...umMusicKolektiv

Posted Image
Reloop 6000 MK6b, Technics SL 1210 MK5, Xone 42, 2x Xone 1D,Sennheiser HD-25, Ortofon OM Night Club MK2, Native Instruments TRAKTOR SCRATCH PRO 2, Sony Vaio

#14 JAH

JAH
  • Forumowicz
  • 259 Postów:
  • Interests:AAAAAAAAAAAACID

Posted 31 July 2012 - 20:16

Pion wycina inaczej i nie jest to kwestia przyzwyczajenia.

Pioneer
low <70hz
mid- 70hz do 13000hz!!
high>13000hz

xone 42

Low: 420hz and down
Mid: Center point at 1200hz
High: 2700hz and up

xone 92

Low: 100hz and down
low-mid: center point at 250 hz
high-mid: center point at 2500hz
High: 10000hz and up

#15 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 31 July 2012 - 20:46

nie ma co porównywać miałem pionka mam Xone i EQ z pionieera jest całkiem inny

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL & Novation LoUnch PAD & 

Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000

#16 Clarence_Kenvelo

Clarence_Kenvelo
  • Forumowicz
  • 276 Postów:

Posted 03 August 2012 - 21:45

Kilka mięsiecy temu miałem okazję grać (testować) na takim czymś :)

[IMG]http://i49.tinypic.com/dxiszk.jpg[/IMG]

Fajna zabawka, ale nie na moją kieszeń niestety.

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow