Jump to content

Photo
- - - - -

Akro

154 replies to this topic

#61 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 04 May 2010 - 15:23

Dla mnie nie jest DJem osoba która nie potrafi mixować i używa Sync, dla mnie to po prostu lamerskie i oznacza kaleczenie zawodu. Poprzez rozwój techniki nie powinno się zmieniać reguł panujacych od dawna czyli - DJ musi potrafić mixować!

No nie powiem bardzo mądrze to napisałeś :plus: zgadzam się i podpisuje w 100%

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

Mr Add
  • Mr Ad

#62 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:27

ja jak idę na imprezę mam wy[beeep]ondo z czego grają żiżejs , o co cała spina :P byle muza była dobra. czasem wręcz lepiej ,bo poco mam koni słuchać ?

#63 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:28

Gramofony, CD-Playery, kontroler - to tylko "instrument", którym posługuje się DJ. Dla wielu DJ z kontrolerem w łapach jest postrzegany jako kajtek nie potrafiący mixować bez patrzenia na monitor i używający sync na każdym przejsciu :( Szkoda, że tak ludzie myślą, naprawde...

Dla mnie nie jest DJem osoba która nie potrafi mixować i używa Sync, dla mnie to po prostu lamerskie i oznacza kaleczenie zawodu. Poprzez rozwój techniki nie powinno się zmieniać reguł panujacych od dawna czyli - DJ musi potrafić mixować!

nie wiem czy zauważyłeś, ale sam sobie zaprzeczasz

#64 drunk

drunk
  • Forumowicz
  • 171 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:44

wiesz no w pewnym momencie grania dochodzisz do momentu ze czegoś ci brakuje i ze chciałbyś coś ulepszyć, zmienić dodać że granie z samych placków to za mało, co do szybciej i łatwiej to wiesz granie ma mi sprawiać przyjemność a nie męczarnie zresztą jak już wspomniałem nie lubię jak coś mnie ogranicza, wiesz miałem gramce, cd-ki, grałem z kompa shitowo sie gra hehe i prawdopodobnie znowu wrócę do gramców mimo ze mialem w planach cdj 2000 lub dns 3700 lub vci 300 z vfx 1 to jakos wychowany na gramcach jestem i tyle, zresztą nie można sie ograniczać do jednego rodzaju muzyki są różni dj-je jedni grają z placków czy cd inni z mpc-tki inni lubią dodawać dźwięki na żywca itd.
poza tym smiech na sali mówienie że dj jest tylko ten kto gra na gramcach jest płytkie, to samo było jak w chodziły cd-ki ;]
Synal powiedz mi ile lat grasz ??
co do taniej hm pewnie to jest wygoda, pewnie jak bym miał bańkę na koncie to bym i tak się przesiadł na dvs hehe więcej możliwości, co do taniej ci wszyscy pro dj dostają za darmoche placki, mp3, cd, od wytwórni tak samo jest ze sprzętem, czyli wredne chłopaki (dziewczyny) idą na łatwiznę hehe
a co do wywodu to się nudzę ;]
elom

ja jak idę na imprezę mam wy[beeep]ondo z czego grają żiżejs , o co cała spina :P byle muza była dobra. czasem wręcz lepiej ,bo poco mam koni słuchać ?

polać mu bo prawde gada hehe

Ten post był edytowany przez drunk: 04 May 2010 - 19:19

#65 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:49

każdy jeden tu ma racje ,jeszcze parę dni i będzie trzeba zamykać :> :> :>

#66 CueCueCuePlay

CueCueCuePlay
  • Forumowicz
  • 260 Postów:

Posted 04 May 2010 - 16:06

ja natomiast cenię ludzi za konsekwencje, dążenie do celu, pasję - ale jak ktoś chce się "pobawić" to owszem, mp3 i kontroler to dobra opcja

Bardzo mądre slowa !! +1

Bo jak kupilem po 2 latach mixowania kontroler znalazlo sie paru takich... Looo bo komputerowy DJ itd aaa sami dograc kawalka nie potrafia lecz nie powiem bo ze strony nie ktorych bylo wysokie zainteresowanie taka metoda grania jako dodatek do vinyli wlasnie ;]
Ja Cenie sobie indywidualnosc trzeba wyjsc na przeciw czemus by dojsc do upragnionego celu
setup:
Macbook 2.1 (2.0 ,3GB ,64 GMA950,80 Gb Hdd + 120)
Software: Ableton Live 8 , Traktor Pro
Hard: Traktor Kontrol X1 ,Technics RP DJ 1200 , Denon X300 , Fostex PM 0.4Mk2 , CME M-Key

#67 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 04 May 2010 - 17:34

Właśnie że nie zaprzeczam bo nie używam sync :P

#68 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 04 May 2010 - 17:39

Ja Cenie sobie indywidualnosc trzeba wyjsc na przeciw czemus by dojsc do upragnionego celu

jap, ale za indywidualnosc trzeba zbierać srogie baty : )

aczkolwiek warto...

ja wcale nie zaluje ze gram teraz na przyciskach sync. Jedynie co to kiedys moze sobie dokupie jedno dns3700.

Generalnie zbudowac mape od zera pod siebie i grac z tym to niezla nauka i żabawa.

Z uplywem czasu sety wychodzą naprawde egzotyczne- na pozytywnie :) tylko że ten typ trzeba lubieć ofc.

#69 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 04 May 2010 - 17:41

co Ty się przejmujesz grasz z 4 d i już. Ja gdybym miał trochę kasy sprzedał bym to co mam do DJ i kupił tez 4 d

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#70 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 04 May 2010 - 18:35

Tak samo odebrałem posta Lm'a

Oraz

Sam bym chętnie pobawił się 4d i poleciał na syncu z 4 decków. Może jest to fajna zabawa i tworzenie czegoś zupełnie nowego. OK. Ale jest dla mnie jedna bardzo istotna sprawa:

Przede wszystkim jak posiadanie swojego setupu (obojętnie czy to dwa gramce, czy dwa kontrolery bajery, czy cd, czy trąbka czy inne coś) przełożysz na pokaz swoich umiejętności w klubie? Czy to co masz w domu doprowadzi Cię do klubów gdzie będziesz mógł pokazać przed publiką swoje wszystkie umiejętności? To jest najistotniejsze pytanie. Jeśli tak to super. Życzę szczęścia i powodzenia. I nie podbijam tylko do autora ale do każdego. Jeśli nie chcesz przygrywać swojej dziewczynie leżącej na bed tylko grać w klubach to przed zakupem sprzętu zastanów się głęboko. Żebyś później nie żałował.

Dla mnie na przykład liczy się przede wszystkim możliwość przeniesienia tego co robię w domu, do klubu. Jeśli ktoś ciągnie w domu z vinyli to logiczne chyba, że w klubie chciałby jechać z vinyli. Jeśli nie ma takiej możliwości to klops. Jeśli w domu nie mam CD to pewnie ciężko będzie mi na imprezie ogarnąć denka 3700. Jeśli mam swojego "ukochanego" traktora, a w klubie nie ma gramców, to nie będę miał tego "zayebistego feelingu vinyla" pod łapami i też nie pokażę się ze swojej mistrzowskiej strony. Jeśli w klubie gdzie mam grać z jakiegoś powodu nie będzie możliwości podłączenia mojego 4d to będę musiał cisnąć z CD, a z 4 CD już chyba nie polecę tak jak w 4d... nie? Oczywiście nie twierdzę że każdy w domu powinien mieć wszystko i cd i gramofony i 4d i kontroler.

I dlatego wcześniej napisałem, że uważam, że ten 4d trochę Ciebie ogranicza niestety. Bo jeśli nie weźmiesz go na bibę ze sobą to pokażesz [beeep] a nie 4 decki i cięcie gięcie loopów.

edit: Chyba, ze nie interesuje Cię granie w klubach to wymaż z pamięci tego posta.

Ten post był edytowany przez pb skarpy: 04 May 2010 - 18:36

Największy muzyczny serwis informacyjny w Polsce: INFOMUSIC.PL

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#71 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 04 May 2010 - 18:48

interesuje mnie granie w klubach.

Pisalem pare postow wczesniej, ale chyba jestes nieuwazny...

Mialem 2xdns3500+nuo 2.0 i nie ma problemu... Jak bedzie jakis inny osprzet, to nie bede musial targac koniecznie kontrolera, tylko zagram na tym co jest (jezeli bede oczywiscie zmuszony, a jak nie to przyniose AH)

I faktycznie nie polece tak jak na 4d, tylko zagram calkiem inna techniką...

Takze no problem...

Mam nadzieje ze teraz rozumiesz.Ale napisze jeszcze raz: Nie jestem ograniczony i nic mnie nie ogranicza w tej chwili. Moge sobie zagrac ze swoich zakurzonych cedeków na osprzecie, ktory stoi w klubie (czyli zapewne jakies cdj+djm) ALBO moge tez przyniesc 4D i zagrać 4DeckiSYNC.

amen

Ten post był edytowany przez akro: 04 May 2010 - 18:50

#72 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 04 May 2010 - 18:56

drunk, fajnie, że sie znowu rozpisałeś tylko następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem to do czego się odwołujesz, postaraj się zrozumieć co twój rozmówca mógł mieć na myśli a swoje odpowiedzi buduj ze składnych zdań i znaków przestankowych.
i jeśli swojego posta kierujesz w moją stronę to zaznaczaj cytaty, bo w swoich wypowiedziach nie mogę doszukać się, żebym pisał coś o graniu z winyli

Ten post był edytowany przez Synal: 04 May 2010 - 19:06

#73 FilipSanders

FilipSanders
  • Forumowicz
  • 362 Postów:

Posted 04 May 2010 - 19:15

a co do kontrolerów to problem macie taki że ludzie którzy grają na np. vci 300 osiągają bardzo szybko to na co wy poświeciliście dużo godzin (czyżby zazdrość)

szkoda tylko ze w druga strone to nie dziala. bo taki koles od vci nie zagra seta na klasycznym setupie zeby mi jaja urwalo, a np. ja bede potrafil ogarnac traktora na 4 dekach na syncu bez problemu. wszyscy grajacy na syncu uwazaja ze beatmaching jast tak prosty ze malpa sie nauczy, wiec po co tracic na to czas. Ja sie juz dlugo zastanawiam skad biora sie te konie na imprezach skoro to takie proste :/??

NI Kontrol S4 + Kontrol X1 + V-Moda Crossfade LP

soundcloud.com/filipsanders

#74 drunk

drunk
  • Forumowicz
  • 171 Postów:

Posted 04 May 2010 - 19:38

szkoda tylko ze w druga strone to nie dziala. bo taki koles od vci nie zagra seta na klasycznym setupie zeby mi jaja urwalo, a np. ja bede potrafil ogarnac traktora na 4 dekach na syncu bez problemu. wszyscy grajacy na syncu uwazaja ze beatmaching jast tak prosty ze malpa sie nauczy, wiec po co tracic na to czas. Ja sie juz dlugo zastanawiam skad biora sie te konie na imprezach skoro to takie proste :/??

dokładnie a już na pewno będzie miał problemy z graniem bez DVS z samych cd czy winyli

synal
hehe wiesz jestem dyslektykiem i mi wolno panie regulaminowy, pisałem w pospiechu i wyszło jak wyszło, czepiasz się dwóch przecinków, proszę cie ;]

Ten post był edytowany przez drunk: 04 May 2010 - 19:46

#75 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 04 May 2010 - 19:50

tu nie chodzi o bycie panem regulaminowym, tylko o to żeby inni cię mogli zrozumieć

ogólnie to chyba przydałoby się przenieść offtop gdzieś indziej albo w ogóle wyczyścić ten topic

#76 drunk

drunk
  • Forumowicz
  • 171 Postów:

Posted 04 May 2010 - 19:53

z tym się zgadzam

#77 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:
  • Interests:www.wojciechowsky.com

Posted 04 May 2010 - 20:13

ja mysle ze to jest temat pana Akro i niech on zdecyduje

#78 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 04 May 2010 - 20:16

Trzeba sie z kazdego slowem liczyc i je respektowac

wszystko zostaje.

szacun

#79 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 04 May 2010 - 20:58

a co do kontrolerów to problem macie taki że ludzie którzy grają na np. vci 300 osiągają bardzo szybko to na co wy poświeciliście dużo godzin (czyżby zazdrość) mi osobiście to nie przeszkadza, jak się ludzie dobrze bawią to jest ok ;]

Posted Image

Ten post był edytowany przez pb skarpy: 04 May 2010 - 20:59

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#80 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 05 May 2010 - 11:50

ja mysle ze niektórych to ten Xone4 w.urwił a nie ty:)

peace

#81 kacmil

kacmil
  • Forumowicz
  • 29 Postów:

Posted 05 May 2010 - 19:34

Śmieszy mnie ta woja :) Chyba tylko jeszcze w Polsce ludzie się kłócą na ten temat :] i co najlepsze kłócą się albo domowi grajkowie albo ci którzy gdzieś tam pograli kilka razy :) Możecie po mnie jechać :D sam jestem domowym DJ, tylko traktuje to jako hobby i nie mam ciśnienia na granie w klubach, zakładanie swoich konta na myspace itp:) wracając do kontrolerów, jak już wspomniałem 2 lata i każdy dejot będzie łaził z jabłkiem do klubów czy tego chcemy czy nie, a reszta undergrunda w arafatkach i obcisłych spodniach będzie podniecać się w piwnicy vinylami :D Akro niegdyś miałem ciśnienie wielkie na 4d, gratuluje zakupu :) sam obecnie chce sprzedać gramce, mixer i mixvibes i zakupic jakieś 2 kontrolery do albetona :) pozdrawiam
Posted Image

#82 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 05 May 2010 - 19:54

kacmil, pione przybij '] /jezeli chodzi o kwestie miksera / pozdr

Ten post był edytowany przez akro: 05 May 2010 - 20:21

#83 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 05 May 2010 - 19:54

Śmieszy mnie ta woja :) Chyba tylko jeszcze w Polsce ludzie się kłócą na ten temat :] i co najlepsze kłócą się albo domowi grajkowie albo ci którzy gdzieś tam pograli kilka razy :) Możecie po mnie jechać :D sam jestem domowym DJ, tylko traktuje to jako hobby i nie mam ciśnienia na granie w klubach, zakładanie swoich konta na myspace itp:) wracając do kontrolerów, jak już wspomniałem 2 lata i każdy dejot będzie łaził z jabłkiem do klubów czy tego chcemy czy nie, a reszta undergrunda w arafatkach i obcisłych spodniach będzie podniecać się w piwnicy vinylami :D Akro niegdyś miałem ciśnienie wielkie na 4d, gratuluje zakupu :) sam obecnie chce sprzedać gramce, mixer i mixvibes i zakupic jakieś 2 kontrolery do albetona :) pozdrawiam

5 lat temu też tak mówili i co? W klubach polski zawsze stoi mikser, 2 gramofony i dwa cd. Mówię o klubach, a nie dyskotekach. To raz. A dwa, to że masz rację jako domowy dj. Gdybym był tylko domowym djem pewnie bym tylko lapka kupił i jakiegoś kontrolera. Ale rzeczywistość Polski zmusza mnie do tego żebym miał skille w graniu z placków i CD. Oczywiście nie płaczę z tego powodu. Mi to pasuje. Tyle

Ten post był edytowany przez pb skarpy: 05 May 2010 - 20:11

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy

#84 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:01

Wlasnie dobrze powiedziales. Rzeczywistość Polski zmusza Cie... Bo to wlasnie taki specyficzny kraj, ze wszedzie jest cos nie do konca wporzadku. /ale to ma swoj urok/ Przynajmniej jest o co sie poklocic i powalczyc...
Swoją droga dobrze, ze uwazasz (albo spotykasz sie z taka zawsze sytuacja) ze na wyposazeniu kazdego klubu, ew. dyskoteki jest 2xcd+ 2xgramce : )

Nie ma co walczyc juz i pasuje odpuscic w pewnych kwestiach tak bedzie najlepiej.

#85 Sharky

Sharky
  • Forumowicz
  • 389 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:03

a reszta undergrunda w arafatkach i obcisłych spodniach będzie podniecać się w piwnicy vinylami :D

Tym zdaniem przegiąłeś...

#86 kacmil

kacmil
  • Forumowicz
  • 29 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:12

Czym przegiąłem?? że mam swoje zdanie na ten temat?? Ludzie wyjdzie może właśnie z domów, piwnic itp i zobaczcie jak wygląda to wszytko na zachodzie?? Tu nikogo nie interesuje czy dejot jedzie z vinyla, cd, czy kontrolerów, ma to tylko robić dobrze i tyle :) Nie bójmy się tego to nie gryzie :)
Posted Image

#87 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:13

a potem się dziwią, że cyfrowi dj'e są tak a nie inaczej postrzegani

ignoranci, najmądrzejsi, wielcy znawcy i prorocy

#88 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:20

a potem się dziwią, że cyfrowi dj'e są tak a nie inaczej postrzegani

ignoranci, najmądrzejsi, wielcy znawcy i prorocy

nie wszyscy i nie ma co wrzucac do jednego wora calej masy ludzi, luz... ;]

moze ja faktycznie sprzedam ten mikser i kupie to co maja wszyscy, wtedy nie bedzie juz klotni i niepotrzebnych dyskusji... x ]

Wiedzialem ze w Polsze nie obejdzie sie bez sporej wymiany zdan. hehe

#89 Carl Rag

Carl Rag
  • Forumowicz
  • 1,227 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:22

W 100% zgadzam sie ze Skarpym. Jesli ktos mysli o graniu w klubach MUSI umiec grac czy to z cd czy z plackow. Jesli nagle w klubie okaze sie ze nie mozna podlaczyc kontrolera itp.? - lipa. Gdy ktos zaczyna od kontrolera i nabierze pewnych nawykow, bedzie mial problem z ogarnieciem "tradycyjnego" sprzetu. Niby taki banal jakim wydaje sie waveform potrafi uzaleznic, wiem to po sobie - jak sie juz przyzwyczaisz to zawsze katem oka wolisz na niego luknac i upewnic sie ze w tym momencie warto wejsc z 2 walkiem

Ten post był edytowany przez CarlRag: 05 May 2010 - 20:24

#90 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 05 May 2010 - 20:25

Tak bo Polska to ch... kraj ucieeekaaaaj. Ucieeekaaaj. Na zachodzie jest suuuper i riczi tu gra i nikt mu ni nie mówi... Francja niby tez jest katolickim krajem jak Polska, a jak u nich wygląda wiara każdy wie.

A do pełni szczęścia kacmilowi brakuje jeszcze powiedzieć: POLACZKI

Ten post był edytowany przez pb skarpy: 05 May 2010 - 20:26

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow