Jump to content

Photo
- - - - -

Akro

154 replies to this topic

#31 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 02 May 2010 - 15:27

+1 pasior

wiedzialem ze tutaj wzbudzi to ostrą walke : >

q woli scislosci. Ciezkie torby, lub strach przed beatmatchingiem i inne takie ciekawe rzeczy... nie byly powodem na zamiane sterego setupa do gry z laptopem.

Poprostu dostepnosc do kawalka i rozebranie go na czesci pierwsze, poprzez loopy, zlaczenie tych kawalkow w dowolny sposob to jest to! Ten setup daje mi duuzo wieksze mozliwosci, czy to sie komus podoba czy nie...

I naprawde nie ma sensu szukac dziury w calym i rozgrzebywac. To ludzie lubia, albo nienawidza i tyle...

Mr Add
  • Mr Ad

#32 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 02 May 2010 - 15:37

To że w traktorze jest sync to nie znaczy że każdy go używa! btw wszystkie wspomagajki w Pro można wyłączyć i nawet ustawić widok taki że widzisz tylko biblioteke i ten mały wave form wiec zluzujcie :P

Ten post był edytowany przez YourDaddy: 02 May 2010 - 15:38

#33 Sharky

Sharky
  • Forumowicz
  • 389 Postów:

Posted 02 May 2010 - 15:37

nie wiem czy normalny czy nie, ale ma A. dokładne liczniki BMP B. dokładne waveformy... i to wystarczy... jest dużo prościej i tyle
co do wałków wychodzących tylko na mp3, już o tym pisałem, non stop wychodzi pełno winyli z wszystkich gatunków i spokojnie z tego się numery wybierze, jak ktoś chce grać z vinyli to będzie grał i tyle, a nie wykręcał się głupimi wymówkami

Choć szanuje Cie bardzo, to muszę się odnieść do tego fragmentu Twojej wypowiedzi. Sam osobiście zaczynałem na CD, potem przesiadłem się na gramofony, a teraz dokupiłem DVSa jako uzupełnienie. Bo fakt można grać tylko i wyłącznie z czarnych, ale co z tego jeśli na mp3 naprawdę wychodzi masa świetnych kawałków, i co mam pozostać na nie obojętny ? Dla mnie osobiście jest to najważniejszy argument przemawiający za kupnem DVSa, a argumenty z noszeniem ciężkich winyli ? Z tego rzeczywiście można się tylko i włącznie śmiać i współczuć.

#34 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 02 May 2010 - 15:56

tutaj bardziej chodziło mi o to że ludzie piszą o braku muzy na vinylach (czy też inny powodach dla których z placków nie grają) a w rzeczywistości na patefonach nigdy nie grali albo nie potrafią...

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II
www.facebook.com/CtiteDJ/

#35 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:
  • Interests:Doing my own thing

Posted 02 May 2010 - 16:01

Ja bym raczej porownal to do przesiadki fotografow z ciemni do photoshopow :)

No może być i tak, dla mnie na jedno wychodzi. ;-)

Btw, brak muzyki na wosku? Discogs -> Marketplace -> Filter by Format: • Vinyl (4,264,369). A poza Discogs są przecież jeszcze GEMM, Musicstack i wiele innych źródełek. ;-) No chyba, że ktoś ma ciśnienie i _koniecznie_ musi zagrać tą nowość... ;-)

Pozdrawiam, Marek.

#36 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:15

ja czasem grałem na winylach .może nie idzie mi to najlepiej ,ale osobiście i oficjalnie powiem ,iż dla mnie nie ma praktycznie żadnego znaczącego argumentu przemawiającego za vinylem. dla tego też czekam na dvs.
zdania są tak podzielone, że nie wiem czy jest sens nad tym dyskutować .a jakby ktoś chciał przeczytać moje argumenty to ok

tam w tym xone pitch to jest w pokrętle obok joga? czy wcale nie ma ?

#37 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:20

jestes zaje.biscie skromny

Wiedziałem, że ktoś tak to odbierze. Chodzi o to, że jeśli jestem zadowolony, że swojego setupu to po co mi 4d? Czego mam zazdrościć komuś kto nie ma nawet setupu. Bo 4d plus słuchawki i komp to dla mnie nie setup.

Poprostu dostepnosc do kawalka i rozebranie go na czesci pierwsze, poprzez loopy, zlaczenie tych kawalkow w dowolny sposob to jest to! Ten setup daje mi duuzo wieksze mozliwosci, czy to sie komus podoba czy nie...

Słuchaj ja nie mam Tobie za złe że masz taki setup. Naprawdę. Ale chcę zobaczyć jak wpadasz do klubu i grasz. Jak wpadasz do klubu gdzie stoi mikser gramce, cdki i Ty grasz jako np 3 dj wieczoru. Tylko o to chodzi. Pomimo tego, że masz kombajn za ileś tam tryliardów złotych, który tnie loopy, zgrywa od tyłu numery i tworzy zupełnie nowe brzmienia, to dla mnie jesteś takim bedroom dj, który poza swoim pokojem nie pokaże swoich umiejętności. No bo jak pokażesz swoje umiejętności jeśli nikt nie pozwoli Tobie podłączyć Twojego 4d? 'P Kumasz? Moim zdaniem nie rozwijasz się. Moim zdaniem ten sprzęt Ciebie ogranicza. I mówię to jako pseudo dj grający w Polsce.

Ten post był edytowany przez pb skarpy: 02 May 2010 - 16:24

Największy muzyczny serwis informacyjny w Polsce: INFOMUSIC.PL

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#38 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:
  • Interests:Doing my own thing

Posted 02 May 2010 - 16:23

jeśli nikt nie pozwoli Tobie podłączyć Twojego 4d?

Skarpy, tak swoją drogą... Gdzie Ty grywasz, że nie pozwalają swoich zabawek podłączyć?

Pozdrawiam, Marek.

#39 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:27

Skarpy, tak swoją drogą... Gdzie Ty grywasz, że nie pozwalają swoich zabawek podłączyć?
Pozdrawiam, Marek.

:) To był ekstremalny przykład. Chodzi o to, że jeżeli ziomuś ma przyjść na bibę i grać np od 3 w miejscu gdzie jest już mikser cd i gramofony to naprawdę życzę powodzenia w podłączaniu miksera. Pisaliśmy o tym wcześniej. Wyobraź sobie sytuację, że grasz na pionku zainstalowanym w klubie a kolejny dj żeby grać musi podmienić mikser, tak by oczywiście muza non toper grała. Co robisz co myślisz?

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#40 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:32

a w dodatku poza tym że ten DJ na innym sprzęcie już nie umie zagrać to nie ma żadnego racjonalnego powodu żeby to robił

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II

#41 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:34

A co za problem sygnał out z xone wpiąc jako jeden z kanałów do djm 800? Nie trzeba odlaczac wszystkiego. Dj sobie dalej gra w spokoju itd

#42 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 02 May 2010 - 16:36

jak jest miejsce na DJce to problemu nie ma :]

#43 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 02 May 2010 - 17:46

:) To był ekstremalny przykład. Chodzi o to, że jeżeli ziomuś ma przyjść na bibę i grać np od 3 w miejscu gdzie jest już mikser cd i gramofony to naprawdę życzę powodzenia w podłączaniu miksera.

no Ja tu sie z tym koleżką zgadzam wie co gada .Miałem tak i nie jest to w ogóle [beeep]. Platanie się odpinanie czegoś tam ,przestawianie bo brak miejsca.Nie daj boże jakieś zwarcie.

Ten post był edytowany przez Zakrza: 03 May 2010 - 13:22

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#44 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 02 May 2010 - 17:53

eeeeeeeeeeeee, kto powiedzial ze ja nie umiem zagrac na innym sprzecie?
Mialem dlugi czas zestaw 2x cd+ mikser, czyli dns3500x2 + nuo 2.0 (wczesniej rmx 40 usb).

Nie ma problemu moge na czyms takim grac...
Z winylami malo co mialem do czynienia i z tym moze byc ciezej, takze nie jest powiedziane ze jak bedzie stalo przyslowiowe cdj1000+ djm800, to rozloze rece i dziekuje dobranoc...

Material tez mam na ok. 150cedekach w "klaserze", takze no problemo. Moze kwestia 15minut obycia sie i przypomninenia co i jak...

Takze nie twierdz ze jestem ograniczony tylko i wylacznie do swojego ukochanego x4d za "trylion" złotówek :] i odrazu siadalem na ten setap (czyli laptop i przycisk sync) i o innym nie mam pojecia. Bylo amatorsko, ale bylo :

pff

o prosze bardzo:

Posted Image

Posted Image

orazz na moim soundcloud, jest amatorski set z tego setupu : >

Ten post był edytowany przez akro: 02 May 2010 - 17:58

#45 SpecialSound

SpecialSound

I Love Czosnek

• Moderator
  • 251 Postów:

Posted 02 May 2010 - 18:16

[Offtopic mode on:]
Poka jakies foto tego 4d po ciemku
[Offtopic mode off:]

DJ-CDJ200-DJM600-CDJ200-PRDJ1210| NI Kontrol X1 UDG Gear
Studio-KRK Rokit 8 Gp 2| Behringer BCR 2000 & BCF 2000| Emu Xboard 49| Emu 0404 USB| KORG padKontrol

Posted Image Posted Image

Posted Image

#46 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 02 May 2010 - 18:31

Poka jakies foto tego 4d po ciemku

Posted Image

#47 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 02 May 2010 - 19:03

synal mnie wyreczyl :]

#48 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 03 May 2010 - 13:21

fajny sprzęt. możesz napisać co to za podstawki pod monitorami ?

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#49 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 03 May 2010 - 13:35

coś ala takiego, tyle ze black:

numer aukcji na alledrogo: 1021160925

Ten post był edytowany przez akro: 03 May 2010 - 13:36

#50 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 03 May 2010 - 13:38

jak myślisz w pozycji pionowej KRk 6 utrzymał by się? I na ile kołków jest przykręcany do sciany?

Soundcloud

mixcloud.com

#51 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 03 May 2010 - 13:48

bez pyku, on ma udzwig 20-30kg, pozatym jest tam pas, ktorym mozesz obwiazac monitor, mocowanie na 3, lub 4 kolkach, nie pamietam.

Jezeli jednak chcesz w pionie, to bardziej estetyczne sa te uchwyty:
alledrogo, lic. nr: 1009515056 , lub te 1009509763 .

#52 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 03 May 2010 - 13:53

super dzięki.

Soundcloud

mixcloud.com

#53 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 03 May 2010 - 15:05

Niestety, ale ukute przez społeczeństwo powiedzonka jak wyżej to często po prostu puste frazesy, które powtarzane bez refleksji brzmią po prostu absurdalnie.

+1000

mnie to zabija u ludzi jak pierdzielą jakieś farmazony z rzekomo głebokim przesłaniem. myślę że jak ktoś wie o czym mówię to nie potrzebuje przykładów ;)

@ skarpy: co traktujesz jeszcze jako setup a co już nie? tak z ciekawości, nie żeby wywołać kłótnię, ciekawi mnie Twoja opinia ;)
Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#54 SpecialSound

SpecialSound

I Love Czosnek

• Moderator
  • 251 Postów:

Posted 03 May 2010 - 15:30

Synal litości ! :D

DJ-CDJ200-DJM600-CDJ200-PRDJ1210| NI Kontrol X1 UDG Gear
Studio-KRK Rokit 8 Gp 2| Behringer BCR 2000 & BCF 2000| Emu Xboard 49| Emu 0404 USB| KORG padKontrol

Posted Image Posted Image

Posted Image

#55 CueCueCuePlay

CueCueCuePlay
  • Forumowicz
  • 260 Postów:

Posted 03 May 2010 - 20:43

Mi tutaj jeszcze MACa brakuje :) bo Setup naprawde kontkretny
aaa co do tego czy branie mixera dodatkowego do klubu to klopot noo dla mnie troche jest dlatego wybralem XONE 1D dlatego tylko biore Mac'a oraz 1D i podpinam sie pod 2 kanaly na mixerze i nikt nie jest pokrzywdzony

Peace.
setup:
Macbook 2.1 (2.0 ,3GB ,64 GMA950,80 Gb Hdd + 120)
Software: Ableton Live 8 , Traktor Pro
Hard: Traktor Kontrol X1 ,Technics RP DJ 1200 , Denon X300 , Fostex PM 0.4Mk2 , CME M-Key

#56 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 04 May 2010 - 14:20

ale tak na serio, to chojna świeci tak:
lfo+ bpm meter migają, wiec ciezko uchwycić na fotażu

Posted Image

pod swiatlem UV, wszystkie wskaźniki też "oddzialywują" podobno,...

Ten post był edytowany przez akro: 04 May 2010 - 14:20

#57 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 04 May 2010 - 14:31

@ skarpy: co traktujesz jeszcze jako setup a co już nie? tak z ciekawości, nie żeby wywołać kłótnię, ciekawi mnie Twoja opinia ;)

Noooo nie wiem ziąą. Jakoś jak na to patrzę to mi to nie pasuje jako pełnoprawny setup. Ale moje upodobania są przestarzałe pewnie.

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy

#58 drunk

drunk
  • Forumowicz
  • 171 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:03

hehe zaraz powiecie że ten kto nie gra na technicsach 1210 to nie DJ, co do DVS-ów to jest genialna sprawa masz ten feeling gry na płytach i więcej możliwości do tego TRAKTOR KONTROL X1 i malinowo hot cue, loopy, efekty można łączyć jak dla mnie dobra sprawa bo nie lubię ograniczeń, no i kto się nie rozwija ten się cofa hehe ;] , a co do płyt winylowych na swoim przykładzie zamówiłem kiedyś coś koło 100 płyt, zamówień było kilka dlatego taka ilość czekałem około miesiąca bo tyle miało trwać zebranie ich a po miesiącu odpisali mi że dostępne jest tylko 25 sztuk i to nie raz tak miałem ze są problemy z jakąś kawaliną którą sobie upatrzyłem i co by nie było winyl 35 zł a mp3 5 zł ;] jak dla mnie to ważne rodzice mi nie kupują muzyki ;], a co do kontrolerów to problem macie taki że ludzie którzy grają na np. vci 300 osiągają bardzo szybko to na co wy poświeciliście dużo godzin (czyżby zazdrość) mi osobiście to nie przeszkadza, jak się ludzie dobrze bawią to jest ok ;]

#59 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:16

Gramofony, CD-Playery, kontroler - to tylko "instrument", którym posługuje się DJ. Dla wielu DJ z kontrolerem w łapach jest postrzegany jako kajtek nie potrafiący mixować bez patrzenia na monitor i używający sync na każdym przejsciu :( Szkoda, że tak ludzie myślą, naprawde...

Dla mnie nie jest DJem osoba która nie potrafi mixować i używa Sync, dla mnie to po prostu lamerskie i oznacza kaleczenie zawodu. Poprzez rozwój techniki nie powinno się zmieniać reguł panujacych od dawna czyli - DJ musi potrafić mixować!

Ten post był edytowany przez YourDaddy: 04 May 2010 - 15:17

#60 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 04 May 2010 - 15:17

no, wywód drunk'a ma sens jeśli podchodzić do tematu bycia dj'em od strony - łatwiej, szybciej, taniej

ja natomiast cenię ludzi za konsekwencje, dążenie do celu, pasję - ale jak ktoś chce się "pobawić" to owszem, mp3 i kontroler to dobra opcja

Reply to this topic

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkownikow