Jump to content

Photo
- - - - -

David Shanon

42 replies to this topic

#31 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 07 June 2010 - 09:59

2. Kolejna brednia, dźwięk w DJM700 to totalny shit.

jesteś w stanie podjąć wyzwanie actimela?

już kiedyś nie takiego kozaka zagiąłem :)

niestety ostatnio nie mam czasu i specjalnie chęci, ale może kiedyś się zabiorę i zrobie quiz z czego to jest grane? porównujący DJM800 i Xone 92 i dla pikateri dodając jako kolejny do porównania dźwięk z odtwarzacza komóry

i wtedy zobaczymy jak się sprawdzą ci wszyscy kozacy od jakości dźwięku :D

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II
www.facebook.com/CtiteDJ/

Mr Add
  • Mr Ad

#32 DavidShanon

DavidShanon
  • Forumowicz
  • 90 Postów:
  • Interests:M U S I C

Posted 07 June 2010 - 10:05

po dzwieku odroznie bo jest roznica
nie widze problemu gry na ah nic skomplikowanego
SETUPIK

C D J 1000MK2 DJM 800 C D J 1000MK2

#33 Pat

Pat
  • Forumowicz
  • 574 Postów:

Posted 07 June 2010 - 10:06

2. Kolejna brednia, dźwięk w DJM700 to totalny shit.

jesteś w stanie podjąć wyzwanie actimela?

już kiedyś nie takiego kozaka zagiąłem :)

niestety ostatnio nie mam czasu i specjalnie chęci, ale może kiedyś się zabiorę i zrobie quiz z czego to jest grane? porównujący DJM800 i Xone 92 i dla pikateri dodając jako kolejny do porównania dźwięk z odtwarzacza komóry

i wtedy zobaczymy jak się sprawdzą ci wszyscy kozacy od jakości dźwięku :D

Levatek - tu nie chodzi o "znawców" czy nie "znawców" a o pisanie bzdur.
"Trzaskająca" 700tka z dobrym dźwiękiem ... no bez jaj.
Wiele wytrzymam, na wiele jestem w stanie przymknąć oczy, ale to już zakrawa o herezję.

A co do porównań dźwiękowych... Dla mnie i tak mistrzem dźwięku pozostanie studyjny Mackie (modelu nie pamiętam - 10 letnia maszyna)

#34 DavidShanon

DavidShanon
  • Forumowicz
  • 90 Postów:

Posted 07 June 2010 - 10:09

wielu moich kumpli twierdzi ze dzwiek pionka 700 bije na glowe xona ale moze my wszyscy jestesmy debilami wg niektorych
SETUPIK

#35 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 07 June 2010 - 10:13

Wiele wytrzymam, na wiele jestem w stanie przymknąć oczy, ale to już zakrawa o herezję.

A co do porównań dźwiękowych... Dla mnie i tak mistrzem dźwięku pozostanie studyjny Mackie (modelu nie pamiętam - 10 letnia maszyna)

ale skoro dźwięk jest taki hoojowy to będziesz w stanie odróżnić djm go od xone tak?

zresztą nie mam pojęcia o co chodzi z "trzaskającym" dźwiękiem

bardzo często podnoszony jest argument jakości dźwięku, ale... nie ma ŻADNYCH miarodajnych testów jakości brzmienia mikserów DJskich

moja teza jest taka, że różnice w brzmieniu topowych mikserów są tak minimalne że w konsekwencji DJ, słuchacz nie widząc miksera nie jest w stanie powiedzieć jaki z nich jest używany po samym brzmieniu

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II

#36 DavidShanon

DavidShanon
  • Forumowicz
  • 90 Postów:

Posted 07 June 2010 - 10:16

jakosc dziwieku to nie wszystko zreszta nie z tego powodu wymienilem mikser
mi poprostu 700 lepiej podchodzi i tyle
SETUPIK

#37 Pat

Pat
  • Forumowicz
  • 574 Postów:

Posted 07 June 2010 - 10:42

moja teza jest taka, że różnice w brzmieniu topowych mikserów są tak minimalne że w konsekwencji DJ, słuchacz nie widząc miksera nie jest w stanie powiedzieć jaki z nich jest używany po samym brzmieniu

[Offtopic mode on:]

Oczywiście. Ale nie powiesz mi że mając podłączone 4 różne miksery do tego samego setupu, w domu. Nie słyszysz różnicy między nimi ? :)
Edycja: z różnych półek cenowych, różnych firm.
I o ile w stosunku do zwykłego słuchacza, jestem w stanie się zgodzić. Tak w przypadku (pewnie z wyjątkami) DJ-a nie.

[Offtopic mode off:]

Ten post był edytowany przez Pat: 07 June 2010 - 10:45

#38 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 07 June 2010 - 11:18

Pat, zauważ, że dla znacznej większości DJ pierwszoplanową rolę gra ŁOPATOLOGIA, drugoplanową - (niestety) lans / co inni powiedzą / "riderowość" itp, trzecioplanową - dostosowanie pod własne potrzeby, a dźwięk jest gdieś dalej, bo przecież "w klubie nie sychać różnicy - byle tylko napiżdżało"
Takich, co w d**ie mają "riderowość", a dostosowują sprzet pod względem potrzeb/features i dźwięku jest naprawdę niewielu - nawet na tym forum

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#39 FilipSanders

FilipSanders
  • Forumowicz
  • 362 Postów:

Posted 08 June 2010 - 21:47

no kurcze nie wmowisz mi chlopie ze x62 brzmi dobrze
szumi to strasznie
grales wogole na x62 bo odnosze wrazenie ze nie
miales chyba x4d i pewnie wysnules sobie opinie ze cala gama xone brzmi tak samo jak x4d
a to niestety jest inna bajka
z wlasnego doswiadczenia z tym mikserem musze stwierdzic ze szkoda chajsu na takiego xone
x92 jest o dwa nieba lepszym mikserem

NI Kontrol S4 + Kontrol X1 + V-Moda Crossfade LP

soundcloud.com/filipsanders

#40 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 09 June 2010 - 12:50

[quote name='Armando' date='07 June 2010 - 10:55' timestamp='1275900904' post='282429']
[/quote]
podejrzewam ze ich nawet nie odroznisz po dzwieku na slepo
[/quote]

Oj nie zgadzam sie! postawił bym Ci pionka i nawet Denona X1100 (a jak wiadomo jest on robiony przez AH) Zdziwil byś się jak pionek gra płasko i ostro. Dlatego ludziom wydaje się ze ten dźwięk jest fajny.Dobry odsłuch podstawa

oraz nie twierdze ze dźwięk z pionka jest mega do dupy. Jest poprawny.

Ten post był edytowany przez Zakrza: 09 June 2010 - 13:01

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#41 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 09 June 2010 - 13:12

wracając do jakości dźwięku to oczywiście że różnice są słyszalne itp. itd. problem tylko jak stwierdzić który z topowych mikserów gra lepiej...
Dźwięk Piona (DJM800) i jego EQ jest przygotowane pod kątem grania KLUBOWEGO i muzyki Klubowej (technicznej), co jest imho jak najbardziej wskazane, zresztą podobnie jak w HDJ-2000 gdzie jest wyraźnie podkreślone że pewne pasma zostały specjalnie podkręcone w celu ułatwienia pracy DJ (zgrywanie), a nie że są to słuchawki DJskie, ale o studyjnej jakości dźwięku (gdzie studio a gdzie DJka...)

#42 Pat

Pat
  • Forumowicz
  • 574 Postów:

Posted 09 June 2010 - 13:32

wracając do jakości dźwięku to oczywiście że różnice są słyszalne itp. itd. problem tylko jak stwierdzić który z topowych mikserów gra lepiej...
Dźwięk Piona (DJM800) i jego EQ jest przygotowane pod kątem grania KLUBOWEGO i muzyki Klubowej (technicznej), co jest imho jak najbardziej wskazane, zresztą podobnie jak w HDJ-2000 gdzie jest wyraźnie podkreślone że pewne pasma zostały specjalnie podkręcone w celu ułatwienia pracy DJ (zgrywanie), a nie że są to słuchawki DJskie, ale o studyjnej jakości dźwięku (gdzie studio a gdzie DJka...)

Pewnie masz rację, zgodzę się z tym.
Chociaż osobisty stosunek mam inny co do dźwięku w Pioneerach - ale mnie bliżej obecnie do audiofila niż DJa ... :P
(Zresztą w tym kierunku kupuję teraz sprzęt)

Pozdrawiam.

Edycja: Może by jakiś ADM przeniósł cały ten offtop gdzieś, nie zaśmiecajmy już tego miejsca.

Ten post był edytowany przez Pat: 09 June 2010 - 13:39

#43 akro

akro
  • Forumowicz
  • 53 Postów:

Posted 09 June 2010 - 17:55

meheheheh.

Jak mozna bylo zrobic taką zamiane... z 4-zakresowego eq od allena, przejsc na kartonowe 3-eq pionshita

Nie ma to jak denny pion.

Reply to this topic

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkownikow