Jump to content

Photo
* * * - - 1 Głosów

Deathman

24 replies to this topic

#1 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:
  • Interests:IT, Webmastering, Muzyka.

Posted 09 June 2008 - 14:29

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Sprzęt:

-Numark TTX-1
-Reloop RMX-30
-Korg Kaoss Pad 2
-Sony MDR V700
-Ortofon OM Nightclub E
-Slipmaty Fadercut
-Wzmacniacz Sony TA-AX35
-2x Kolumny Alton 80
-Komputer ^^

Gramofon:

TTX to rewelacyjny gramofon...Kupiony jako używany, jest u mnie już jakiś czas, data produkcji - jakoś 4 lata temu. Sprawuje się wyśmienicie, korzystam z prostego ramienia, moc jaką skrywa w środku wystarcza do wszystkiego. Nie wymieniłbym go na nic..żadne Reloopy, Techy, Vestaxy. Pitch pomimo wieku działa w porządku. Ustawiony w pozycji battle głownie ze względu, że tak mi się wygodniej gra - tym bardziej, że pitch w numarkach można zamienić z przyciskami. W ciągu 2 najbliższych miesięcy nabywam drugi egzemplarz TTX'a.

System:

Ortofon Nighclub OM E to dobra (a nawet bardzo) jakość dźwięku, rewelacyjna trakcja przy nacisku 2g. Troche też skreczuje i wszystko jest ok.. :P

Mikser:

Z całego sprzętu jest u mnie najdłużej...Kupiony również jako używany - wiek około 2 lat. Szukałem jakiegoś taniego miksera, a że za niecałe 300zł trafil mi się ten Reloop w idealnym stanie, pomyslałem - czemu nie?! Jestem bardzo zadowolony z faderów - dobrze słyszycie. Fadery są u mnie katowane..dosłownie, w dodatku mam młodszego brata, który lubi sobie poszarpać suwaczkami ^^. Pomimo tego katowania działają rewelacyjnie..nic nie przecieka, wszystkie jeżdzą gładko. Nigdy nie były smarowane/"kontakt"owane. Kiedyś tylko trochę sprężonym powietrzem czyściłem. Mniej zadowolony jestem z EQ..takie w sumie..nijakie :lol: No ale grać się jak najbardziej DA. Poza tym 3 wyjścia sygnału..Master 1 + Master 2 + Record..To cieszy, dlatego że mam w planach podłączenie go pod 2 wzmacniacze + z recorda do Line IN, żeby móc nagrywać sety.

Efektor:

Korg Kaoss Pad 2, leży u mnie już też trochę czasu...Kocham tą zabawke :lol: W przeciwieństwie do opinii wielu Userów forum uważam, że efektor jest potrzebny, jest przydatny...No i jakby to niektórzy powiedzieli "+10 do lansu" :lol: Wykorzystuje głownie Loopa, sample, echo i kilka innych efektow, czyli nie wykorzystuje nawet w 10% jego potencjału - ale pracuje nad tym. Lubie urozmaicać sobię granie, własnie poprzez efekty...Urządzenie warte tej kasy, jeżeli możecie kupic KP2/KP3/KP Mini - to brać bez zastanowienia! Zapomniałbym dodać, że podpięty jest pod master..Ah ten brak pętli FX.. :(

Slipmaty:

Jestem z nich zadowolony, do miksu, czy też skreczu, jak najbardziej nadają się. Poza tym ładnie wyglądaja :lol:

Komputer:

Stary śmieć, niebawem przejdzie upgrade. Tymczasowo, póki nie mam drugiego gramofonu, (a nie dogrywam muzyki z Samplera/Loopa z KP) dogrywam z niego muzykę. Używam głownie MIXXX'a.

Kolumny:

Jestem z nich średnio zadowolony..

1. Nie podoba mi się to, gdzię sie aktualnie znajdują.
2. Duży Bas..Za duży.
3. Ogółem do grania/słuchania muzyki nadają się..
4. Niebawem kupie jakies typowe kolumny do odsłuchu..

Słuchawki:

Bez ściemniania, V700 z [nie_reklamuj] - ta najlepsza wersja..Przed zakupem obejrzałem, sprawdziłem jak działają...Wg. mnie za tą kase rewelacja. W ciągu 2 miesięcy i tak mam w planach chyba zakup Techów..:)

Biurko:

Chciałbym też o nim wspomnieć, dlatego że ma duża powierzchnie (spokojnie pomieści 2 gramofony w normalnej pozycji) + Monitor jak widac, na dole masa wolnego miejsca. Blat zamówiony u stolarza (200zł) + nogi z praktikera.

Ocena końcowa:
8/10

Słowo Końcowe:

Do domowego użytku rewelacja..Kilka wad, troche męczy mnie jeszcze brak drugiego gramofonu, no ale nie można mieć wszystkiego naraz..
Denerwujący jest tylko ten KP2 podpięty pod master, czuje, że mnie ogranicza. :rolleyes: Przez wakacje chce nabyc gramofon + nowe słuchawki (może uda się to do końca czerwca), natomiast do końca roku nabyć jakiś tani CD player..

Zalety:

-Możliwości (głownie te, które daje KP2)
-Niezawodność - sprzęt mnie jeszcze nigdy nie zawiódł..
-Frajda z grania na nim :P

Wady:

-Brak drugiego gramofonu :((
-Brak pętli FX w mikserze..
-Tak poza tym to wielką wadą są dla mnie ceny płytek + problem z dorwaniem pozycji, których nie ma już w obiegu...

Ten post był edytowany przez Deathman: 09 June 2008 - 19:13

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:
  • Interests:Bacardi 151 (75,5%) + Cola :)

Posted 09 June 2008 - 18:18

mam pytanie, bo chyba miales drugiego ttxa kiedys w sygnaturce ?

..:: Studio: Macbook + Wtyki + 2x Fostex 0.4::..
..:: DJ: Ultrasone DJ1 + UDG Map 24 + Zomo 260cd::..

#3 lunsive

lunsive
  • Forumowicz
  • 1,147 Postów:
  • Interests:gg: 1069686

Posted 09 June 2008 - 18:39

ładne zasłony, a slipmata pod kolor ^^
ale glosniczkow to ja zem nie widze :mellow:

P.S. posprzatałbys se pod biurkiem :P

Pioneer CDJ 1000MK2 <---> Pioneer DJM 800 <---> Pioneer CDJ 1000MK2 <---> Sennheiser HD25
Macbook Pro

http://www.myspace.com/patrick_wild

#4 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 09 June 2008 - 18:40

Był...ale to i tak nie mój był. Jeszcze trochę i będzie kompletny setup jak kupię tego drugiego..

Pod kolor..a jak :D Dlatego chciałem wymienić podświetlenie w ekranie + dookoła włącznika w TTX'ie na zielone :(
Głośniczki będą jeszcze dzisiaj..zaraz uploadne zdjęcia na imagehacka..
I mam porządek pod biurkiem. Wzmacniacz, kilka płyt, jakaś książka, mój kombajn..no dobra trochę smieci jeszcze widzę. :D

Ten post był edytowany przez Deathman: 09 June 2008 - 18:43

#5 lunsive

lunsive
  • Forumowicz
  • 1,147 Postów:

Posted 09 June 2008 - 18:47

Pod kolor..a jak :D Dlatego chciałem wymienić podświetlenie w ekranie + dookoła włącznika w TTX'ie na zielone :(

oj nie placz,jest dobrze z niebieskim tak :)

I mam porządek pod biurkiem. Wzmacniacz, kilka płyt, jakaś książka, mój kombajn..no dobra trochę smieci jeszcze widzę. :D

"kombajn" dobrze powiedziane.

a nie masz regulacji basu we wzmacniaczu? jesli nie to na mieszaczu reguluj :P

Pioneer CDJ 1000MK2 <---> Pioneer DJM 800 <---> Pioneer CDJ 1000MK2 <---> Sennheiser HD25
Macbook Pro

#6 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 09 June 2008 - 18:52

Mam na wzmaku i własnie tu reguluje...ale i tak pomimo tego ten bas jest bardzo wyraźny...

Wiem, ze z niebieskim nie jest źle..ale ja miałem takie plany związane z tunning'iem...Biały TTX z zielonym podswietleniem + zielona slipmata + system pod kolor..Ciekawe za ile bym go sprzedał.. :lol:
Teraz się z tego śmieje, ale serio kiedyś miałem takie plany. ;)

#7 lunsive

lunsive
  • Forumowicz
  • 1,147 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:12

Wiem, ze z niebieskim nie jest źle..ale ja miałem takie plany związane z tunning'iem...Biały TTX z zielonym podswietleniem + zielona slipmata + system pod kolor..Ciekawe za ile bym go sprzedał.. :lol:
Teraz się z tego śmieje, ale serio kiedyś miałem takie plany. ;)

brzmi ciekawie,mozesz sprobowac jak sie nudzisz :)

Macbook Pro

#8 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:19

Gdybym miał pewność, że efekt będzie taki jak ten który chciałbym osiągnąć, to już bym się za to zabrał..

Jeżeli sprzedawałbym bym gramofony ze względu na ew. przejscie na CD to pewnie bym je przerobił..(poszły by zapewne za wiekszą kase, gdyby efekt był porządny..), ale takiego zamiaru narazie nie mam. Chyba, że nagły przypływ gotówki w wakacje pozwoliłby mi sprzedać gramofon i kupić 2 Cd'eki. Np. CDJ800/CDX/Denony 3500..

Ten post był edytowany przez Deathman: 09 June 2008 - 19:20

#9 lunsive

lunsive
  • Forumowicz
  • 1,147 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:38

Gdybym miał pewność, że efekt będzie taki jak ten który chciałbym osiągnąć, to już bym się za to zabrał..

Jeżeli sprzedawałbym bym gramofony ze względu na ew. przejscie na CD to pewnie bym je przerobił..(poszły by zapewne za wiekszą kase, gdyby efekt był porządny..), ale takiego zamiaru narazie nie mam. Chyba, że nagły przypływ gotówki w wakacje pozwoliłby mi sprzedać gramofon i kupić 2 Cd'eki. Np. CDJ800/CDX/Denony 3500..

pierdzielisz, nie ma po co sie przesiadac z vinyli :P

zrob se jakies malunki rysunki, jak nie masz talentu plastycznego popros kolezanke jakas niech namaluje albo w jakims programie se zrob jak to bd wygladac :)

Macbook Pro

#10 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:42

Gadałem z BRK i chciał mi zrobic wode z mózgu..ciągle o CD gadał :(
Ale dobrze mówisz..odpalę photoshopa i pomyślę :D

#11 lunsive

lunsive
  • Forumowicz
  • 1,147 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:49

[Offtopic mode on:]

Gadałem z BRK i chciał mi zrobic wode z mózgu..ciągle o CD gadał :(

on glupoty gada ^^

[Offtopic mode off:]

Ten post był edytowany przez lunsive: 09 June 2008 - 20:02

Macbook Pro

#12 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 09 June 2008 - 19:52

ja madrze mowie :)

NIE OFTOPOWAC LUNSIVE !!!

[Offtopic mode off:]

Ten post był edytowany przez BRK: 09 June 2008 - 19:53

#13 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 12 June 2008 - 18:35

Bardzo fajny setupik, celuje w cos podobnego. Nie myslałeś, że skoro robisz już upgrade kompa, masz mixxx to może zamiast przejścia na cd to kupic dobrą kartę dzwiekową i grać z jednego gramca jak z serato. Są gdzieś na yt filmiki i wygląda to całkiem przyzwoicie. Zwłaszcza, że za program nie płacisz. Jak masz linuxa to jest jeszcze inny program, który według wielu działa bardzo dobrze, ale nazwy niestety w tym momencie niepamiętam :P <_<

#14 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 12 June 2008 - 20:21

Jakbys sobie przypomnial co to za program to daj znac :)

Co do sprzetu to musze poczuc powiew swiezosci, dlatego wszystko sprzedaje..Poza tym winyle to naprawde droga rzecz ;/

#15 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 12 June 2008 - 20:56

Dlatego możesz grąc z mp3 nie tracąc przyjemności grania jak z vinyla. Policz sobie. Musisz kupić 2x cd to jak nic 2000 zl(a w taki sprzęt pewnie celujesz). Możesz sprzedać kp i zastąpic to software jeżeli będziesz grał z kompa. Dzięki temu masz juz na kartę dzwiekową. Potem jak już będzie chcial grać w jakimś klubie możesz kupic laptopa, a aktualnie za 1300zl można miec wystarczającego do takiego użytku. Program to xwax, poszukałem i znalazłem ;)

Osobiście właśnie tak chcę rozwiązać swoje granie, ale będę się musiał skusić na jakiś tańszy gramofonik. Program to prawdopodobnie mixxx, bo musze działać pod windą. <_<

Ten post był edytowany przez Kapsel: 12 June 2008 - 20:58

#16 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 12 June 2008 - 21:55

a jakie do tego vinyle i karta ? maya 44 - buhahha latencje wspaniale.

#17 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:07

mixxx obsługuje płyty od serato, fs, ts, mixvibes. Karte możesz kupić używaną np. u46dj. Co do maya44 naczytałem się juz tyle niepozytywnych opini, że cieszę się z jej niezakupienia.

#18 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:08

mialem mixvibes i wiem jak to chodzi. Zreszta z kompem Deathman'a

#19 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:10

Brk to podziel sie opiniami bo u46dj uchodzi raczej za dobrą kartę, a w tym przypadku raczej tylko o nia sie rozchodzi ;)

#20 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:12

oj lubialo sie to gubic w cutach - testowane na 2 pc sempron 754 2ghz , 768mb ramu ; core 2 duo 2x1,6 2ghz ramu

Ten post był edytowany przez BRK: 12 June 2008 - 22:12

#21 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:14

Brk stawiasz na kartę, czy software? Osobiście nie zamierzam scratchować, a wyłącznie mix. Może sobie czasem poruszam mocniej płytką :P

#22 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:19

wiesz probowalem sobie poskreczowac, ale po chwili czuje ze ucieka mi dzwiek. Wiem ze probowalem grac z innych sterownikow [asio4all] i bylo troche lepiej. Do mixu jakos dawalo rade.

#23 Deathman

Deathman
  • Forumowicz
  • 371 Postów:

Posted 12 June 2008 - 22:50

Dlatego nie mam zamiaru sie w to bawic..

Chociaz przyznam, rozwazalem kiedys taka mozliwosc :)

#24 ka447mil

ka447mil
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 28 November 2009 - 12:54

oo widzę u ciebie altony 80

#25 KrisC

KrisC
  • Forumowicz
  • 652 Postów:

Posted 28 November 2009 - 13:14