Jump to content

Photo
* * * * * 3 Głosów

Clarence Kenvelo

96 replies to this topic

#31 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 19 March 2008 - 18:52

bo przyjedzie ci na klub jakas pieprzona gwiazdeczka z zagranicy i powie, ze nie zagra jak na konsoli nie bedzie 2x techow 1210, 2x pionka cdj 1000 i conajmniej djm 600 to nie zagra (chociaz techow i tak niawet nie odpali)... i nie przekonasz, ze rp6000 tez da rade, ze nawet silnik jest mocniejszy, ze nowszy, ze sratatata....

druga kwestia:
bo tech to tech i juz nic tego nie zmieni. mimo, ze technologicznie jest w tyle w stosunku do innych producentow, to jednak renoma, jakosc i wytrzymalosc utrzymuje ga na pozycji lidera.
powiem szczeze - mi gra sie przyjemniej z reloopa

boze, az zal to czytac. skonczie swoje wywody na temat tego jaki to tech jest [beeep]owy i zacofany (tak samo jak pioneer) grajcie sobie z czego chcecie i przestancie pierdolic glupoty, wezcie sie za cos tworczego moze?

Ten post był edytowany przez neq: 19 March 2008 - 18:53

Posted Image

Mr Add
  • Mr Ad

#32 Clarence_Kenvelo

Clarence_Kenvelo
  • Forumowicz
  • 276 Postów:

Posted 19 March 2008 - 22:40

bo przyjedzie ci na klub jakas pieprzona gwiazdeczka z zagranicy i powie, ze nie zagra jak na konsoli nie bedzie 2x techow 1210, 2x pionka cdj 1000 i conajmniej djm 600 to nie zagra (chociaz techow i tak niawet nie odpali)... i nie przekonasz, ze rp6000 tez da rade, ze nawet silnik jest mocniejszy, ze nowszy, ze sratatata....

druga kwestia:
bo tech to tech i juz nic tego nie zmieni. mimo, ze technologicznie jest w tyle w stosunku do innych producentow, to jednak renoma, jakosc i wytrzymalosc utrzymuje ga na pozycji lidera.
powiem szczeze - mi gra sie przyjemniej z reloopa

Prawdziwa gwiazda zagra z kazdego sprzetu.

#33 Desh

Desh
  • Forumowicz
  • 684 Postów:

Posted 20 March 2008 - 00:30

Prawdziwa gwiazda zagra z kazdego sprzetu.

u nas w miescie byl hardy hard i powiedzial ze nie bedze gral na innym gramku niz tech
i musieli szukac :D

#34 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 20 March 2008 - 01:11

Ja bym mu powiedział NARAZIE PEGAZIE. Oczywiście kluby powinny zapewnić dobry sprzęt ale jeśli ktoś potrafi coś więcej niż pieprzyc głupoty to zagra na wszystkim.

Największy muzyczny serwis informacyjny w Polsce: INFOMUSIC.PL

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#35 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 20 March 2008 - 01:25

ktoś potrafi coś więcej niż pieprzyc głupoty to zagra na wszystkim.

to dlaczego chwilke temu w wątku o 3500 piszesz cos całkiem innego?
http://forum.djshop....mp;#entry143401
Posted Image

#36 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 20 March 2008 - 01:25

Ja bym mu powiedział NARAZIE PEGAZIE. Oczywiście kluby powinny zapewnić dobry sprzęt ale jeśli ktoś potrafi coś więcej niż pieprzyc głupoty to zagra na wszystkim.

stary jestes taki madry, to postaw sie w sytuacji, gdzie przyjezdzasz na impreze, bedac przyzwyczajonym, ze wszedzie gdzie grasz stoja cdj1000 i techy + djm600/800 albo a&h i kaza ci zagrac z mixera bst i duala mc crypt, sorry ale... ja bym ich wysmial.

Posted Image

#37 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:
  • Interests:Doing my own thing

Posted 20 March 2008 - 01:38

kaza ci zagrac z mixera bst i duala mc crypt,

Chyba popadasz trochę w skrajność. Ale nawet jeśli...

sorry ale... ja bym ich wysmial.

Bo co? Bo klubu nie stać na lepszy sprzęt, a gwiazdy większego formatu są zapraszane _bardzo_ okazyjnie (bo chyba trochę nie rozumiesz realiów...)?

Moim zdaniem jeśli DJ jest faktycznie "z powołania", lubi prezentować muzykę i o to mu chodzi w tym wszystkim to zagra z tego co będzie.

Pozdrawiam, Marek.

#38 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 20 March 2008 - 02:07

Moim zdaniem jeśli DJ jest faktycznie "z powołania", lubi prezentować muzykę i o to mu chodzi w tym wszystkim to zagra z tego co będzie.

Pozdrawiam, Marek.

moim też
no ale dobry dj jak muzyk instrumenty ma swoje więc nie wybrzydza jesli mu nie pasi to sam sobie zabezpieczy to co mu odpowiada i tyle.
Posted Image

#39 Puszupek

Puszupek
  • Forumowicz
  • 512 Postów:

Posted 20 March 2008 - 07:52

boze, az zal to czytac. skonczie swoje wywody na temat tego jaki to tech jest [beeep]owy i zacofany (tak samo jak pioneer) grajcie sobie z czego chcecie i przestancie pierdolic glupoty, wezcie sie za cos tworczego moze?

nigdy nie powiedziałem, ze tech czy pioneer jest [beeep]owy, wrecz przeciwnie uwazam ich za najlepszych (no.. jednych z najlepszych) producentow na rynku. a to ze tech jest w tyle do innych - fakt
stary, ja mowie, ze konkurencja idzie do przodu, a nie ze tech daje dupy

cos tworczego? czekaj... zaczne wiersze o sprzecie pisac i umieszczac na forum. moze to bedzie dosc "tworcze"

u nas w miescie byl hardy hard i powiedzial ze nie bedze gral na innym gramku niz tech
i musieli szukac :D

nie tylko hardy hard ma takie zachcianki.. ja przytocze chocby przyklad sonique, cosmic gate'a i wielu, wielu innych, ktorzy mi psioczyli na 2xdns3500 w konsoli (o gramofony jakos zawsze wczesniej pyta menager i kaze techy postawic)

stary jestes taki madry, to postaw sie w sytuacji, gdzie przyjezdzasz na impreze, bedac przyzwyczajonym, ze wszedzie gdzie grasz stoja cdj1000 i techy + djm600/800 albo a&h i kaza ci zagrac z mixera bst i duala mc crypt, sorry ale... ja bym ich wysmial.

a ja nie. co najwyzej zlapal sie za glowe i zagral. stary... ile razy tak juz bylo, ze przyjezdzam, a na miejscu reloop, albo stage line w dualu. ale ja sie nie smieje, tylko staje za konsola i gram, bo to lubie, za to mi placa i to zobowiazalem sie zrobic, a jeczenie na sprzet? juz mi przeszlo

ja nie jestem genialnym dj'em nie wszystko wychodzi mi tak jak powinno (takie moje zdanie). ale nie udaje, ze nim jestem co chwila psiaczac na slaba konsole, marne naglosnienie, czy malo ludzi na klubie

moim też
no ale dobry dj jak muzyk instrumenty ma swoje więc nie wybrzydza jesli mu nie pasi to sam sobie zabezpieczy to co mu odpowiada i tyle.

taa, zgodze sie, ale transport sprzetu z zagranicy to przedewszystkim czas i pieniadze. gwiazdeczki to nie obchodzi... przyjezdza - ma byc to co on/ona sobie zyczyla. nie ma? -> nie gra

myslisz, ze czemu teraz kupuje CDJ 1000 MKIII? B sa lepsze od s3500?
sa.. :P
ale tez dlatego, ze goscie chca 1000 na konsoli

Ten post był edytowany przez Puszupek: 21 March 2008 - 08:10

2x Pioner CDJ 1000 mk3 == 1x Pioneer DJM 800 == Sennheiser HD 25 == Roland SP-555 + DJM 900 NEXUS

[/font][/size]

#40 pb skarpy

pb skarpy
  • Forumowicz
  • 1,473 Postów:

Posted 20 March 2008 - 10:02

Nie no moim zdaniem to dj powinien zagrać na tym co stoi w klubie. Ewentualnie po występie zacząć narzekać i potem ewentualnie powinien nie przyjąć kolejnego zaproszenia dopóki nie będzie tam stało coś co nie sypie się lub coś co EWIDENTNIE nie nadaje się do gry.

A szef jeżeli chce go ponownie (bądź innych znanych) to musi sie zatroszczyć o lepszy setup i... tak na przyszłość po prostu.

Największy muzyczny serwis informacyjny w Polsce: INFOMUSIC.PL

DJ ZONE - INFOMUSIC - ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DLA DJa I PRODUCENTA

logouk.gif

myspace.com/pbskarpy
soundcloud.com/pb-skarpy
Gram z winyli na gramofonach. Gram z DVS na gramofonach. Nie mam nic do analogowych źródeł jak i do tych cyfrowych. Byle by set miał ręce i nogi, a utwory nie były piracone.

#41 Puszupek

Puszupek
  • Forumowicz
  • 512 Postów:

Posted 20 March 2008 - 10:19

nie oszukujmy sie... wiekszosc "gwiazd" to producenci ktorzy, dopóki nie zaslyneli, nie zajmowali sie graniem. potem nauka na techach + cdj 1000 i na niczym innym nie zagra, bo nie umi 8I

sa gwiazdy i gwiazdeczki, ludzie wybredni i nic z tym nie zrobisz. a jak szef chce miec atrakje to niestety - musi wybulic kase na sprzet.

2x Pioner CDJ 1000 mk3 == 1x Pioneer DJM 800 == Sennheiser HD 25 == Roland SP-555 + DJM 900 NEXUS

[/font][/size]

#42 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 20 March 2008 - 12:19

nie oszukujmy sie... wiekszosc "gwiazd" to producenci ktorzy, dopóki nie zaslyneli, nie zajmowali sie graniem. potem nauka na techach + cdj 1000 i na niczym innym nie zagra, bo nie umi 8I

coś w tym chyba jest ....
Posted Image

#43 Redi

Redi

-=-Forumowicz-=-

• Validating
  • 3,189 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:00

zgadzam się całkowicie ze Skarpy'm. Nikt inny, jak tylko forumowicze takich miejsc jak to, idealizują ten gramofon tworząc czasem jakby ślepy kult nie poparty żadnymi dowodami (w wypadku sprzętów muzycznych argumentem pierwszorzędnym są osiągi i dane) a nie, jak pisze wiecznie neq "feeling", bo człowieku feeling to ja miałem na RP1000 jak śmigałem na nim rok, więc Neq więcej nie pisz o tym "feeling'u" bo już to w tyłek nie wchodzi, i wszędzie gdzie napiszesz o feelingu, odpowiem Ci tym samym.
Wmówiłeś sobie jakiś feeling i trzymasz się tego słowa tak kurczowo, że tak naprawdę nie masz chyba sam na to słowo definicji. Technics jest już daleko w tyle, co nie znaczy, że jest słaby. Trzyma poziom, ale większość flagowych gramofonów różnych marek zjadają go osiągami i danymi technicznymi jak chcą. RP6000, Citronic PD45, Numark TT-500, Numark TTX, to tylko kilka gramonów, które zjadają technicsa pod każdym względem. Rozwój idzie do przodu, a Wy stoicie w miejscu klękając ślepo przed wielkim Technicsem.
Nie wiem, czy to cena, czy to kult, czy coś innego tak Was przekonuje do Technicsów, ja mam je głęboko gdzieś, od kąd te wielkie ach och technicsy wpadły w moje ręce i zostałem rozczarowany... Wbrew Wam wszystkim nie sugerowałem się przy wyborze gramofonu niczyją opinią i mam swój ulubiony gramofon (choć testowałem już raczej wszystkie z najwyższej półki osobiście i nie pytałem się nikogo o poradę na forum) i jest nim Citronic. Dla mnie nr jeden, nie musi być dla innych wcale najlepszy i nikomu nie wchodzę z nim w tyłek, że ma go kupić, choćby 20letni i choćby rozpadał się na kawałki to trzeba kupić używany żaden inny tak jak to robią fani Technicsa. A dlaczego Technics stoi w klubach, to już tu ktoś wyżej dobitnie (i ja nie raz w innych tematach) odpowiadałem.

Możemy znać słabe strony gramofonów i dlatego doradzamy osobom z forum przed zakupem, a nie dlatego, że jesteśmy ślepo zapatrzeni, bo jakiś akurat nam gramofon podpasował i wszyscy go mają mieć. Wybór gramofonu jest tak subiektywną czynnością, że nie możemy nikomu włazić tyłek ze swoim och ach gramofonem, lecz co najwyżej dać przestrogę przed słabymi, szybko psującymi się gramofonami, a nie "dla nas najlepszymi". Tak więc dajcie sobie siana i grajcie na czym chcecie, jarajcie się technicsem, reloopem, BST czymkolwiek, ale nie właźcie z tym nikomu w tyłek, bo dane techniczne mówią same za siebie i tu Wasz mega technics wypada bardzo słabiutko.

#44 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:05

neq zacznijmy od tego że klub w którym stoi taki sprzęt nie zaprosi super gwiazdy bo go po prostu nie będzie na to stać więc problem raczej znika

...gdy wszyscy mówią ze coś jest niemożliwe, to wtedy przychodzi Polak, który nie wie ze to jest niemożliwe i to robi...

#45 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:09

klub w którym stoi taki sprzęt nie zaprosi super gwiazdy bo go po prostu nie będzie na to stać

Oczywiście, że jak będzie chciał to zaprosi. Odkładanie kilka miesięcy ale w końcu zaprosi...
I mam tu raczej na myśli małe, klimatyczne kluby niż dyskoteki i wiksiarnie.

Pozdrawiam, Marek.

#46 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:28

neq zacznijmy od tego że klub w którym stoi taki sprzęt nie zaprosi super gwiazdy bo go po prostu nie będzie na to stać więc problem raczej znika

stary przykladem mozebyc jeden z warszawskich klubow, ktory bardzo lubilem, ktory dziennie zarabial tyle hajsu, ze moglby co tydzien miec nowa konsole, byl to maly klub, ale przychodzilo tam dosc dziane towarzystwo i ceny tez byly dosc wysokie, a przez kilka ladnych lat staly tam cdj100 i 600'ta, na setkach grac sie nie dalo, bo pitch tak plywal, a 600'ta nie miala polowy czesci, a jakos gwiazdy zapraszali... fakt, ze tam nikt nie jeczal tylko wtedy wynajmowali 2x cdj1000mk3 i 800'tke i po sprawie.

Posted Image

#47 Raptorecki

Raptorecki

Music Addict

• Forumowicz
  • 2,458 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:45

stary przykladem mozebyc jeden z warszawskich klubow (...)

Neku! Zrozum, że nie wszędzie jest warszafka... Omg...

Pozdrawiam, Marek.

#48 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 20 March 2008 - 15:54

Neku! Zrozum, że nie wszędzie jest warszafka... Omg...

Pozdrawiam, Marek.

na całe szczęście!!!!!!
Posted Image

#49 T.H.N

T.H.N
  • Forumowicz
  • 85 Postów:

Posted 22 March 2008 - 10:13

Bardzo zacna konfiguracja:-)
Trust your dj...!!!

#50 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 22 March 2008 - 11:13

stary przykladem mozebyc jeden z warszawskich klubow, ktory bardzo lubilem, ktory dziennie zarabial tyle hajsu, ze moglby co tydzien miec nowa konsole, byl to maly klub, ale przychodzilo tam dosc dziane towarzystwo i ceny tez byly dosc wysokie,

sam się wkopałeś to że klub nie kupił nowej konsoli mimo tego że stara była w rozsypce to tylko i wyłącznie idiotyczne widzimisię

kilka ladnych lat staly tam cdj100 i 600'ta, na setkach grac sie nie dalo, bo pitch tak plywal, a 600'ta nie miala polowy czesci, a jakos gwiazdy zapraszali... fakt, ze tam nikt nie jeczal tylko wtedy wynajmowali 2x cdj1000mk3 i 800'tke i po sprawie.

jak to się ma to mojej wypowiedzi? co z tego że na codzień w klubie stał taki sprzęt jaki stał skoro na większe imprezy wypożyczali 2x cdj1000mk3 i 800'tke. Sory neq ale to co napisałeś tylko udowodniło fakt, że każdy klub chce pokazać się z jak najlepszej strony.

...gdy wszyscy mówią ze coś jest niemożliwe, to wtedy przychodzi Polak, który nie wie ze to jest niemożliwe i to robi...

#51 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 22 March 2008 - 11:40

chodzilo mi o to, ze nawet jesli klub ma marny sprzet, to wyporzyczenie go na impreze specjalnie dla przyjezdzajacej gwiazdy nie jest chyba takim wielkim problemem, prawda?

Posted Image

#52 Eric Trax

Eric Trax
  • Forumowicz
  • 3,307 Postów:

Posted 22 March 2008 - 11:51

chodzilo mi o to, ze nawet jesli klub ma marny sprzet, to wyporzyczenie go na impreze specjalnie dla przyjezdzajacej gwiazdy nie jest chyba takim wielkim problemem, prawda?

tak bo każdy klub wyda te 500zł na wypożyczenie dobrej konsoli byle tylko nie mieć złej opini

#53 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 22 March 2008 - 11:59

tak bo każdy klub wyda te 500zł na wypożyczenie dobrej konsoli byle tylko nie mieć złej opini

jak nie wyda to dana "gwiazda" nie przyjedzie i nie zagra poprostu.

Posted Image

#54 Mixmaster

Mixmaster
  • Forumowicz
  • 51 Postów:
  • Interests:chce warna!

Posted 11 June 2008 - 02:24

Rozumiem, że testowałeś wszystkie gramofony, i że jesteś przekonany co do tłumaczenia słowa "feeling". Bo "odczucia" jednak każdy może mieć inne.

A ja grałem na str8-setkach dość długo,by przejść na techa.Po kilku miesiącach zagrałem ponownie na stantonach i można było odczuć różnicę w sile oporu talerza,jak dokręcałem tracki na stantonach,do tej samej prędkości, musiałem to robić delikatnie.To samo się tyczy zwalniania...
Przyjemności czerpałem jednak te same grając z 100-tek i techów :)

Ten post był edytowany przez Mixmaster: 11 June 2008 - 02:40

2 x 1210 mk2+xone92+xd-53 yamaha hs80m mac traktor scratch soundcloud

#55 Zwierzak

Zwierzak
  • Forumowicz
  • 236 Postów:
  • Interests:winyle

Posted 17 August 2008 - 04:26

Wiecie co to jest rider techniczny?

To taki dokument dołączony do umowy z artystą i w nim czarno na białym jest napisane jakie są wymagania techniczne występu.

Bardziej znani polscy Dj'e tez mają swoje ridery:

Przykładowy rider:

2 odtwarzacze Pioneer 800mk2/1000mk2/mk3
2 gramofony Technics 1200/12100/mk2/mk5
Mikser Pioneer DJM 600/700/800
Konsoleta ustawiona na wysokości 1,20 m od podłoża.
2 drożny odsłuch renomowanej firmy o mocy minimum 300 Watt ustawiony po prawej stronie knsoli na wysokości 1,50 m od podloża (spód kolumny).

Ponadto

Garderoba do której dostęp ma artysta i wybrane przez niego osoby,
Napoje alkoholowe i bezalkoholowe, piwo, zakąski.
Hotel ***

Niniejszy rider jest załącznikiem do umowy w razie jego niespełnienia artysta może odmówić wystepu nie tracąc prawa do wynagrodzenia zgodnego z umową.

Wiecie co, takie ględzenie, że Dj powinien zagrac na wszyskim etc, że nie przetłumaczy się komuś, że coś jest lepsze itp jest po prostu bez sensu.

Fajnie by było jakby właściciee lokali zaczęli więcej uwagi przykładać do warunków w jakiech przychodzi nam wystepować oraz zaczeli bardziej nas szanować.

TTX - Mackie d.2 - TTX - Macbook + Scratch Live + Akai MPD 16 + Denon DNSC - 2000 + 2 x Ortofon Nightclub S/2 x SHURE M44-7 + Technics RP-DJ 1200

#56 Redi

Redi

-=-Forumowicz-=-

• Validating
  • 3,189 Postów:

Posted 17 August 2008 - 07:55

bo dla właścicieli lokali jesteście tylko zmieniaczami płyt, co puszczają muzykę. Choć nie rozumiem typa, co buduje własny klub, a nie ma pojęcia o muzyce... To jak bym zbudował szpital, a nie wiedział kto to chirurg.

#57 Alternativ

Alternativ
  • Forumowicz
  • 748 Postów:

Posted 17 August 2008 - 14:13

bo dla właścicieli lokali jesteście tylko zmieniaczami płyt, co puszczają muzykę. Choć nie rozumiem typa, co buduje własny klub, a nie ma pojęcia o muzyce...

przykra rzeczywistosc..

Sprzęt aktualnie: M-Audio Torq Connectiv | Denon DN-S3500 | Denon DN-X1500S | Korg Zero 4 | Denon DN-S3500 | Reloop RP-4000 | Denon DN HP1000
Redsound Soundbite Micro

Dell Inspirion 7348 i5-5200U  | MacBook 2,1ghz 2,5gb ram, 320GB

SoundCloud

#58 NoName

NoName
  • Forumowicz
  • 1,984 Postów:
  • Interests:...music...

Posted 17 August 2008 - 20:35

nie przyszlo wam do glowy ze kluby to taki sam biznes jak kiosk ruchu tylko po to zeby zarobic kase??
http://www.maschinenraum.pl

https://www.facebook...umMusicKolektiv

Posted Image
Reloop 6000 MK6b, Technics SL 1210 MK5, Xone 42, 2x Xone 1D,Sennheiser HD-25, Ortofon OM Night Club MK2, Native Instruments TRAKTOR SCRATCH PRO 2, Sony Vaio

#59 Alternativ

Alternativ
  • Forumowicz
  • 748 Postów:

Posted 18 August 2008 - 09:25

nie przyszlo wam do glowy ze kluby to taki sam biznes jak kiosk ruchu tylko po to zeby zarobic kase??

wiekzsosc napewno..
choc wierz mi ze znalazlbys kluby, ktore byly zakladane przez ludzi raczej z wyobraznia niz z planem biznesowym :)
choc kto wie. moze sie myle

Sprzęt aktualnie: M-Audio Torq Connectiv | Denon DN-S3500 | Denon DN-X1500S | Korg Zero 4 | Denon DN-S3500 | Reloop RP-4000 | Denon DN HP1000
Redsound Soundbite Micro

Dell Inspirion 7348 i5-5200U  | MacBook 2,1ghz 2,5gb ram, 320GB

SoundCloud

#60 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 18 August 2008 - 09:27

moze sie myle

mylisz sie.

Posted Image

Reply to this topic