Jump to content

Photo
- - - - -

Big-D

stanton dj for life

6 replies to this topic

#1 lukasbiggie

lukasbiggie

Jedyny Imperator Władca Porcji Lodów

• Forumowicz
  • 693 Postów:
  • Interests:modelarstwo:D

Posted 18 May 2014 - 22:27

adf8e0686d77f3d8m.jpg

Lista sprzetu:

• 2x Stanton St-100 
  • 1x Stanton Rm-Three 
  • 1x Stanton Dj Pro 2000
  • 2x Sicmats Metalheadz 

Gramki

A więc tak, gramki miałem już wcześniej, także wiedziałem co kupuje, mi wystarczają, jest recka na forum z tymi gramofonami. Szukałem ich bardzo długo ;) aż wreszcie znalazłem. Stanton w Polsce jest jakby to powiedzieć mało rozpowszechniony. Powiem tak jest to gramofon pomiędzy T80 a T120 bądź między RP4000 a Rp6000 czyli Rp5000 (wyszedł takowy wiem bo kumpel takie miał) nie jest może demonem "prędkości", ale do gry technicznej bez problemu się nada. Jak widać na fotce na razie nie ma systemów, czekam na wypłatę i zakupię pewnie jakieś z "koszyczkami" na długi na razie mnie nie stać a Ortofony by się marnowały u mnie :P (mówię o długich systemach powyżej 600zł za parę)

Mikser

Chciałem czegoś prostego, niekoniecznie z 3 kanałami (nie było niczego lepszego... ba za taką kasę był tylko jakiś Vestax ale nie miał pętli fx, a ja szukałem takiego z pętlą). Gdyby zachciało mi się skreczu to wystarczy wymienić fader i możemy zacząć zabawę ;) Co do miksera to napiszę coś więcej jak tylko otrzymam systemy, ale wg mnie mikser jak mikser. Fakt trochę boli mnie, że nie ma "diod" przy kanałach i cholera wie (fakt zostaje słuch) jak głośno gra drugi "kanał"

Słuchawki

Kupione w 2008 roku, zagrały kilkadziesiąt imprez w klubach, do dzisiaj grają O.K ale jak tylko dostanę umowę na czas nieokreslony to zakupię jakieś z wyższej półki ;) Nie mówię, że te są złe. Dla mnie wystarczają grają O.K przy dłuższym graniu i % można zmienić na mono i jest spoko ;) (jak mam za dużo wysokich tonów to nie mogę grać). No, ale pewnie je zmienie. Zawsze marzyłem o Technicsach i tak pewnie zostanie.

Poprzedni sprzęt:

• 2x Stanton T80
  • Stanton St100
  • Stanton Str8-100
  • Stanton m.202
  • Stanton C.324
  • Numark DXM09
  • Denon DN-S1000
  •  
Za tą kasę co wydałem nie znalazłem niczego wartego uwagi :P a powiem, wam, że ogólnie wydałem mniejsze pół z tego co chciałem :P jak ktoś pamięta mój temat na forum (jakoś tak w marcu) to może pamieta ile chciałem wydać kasy :P Same jakieś RP4000 albo T92 USB za tak kosmiczne kwoty, że jak pisałem do gości ze swoją propozycja góra 400zł to nie dostawałem żadnej odpowiedzi ;) Jeleni mogą szukać w lesie :D

P.S: proszę o zaktualizowanie mojego tematu na forum ;)

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 19 May 2014 - 11:18

Dobre decki men ;) A co do słuchawek, to jak ja ich używam to zawsze na mono, lepiej mi się zgrywa jak mam wszystko w jednej słuchawce. Bardziej miksujesz czy skreczujesz? Bo nie wiem jakie slipmaty sobie zapodać do miksowania i nauki skrzeczenia.

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#3 lukasbiggie

lukasbiggie

• Forumowicz
  • 693 Postów:

Posted 13 June 2014 - 20:36

tylko techniczna gra

dokupiłem systemy :D oto i one:

2fd4b9b7c9030b5am.jpg

Ortofon Concord Pro :D

p.s: nareszcie nowe systemy, a nie używki kupione z gramcami :P

#4 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 14 June 2014 - 14:33

Concorde są droższe, ale zdaje się że to lepsza inwestycja. Ile za nie dałeś? Niestety dobry system lub dobry system krótki z koszykiem potrafi kosztować nawet 350 pln... Też mnie to boli, bo tyle to kosztuje jeden taki gramofon ;)

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#5 lukasbiggie

lukasbiggie

• Forumowicz
  • 693 Postów:

Posted 10 January 2016 - 22:38

mialem w planach zakupić systemy od Stantona, (zlożyłem zamówienie na pewnej stronie djbox) zadzowniłem po łikendzie do sklepu żeby zapytać czy wyślą mi te systemy i tu było moje zdziwienie, nie mają ich w magazynie... wkurzyłem się i poszukałem sklepu z Krakowa, dałem za nie 650zł może dużo, widziałem takie same po 590zł, ale ja potrzebowałem systemów na gwałt :P powiem tak: mam w swoim zbiorze płytę na której myślałem, że jest zepsuty mastering, ale tak naprawdę były kiepskie systemy :D dzwięk jest bajka

e67795def88a6273m.jpg

faf54a2248f919a5m.jpg

A wiec tak miałem kupić Akai AMX, plus płyty z kodem czasowym, ale tak jakoś wyszło, że zostałem przy sprawdzonej konstrukcji ;) czyli Native Instruments Traktor A6. 

A co się tyczy klawiatury to miałem do wyboru albo midi albo keyborda od Casio czy Yamahy (dla dziewczyny) wybrałem wprawdzie M-Audio Oxygen 61, ale nie mieli w sklepie gość poradził kupić to, bo wg niego lepsza firma jak jest naprawdę to nie wiem. Bo Fruity Loops 9 ma lagi na tej klawiaturze, a w Abletonie nigdy nic nie tworzyłem :/ w Abletonie chodzi O.K bez lagów. Nie wiem też czy można ustawić siłę nacisku tak żeby łapał od lekkiego dotknięcia, a jak można to jak? Ale nie ważne poczytam na forach i pooglądam filmy na y2b może się zorientuję co i jak ;)

12400526_172069299820253_901796920357457

Mikser tez musiałem okleić bo to on  porysował mi brzegi gramofonów

#6 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 11 January 2016 - 23:55

zayebiscie, na dniach podlaczam w koncu swoje!

Ten post był edytowany przez Stv: 11 January 2016 - 23:55

#7 lukasbiggie

lukasbiggie

• Forumowicz
  • 693 Postów:

Posted 02 December 2017 - 11:36

Niewielki upgrade

19dfac480171503.jpg

Wymieniłem nareszcie stary mikser Stanton Rm-Three na coś lepszego :P

Ecler Nuo 2

Oraz zakupiłem zestaw (tak wiem dwie najtańsze igły ortofona, ale pasmo przenoszenia mi w zupełności wystarczy) oraz jedną Qbert do skreczu ;)

P.S: dzwięk z tego Eclera jest wyśmienity. Teraz wiem co to prawdziwy odsłuch master ;) Kille wycinają naprawdę do zera. Sprzęt jest wart swojej ceny. 

Update 15.07.16

Co tu dużo pisać... 

698777495117608.jpg 4529ff495117622.jpg 08e621495117643.jpg

link do galeri

http://www.imagebam....wvwv1oq84ulpc04

Upgrade 02.12.2017

Zmieniłem mieszkanie na większe, zainwestowałem w nowe biurko (Invicta Interior) regały z Ikea :) polecam od razu sklep sfmeble.pl :) mają tam naprawdę fajne biurka :) a to co mam nie dość, że wytrzymuje obciążenie dwóch gramofonów to do tego nie chwieje się podczas skreczowania :) fakt kupiłem w promocji normalnie kosztuje ponad 800zł :/ ale i tak jest mega, ponieważ podczas skręcania (byłem lekko po % i stanąłem cała stopą [ważę 110kg] na blacie a ten nawet nie pękł] czyli musi być cały z MDF'u) gdyby to był blat z IKEA to pewnie cała noga by mi wpadła do środka bo oni tak grube blaty robią z dwóch HDF plus wypełnienie z plastra miodu (tj potoczna nazwa kartonu, który wygląda jak plaster miodu) Dobra tyle słowem wstępu :) zawsze niepotrzebnie się rozpisuję :)

Sprzęt na dzień dzisiejszy:

2x Stanton ST-100 (Gold Edition By Me)

2x Ortofon Concord Pro

2x Akai RMP 500

Ortofon Qbert

Ecler Nuo 2

NI Traktor Kontrol X1

AKG K518 White

NI Traktor A6

około 200 placków z deep/funky/disco/electro house plus drugie tyle z drum and bass :)

Gdyby ktoś powiedział mi 10 lat temu, że będę miał 400 placków, system DVS, monitory aktywne i od 7 lat nie będę grał w żadnym klubie to bym go wyśmiał :) po co ładować kasę w sprzęt skoro się nie gra aktywnie?

No właśnie po to aby czuć sie zaj3biście, a ja właśnie tak się czuję spoglądając, na mój sprzęt i mam gdzieś to, że już nie gram :)

Pozdrawiam wszystkich, szkoda, że to forum umarło :/

6836d7675055993.jpg

fce1a6675056023.jpg

37a896675056113.jpg

58688d675056233.jpg

Biurko to:

https://www.sfmeble....szer-120cm.html

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow