Jump to content

Photo
- - - - -

Native Instruments Komplete 11 Ultimate

native

8 replies to this topic

#1 Jurek545

Jurek545
  • Forumowicz
  • 17 Postów:

Posted 25 January 2017 - 09:29

Witam
Kupując program Native Instruments Komplete 11 Ultimate co jest tu potrzebne do tworzenia muzyki?? Czy laptop cd-playery mikser wystarczą?? Czy trzeba mieć coś wiecej. Czy ten program jest w polskiej wersji?
Dzięki

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 510 Postów:
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 25 January 2017 - 10:21

Interfejs audio oraz odsłuchy (monitory lub/i słuchawki). Trochę drogi ten program, za połowę tej ceny można kupić abletona suite i to już jest pełna stacja do produkcji.

#3 Jurek545

Jurek545
  • Forumowicz
  • 17 Postów:

Posted 25 January 2017 - 11:04

Czyli cd-playery i mikser można podłączyć.

Ten post był edytowany przez Jurek545: 25 January 2017 - 11:06

#4 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 25 January 2017 - 11:34

Ty chcesz produkować czy bawić się w dja?

#5 Jurek545

Jurek545
  • Forumowicz
  • 17 Postów:

Posted 25 January 2017 - 13:47

Bede chciał produkować i bawić sie w dja mam 20000tysi. Podoba mi się to pierwsze jak i drugie.

#6 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 25 January 2017 - 14:00

Ableton Suite, interfejs typu Presonus Audiobox, Focusrite Scarlett itp, jeśli słuchawki to Beyerdynamic 770Pro/990Pro, monitory jest lepiej wybierać w sklepie stacjonarnym. Masz zestaw do produkcji na dzień dobry. A do djki? Playery na dzień dzisiejszy to chyba tylko pioneer robi dobre ale te dobre kosztują kupę kasy. Tyle jest tutaj do gadania, że aż nie chce mi się pisać, obszukaj forum bo było już na ten temat wszystko, będziesz miał wątpliwości to zapytasz. Generalnie jakoś mi się nie chce wierzyć, że masz tyle wolnego czasu aby ogarniać naukę produkcji i djki jednocześnie.....

Ten post był edytowany przez Absurdare: 25 January 2017 - 14:01

#7 Jurek545

Jurek545
  • Forumowicz
  • 17 Postów:

Posted 25 January 2017 - 14:53

Native Instruments Komplete 11 Ultimate jest po polsku??

#8 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 25 January 2017 - 16:11

Nie liczyłbym na to aby w jakimkolwiek sofcie tego typu była polska wersja.

#9 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 27 January 2017 - 15:20

No to tak:
Sam komplete ultimate to zestaw systezatorów plus maaaaaasa bibliotek do kontakta. 
Do robienia muzyki potrzebujesz:
- DAW 
- Komputer w którym jest niskie DPC

- Interface audio

- Monitory odsłuchowe

- ew. słuchawki
- wiedza
- zacięcie

Na samym komplete zrobisz raczej nic bo musisz to w czymś nagrywać edytować itd. do tego służy DAW, kupisz jaki Ci się podoba i jaki Ci leży. Dla mnie najlepszy jest Cubase. 
Do tego potrzebny jest interface, jaki sobie wybierzesz to Twoja sprawa (ja mam focusrite Liquid 56). Ważne, zebyś nie kupował nie wiadomo jakiego potwora za grubą kasę bo i tak nie wykorzystasz jego możliwości - przynajmniej na początku - ja mam jaki mam ponieważ mam trochę sprzętu zewnętrznego i muszę to jakoś wszystko podłączyć. Monitory to też kwestia indywidualna zależna od Twoich potrzeb oraz zasobności portfela - NIGDY nie kupuj monitorów bez uprzedniego odsłuchania bo może się okazać, że starczą Ci za 1,5kzł - a może bedziesz potrzebował czegoś za kilka tysi za sztukę. Słuchawki to tez kwestia podejścia czy będziesz ich potrzebował - ja potrzebuję kiedy dłubię po nocach i nie chcę budzić szanownej małżonki :P 
Wiedza - jeśli masz wykształcenie muzyczne to jesteś w domu. Jak nie... no cóż.. czeka Cię duuuuuzo nauki.

Wracając do komplete itp. 
Kupując porządnie wyposażony DAW na początek możesz olać komplete i inne tego typu paczki ponieważ sam DAW ma bogatą bobliotekę dźwięków, syntezatorów itd. Najpierw naucz się obsługiwac porządnie DAW dopiero potem jak będziesz wiedział czego potrzebujesz dokupisz więcej. Nie ma sensu kupowania 46546840840 wtyczek na raz bo i tak ich nie ogarniesz od razu. 

No i kolejna sprawa..  jak już się uprzesz na tego komplete to pomyśl zamiast wersji ultimate kupić wersję standard za połowę ceny i do tego Omnisphere 2. No, ale... to już kwestia osobista.

Ten post był edytowany przez moondancer: 27 January 2017 - 15:23

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: native

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow