Jump to content

Photo
- - - - -

Szumiące Monitory

monitory szum

9 replies to this topic

#1 fazibear

fazibear
  • Validating
  • 1 Postów:

Posted 31 December 2015 - 14:16

Hej,

Zauważyłem, że monitory strasznie szumią. Słychać to jak nic nie gra. Szum jest uciążliwy i wkurzający.

Mam Adam A7X

Nie jest to sygnał z karty dźwiękowej, po odłączeniu kabla nic sie nie zmienia. Zauważyłem też, że jeżeli skręce pokrętło głośności na minimum szum nie ustaje.

Nie jest to raczej wada monitorów - oba szumią tak samo. Próbowałem z uziemieniem, bez, zmieniać gniazdka, listwy etc. Wszędzie jest tak samo. Czytałem dużo o tym, jednak bez skutku. ciekawe jest to, że po zkręceniu głośności na monitorach szumią tak samo.

Miał może ktoś podobny problem ? 

Dzięki

pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez fazibear: 31 December 2015 - 14:17

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 02 January 2016 - 11:21

każde monitory maja szum własny i  to jest jak najbardziej normalne. 

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL & Novation LoUnch PAD & 

Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000

#3 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 30 December 2016 - 06:53

Chyba Twoje :D
W moich nic nie szumi - bo nie powinno. Przecież to są dodatkowe częstotliwości, które przeszkadzają w odsłuchu.

#4 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Postów:

Posted 30 December 2016 - 17:36

Często zasilanie (a konkretnie uziemienie) wprowadza brumy prądowe i jak nie ma dobrej filtracji to szum potrafi odwiedzić inne przewody w łańcuchu audio. Najlepiej innej listwy spróbować, odłączyć zbędne zasilacze albo lapka do innego gniazdka (obwodu pod innym włącznikiem w skrzynce) dla diagnozy.

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#5 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 03 January 2017 - 21:13

Chyba Twoje :D
W moich nic nie szumi - bo nie powinno. Przecież to są dodatkowe częstotliwości, które przeszkadzają w odsłuchu.

jesteś pewien ze nic a nic nie szumią to ścisz muzę i przyłóż  ucho do głośnika :D

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL & Novation LoUnch PAD & 

Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000

#6 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 13 January 2017 - 12:25

Nie szumią

#7 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Postów:

Posted 13 January 2017 - 13:26

a u mnie tak, bo mam instalację elektryczną sprzed kilkudziesięciu lat... w kamienicy jest fajnie bo grube ściany i dźwięk się nie niesie, ale prąd to kaszanka :D

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#8 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 17 January 2017 - 15:57

mam krk 6 i Tannoy 601 A  instalacje mam nowa domek jednorodzony z  reszta sam ja wykonywałem bo jestem elektrykiem monitory nie brumią ,ale delikatny szum wzmacniacza jest słyszalny. Resztę dopowiedzcie sobie sami  :)

Soundcloud

mixcloud.com

#9 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 18 January 2017 - 23:08

Może to zależy od monitorów.

Ja mam mackie hr 624

#10 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 19 January 2017 - 05:52

to pewnie tak będzie, bo mackie to bardzo dobry sprzęt i np ich miksery praktycznie tez zero szumów  :)

Soundcloud

mixcloud.com

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow