Jump to content

Photo
- - - - -

Tanie Wygluszenie Domowego Studia

40 replies to this topic

#31 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 23 December 2010 - 22:15

w zasadzie jedno i drugie, a nawet trzecie...
Ściany muszę wygłuszyć, wszelkiej maści "zakamarki" wypełnić, zakonstruować kilka półek czy regalik, zrobić od nowa wszelkie połączenia prądowe (na osobnych fazach oświetlenie, sprzęt, gniazdka)....
Takie tam dłubaninki :)

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

Mr Add
  • Mr Ad

#32 g00fy

g00fy
  • Zaufany
  • 1,023 Postów:

Posted 24 December 2010 - 00:13

Jestem własnie w trakcie budowania takich membran akustycznych, do miesiaca powinienem miec gotowe 6/8 sztuk. Przy okazji zrobie pomiary roomeq i wrzuce screeny z odpowiedzia czestotliwosci po wytłumieniu jak i przed. Szczerze mowiac sam jestem ciekaw efektu.
pzdr

Jak wyglada kwestia kosztow produkcji takiego jednego absorbera i jakiej jest powierzchni?

#33 Lethan

Lethan
  • Forumowicz
  • 61 Postów:

Posted 24 December 2010 - 01:54

nie zapomnij robić fotek w trakcie konstruowania ;)
Przyda się jakiś tutoralik.

Wesołych kombinerek życzę - i pochwal się rezultatami :)

Dobry pomysł. Zrobie w takim razie tutoriala - raport z budowy paneli i pomiarów częstotliwości. Postaram sie opisać dodatkowo cały proces i metodę pomiaru żeby było jasno i klarownie :).Dodam tez liste sprzętu. Ale to tak z miesiąc potrwa.

To może bass trap a nie wygłuszanie całej ściany?

Termin bass trap generalnie odnosi sie do niskich częstotliwości wiec każdy ustrój który spełnia taką funkcje jest tak nazywany. I właśnie jego zadaniem jest wytłumienie czyli wygłuszenie niskich częstotliwości, wchłoniecie jej energii.

pzdr

Jestem własnie w trakcie budowania takich membran akustycznych, do miesiaca powinienem miec gotowe 6/8 sztuk. Przy okazji zrobie pomiary roomeq i wrzuce screeny z odpowiedzia czestotliwosci po wytłumieniu jak i przed. Szczerze mowiac sam jestem ciekaw efektu.
pzdr

Jak wyglada kwestia kosztow produkcji takiego jednego absorbera i jakiej jest powierzchni?

Optymalne to takie na metr wysokie i 60cm szerokie. moim zdaniem to najlepszy i najtańszy sposob na adaptacje pomieszczenia. Takich bass trapów używają w profesjonalnych studiach wiec czemu nie?.
A budowa jest prosta, trochę desek, sklejek i wełny. Zalecana jest welna isover pt80 - podobno ma najlepszą efektywność. Ja posiadam 4 bass trapy firmy Auralex LENRD Bass Traps ale wątpię żeby tak naprawdę mi coś dawały, Moze trochę w okolicach 200-500hz, ale nie niżej. A koszt to 500zł. Tym bardziej warto pomajsterkować.

pzdr
PC - i5 760, 4gb ram, Acer 23" LCD,
Genelec 8030A,
Sennheiser HD 650, SHURE SRH840-E,
Novation remote 49 SL compact, Cme Bitstream 3X,
Edirol Fa 101, MXL V67G, Rode NTG_2,
M-Audio microTrack II
Reason 6

#34 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 24 December 2010 - 09:35

mógłbyś nawet na karteczce rozrysować schemat budowy takiego? i potem skan? ;)

Co do wełny - zdaje się, że taką samą mi polecano w specjalistycznym składzie budowlanym - chyba z 80pln (a może 39? muszę sprawdzić, było to z 2 miesiące temu) za paczkę - 6 paneli 100x60x5cm

#35 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 24 December 2010 - 10:03

Termin bass trap generalnie odnosi sie do niskich częstotliwości wiec każdy ustrój który spełnia taką funkcje jest tak nazywany. I właśnie jego zadaniem jest wytłumienie czyli wygłuszenie niskich częstotliwości, wchłoniecie jej energii.

Bass trap w większości przypadków zakłada się w rogach pomieszczenia tam gdzie najbardziej się wzbudza. Co to jest to mi akurat mówić nie musisz, ale skoro pisze A4U że mu bas hula po pomieszczeniu to warto by było od tego zacząć.
Wóda, dziwki, koks i zapiekanki...
Posted Image

#36 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 24 December 2010 - 10:53

niby pomieszczenie mam prostokątne, ale z racji ułożenia tego i owego jest sporo zakamarków - poza tym i pod biurkiem jest idealna okazja, żeby się tam bas "gromadził"....
Na razie więc koncepcja jest taka, żeby ściany za sprzętem i za plecami polecieć wełną i wykładziną, ściany boczne - gruuuuba pianka piramidki lub falki.
Jeszcze coś dołożę na suficie.
Potem będę kombinował z dodatkami.

Nie będę już teraz rozrysowywał mojego burdeliku, chyba że mnie coś natchnie ;)

#37 jaczylibodzio

jaczylibodzio

Addicted to house...

• Forumowicz
  • 6,116 Postów:

Posted 24 December 2010 - 13:36

niby pomieszczenie mam prostokątne, ale z racji ułożenia tego i owego jest sporo zakamarków - poza tym i pod biurkiem jest idealna okazja, żeby się tam bas "gromadził"....
Na razie więc koncepcja jest taka, żeby ściany za sprzętem i za plecami polecieć wełną i wykładziną, ściany boczne - gruuuuba pianka piramidki lub falki.
Jeszcze coś dołożę na suficie.
Potem będę kombinował z dodatkami.

Tyyy przesadzisz, nie dawaj piramidek na ściany boczne! na bocznych rozprosz, na przód i tył to już jak uważasz, albo piramidki albo wełna. Pomieszczenie będzie zbyt głuche.
Wóda, dziwki, koks i zapiekanki...
Posted Image

#38 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 24 December 2010 - 13:42

spoko-roko - na razie to i tak tam jest zbyt "ciekawie"....
Chyba jednak rozrysuję/fotki pierdyknę czy coś...

zresztą docelowo to i tak w drugim pomieszczeniu będą jak coś nagrywane wokale i instrumenty... o ile Asia pozwoli :)

#39 g00fy

g00fy
  • Zaufany
  • 1,023 Postów:

Posted 24 December 2010 - 13:46

Ja posiadam 4 bass trapy firmy Auralex LENRD Bass Traps ale wątpię żeby tak naprawdę mi coś dawały, Moze trochę w okolicach 200-500hz, ale nie niżej. A koszt to 500zł. Tym bardziej warto pomajsterkować.

Chodzilo mi o cene takich absorberow wlasnej konstrukcji - moze warto bedzie zmienic moja koncepcje adaptacji pokoju, ktora - jako tako - zrobie po nowym roku.

#40 afs

afs
  • Forumowicz
  • 287 Postów:

Posted 25 December 2010 - 12:40

Zalecana jest welna isover pt80 - podobno ma najlepszą efektywność.

ale ponoc spory problem zeby kupic pt80 w wiekszych grubosciach.. sa czasami dostepne, ale 50mm.. wiekszych grubosci nie ma w magazynach i nie wiadomo czy bedzie..
chyba, ze ktos ma tajne zrodlo..

#41 Monkie

Monkie
  • Forumowicz
  • 1 Postów:

Posted 25 April 2016 - 22:12

a ja kupiłem piramidki akustyczne i super wygluszylo mi pokoj, kupilem tutaj: mastem.pl

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow