Jump to content

Photo
- - - - -

Oto, Co Można Zrobić Przy Pomocy Darmowych Vst

36 replies to this topic

#31 Eit B

Eit B
  • Forumowicz
  • 686 Postów:

Posted 07 December 2010 - 15:34

ja ostatnio tez zeby uniknąć piracenia grzebalem w tym darmowych wtykach... bardzo malo fajny rzeczy da sie z tego wyciagnac...
natomiast kupilem abla live 8(nie suite) i tak wyszlo ze dostalem z nim ok 20 gb samplowanych instrumentow akustycznych(pianino, orkietra, bass, gitara) i synthow(roznie ambienty, pady, leady)... jest tego naprawde duzo, wiec potrzeba korzystania z darmowych wtyk zniknęła
My Beatmaking Video

Mr Add
  • Mr Ad

#32 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 07 December 2010 - 16:15

Co do piracenia różnych wtyczek. Tak właśnie jest że dzieciaki mają poinstalowane 7587268762 wtyczek na kompach i tak na dobrą sprawę nie potrafią dobrze jednej się nauczyć. Z komercyjnych wtyczek mam 2, ale jak się chce to na jednej z nich mozna ukręcić prawie kazdy dźwięk. Druga to tb303 tak więc wiele się na niej nie ukręci ale te dźwięki... mmm ;] Te instrumenty mam opanowane prawie perfekto i dlatego teraz myslę nad ew. kupnem kolejnej. Wracając do darmowych wtyczek to mam z togu audio line i uważam że są fenomelnale i że dla chcącego nic trudnego, tylko czasem trzeba poświęcić więcej czasu aby uzyskac żądany dźwięk tu i ówdziesz szukając jak to ukręcić :)

Eit B: też mam tą wersję. Ja akurat wogóle nie kożystam z tych "instrumentów" ale za to ableton live (nie suite) też ma fajną bazę dźwięków perkusyjnych - w tym automatów 808 i 909 co jest miodzio.

BTW: znacie może jakiś darmowy synth FM na maka?

Ten post był edytowany przez moondancer: 07 December 2010 - 16:19

#33 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 07 December 2010 - 17:07

za grosze dorwiesz tare FM7 od NI. Z nowych - ni chu nie wiem, z drugiej strony - kolejna promocja na wybrane elementy pakietu Komplrte7, więc może coś tam znajdziesz dla siebie...

btw. nie jest tak źle:

http://www.google.pl...59194588afaaf30

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#34 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 08 December 2010 - 09:35

znowu zrobili promocje? ja nic nie widze. jak poprzednia była to kupiłem massive'a na razie jestem na etapie czytania instrukcji, aże czasu brak i wolno idzie :P

#35 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 08 December 2010 - 11:11

Ja - o dziwo - po testowaniu wielu pirackich i niepirackich zostałem przy kupionych płatnych oraz darmowych...
- fragmenty Komplete
- Korg Legacy digital i analog
- Proteus VX
- jakieś wtyczuszkie efektowe - i to nie najnowsze
- no i to co "fabryka dała" z Abletonem czy Sonarem.

I bynajmniej nie jest to kwestia "poprawności" itd. Najzwyczajniej w świecie - te mi odpowiadają. Taki Korg Legacy - OK, nie mam płatnego Mooga, ale MS20 jest równie niesamowity i charakterystyczny, PolySix i Legacy Cell - trzeba posłuchać, tylko najlepiej usiąść.... A Wavestation i M1 to klasyka lat 80-90.

Jest parę sajtów, gdzie robią rewelacyjne promocje na wtyki w "formacie" download i warto tam zajrzeć. Ponieważ jednak "konkurencja", choć w USA, więc żaden z Was by pewnie się nie pokusił o kupno tam sprzętu - niestety nie podlinkuję na forum.

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#36 Greeg

Greeg
  • Forumowicz
  • 13 Postów:
  • Interests:W pracy Java Developer, w domu: producent / dj :)

Posted 28 December 2010 - 19:11

BTW: znacie może jakiś darmowy synth FM na maka?

Na peceta niewiele jest wiec podejrzewam, ze na maka jeszcze mniej. Trochę dziwne, ze nikt sie nie pokusil o zrobienie porzadnej freeware'owej wtyczki FM. (cos tam niby jest, ale wiekszosc w porownaniu do komercyjnych rozwiazan jest naprawde hmm prymitywna - duza przepasc ogolnie)

Inna sprawa, ze ja kupilem uzywane NI FM8 z KvR Audio Forum za chyba 70 $ i szczerze mowiac, w stosunku do tego co oferuje ta wtyczka, to bylo to baaardzo tanio. Jest jeszcze super promocja 35 EUR za Big Tick Rhino - taki hybrydowy FM Synth. Taki, prawdziwy kombajn. Szczerze mowiac po tyle to chodza gry komputerowe (nie umniejszajac ich wartosci ;) )... Choć akurat w przypadku Rhino, nie do końca trafia do mnie GUI - ja w ogole nie przepadam za zbyt skomplikowanymi syntezatorami, na ktorych trzeba ruszyc 50 pokretel, aby cokolwiek zrobic ;) Raczej lubie kompaktowe rozwiazania, gdzie jedno pokretlo znaczy wiele :) No ale Rhino ma duzo presetow, w ogole fajnego preset browsera (wlasnie takiego na styl NI FM8) no i duzo opcji.

Co do legalnych rzeczy to prawda jest taka, ze jak sie chce to mozna. Ja mam kilkanascie wtyczek oryginalnych, ale wszystkie kupowane albo gdzies na promocjach, albo uzywane (niektore sie staly NFR - not for resale, ale mi to nie przeszkadza). Chyba jedyne na co naprawde musialem odzalowac pieniadze, tak porzadniej to byl Ableton Live 8 Suite (choc tez upgrade z siodemki na osemke mialem jakis "swiateczny", a sama siodemke kupowalem uzywana). Tak szczerze mowiac, aspekt finansowy to naturalna selekcja, dzieki ktorej mamy czas na opanowanie danej wtyczki i rozpracowanie jej do perfekcji :) No i znika syndrom zbieractwa.

Promocje fajne maja np. http://www.audiomidi.com - raz na jakis czas pojawiaja sie tzw. "no-brainer deal" gdzie za 5-20 $ mozna kupic wtyczke. Czasem sa calkiem niezle kąski.

Lubie tez wtyczki http://www.crysonic.com/ (wlasnie dzieki no-brainer deal z audiomidi kupilem) - oni tam w kolko jakies promocje maja, choc sporo ludzi placze na beznadziejny support i w niektorych DAW'ach cos tam nie dziala. No i placza strasznie. Najlepiej sprawdzic demo samemu i ocenic. JA lubie stamtad Limiter (jakos Abletonowy mnie w ogole nie przekonuje) no i "nXtasy" - taki harmonic enhancer - bardzo latwo podbic pewne harmoniczne. Taki w stylu, krecimy galką i jak jest fajnie to zostawiamy ;) Praktycznie wrzucam na master w kazdym projekcie. No ale tak jak mowie, lepiej sprawdzac demo bo niby w niektorych daw'ach sie GUI nie odswieza itd. itp. Ludzie np. na KvR Forum placza ale wg mnie przesadzaja. Jesli wtyczek uzywaja ludzie pokroju Jason Nevins, no to nie moze to byc jakies totalne badziewie ;)

Ten post był edytowany przez Greeg: 28 December 2010 - 19:21

http://www.vstcafe.com - taki tam blog

#37 LeaD

LeaD
  • Validating
  • 1 Postów:

Posted 08 May 2014 - 14:43

Witajcie! Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum więc zanim zacznę Was zamęczac to powiem - dziedobry! Normalnie pracuję sobie na poczcie ale gdy zapada zmrok zamieniam się w producenta! I robię sobie utworki potworki. Utwory to może zbyt dużo powiedziane gdyż muzyka na poziomie radiowym powinna brzmiec dobrze i przede wszystkim powinna byc poprawnie zrobiona od strony technicznej. No i tak jakieś trzy lata uczę się do czego służy kompresor, jak używac delay, czego słuchac w multiband itp. To GIGANTYCZNA wiedza i LATA doświadczeń aby wykrzesac cokolwiek. Chciałem Wam zaprezentowac mój pierwszy utwór. Do tej pory uczyłem się na pojedyńczych ścieżkach, cwiczyłem ucho. Za namową znajomych, testowo, postanowiłem coś w jakimś stopniu zrobic w całości i dokończyc. Naturalnie dalekie jest to od niektórych waszych dokonań nie mówiąc już o poziomie światowym - lata świetlne. Oto co mi wyszło, zapraszam do posłuchania w całości gdyż (u)twór ten jest nieco zróżnicowany a trwa nie całe 3 minuty:

Ponieważ dyskusja toczy się w okolicach software oraz legal/nielegal kilka słów o produkcji w/w numeru. Też miałem hopla na punkcie ściagania wszystkiego co było pod ręką - lista wtyczek w DAW prawie nie mieściła się na monitorze :) Ale zmądrzałem i postawiłem na jakośc gdyż po prostu nie byłem w stanie zbliżyc sie brzmieniowo do wzorcowych nagrań. Wywaliłem wszystko jakiś rok temu, kupiłem nowego i szybkiego kompa. Z milionów wtyczek jakie testowałem wybrałem i kupiłem najlepszą rzecz na świecie - Izotope Ozone 5 oraz najmodniejszy syntezator ostatnich lat - Sylenth. Reszta rzeczy jakie mam to freeware, głównie pluginy typu "modulation" - delay, chourus itp. Z instrukcją w ręce przebrnąłem przez wszystkie elementy Ozona i nieskromnie powiem że uważam się za eksperta w tym pluginie :)

Utwór jaki wam podesłałem to demko jakie można zrobic w sumie tylko na tych dwóch pluginach. Kolega nagrał wokal na Shure SM58, tylko taki majk mieliśmy pod ręką. Ciekaw jestem Waszej opinii na temat "Bułeczki" - napiszcie proszę co jest dobre a co można poprawic. W pomieszczeniu, w którym to robiłem akustyki nie ma wcale, totalne dno. Słuchac trzeba na poziomie głośności odpowiadającej mowie ludzkiej gdyż przy większej głośności wszystko drga, odbija się w pustym pomieszczeniu w piwnicy i nic nie słychac :) Będę wdzięczny za uwagi no i witam na forum raz jeszcze!

Eeee... Żyje ktoś tutaj czy wszyscy poszli do piachu?

Ten post był edytowany przez LeaD: 06 May 2014 - 12:10

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow