Jump to content

Photo
* * * * * 1 Głosów

Laser Rgb Dla Mobilnego Dj

laser rgb laserworld laser dyskotekowy laser mobilny

8 replies to this topic

#1 pet

pet
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 01 April 2016 - 11:59

Hejka,

Nie znalazłem odpowiedniej kategorii to mojego pytania więc pisze tutaj. Mam już parę światełek led na pokładzie i muszę się jeszcze doposażyć w jakiś laser rgb do 2 tys zł. W sieci znalazłem coś takiego, z tego co wyczytałem to jest całkiem ok, Laserworld CS-1000RGB MKII. Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie z tym konkretnym laserem?

dzięki z góry za odpowiedź.

Mr Add
  • Mr Ad

#2 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,474 Postów:

Posted 01 April 2016 - 13:03

Nie kupisz sensownego lasera w tej kwocie, wszystko tanie chinczyki na najgorszych podzespolach, kolejna sprawa, diody szybko traca swoja moc, zaczynaja slabiej swiecic bo sa powykrecane do granicy wytrzymalosci. 70mW na zielen? Zal :) moje skanery w laserze kosztuja ponad 3tys, wiec odpowiedz sobie jakie podzespoly wsadzone sa do srodka za te 2400 :)

#3 pet

pet
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 01 April 2016 - 13:43

chyba mnie źle zrozumiano, nie chce lasera za kilkanaście tysięcy ani za kilkadziesiąt, interesuje mnie coś do 2 max 2,5 tys. Pytanie zatem ponowie, czy ktoś miał do czynienia z tym akurat laserem albo czy może polecić coś alternatywnego, dziękuje.

#4 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,474 Postów:

Posted 01 April 2016 - 15:23

Znajomy ma 2 lakie lasery, praktycznie nie uzywane, a jeden swieci juz polowe słabiej, alternatywa w tych pieniadzach, to colorstage, ale to jeszcze gorszy chinol. Napisalem jasno i wyraznie co siedzi w srodku, a ty dalej swoje, lubisz wyrzucac kase w bloto, to smialo :)

#5 laserfreak

laserfreak
  • Forumowicz
  • 3 Postów:

Posted 01 April 2016 - 20:18

Musiałem się zarejestrować na tym forum bo nie mogę patrzeć na to co kolega RafU wypisuje. Kolega pet najwyraźniej potrzebuje pomocy a w odpowiedzi otrzymaliśmy jakieś banały nie poparte faktami i danymi:

Znajomy ma 2 lakie lasery, praktycznie nie uzywane, a jeden swieci juz polowe słabiej, alternatywa w tych pieniadzach, to colorstage, ale to jeszcze gorszy chinol 

// niech twój się znajomy wypowie, na podstawie twojego pseudo tekstu nic nie wynika, skąd wiesz jak używa laserów, może podłączył w jednej sieci z lodówką albo go używa w nieodpowiednich warunkach, mnóstwo przyczyn może spowodować, że dioda straci swoją wydajność ( zbyt niska temperatura startu, straty na optyce, brak wyjustowania kolorów, przepięcia, itp. itd.), jaka to dioda, DPSS czy pure diode ?

wszystko tanie chinczyki na najgorszych podzespolach // 

wszystko, jakie model masz dokładnie masz na myśli? te podzespoły to jakie dokładnie masz na myśli?

zaczynaja slabiej swiecic bo sa powykrecane do granicy wytrzymalosci // 

w których modelach i jakich firm puszczone jest większe napięcie aby zwiększyć wydajność diody albo w jaki sposób są twoim zdaniem"powykrecane diody". Proszę podaj źródło, pomiary, przykłady, chętnie poczytam

Napisalem jasno i wyraznie co siedzi w srodku  //

Co dokładnie napisałeś, że jest w środku, bo nie mogę nic znaleźć konkretnego w twojej wypowiedzi, dzięki z góry.

Zero konkretów, danych technicznych, zero pomocy. Kolego więcej merytoryki i mniej lania wody. Poniżej moja odpowiedź, mam nadzieję, że pomoże w wyborze lasera.

Tak się dobrze składa, że posiadam obydwa takie laserki podłączone w master/slave ze sobą i spisują się całkiem nieźle, szukałem przez dłuższy czas na rynku i ten model w tym zakresie cenowym marki Laserworld jest najlepszy. Poniżej porównanie wszystkich dostępnych modeli na rynku o podobnej wydajności

Laserworld CS-1000RGB MKII - moc całkowita 1000mW, moc gwarantowana 800mW - cena rynkowa około 2000 zł brutto

Dioda Czerwona:200mW/650nm
Dioda Zielona:70mW/532nm
Dioda Niebieska:530mW/445nm
Średnica Wiązki: 3mm
Dywergencja: 2mrad
Prędkość skanowania: 30kpps przy 4°
Tryb: Auto, DMX, ILDA, master/slave, Dźwięk
Ilość wbudowanych efektów: 200
Kąt padania skaner max.: 40°
Zużycie prądu: 60W
Modulacja: TTL

Źródło danych: - strona producenta - źródło https://www.laserwor...cs-1000rgb-mkii
lub http://www.laserworl...CS-1000RGB MKII

COLORSTAGE LASER 1000mW RGB 8in1 -  moc całkowita 1000mW, moc gwarantowana nie podana - cena rynkowa około 2500 zł brutto

Dioda Czerwona: 200mW 638nm
Dioda Zielona: 200mW 532nm
Dioda Niebieska: 600mW 450nm
Średnica Wiązki: brak danych!
Dywergencja: brak danych!
Prędkość skanowania: 25kpps , brak podanego kątku padania!
Ilość wbudowanych efektów: 8
Kąt padania skaner max.: brak danych!
Zużycie prądu: 40W
Modulacja: brak danych! / prawdopodobnie TTL

Źródło danych: - brak strony producenta - źródło http://www.colorstag...w-rgb-8in1.html

Laser graficzny Phantom 1250 BeamZ - moc całkowita 1250mW, moc gwarantowana 1000mW - cena rynkowa około 5950 zł brutto

Dioda Czerwona: 300mW @ 637nm
Dioda Zielona: 200mW @ 520nm
Dioda Niebieska: 750mW @ 447nm
Prędkość skanowania: 30kpps przy 8°
Ilość wbudowanych efektów: brak danych!
Kąt padania skaner max.: 60°
Zużycie prądu: 150W
Modulacja: Analog

Źródło danych: - strona producenta - źródło http://www.tronios.c...log-30kpps.html

Laser RGB 1 Watt Ibiza1000 - moc całkowita 1000mW, moc gwarantowana brak danych - cena rynkowa około 2500 zł brutto

Dioda Czerwona: 300mW @ 650nm
Dioda Zielona: 100mW @ 532nm
Dioda Niebieska: 600mW @ 445nm
Prędkość skanowania: 20kpps przy brak danych!
Ilość wbudowanych efektów: brak danych!
Kąt padania skaner max.: brak danych!
Zużycie prądu: 100W
Modulacja: brak danych! / / prawdopodobnie TTL

Źródło danych: - strona producenta - źródło http://www.woodbrass...00-p158597.html

Cameo Light IODA 1000 RGB - moc całkowita 1000mW, moc gwarantowana brak danych - cena rynkowa około 4600 zł brutto

Dioda Czerwona: brak danych! @ 638nm
Dioda Zielona: brak danych! @ 532nm
Dioda Niebieska: brak danych! @ 447nm
Średnica Wiązki: 3mm
Dywergencja: 1,5mrad
Prędkość skanowania: 30kpps przy 8°
Ilość wbudowanych efektów: 128
Kąt padania skaner max.: 60°
Zużycie prądu: 100W
Modulacja: Analog

Źródło danych: - strona producenta - źródło http://www.cameoligh...rgb-show-laser/

Showtec Galactic FX RGB-1000 - moc całkowita 1000mW, moc gwarantowana brak danych - cena rynkowa około 3700 zł brutto

Dioda Czerwona: 200mW @ 638nm
Dioda Zielona: 150mW @ 532nm
Dioda Niebieska: 650mW @ 450nm
Prędkość skanowania: 20kpps przy brak danych!
Ilość wbudowanych efektów: 80
Kąt padania skaner max.: 20°
Zużycie prądu: 50W
Modulacja: TTL

Źródło danych: - strona producenta - źródło http://www.highlite....oduct_id=124713

Niektórych marek nie brałem w ogóle pod uwagę ze względu na tragiczną jakość technologii wykonania. Colorstage tylko dlatego dałem do porównania gdyż o tej marce wspomniałeś.

Ważne dane techniczne:

Podstawa w laserze to czy jest TTL czy analogowy a dla mniej wtajemniczonych; TTL laser wyświetli nam tylko 7 kolorów i brak efektu przejścia czyli tzw. fadingu,  przy modulacji analogowej mamy fading możliwość wyświetlenia do 16,7 milionów odcieni kolorów. Modulacje analogową stosuje się w półprofesjonalnych systemach i nie znajdziesz jej w laserach do 2,5 tys zł!

Bardzo ważny jest balans kolorów, tutaj istotne jest tak naprawdę nie moc diod ale ich długość fali. A bardziej po ludzku, dioda koloru czerwonego o długości fali 445nm będzie bardziej widzialna od diody o długości fali 450nm. Zajrzyjcie tutaj jak to wygląda http://scienceblogs....4-293E0372.jpeg To samo tyczy się diody niebieskiej i zielonej, przy czym w zielonej jest bardzo istotne czy to dioda czy moduł diody DPSS. Większość laserów w tym przedziale cenowym mają diody kolory zielonego DPSS, jakie są różnice, odsyłam do internetu, wiki itp.

Reasumując temat kolorów, najbardziej widzialnym kolorem jest kolor zielony i w związku z tym nie wymaga się użycia takiej samej mocy diody jak przy kolorze czerwonym lub niebieskim. Z kolei kolor niebieski jest najmniej widzialny i żeby zbalansować kolory trzeba w tym wypadku użyć najwięcej mocy. Długość fali oraz moc diod, mają bezpośredni wpływ na balans kolorów, złe dobranie mocy spowoduje przekłamanie kolorów i efekt końcowy będzie tragiczny!

Bardzo ważne jest również skanowanie, im szybsze skanowanie tym wyświetlanie grafik jest płynniejsze, ważnym aspektem jest również kąt skanowania, im większy tym lepszy. Jeśli natomiast wykorzystujemy laser do prostych grafik i przede wszystkim do tzw beam show, czyli tuneli, płaszczyzn i efektów promieni to 30kpps to idealne rozwiązanie.

Nie zapomnijmy również o średnicy wiązki i dywergencji, to ma szczególny związek z tym na jakie odległości chcemy generować nasze projekcje i co, przy lepszej specyfikacji wiązki możemy się pokusić o profesjonalne projekcje graficzne, a przy dużych mocach lasera i dobrej dywergencji możemy z kolei myśleć o ogromnych odległościach. Nie dziwi mnie, czemu w większości wypadków producenci nie podają tych danych, w tej klasie cenowej nie ma to większego sensu, ale jak widać Laserwold pochodzi do tematu profesjonalnie i na tel konkurencji wypada najlepiej jeśli chodzi o publikowanie danych technicznych.

Podsumowanie:

Biorąc te wszystkie czynniki i dodając jeszcze aspekt cenowy oraz takie szczegóły jak pobór mocy, ilość wbudowanych grafik ( wyzwalanie bez użycia DMX, czyli w trybie auto) to laser  Laserworld CS-1000RGB MKII jest bezkonkurencyjny, kupować w ciemno i cieszyć się dobrym zakupem. 

Gdybym jednak miał znacznie więcej kasy  to może wybrał bym markę Cameo, kłopot w tym, że cena odstrasza, za samą modulację analogową i trochę lepsze kąty padania nie wydał bym prawie 2 razy tyle co za CS-1000RGB MKII.

Im mniej danych podaje producent tym większe ryzyko kupowania kota w worku, przy laserach wszystko jest ważne, dopiero całość specyfikacji jest nam w stanie powiedzieć czy produkt jest naprawdę dobry i wiemy do czego go wykorzystać. Przecież nie kupujemy fiata 126p za 1000 zł aby ścigać się na wyścigach o pierwszą nagrodę  :)

Pewnie znajdzie się więcej laserów do porównania, ale mój post już przybrał niestandardowe rozmiary, w razie czego zapraszam do dyskusji.

#6 pet

pet
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 30 April 2016 - 08:53

Hejka, super dzięki za profesjonalne podejście do tematu, dozbierałem kasę i ostatecznie zdecydowałem się na CS-2000RGB MKII, mega plus z powodu analogowej modulacji, pozdro:

http://www.laserworl...CS-2000RGB MKII

#7 laserfreak

laserfreak
  • Forumowicz
  • 3 Postów:

Posted 04 November 2016 - 13:36

bardzo ważny jest balans kolorów, tutaj istotne jest tak naprawdę nie moc diod ale ich długość fali. A bardziej po ludzku, dioda koloru czerwonego o długości fali 445nm będzie bardziej widzialna od diody o długości fali 450nm.

Do czego to doszło, że muszę sam się poprawiać! Oczywiście, dioda 450nm będzie troszkę jaśniejsza od diody 445nm ->

405,445,450,458,473,488,532,543,594,612,632,635,650,685,780

Sorki za wprowadzenie w błąd!

#8 panrysiek

panrysiek
  • Forumowicz
  • 1,013 Postów:

Posted 16 February 2017 - 13:23

Odkopię temat: od kilku miesięcy mam CS1000RGB mk2 i jestem bardzo zadowolony. Sprawdziłem w klubie, na imprezach okolicznościowych i oczywiście w domu. Efekt jest oszałamiający. Nawet na imprezie stricte techno ludzie mówili, że pierwszy raz widzą TAKI efekt lasera (a to ekipa przyzwyczajona do stroboskopów itp). Teraz myślę nad zakupem kolejnego aby chodziły w trybie master/slave (pod mikrofonem) a w przyszłości może pobawię się ILDĄ.

UWAGA: pełny efekt wymaga sporej ilości dymu, ja używam dymiarki ADJ VF1000.

Przykładowe zdjęcie:

16806926_1294255933954968_55751319925685

#9 laserfreak

laserfreak
  • Forumowicz
  • 3 Postów:

Posted 01 June 2017 - 15:10

Odkopie temat, no faktycznie projektor laserowy niczego sobie. Miałem wcześniejszą wersję tego lasera MK1 bodajże. Przeniosłem się na coś wyższego DS-3300RGBhttp://www.laserprof...ds-3300rgb.html

Więcej mocy i balans kolorów lepszy, no wiadomo analogowa modulacja czyni cuda :)

Ten post był edytowany przez laserfreak: 01 June 2017 - 15:11

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow