Jump to content

Photo
- - - - -

Mobile Dj-czyli Mobilne Granie

289 replies to this topic

#1 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:08

Witajcie pogrywający ludu 5-tej Reczpospolitej
w tym wątku pogadamy sobie z zainteresowanymi tym by odpakować zajefajną imprezę w miejscu innym jak klub-czyli pijemy piwo bez udziału browaru he he .
Każdy kto ma pomysł lub proposa na melanż jak w temacie-niech pisze tutaj ,ja i jeszcze kilku nawiedzonych postaramy wam sie doradzić jak to zrobić :lol:
Nie macie sprzętu?-non problem wiemy kto ma :lol:
Nie wiecie jak ?-może doradzimy :lol:
Nie dacie rady?-może pomożemy :lol:
pamietajcie dobra impreza ponad wszystko i nie jest ważne gdzie a jak ;)

więc forumowo-imprezowy PGR uważam za otwarty :lol: :lol:
Posted Image

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 24 August 2008 - 13:26

Yasne yasne, że pomożemy, a temat mobile DJ mimo iż wielu nie obchodzi (mam setup, jak zaproszą to zagram), to jednak wzbudza coraz większe zainteresowanie.

Kilku osobom na forum, oraz przynajmniej kilkudziesięciu poza nim już pomogliśmy. A to dopiero początki, bo mobile DJ to nie tylko 2 paczki, 2 statywy, jakieś bzdziświatełko i jakis setupik, ale przede wszyystkim cała otoczka :)

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#3 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:29

ale przede wszyystkim cała otoczka :)

wóda ,dziwki i koks? :lol: :lol:
a poważnie chłopy jak coś wam potrza to walta jak w dym
Posted Image

#4 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:36

a powiecie mi kto to tak naprawde jest mobile dj? serio pytam, bo skoro dajmy na to gram w klubach i gram na ich sprzecie to jestem dj, a jak ide i zabieram swoj sprzet, to jestem mobile dj? czy jak sam organizuje impreze w klubie (jednorazowa, badz cykliczna) i targam na nia swoj sprzet to jestem mobile dj, czy tez nie?

Posted Image

#5 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:39

a powiecie mi kto to tak naprawde jest mobile dj? serio pytam, bo skoro dajmy na to gram w klubach i gram na ich sprzecie to jestem dj, a jak ide i zabieram swoj sprzet, to jestem mobile dj? czy jak sam organizuje impreze w klubie (jednorazowa, badz cykliczna) i targam na nia swoj sprzet to jestem mobile dj, czy tez nie?

jak w jaki kolwiek sposóbwspółtworzysz wydarzenie-wspierasz sprzętowo ,pomysłem lub poprostu pomagasz opróżniac kolejne flaszki z piwem mozesz byc mobilnym dj :lol: :lol:
a serio jak tachasz swoje zabawki to po trochu jesteś mobilnym grajkiem-wiec witaj neq po stronie chauturniczej :P
Posted Image

#6 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:49

bzdurne to troche wszystko jest.

w sumie to mobile dj to chyba osoba, ktora gra imprezy bardziej okolicznosciowe? rozstawia wlasne naglosnienie, swiatla, sprzet i gra?

Posted Image

#7 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:52

bzdurne to troche wszystko jest.

w sumie to mobile dj to chyba osoba, ktora gra imprezy bardziej okolicznosciowe? rozstawia wlasne naglosnienie, swiatla, sprzet i gra?

właśnie taki krzywy obraz tego zjawiska udało sie kilku osobom wylansować na forum a serio to ma on tyle wspólnego z tematem że.......

Mobilny dj-ing to taki jak w temacie -granie w innym miejscu niz klub a powód do tego kazdy jest dobry
Posted Image

#8 Popioł

Popioł
  • Forumowicz
  • 301 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:54

ja ostatnio gralem na imprezce nad jeziorem, sprzet caly moj, browar tez sie pomagalo oprozniac ale byli sami znajomi mniej lub bardziej, nie uwazam tego za chauture, chociaz mobilne granie na pewno to jest wiec to nie to samo anonymous :)

Posted Image
JUNGLIST MOVEMENT

#9 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 13:58

właśnie właśnie
Mobile dj -dobra impreza bez wzgledu na miejsce
dj!!!!
nie wodzirejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj weselny
mobile dj to nie chautura jaką jak niektórzy to pojmują
to bardziej dobra fuha i sposób na dobrą zabawę i zgarnianie pesos
Posted Image

#10 lukas22

lukas22
  • Forumowicz
  • 1,012 Postów:

Posted 24 August 2008 - 14:03

No ja właśnie kończe sezon koncertowy, a za zarobioną kaskę mam zamiar kupić trochę sprzętu. Więc jak ktoś będzie chciał zorganizować coś fajnego na terenie trójmiasta, to chętnie poratuje sprzętem. Co do takich imprez, to chłopaki w Sopocie wynajmują chatę, w której raz na jakiś czas urządzają imprezy na około 100 osób, na 3 poziomach (piwnica, parter i piętro) 3 różnych dj'i zapodających różną muzykę, dymy, stroboskopy, fajne graffiti na ścianach, dobry klimat. szacun dla chłopaków że im się chce bo dużo pracy (i kasy, bo chociaz dj'e zaprzyjaźnieni, to za taksówki trzeba im oddać) w to wkładają.
2x technics 1210mk2 / 2x shure m447 / 2x tablecloth v.2 / soundcraft urei1601e / sennheiser hd215

#11 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 14:20

i właśnie
wracając do watką

jeżeli ktos ma jakiś pomysł i nie realizuje go ponieważ natrafia na bariery typu brak mi tego śmego czy owego lub poprostu nie ma pojecia jak się za coś zabrać -niech pisze
w komunie siła!
Posted Image

#12 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 24 August 2008 - 16:31

No ja właśnie kończe sezon koncertowy, a za zarobioną kaskę mam zamiar kupić trochę sprzętu. Więc jak ktoś będzie chciał zorganizować coś fajnego na terenie trójmiasta, to chętnie poratuje sprzętem. Co do takich imprez, to chłopaki w Sopocie wynajmują chatę, w której raz na jakiś czas urządzają imprezy na około 100 osób, na 3 poziomach (piwnica, parter i piętro) 3 różnych dj'i zapodających różną muzykę, dymy, stroboskopy, fajne graffiti na ścianach, dobry klimat. szacun dla chłopaków że im się chce bo dużo pracy (i kasy, bo chociaz dj'e zaprzyjaźnieni, to za taksówki trzeba im oddać) w to wkładają.

kto?

#13 rafi

rafi
  • Forumowicz
  • 47 Postów:

Posted 24 August 2008 - 21:38

Pytanko. Czy przedstawiona sytuacja na rysunku jest OK? Czy dźwięk płynący z głównych kolumn nie wpłynie negatywnie, czyli nie zagłuszy pracy kolumn odsłuchowych sytuacja odnosi się do małego pomieszczenia ok. 8x8. Czy w takiej sytuacji podarować sobie odsłuchy i „grać” z głównych kolumn?
Pozdrawiam.

Posted Image
--->

#14 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 21:49

ja bym na takiej sali odsłuchy olał
ale wykonał bym inny myk mianowicie suba usuną ze środka(bass jest niekierunkowy i tak wszędzie doleci :P )

a głośniki przestawiłbym lekko w tył (w sposób by dj nie stał za lecz na równo)i ustawił pod kątem celując na środek sali .

o ile dobrze pamętam to korzystając z mojej rekomendacji kupiłeś SRM450 i suba sw1501?
ja z wykorzystaniem podobnego (mam sw1801)zestawu gram właśnie w omówionej wyżej kombinacji lub jeden kanał wyrzucam nie jako na przeciwko (po przekątnej sali )by grał frontem na mnie
Posted Image

#15 Kapsel

Kapsel
  • Forumowicz
  • 401 Postów:

Posted 24 August 2008 - 21:52

Kolumny odsłuchowe bliżej. Bardzo ważne, aby były na wysokości uszu dj-a. Subwoofer według mnie nie musi być na środku. Może być przesunięty na jedną ze stron. I tak nie wyczujesz skąd "bije bas". ;) Oczywiście w takim ustawieniu kolumny głowne przekręcone lekko w stronę publiki, a nie na wprost czyli równolegle.

EDIT:
ehhhh anonymous, zawsze musisz wystąpić pierwszy z szeregu ;)

Ten post był edytowany przez Kapsel: 24 August 2008 - 21:53

#16 rafi

rafi
  • Forumowicz
  • 47 Postów:

Posted 24 August 2008 - 21:56

Dzięki! można liczyć na Ciebie :rolleyes:

A dlatego takie kwadratowe be z excel'a ;) Głosniki zostaną skierowane do środka.
--->

#17 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 21:59

EDIT:
ehhhh anonymous, zawsze musisz wystąpić pierwszy z szeregu ;)

-łysy,stary ,głupi ale reflex jescze ma co ? :lol: ha ha ha

a jeszcze jedna korzyść z umieszczania zestawu po przekątnej nagłaśnianego pomieszczenia -
- brak odbić dźwięku (fale odbite wzajemnie się niwelują)
więc jak masz dosyć sporo kabla to rzuć kolumny na skos z korzyścią dla wszystkich ;) zwłaszcza dla siebie żaden odsłuch nie będzie ci w głowie ;)

Ten post był edytowany przez stylo: 24 August 2008 - 22:03

Posted Image

#18 lukas22

lukas22
  • Forumowicz
  • 1,012 Postów:

Posted 24 August 2008 - 22:16

kto?

heh, Ci co maja wiedzieć to wiedzą ;) jak będzie się coś szykować moge dać Ci znać na pw
2x technics 1210mk2 / 2x shure m447 / 2x tablecloth v.2 / soundcraft urei1601e / sennheiser hd215

#19 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 24 August 2008 - 23:00

to daj mi znac na pw

chocby poprzednie imprezy

#20 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 24 August 2008 - 23:32

to daj mi znac na pw

czyżby prezes fuchę łapał?
Posted Image

#21 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 25 August 2008 - 07:34

anonymous, jak kolumny patrzą na siebie to wcale nie jest to takie najlepsze ustawienie dla dźwięku. Lepiej klasycznie - paczki symetrycznie patrzące na publikę.
Natomiast odsłuchy wykorzystałbym umieszczając je na ścianie (w rogach najlepiej, to troszkę "podrasuje" dźwięk) naprzeciw DJ, za ludożerką. W ten sposób będa dopełniały salę, a i DJ będzie słyszał co gra.
Robimy takie pseudo-quadro, ale dzięki temu sala jest cała wypełniona dźwiękiem i nawet można grać ciszej, ale lepiej :)

#22 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 25 August 2008 - 07:39

czyżby prezes fuchę łapał?

nie fuche, tylko dobrych imprez zaczyna w trojmiescie brakowac

#23 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 25 August 2008 - 08:38

nie tylko w Tripcity...

Ale my tu nie o tym :)

#24 Addy-Z

Addy-Z
  • Forumowicz
  • 800 Postów:

Posted 25 August 2008 - 10:01

interesuje mnie organizacja imprezy plenerowej (np. nad jakimś jeziorem, czy na zamkniętym lotnisku, bądź też na jakimś stadionie). moje pytanie brzmi: jak się za coś takiego zabrać? czy każdy może się za to zabrać? jak pozyskać sponsorów? jak ubezpieczyć się na wypadek zepsucia się pogody? jakie papiery/zgody i od kogo trzeba to mieć?
generalnie interesuje mnie wszystko, co dotyczy organizacji imprezy w plenerze ;)
[ myspace.com/addyzpl ]
[ WeLoveHouseMusic.pl ]
Myślałeś, że kaseta to już historia? To się bardzo myliłeś!

#25 g00fy

g00fy
  • Zaufany
  • 1,023 Postów:

Posted 25 August 2008 - 10:10

Heh, taki mobile dj w innych klimatach nazywa sie soundsystemem (i o dziwo nie chodzi tylko o sprzet, ale tez o ludzi grajacych). Wlasnie juz nie tak po cichu zbieramy sie do zorganizowania takowego, ot, sprzet za miasto i kazdy gra to co potrafi (dla kazdego cos zajedobrego :D). Raczej gronie luznych znajomosci i znajomych znajomych, ale mnie ten pomysl poteznie motywuje do pracy.
A fajne imprezy robi sie w Walbrzychu. Moze wreszcie uda mi sie tam dotrzec na troche chociaz.

#26 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 25 August 2008 - 11:01

interesuje mnie organizacja imprezy plenerowej (np. nad jakimś jeziorem, czy na zamkniętym lotnisku, bądź też na jakimś stadionie). moje pytanie brzmi: jak się za coś takiego zabrać? czy każdy może się za to zabrać? jak pozyskać sponsorów? jak ubezpieczyć się na wypadek zepsucia się pogody? jakie papiery/zgody i od kogo trzeba to mieć?
generalnie interesuje mnie wszystko, co dotyczy organizacji imprezy w plenerze ;)

Generalnie za organizację imprezy może się zabrać każda obrotna osoba.
1. szukasz lokalizacji i wstępnie się z nią dogadujesz
2. jeśli to impreza masowa - spójrz na przepisy o takowych - ochrona, punkt sanitarny, logistyka itp.
3. Musisz wycenić imprezę pod względem kosztów - czyli to, co powyżej, + nagłośnienie, oświetlenie, koszta dodatkowe, reklama, plakaty itp - słowem - total
3a. Musisz wycenic potencjalne zyski i zbilansować, ile ci brakuje, żeby wyjść na "0" a ile, żeby zarobić
4. sponsorzy - przygotowujesz ofertę marketingową z "sponsoring packs", czyli ofertą, co i za ile sponsor zyska, co mu oferujesz w zamian za udział, do kogo adresowana jest impreza itp. Bo raczej Zepter nie "pójdzie" na sponsorowanie imprezy dla naćpanych raverów.
Oferty powinny trafić do potencjalnych sponsorów kilka miesięcy przed imprezą, by mogli zaplanować budżet.
5. Ubezpieczasz się nie od pogody, ale musisz koniecznie wykupić NW dla całej imprezy - to nie przesada, ale czysta zapobiegliwość, żeby nie było potem płaczu, że ktoś sobie coś zrobił, ty nie masz NW i bulisz z własnej kieszeni.
6. Oczywiście imprezę musisz zgłosić do ZAIKS, z doświadczenia wiem, że po targowaniu haracz dla nich będzie w okolicach 500-700pln, w zależności, jak nakreślisz im profil imprezy (jak dasz ciała, to o 1000 więcej).

No i w międzyczasie warto załatwić sobie patronat medialny - lokalne rozgłośnie, gazety, ulotki w sklepach muzycznych też pomogą.

Ale na początek polecam zorganizowanie niezależnej imprezy w jakimś lokalu, bo tam mają juz na miejscu całe niezbędne zaplecze. Dogadaj się z właścicielem w sprawie podziału zysków ze sprzedaży biletów, piwska, podziału kosztów itp - o wiele łatwiej, a zyskasz doświadczenie.

#27 g00fy

g00fy
  • Zaufany
  • 1,023 Postów:

Posted 25 August 2008 - 11:31

6. Oczywiście imprezę musisz zgłosić do ZAIKS

Jest jakies logiczne wytlumaczenie tego, czy to kolejny idiotyzm?

#28 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 25 August 2008 - 12:07

Wytlumaczenie:
1) jesli graja dj'e ktorzy odtwarzaja czyjes plyty to placisz tantiem, jesli dj'e graja swoj material to nie placisz
2) jesli zapraszasz gwiazdy (np. spiewakow czy zespoly) ktorej graja swoj material to nie placisz, jesli grazy graja jakies tam covery, przerobki i nie swoje hity to placisz zaiks

#29 Popioł

Popioł
  • Forumowicz
  • 301 Postów:

Posted 25 August 2008 - 15:07

Illy moglbys przykleic ten temat?

Posted Image
JUNGLIST MOVEMENT

#30 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 25 August 2008 - 17:46

dobrych zaczyna brakowac wszędzie :P
ja przymierzam sie do sylwestra w stylu ,,domówki"ale co z tego wyjdzie zalerzy głównie od lokalu-narazie nie mogę nic odpowiedniego pozyskać-więc jak jakiś życzliwy znał by jakis namiar na fajne miejsce to niech da mi znać(LUBLIN!!!)

oddychasz płacisz przestajesz oddychac płaci rodzina :lol: dalej jak odpisał illy plus jeżeli na imprezie odtwarzane będą nośniki wydane na terenie RP i podlegające ochronie równiez przez ZPAIV płacimy również frycowe dla tej instytucji

i nawet można grać ciszej, ale lepiej :)

to to zawsze i nie można a trzeba ;)
Posted Image

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow