Jump to content

Photo
- - - - -

[Pomoc] Wybór Wzmacniacza "do Domu"

wzmacniacz dom laik jbl sony

No replies to this topic

#1 pchua

pchua
  • Forumowicz
  • 1 Postów:

Posted 14 April 2018 - 17:36

Cześć wszystkim,

jestem tu kompletnie nowy, więc jeśli dział bądź budowa mojego tematu jest niewłaściwa proszę o wyrozumiałość, potrzebuję szybkiej pomocy.

Mianowicie, obecnie posiadam telewizor Sony KDL 49WE665 i do niego podłączony soundbar JBL SB 100. Niedawno, dostałem od teścia "w spadku" ciekawe kolumny Sony SS-H 3800 impedancja 6 ohm max input pwr: 100W. Chciałbym to wszystko jakoś połączyć. Wiem, że kolumny są pasywne, więc potrzebny będzie jakiś wzmacniacz. Tylko jaki? No właśnie...

Soundbar ma to do siebie, że ma tylko złącze optyczne i tak też jest podłączony do telewizora (troche fail przy zakupie, nie zwróciłem na to uwagi). Ewentualnie jest jeszcze port jack. 

Efekt jaki chce uzyskać, to wzmacniacz który podejrzewam będzie wpięty w TV (najlepiej optykiem, cięzko będzie mi poprowadzić inny kabel w korycie, które jest schowane), a do wzmacniacze na "out" wpięte kolumny i wspomniany soundbar.

Jeśli po przeczytaniu postu drodzy koledzy nie będziecie wiedzieć o co dokładnie mi chodzi, zadawajcie proszę pytania, w miarę swojej laickiej wiedzy będę odpowiadał.

Budżet: pojęcia nie mam ile to może kosztować. Nie jestem audiofeelem także nie zależy mi na jakiś najwyższych czy nawet średnio-wysokich półkach. Chce to po prostu spiąć w jedno. Wiem, że teść miał te kolumny wpięte w jakąś wieże, która też nie była najwyższych lotów a grało to całkiem fajnie.

Licze na pomoc! 

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: wzmacniacz, dom, laik, jbl, sony

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkownikow