Jump to content

Photo
* * * * * 1 Głosów

Dobór Głośników, Wzmacniacza I Karty Dźwiękowej

głośniki wzmacniacz karta dźwiękowa gramofony mixer

15 replies to this topic

#1 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 04 March 2015 - 12:52

Witam,

po żuceniu nałogów :) odłożyłem troche pieniędzy i chce zainwestować w moją czarną miłość czyt. muza z vinyli.

Mam zajawke od kilku lat na klimaty reggae, rap i scratche.

Zamierzam kupić gramofony technics sl1200 lub inne technicsa z seri 12...

Do tego mixer z serato np. Rene ttm 57 i tyle narazie wybrałem.

Potrzebuje do tego dobre nagłośnienie do domu, głośniki i wzmacniacz lub same głośniki ze wzmacniaczem wbudowanym + karte dźwiękową bo w kompie mam zintegrowaną....

Mój budżet na wszystko : gramofony, mixer, nagłośnienie to max 15 tys.zł

Prosiłbym o fachowe porady, jestem audiofilem i potrzebuje dobrego sprzętu. Mercedes a nie nowa kia.

Z góry dzięki za pomoc.

Mr Add
  • Mr Ad

#2 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 13 March 2015 - 23:30

Do domu to Altusy będą git.

#3 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 14 March 2015 - 06:22

Masz na myśli takie kolumny? : 

http://olx.pl/oferta...html#98bfbc2dab

Do tego amplitiuner czy wzmacniacz? Wiem że musi być wejście Phono żeby podłączyć gramofony.

#4 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 14 March 2015 - 23:54

No dokładnie te Altusy :)
Amplituner to inaczej radio ze wzmakiem, a jeśli chodzi o zasilenie tego to szukaj wzmakow demona lub technicsa.
Wejście phono masz w mikserze no chyba zechcesz bezpośrednio pod wznak podłączyć jakis deck no to wtedy potrzebujesz przedwzmacniacz.

#5 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,477 Postów:

Posted 15 March 2015 - 20:04

gramofony do miksera, z miksera albo ampli-kolumny, lub aktywne glosniki bezposrednio pod mikser. Albo glosniki bardzij komputerowe Microlab z serii Solo, lub KRK RP6 g3 i nie musisz sie martwic o zadne wzmacniacze, ja mialem krk rp5 g2 i spokojnie szlo zagrac na tym jakas mala domowke :)

#6 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 16 March 2015 - 06:56

2 różne opcje, którą wybrać. Która z tych konfiguracji będzie działać jeśli chciałbym z gramofonów zgrywać sample na komputer ? Do tego zapewne potrzebuje interface audio, znacie jakiś dobry ( do 1000zł)?

#7 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,477 Postów:

Posted 16 March 2015 - 07:23

Opcja glosnikow nie ma tutaj zadnego wplywu na zgrywanie sampli, naglosnienie podlaczasz przez mikser a nie kompa, do zgrywania smialo mozes uzyc karty z miksera,

#8 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 16 March 2015 - 08:21

Ok dzięki, wybaczcie za nawał pytań ale jeszcze ostatnie pytanko. Mixer z serato czy mixvibes ? Mam upatrzony Rene ttm 57 ale może znajdzie się coś tańszego. Co polecacie do scratchu i zgrywania sampli na kompa ?

#9 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 16 March 2015 - 17:39

Serato a Mixvibes to jak mercedes i maluch :)
No i sam mikser Rane jest uhhhhhh.... nie do zajechania. Aczkolwiek jeśli o mnie chodzi to ja bym wziął mikser bez wbudowanego interface'u Serato a DVS kupił oddzielnie. Dlaczego? Ano dlatego, że jak będziesz chciał gdzieś tam pograć to będziesz musiał targać ze sobą cały mikser a nie tylko interface.

#10 peterr

peterr
  • Forumowicz
  • 239 Postów:

Posted 16 March 2015 - 21:12

No właśnie. Jak kupisz mikser bez wbudowanego interfejsu to masz możliwość wtedy wyboru pomiędzy traktorem, a serato. Najlepiej poczytaj czym się różnią od siebie te dwa DVSy. Na forum jest wszystko opisane, ale jedno jest wiadome - są to softy z najwyższej półki.

Moim zdaniem lepiej jest wziąć kolumny z wbudowanym wzmacniaczem (czyt. aktywne). A jak jesteś audiofilem to zapewne będą Ci przeszkadzać szumy przy podłączeniu amplituner - kolumny pasywne. Lepiej bezpośrednio podłączyć kablami XLR mikser z aktywnymi monitorami studyjnymi.

#11 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 17 March 2015 - 09:03

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Kupiłem już jeden technics 1200 mk2 (1300 zł) ;) Jak nadaży się okazja to kupie drugi. Do tego system do scratchu Shure m44 7.
 Zdecydowałem się na Aktywne monitory studyje Krk, wyjdzie to taniej niż przewidywałem. Jeśli chodzi o wybór mixera to muszę jeszcze sporo poczytać. Podoba mi się w Rane że są tam programowalne przyciski na sample, jak nie znajde nic tańszego z podobną funkcjonalnością to kupie Rane 62 lub podobny czyt. tańszy. 

#12 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,477 Postów:

Posted 17 March 2015 - 09:47

Mozesz kupic piona djm 850, obsluguje i serato, i traktora, do obslugi sampli Dicery, ktore przyklejasz na gramofon, i serato lata jak wsciekle

#13 ReverseBass

ReverseBass
  • Forumowicz
  • 883 Postów:
  • Interests:DJ/Music Producer/Radio Presenter

Posted 17 March 2015 - 15:18

dokladnie, o ile nie kupujesz CDJ z linkiem  to:

Mozesz kupic piona djm 850, obsluguje i serato, i traktora, do obslugi sampli Dicery, ktore przyklejasz na gramofon, i serato lata jak wsciekle

"Ludzie się ch***a znają, nie rozróżnią gemini od pioneera ani kontrolera od playera. Nie słyszałem aby którykolwiek z moich znajomych kiedykolwiek, na jakiejkolwiek imprezie interesował się na czym gra dj. Mnie samego też to chu obchodzi bo gdyby było inaczej to nie słuchałbym setów w necie w obawie, że gość gra myszą z traktora." - Absurdare

Wniosek z tego dla wszystkich początkujących chcących zapytać o wybór sprzętu - kup co chcesz, co lubisz, i/lub podoba się  bardziej i/lub - stać Cię na to. Jeżeli się uprzesz to i tak nie zmienimy Twojego zdania , jeżeli szukasz potwierdzenia swojego wyboru - idź do koła samouwielbienia wzajemnego (lub na forum Emo) Jeżeli nie wyjdzie, trudno - człowiek uczy się na błędach i wtedy jeszcze bardziej wie, czego chce.

Music created with real passion ;)
www.facebook.com/soullesstrance
www.soundcloud.com/soullesstrance
www.youtube.com/user/soullessTV

My DJ Booth:Obecnie: CDJ 2000 NEXUS - DJM 900 NEXUS - CDJ 2000 NEXUS + HDJ 2000
For sale: Numark CDN 88 + Numark M2 - fajny zestaw dla początkujących;)
Plany: Xone DB2 jako efektor zewnętrzny

#14 Bambushh

Bambushh
  • Forumowicz
  • 6 Postów:

Posted 20 March 2015 - 08:18

Jeśli chodzi o drugi gramofon, większość Djów ma dwa takie same. Gdyby chciał kupić drugi gramofon z innej firmy lub inny model Technics to ta konfiguracja miała by jakieś wady ?

#15 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 20 March 2015 - 11:19

ciągle przy miksowaniu trzeba pamiętać 'ah, ten jest delikatniejszy, 'ten mocniej ciągnie' itd. wygodniej jest jak masz to samo, ale nie jest to konieczne w sumie

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#16 ReverseBass

ReverseBass
  • Forumowicz
  • 883 Postów:
  • Interests:DJ/Music Producer/Radio Presenter

Posted 20 March 2015 - 12:54

trzeba pamiętać 'ah, ten jest delikatniejszy, 'ten mocniej ciągnie' itd. wygodniej jest jak masz to samo, ale nie jest to konieczne w sumie

Dlatego w krajach arabskich masz haremy:D

"Ludzie się ch***a znają, nie rozróżnią gemini od pioneera ani kontrolera od playera. Nie słyszałem aby którykolwiek z moich znajomych kiedykolwiek, na jakiejkolwiek imprezie interesował się na czym gra dj. Mnie samego też to chu obchodzi bo gdyby było inaczej to nie słuchałbym setów w necie w obawie, że gość gra myszą z traktora." - Absurdare

Wniosek z tego dla wszystkich początkujących chcących zapytać o wybór sprzętu - kup co chcesz, co lubisz, i/lub podoba się  bardziej i/lub - stać Cię na to. Jeżeli się uprzesz to i tak nie zmienimy Twojego zdania , jeżeli szukasz potwierdzenia swojego wyboru - idź do koła samouwielbienia wzajemnego (lub na forum Emo) Jeżeli nie wyjdzie, trudno - człowiek uczy się na błędach i wtedy jeszcze bardziej wie, czego chce.

Music created with real passion ;)
www.facebook.com/soullesstrance
www.soundcloud.com/soullesstrance
www.youtube.com/user/soullessTV

My DJ Booth:Obecnie: CDJ 2000 NEXUS - DJM 900 NEXUS - CDJ 2000 NEXUS + HDJ 2000
For sale: Numark CDN 88 + Numark M2 - fajny zestaw dla początkujących;)
Plany: Xone DB2 jako efektor zewnętrzny

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: głośniki, wzmacniacz, karta dźwiękowa, gramofony, mixer

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow