Jump to content

Photo
- - - - -

Cd Lub All In One Do 5K

cd pioneer

44 replies to this topic

#31 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 15 November 2017 - 22:07

Miksera z kartą nie będę kupować, posiadam NI A6 więc nie widzę sensu kupować miksera z wbudowana kartą. Mikser 2 kanały, zupełnie mi wystarczy. Do obsługi Traktora albo ten X1 albo, Xone K2 

Dobra, czas na porcje kolejnych pytań :D

Przyjmijmy, że zakupiłem Xone 23 do tego X1 mk2 + F1 i do tego moje karta NI A6. Wiadomo, pierwsze 2-3 miesiące, będę uczyć się dokładnej obsługi itp. i na imprezach będę grac standardowo CD lub USB, ale przyjdzie taki dzień, kiedy postanowią zabrać kontrolery, kartę i laptopa do klubu i tu moje pytanie, jak z jakością i głośnością dźwięku? Różnica jest słyszalna? Pytam, ponieważ w weekend grałem i przede mną grał koleś który używał X1 plus kartę miał NI A2 i pierwsze co mi się rzuciło w uszy to że było cicho, pytając menadżera klubu czemu tak cicho jest, odpowiedział mi tylko "bo gra z laptopa" hmm. Gdy miałem zmieniać kumpla po fachu, zapytałem go, czemu tak cicho w sumie jest, czy ma na pewno wszytko pogłośnione, stwierdził, że tak i jak da głośniej w Traktorze to już zaczyna szeleścić i pierdzieć a gain główny na mikserze jak i per kanał ma już na maksa bo jak da bardziej to trzeszczeć zaczyna. Twierdzi, ze ma tak zawsze. W karcie też miał po bokach suwaki jakieś i miał maks na nich. Zaczynając grać, gainy na kanałach CD miałem sporo ściszone, oczywiście potem podkręciłem ;) 

Czym mogło być to spowodowane? Tak jest zawsze? Czy moja karta nie wiem, będzie lepsza, bo droższa? Czy ewidentnie koleś coś ma źle ustawione, zepsute? 

Kolejnym moim pytanie dotyczy laptopa,a w sumie bardziej systemu operacyjnego. Śmiało mogę powiedzieć, że na 10 laptopów widzianych na imprezach 8 były to produkty Apple. Faktycznie jest taka różnica? Czy Windows 10  jest faktycznie tak tragiczny, że lepiej nie używać go podczas grania?  Osobiście używam Windowsa od lat a jedynie jakieś problemy pamiętam z wersji nie wiem 98 czy z XP. Bo rozumiem, że na Ubuntu nie ma Traktora ? :P 

Wracając na chwile jeszcze do kontrolerów. To lepiej X1mk2 czy może Xone K2? 

Mr Add
  • Mr Ad

#32 ReverseBass

ReverseBass
  • Forumowicz
  • 883 Postów:
  • Interests:DJ/Music Producer/Radio Presenter

Posted 13 December 2017 - 10:51

Sorry, ze tak pozno, ale czytajac to wszystko tez bym bral bez wachania RX

"Ludzie się ch***a znają, nie rozróżnią gemini od pioneera ani kontrolera od playera. Nie słyszałem aby którykolwiek z moich znajomych kiedykolwiek, na jakiejkolwiek imprezie interesował się na czym gra dj. Mnie samego też to chu obchodzi bo gdyby było inaczej to nie słuchałbym setów w necie w obawie, że gość gra myszą z traktora." - Absurdare

Wniosek z tego dla wszystkich początkujących chcących zapytać o wybór sprzętu - kup co chcesz, co lubisz, i/lub podoba się  bardziej i/lub - stać Cię na to. Jeżeli się uprzesz to i tak nie zmienimy Twojego zdania , jeżeli szukasz potwierdzenia swojego wyboru - idź do koła samouwielbienia wzajemnego (lub na forum Emo) Jeżeli nie wyjdzie, trudno - człowiek uczy się na błędach i wtedy jeszcze bardziej wie, czego chce.

Music created with real passion ;)
www.facebook.com/soullesstrance
www.soundcloud.com/soullesstrance
www.youtube.com/user/soullessTV

My DJ Booth:Obecnie: CDJ 2000 NEXUS - DJM 900 NEXUS - CDJ 2000 NEXUS + HDJ 2000
For sale: Numark CDN 88 + Numark M2 - fajny zestaw dla początkujących;)
Plany: Xone DB2 jako efektor zewnętrzny

#33 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 18 December 2017 - 20:46

Sorry, ze tak pozno, ale czytajac to wszystko tez bym bral bez wachania RX

no  jest to chyba jedna z najrozsądniejszych opcji, choć cały czas myślę nad rozwiązaniem z użyciem laptopa i Traktora 

#34 ReverseBass

ReverseBass
  • Forumowicz
  • 883 Postów:
  • Interests:DJ/Music Producer/Radio Presenter

Posted 20 December 2017 - 10:22

zawsze bedziesz mogl to dolaczyc co RX ale nie z traktorem, ale z rekordboxem za darmo

"Ludzie się ch***a znają, nie rozróżnią gemini od pioneera ani kontrolera od playera. Nie słyszałem aby którykolwiek z moich znajomych kiedykolwiek, na jakiejkolwiek imprezie interesował się na czym gra dj. Mnie samego też to chu obchodzi bo gdyby było inaczej to nie słuchałbym setów w necie w obawie, że gość gra myszą z traktora." - Absurdare

Wniosek z tego dla wszystkich początkujących chcących zapytać o wybór sprzętu - kup co chcesz, co lubisz, i/lub podoba się  bardziej i/lub - stać Cię na to. Jeżeli się uprzesz to i tak nie zmienimy Twojego zdania , jeżeli szukasz potwierdzenia swojego wyboru - idź do koła samouwielbienia wzajemnego (lub na forum Emo) Jeżeli nie wyjdzie, trudno - człowiek uczy się na błędach i wtedy jeszcze bardziej wie, czego chce.

Music created with real passion ;)
www.facebook.com/soullesstrance
www.soundcloud.com/soullesstrance
www.youtube.com/user/soullessTV

My DJ Booth:Obecnie: CDJ 2000 NEXUS - DJM 900 NEXUS - CDJ 2000 NEXUS + HDJ 2000
For sale: Numark CDN 88 + Numark M2 - fajny zestaw dla początkujących;)
Plany: Xone DB2 jako efektor zewnętrzny

#35 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 21 December 2017 - 12:06

Traktora i tak mam już (dostałem przy zakupie A6) A moża jakoś grac z Maschine? Tak jak by połączenie X1 i F1 ale wszytko w jednym opakowaniu, co dla mnie jest sporym plusem. Grał ktoś z tego? mapował to pod traktora? Da się w ogóle i czy ma to sens?

#36 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 08 January 2018 - 21:55

Jasne że można, ale to jak skok na głęboką wodę, skoro dotychczas mało z digitalem miałeś styczności. Taka opcja tu nie padła - a może gramofony do tego A6? Mam tak u siebie po przesiadce z kontrolera i komfort grania bdb a dzięki X1 funkcjonalność też wysoka. Trochę mi tylko brakuje filtra w mikserze, bo to stary model (denon x300), ale nowe praktycznie wszystkie mają. Zupełnie bez jogów nie będzie się tak fajnie grało.

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#37 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 12 February 2018 - 14:22

Dobra, dawno mnie nie było ale już chyba podjąłem decyzję na 100%. Z góry dziękuje wszystkim, którzy odpowiadali na moje pytani i doradzali co kupić. Ostatecznie decyduję się na zestaw 2xCDJ 850 (używki powinienem w dobrym stanie dorwać za 4500 zł) i do tego mikser i to dalej mam problem z wyborem, ale chyba sensownie wypadnie Xone 23 (nowy) bo do ceny maks 1500 zł, chyba nie znajdę czegoś sensownego (nowy, używany)?

#38 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 12 February 2018 - 15:30

za 1500 masz połowę modeli które kiedykolwiek powstały :)

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#39 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 12 February 2018 - 18:33

za 1500 masz połowę modeli które kiedykolwiek powstały :)

A to co w takim razie polecisz? 

#40 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 13 February 2018 - 03:41

Z nowych jeszcze DJM 250MK2.

Z serwisu na A: DJM 350, DJM T1 (IDEALNY dla traktorowca), może denon x1600

Z serwisu na O: vestax pmc 05 (jeśli skrecz)

W sumie to mało jest aktualnie sensownych ofert. Ja lubię rzadkie miksery jak urei 1601 lub 1603 albo mackie d2 lub najlepiej d4 pro. Chcesz się łączyć z komputerem? Potrzebujesz efekty poza filtrem? Więcej niż 2 kanały? Generalnie Twój wybór nie jest zły, ale zahaczyłem o ostatnie zdanie poprzedniej wypowiedzi z tą mnogością modeli :)

#41 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 13 February 2018 - 10:55

Efekty nie, ale w mikserze chciałbym mieć możliwość podłączenie zewnętrznego efektu (BOSS DD-3 Digital Delay) a chyba w tym DJM 250 takiej możliwości nie ma, dodatkowo, mikser musi mieć filtr. Xone ma wyjście Record, to obstawiam, ze podłączam do karty i zgrywam sobie seta? Z komputerem nie chce się łączyć, kanały starczą mi dwa, będzie co prawda podłączony jeszcze gramofon, ale to jakiś zwykła RP2000 tylko i wyłącznie do odsłuchu płyt. 

#42 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 13 February 2018 - 14:51

Record to po prostu dodatkowe wyjście. Przy tych wymaganiach xone wygrywa z pionkiem :)

#43 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 13 February 2018 - 20:00

Mam nadzieję, że dokonam słusznego wyboru :) 2xCDJ850+Xone 23  wygląda ciekawie ;)

A mam jeszcze dwa pytanka, nie chce otwierać nowego tematu. Jako, ze będę w domu miał mikser, tv, komputer i chce to podłączyć do głośników a zazwyczaj w aktywnych jest tylko jedno in na RCA, to potrzebuje jakiegoś miksera do którego podepnę cały sprzęt i wyjście podepnę się w głośnikach na wejście https://www.djshop.p...omix-mx400.html  czy takie cudo zda egzamin? 

I co polecicie jako odsłuchy do domu? zastosowanie muzyka plus film. Maks to tysiąc złoty, salon nie wielki ok 20m2. Wiem, ze tysiak to nie jakieś wielkie pieniądze, ale na pewno cos ciekawego, godnego polecenia się znajdzie. 

Dzięki 

#44 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,196 Postów:

Posted 14 February 2018 - 21:38

Ten mikserek zda egzamin, ale im więcej urządzeń tym gorzej dla jakości - jeśli na forach piszą że jakość dźwięku jest ok, to brałbym.

Co do kolumien, chcesz iść w studyjność czy 'kolorowość'? :) Microlaby solo 7c lub 8c lub 9c będą grały bdb z dobrej jakości dźwiękiem, nie tak selektywnym jak monitory, ale 'mięsniejszym' i możliwe że przyjemniejszym dla ucha.

Co nie zmienia faktu, że stereo dobre jest do muzyki, do filmów bądź gier to już jak kto lubi, bo np. 5.1 inaczej zabrzmi przy wybuchach, dialogach itd. Ja u siebie planuję jakiś zestaw właśnie na to drugie zastosowanie, microlaby 6c zostaną jedynie do muzyki.

#45 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 15 February 2018 - 12:19

Studyjnych nie chce, ani nie zajmuję się muzyką od strony produkcji, a głośniki mają być nie tylko do grania alei telewizora czy słuchania o tak muzyki. Nad Microlab zastanawiałem się, dla mnie minus bass refleks z tyłu, zdecydowanie wole mieć go z przodu. Zestaw tylko stereo, żądne 5.1 nie wchodzie w grę. 

A co do miksera, wyczytałem gdzieś, ze wyjście jest mono. Więc odpada. Musze dorwać coś podobnego, jakiś rozdzielacz sygnału, czy coś w ten deseń. 

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: cd, pioneer

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow