Jump to content

Photo
- - - - -

Mikser Wielokanalowy, Wielofunkcyjny

mikser

3 replies to this topic

#1 timonbkg

timonbkg
  • Forumowicz
  • 1 Postów:

Posted 15 November 2017 - 11:55

Witam!

Poszukuje miksera wielokanalowego do 1200 max 1500pln, który spełniałby moje oczekiwania co do funkcjonalnosci. Mianowicie:

Posiadam kontroler reloopa, gramofon, cdplayer, syrene, delaya i mikrofony. Moim celem jest polaczyc to wszystko w calosc tak by mozna bylo grac i z kompa i z gramofonu/cd'ka jednocześnie. Zależy mi na tym by kontroler wpięty do miksera bądź odwrotnie przenosił odsłuch "cue" z obu kanałów na kontrolerze do miksera tj. tak by sluchawki wpiete w mikser mialy mozliwosc podsluchu obu kanalow na kontrolerze oraz dowolnego kanału na mikserze bez konieczności przepinania słuchawek mikser/kontroler. Kontroler to reloop digital jockey IE wiec pewnie gdyby to byla edycja ME to nie bylo by problemu - w IE interfejs jest nieco ograniczony.

Jeżeli istnieją miksery cyfrowo/analogowe spełniające również role kontrolera to w jakimś stopniu kontroler bylby zbedny i moglbym sie go pozbyc jezeli owy mikser bylby w stanie zapewnic mi pelna funkcjonalnosc tj. loopowanie, efekty, samlple.

W takim wypadku zalezy tez jakie rozwiazanie bardziej sie oplaci przy urzadzeniach dostepnych mi obecnie tzn. czy pozbywac sie kontrolera czy nie.

Z racji, że gram troche selekcji troche wlasnych produkcji chcialbym zapytac rowniez czy istnieja miksery ktore oprocz wpietych urzadzen w poszczegolne kanaly, za pomocą jakiegoś oprogramowania moglby obsluzyc slady wav/mp3 wczytane na kazdy kanal tj. mimo ze w slot 2 mam wpiety powiedzmy gramofon a w slot 3,4,5 itdp jakies kolejne urzadzenia to jednoczesnie za posrednictwem USB moglbym wczytac bank sladow na poszczegolne kanaly tak by miec pelna kontrole nad utworem ktorego jestem autorem.

A moze są jakieś inne ustawienia/rozwiązania, które moglibyscie mi polecic tak bym byl szczesliwy :D

Pozdrawiam

@up

nie widze opcji edit wiec pisze pod spodem

ja osobiscie poki co jedyna opcja ktora jakos by mi opdowiadala bylaby ta, aczkolwiek nie wiem czy spelni on wszystki moje oczekiwania wymienione powyzej.

https://www.thomann....dx_2000_usb.htm

Mr Add
  • Mr Ad

#2 ReverseBass

ReverseBass
  • Forumowicz
  • 883 Postów:
  • Interests:DJ/Music Producer/Radio Presenter

Posted 13 December 2017 - 10:38

Behringer DDM4000 jedyne co przychodzi mi do glowy. tani mixer 4ch z midi,usb,efektami, samplerem

"Ludzie się ch***a znają, nie rozróżnią gemini od pioneera ani kontrolera od playera. Nie słyszałem aby którykolwiek z moich znajomych kiedykolwiek, na jakiejkolwiek imprezie interesował się na czym gra dj. Mnie samego też to chu obchodzi bo gdyby było inaczej to nie słuchałbym setów w necie w obawie, że gość gra myszą z traktora." - Absurdare

Wniosek z tego dla wszystkich początkujących chcących zapytać o wybór sprzętu - kup co chcesz, co lubisz, i/lub podoba się  bardziej i/lub - stać Cię na to. Jeżeli się uprzesz to i tak nie zmienimy Twojego zdania , jeżeli szukasz potwierdzenia swojego wyboru - idź do koła samouwielbienia wzajemnego (lub na forum Emo) Jeżeli nie wyjdzie, trudno - człowiek uczy się na błędach i wtedy jeszcze bardziej wie, czego chce.

Music created with real passion ;)
www.facebook.com/soullesstrance
www.soundcloud.com/soullesstrance
www.youtube.com/user/soullessTV

My DJ Booth:Obecnie: CDJ 2000 NEXUS - DJM 900 NEXUS - CDJ 2000 NEXUS + HDJ 2000
For sale: Numark CDN 88 + Numark M2 - fajny zestaw dla początkujących;)
Plany: Xone DB2 jako efektor zewnętrzny

#3 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 510 Postów:
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 13 December 2017 - 12:05

Ddm nie ma usb więc midi tylko po din z interfejsem midi-usb.

#4 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,180 Postów:

Posted 08 January 2018 - 19:28

z tym odsłuchem z kontrolera da się, ale jeśli EQ będziesz używał tego z miksera, bo jeśli Ci zostanie ten softowy z kontrolera to cue tylko na kontrolerze

jednak wolałbym zamienić kontroler na mikser + mały kontroler jak trakor X1, xone K2 czy coś takiego

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: mikser

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow