Jump to content

Photo
- - - - -

Jaki Mikser? Jakie Nag這郾ienie?

mikser nag這郾ienie pocz徠kuj帷y dj dwukana這wy czterokana這wy

2 replies to this topic

#1 OnWave

OnWave
  • Validating
  • 2 Post闚:

Posted 13 February 2017 - 22:29

Witam,

Rozkminiam temat ponad już bardzo długo, wiele tematów przeczytałem, wiele for i nie mogę dojść do kompromisu.

Dwa słowa wstępu:

Granie imprez okolicznościowych. Na początek jakieś luźne poprawiny, urodzinki itp. Wesel nie ruszam, bo brak doświadczenia i sprzętu.

Jak chcę żeby to wyglądało?

Laptop + 2x Cd-player + Mikser + aktywne nagłośnienie. Oczywiście do tego słuchawki oraz mikrofon.

Posiadam 2x Denon DN-S 1200

Pytania:

1. Mikser, Budżet 1000zł
Jaki mikser wybrać? Dwukanałowy czy czterokanałowy? Myślałem aby podpiąć cały sprzęt do miksera, zarówno laptop, jak i cd-playery oraz nagłośnienie, by było to serce całego zestawu.Czy ma to prawo bytu? Czy mikser dwukanałowy nie będzie za słaby dla takiej roli?

Jeśli mikser dwukanałowy by wystarczył, zastanawiałem się nad Denon DN X 120, Behringer NOX 404, Pioneer DJM 400 ale tylko używany, Allen & Heath Xone 23.

Jeśli czterokanałowy myślałem nad Reloop RMX- 40 lub Behringer DDM4000 (podobno kombajn i bardzo żywotny, jednak masa funkcji i nie wiem czy ogarnę i jeśli jest wart swojej ceny to dołożę do niego).

Ewentualnie coś innego?

2. Aktywny zestaw nagłośnienia. Budżet 3.000zł

Jest szansa znaleźć kolumny aktywne, lub zestaw który pociągnie imprezę na 100os. przez 12h i nie wybuchnie? ;)

Do tego w razie potrzeby uderzy basem

3. Ewentualnie może macie jakieś rady jak zgrać taki sprzęt by był wydajny? Zastosować końcówki mocy czy obędzie się bez nich z dobrym mikserem?

4. Z oświetleniem na razie nie szaleje, myślałem o derby light, do tego 4x par led, efekt moonflower i dymiarka

Z góry dziękuję za pomoc... Naprawdę długo już się męczę z tematem

Ten post by edytowany przez OnWave: 13 February 2017 - 22:31

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Post闚:

Posted 14 February 2017 - 10:35

Mikser jako serce zestawu to dobry plan i standardowy. Skoro chcesz podłączyć 2 playery + lapek + mikrofon + potencjalnie jeszcze coś to lepiej mikser 4ch a jeśli 2ch to z auxem, oddzielnym torem mikrofonowym itd, żeby urządzenia sobie nawzajem miejsca nie zabierały :) Skoro jesteś mobilny to masz mieć wszystko na pokładzie. DDM4000 ma dużo funkcji których nie wykorzystasz jak MIDI i inne (lepiej grać bez lapka, bezpieczniej i stabilniej). Może więc denon x1500? Do minusów zaliczyłbym brak filtrów a tak to spoko maszynka jak się wyrwie w dobrym stanie (do 1000 można spokojnie). Małe maszynki bez efektora i innych bajerów (jak x120) nie robią dobrego wrażenia a Ty masz dobrze brzmieć i dobrze wyglądać :)

Co do nagłośnienia niech się wypowie ktoś z większym doświadczeniem.

PS. końcówki mocy nie są potrzebne przy nagłośnieniu aktywnym a djmikser wypuszcza sygnał liniowy jak np. telefon

Ironia - spos鏏 wypowiadania si, oparty na zamierzonej niezgodno軼i, najcz窷ciej przeciwie雟twie, dw鏂h poziom闚 wypowiedzi: dos這wnego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironi uto窺amia si z zawoalowan kpin, z這郵iwo軼i, wy鄉iewaniem, dystansem.

#3 OnWave

OnWave
  • Validating
  • 2 Post闚:

Posted 14 February 2017 - 11:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź, potrzebowałem żeby ktoś mnie "pchnął" w którąś stronę. Czyli jednak trzeba uderzyć w mikser 4 kanałowy, nawet dla własnej wygody.

Myślałem nad Denon x1500 (marzę o mikserze Denona, ze względu na jakość jaką prezentują i nawet ze względu na to, że fajnie byłoby mieć komplet cd player + mikser jednej firmy), niestety jest problem z dostępnością towaru :/ Brak używanych jak i nowych do kupienia.
Widziałem na znanym portalu używany mikser Denon DN-X1100 w przystępnej cenie, jednak w tej cenie mogę mieć nowy DDM4000 i nie używać połowy funkcji :P

Odnośnie efektora jest mi zupełnie nie potrzebny. Chyba, że tylko do zabawy w domu :)

A laptop, miałby mi służyć jedynie jako wsparcie, a nie główne źródło dźwięku. Moim zdaniem jest zupełnie inna jakość utworów z oryginalnych CD

I czy może ktoś wesprzeć wiedzą odnośnie aktywnego nagłośnienia?

Są takie eksperymenty jak Reloop Active PA Set 1000 w tej cenie, ale mam wrażenie, że dwie kolumny innej firmy będą lepsze w tej cenie niż taki zestaw. Może się mylę

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: mikser, nag這郾ienie, pocz徠kuj帷y dj, dwukana這wy, czterokana這wy

0 U篡tkownik(闚) czyta ten temat

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych u篡tkownikow