Jump to content

Photo
- - - - -

Streaming Na Facebooku // Obs + Traktor S8 + Macbook Air

obs s8 macbookair streaming

7 replies to this topic

#1 OdraBit

OdraBit
  • Forumowicz
  • 4 Postów:

Posted 26 November 2016 - 12:06

Cześć,

nie potrafię poradzić sobie z wygenerowaniem poprawnego streamingu na facebooka przy użyciu OBS +s8 + MacBook Air (system OS Sierra). Wciąż mam do czynienia z sytuacją kiedy mam obraz ale brakuje dźwięku z s8.

Co i jak.

• OBS wykrywa s8
  • Mac ma zbierać dźwięk albo przez USB (standardowe połączenie kompa z s8) lub dzięki połączeniu s8 z wyjściem słuchawkowym. Chciałbym jednak podłączyć się jakość pod strumień, który jest nagrywany przez same oprogramowanie - traktor.

W jednym i 2 przypadku nie osiągam oczekiwanego efektu - obraz z dźwiękiem.

Po zapoznaniu się z licznymi instrukcjami w necie zainstalowałem soundflowers tworząc w midi audio rekomendowane konfiguracje. Niestety i to nie przyniosło efektów. Ewidentnie popełniam gdzieś błąd ale po 2 dniach walki moja frustracja jest już tak wielka że nie jestem wstanie kontynuować samotnej walki ;(

Czy ktoś z Was przerabiał już taki temat w podobnej konfiguracji i może podzielić się swoją wiedzą?
Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

p/s
Nie robię tego przez telefon bo się grzeje i po 1,5-2 godzinach zrywa połączenie (iphone 4s).  

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Postów:

Posted 26 November 2016 - 13:53

'dzięki połączeniu s8 z wyjściem słuchawkowym' - a po co łączyć wyjście z wyjściem? ;) może wystarczyłoby wyjść z mastera na któreś wejście S8 i tak to skonfigurować jeśli nie używasz. ja tak nagrywam na audio 6, tzn 4we/wy użyte do dvs a z drugiego wyjścia miksera wchodzę na 3 wejście interfejsu, może taka konfiguracja i u Ciebie ma sens

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#3 OdraBit

OdraBit
  • Forumowicz
  • 4 Postów:

Posted 26 November 2016 - 14:05

Dziękuję za próbę pomocy.

S8 jest połączone z komputerem -> USB. dzięki temu sterownik jest ładowany muzyką (standard). Takie połączenie daje mi również możliwość nagrywania setów w samym traktorze. Niestety nie wiem ja się wpiąć pod ten strumień OBS dlatego spróbowałem połączyć dodatkowo s8 z wejściem słuchawkowym w macu (dlatego pojawił się soundflower i lineIn). Niestety i to nic mi nie daje :/ Wiem że to jest przekombinowane ale jestem już bezsilny wobec tego zadani ;(

Pytanie jak z połączenia s8 -> usb na kompie, zbierać dźwięk robiąc transmisję dzięki OBS -> https://obsproject.com/
Jeśli to niemożliwe to jak skonfigurować całość aby się dało?

Pierwszy raz natrafiam na taki problem a s8 mam od miesiąca więc wciąż ją odkrywam. Z góry dziękuję za kolejne rady.

#4 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Postów:

Posted 26 November 2016 - 14:52

w każdym programie do streamowania powinna być opcja wyboru źródła obrazu i dźwięku, w livestream podcasterze którego wcześniej używałem też tak było. czyli obraz kamerka albo pulpit i dźwiek z jakiego chcesz urządzenia. nie znam tego obs i nie wiem czy on pozwala na taką konfigurację, ale powinien

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#5 OdraBit

OdraBit
  • Forumowicz
  • 4 Postów:

Posted 26 November 2016 - 16:05

w każdym programie do streamowania powinna być opcja wyboru źródła obrazu i dźwięku, w livestream podcasterze którego wcześniej używałem też tak było. czyli obraz kamerka albo pulpit i dźwiek z jakiego chcesz urządzenia. nie znam tego obs i nie wiem czy on pozwala na taką konfigurację, ale powinien

Polecasz jakieś inne oprogramowanie? 

#6 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,179 Postów:

Posted 28 November 2016 - 01:05

nie znam maca :(

#7 OdraBit

OdraBit
  • Forumowicz
  • 4 Postów:

Posted 29 November 2016 - 20:27

a na winde?

#8 moondancer

moondancer
  • Forumowicz
  • 973 Postów:

Posted 22 December 2016 - 14:53

a na winde to chyba tak:
http://vb-audio.page...fr/Voicemeeter/

tu masz instrukcję jak się tego używa:

inny soft, ale zasada działania taka sama :)

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: obs, s8, macbookair, streaming

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow