Jump to content

Photo

Behringer Truth B2031a

No replies to this topic

#1 Falcon

Falcon
  • Forumowicz
  • 1,862 Postów:

Posted 13 December 2007 - 13:55

Od ok. 2 tygodni posiadam te monitorki wiec mysle ze juz czas cos o nich napisac.
Pierwsze co mnie zaskoczylo to ich wielkosc. W porownaniu do monitorow KRK RP6 (bede do nich porownywal bo mialem z nimi dluzszy kontakt) sa wrecz duze a na pewno wyzsze i co wazne odpowiednio waza bo po 14KG :D

Wyglad ogolny:
Imo wyglad mnie zaskoczyl (fotki pokazywaly co innego :D) Czarne kolumny w ksztalcie prostokata (KRK sa bardziej kwadratowe i maja zaokraglone boki co wydalo mi sie dziwne). Obudowa to drewno jednak membrany sa przykrecone do metalowej czesci przedniego panelu. Wyloty powietrza od basu znajduja sie w gornej czesci monitorow co jest dla mnie plusem (to opisze pozniej) i rowniez sa wykonczone metalem. Gwizdki sa zabudowane wiec nie ma mowy o ich wcisnieciu (nie wiem czemu ale w kazdych glosnikach zawsze z gwizdkami mialem problem). Tylni panel to juz inna bajka. Behringer sie postaral. Wszystko jest opisane przy jakich ustawieniach monitorow jak "nalezy" poprzelaczac odpowiednie parametry.

Dzwiek:
Ha to byla wielka niewiadoma bo kupilem te monitory tylko dzieki opiniom innyc posiadaczy (nie mialem ich gdzie sprawdzic).
Graja dobrze wrecz bardzo dobrze i co najwazniejsze graja glosno.
Plaski bass (co w zgrywaniu pomaga) i co nie znaczy ze sasiedzi nie nazekaja :P. Jak juz wczesniej wspomnialem wyloty powietrza sa w gornej czesci monitorow a to wlasnei z tej czesci leci glebia bassu. Oznacza to ze nie musze ustawiac glosnikow nad glowa. Sprawdzalem w trzech roznych wysokosciach: Na ziemi - okazalo sie za nisko i nic nie slyszalem), troche podnad glowe - glosnik bassowy na poziomie uszow - tu juz znaczna poprawa fajny bassline ale czegos mi brakowalo a dokladnie wysokich tonow ktore przez bass byly zaklucane (nie byly tak wyrazne jak bym tego chcial), gwizdki na poziomie uszow - co okazalo sie najlepszym wyborem dla mnie slysze wszystko razem z basem i wysokimi tonami tak jak to powinno byc (wg mnie :P). Bassy w porownaniu do KRK RP6 sa plaskie jak decha wiec jezeli ktos chce je kupic musi sie zastanowic czy ma zamiar walic bassem i miec w opisie na GG "Ja i moi sasiedzi sluchamy teraz..." czy chce miec czysty dzwiek bez zbednego dudnienia.
Srodki i wysokie tony. Wysokie tony na poczatku wydawaly mi sie za ostre (zbyt slyszalne) ale po probach ustawienia tych monitorow w odpowiednim miejscu okazalo sie ze nie. Jednak jesli komus to przeszkadza to w tylnim panelu monitorow mozna to ustawic (troche zmiejszyc). Wszystko jest bardzo wyraznie (na poczatku tego sie obawialem bo nie kazdy chce slyszec offbeat przy kazdym przejsciu :P) Muza z CD brzmi baaardzo wyraznie i co najwazniejsze slychac roznice miedzy CD a Vinylem :D. Srodki sa OK slychac to co trzeba nie wiecej i nie mniej wiec nie mam sie czego doczepic :)
Do kolejnych plusow mozna dodac limitery (teoretycznie nie da sie na nich "pierdziec") oraz mozliwosc sterowania glosnoscia kazdego monitora(u?). I tak jak w moim przypadku glosniki nie sa ustawione centralnie w stosunku do mixera (prawy glosnik jest dalej) wiec dobrym rozwiazaniem jest jakos to wyrownac :)

Mozliwe jest takze dokupienie subwoofera do tych monitorow ale z tego co sie orientuje nie jest wiecej produkowany (jakas wada fabryczna). However mi ilosc basu nie przeszkadza a wrecz przeciwnie jest wystarczajaca.

Parametry:
System: 2-way active
Total power: 225 Watts
High-frequency power: 75 Watts
Low-frequency power: 150 Watts
Crossover frequency: 2 kHz
Frequency response: 50 Hz - 20 kHz
Input impedance: 20 kOhm
H x W x D: 400 mm x 250mm x 290 mm
Weight: 14Kg
Wymiary membran: 8" Glosnik niskotonowy/ 1" glosnik wysokotonowy

Kilka plusow i minusow:
(-) Czasami brakuje mi jescze tej mocy. Mam ochote odkrecic wszystko na maxa i niestety nie ma jak, ciagle sie zastanawiam nad subem ale nie bede mial miejsca gdzie go postawic
(-) brak wejscia na stojaki czyli jednym slowem Standy odpadaja chyba ze maja plaska podstawke na ktorej mozna umiescic monitory i jakos je zabezpieczyc.
(-) brak kabli XLR/3,5" (czepianie sie) dobrze ze DJ shop mam za oknem wiec dla mnie to kwestia kilku minut zeby dokupic odpowiednie okablowanie. Co nie znaczy ze Behringer moglby sie bardziej postarac.
(-) szybko sie nagrzewaja (czepianie sie) po 2-3h gry (dosc glosnej bo na 50% gaina) czasami mam wrazenie ze nie wytrzymaja dluzej sa tak gorace.
--------
(+) dzwiek ktory mi jak najbardziej odpowiada :)
(+) mozliwosc zmiany parametrow monitorow (to jak maja grac w stosunku do ustawienia)
(+) Auto ON/OFF najlepszy i najwygodniejszy bajer. Nie trzeba siegac do przelacznika wystarczy wlaczyc mixer i graja :D (czasami wlaczy sie jeden ale zdaza sie to bardzo zadko)
(+) wykonanie jak na firme ktora produkuje "shit" mixery DJ'skie sprzet studyjny juz potrafi zbudowac :D

Ocena ogolna:
Do warunkow domowych sa wrecz idealne. Za tak niewielka kase mozna dostac cos na prawde dobrego. Ja za te monitory zaplacilem 200GBP i jest to jeden z czynnikow ktory mnie zachecil do zakupu :). Wydaje mi sie ze 2-3 par tych monitorow mogly by spokojnie naglosnic jakis lokal na 50 os. Prosze tez nie patrzec tak dokladnie na parametry bo 150W mocy to imo zbyt duze cyferki na te glosniki (mialem kolumny o mocy 2x 130W i pol wioski w ktorej mieszkalem slyszalo to co ja :P) wiec jest to lekkie przeklamanie. Na poczatku mialem z nimi problemy. Otoz dlawily sie bassem co bylo przyczyna wysylania na nie zbyt duzej mocy bez ich "wyrobienia" (glosniki musza troche pograc wtedy sie zmienia ich charakterystyka gry).
Ocena: 8/10

Troszke screenow na koniec:

Panel tylni:
Posted Image

Widok z przodu:
Posted Image

PS> jezeli ktos chce zobaczyc jak sie ma wielkosc np. do gramofonu to zapraszam do DJ Booth tam sa fotu calego mojego zestawu
Posted Image
Zajawkowicz to: KLIK

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow