Jump to content

Photo

Denon Dn-x500

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 27 July 2009 - 21:59

DENON X500

Posted Image

Posted Image

Filmik
I0NUYo-Z5r0&eurl

Mikser ten kupiłem kierując się stosunkowo niska cena, ważne również było dla mnie by posiadał 4 kanały , petlę efektową i posłużył mi dłuższy okres czasu. Zdążyłem trochę na nim pograć i mogę co nie co
o nim napisac.

PIERWSZE WRAZENIE (Wykonanie i wygląd)

Mikser wykonany bardzo solidnie jest cały z metalu oprócz miejsca srebrnego przy ch.Fader. Jest to tworzywo sztuczne pokryte plastikiem wiec nie powinna ścierać się farba, również farba na całym mikserze powinna długo tam poleżeć i nie wygląda na to by zaczęło szybko odpadać.:) Potencjonometry są solidne i wygodne wylozone guma(procz booth assign, level, effects i przełączników matrix) która bardzo dobrze trzyma się palcow. potencjonometry EQ maja zapadki które osobiści trochę mnie denerwują przy zabawie ?Chodzą one z lekkim oporem co sprawia ze są dokładne. Jak widać ch.fader ustawione SA przy potencjonometrach co przy ??grubych ??palcach może prawic ze czasami będziemy mogli zachaczyć o suwak co osobiście czasami mi się zdarza. Lecz jest to kwestia przyzwyczajenia. Wykonanie faderów jest również eleganckie chodzą one leciutko i są dokładne .Jedyna rzecz która jest bardzo ??lipnie?? wykonana to plastikowe przyciski i jak za ta cenę mogli się producenci bardziej postarać. Nadrabiają one podświetleniem co fajnie wygląda w nocy, zwłaszcza słynne logo denon które zapala się jako pierwsze(kwestia gustu)
Wysokości ni jak nie pasuje do dekow
To by było na tyle jeśli chodzi o pierwszy rzut oka na ten mikser.
Zakupiłem ten mikser15.09.2006r wiec o trwałości i awaryjności mówić nie mogę, ale z biegiem czasu i ewentualnych zastrzeżeń co do niego będę pisać

DANE TECHNICZNE

Główne funkcje:
- System wejść Matrix
System matrix jest nowatorskim rozwiązaniem .Pozwala on każdemu z 8 wyjść (6 line 2 phono-line ) przyporządkować dowolny kanał. Mamy wiec możliwość szybkiego przełączenia za pomocą gałki, deka z kanału 1 np. na 2 itd. Można również ustawić to samo źródło sygnału nawet na wszystkie kanały jednocześnie z czego można zrobić fajny efekt
- 8 wejść liniowych i 2 wejścia mikrofonowe
- Cztery 60 mm potencjometry VCA
-45mm crossfader w technologii VCA
-Możliwość zamontowania potencjonometrów obrotowych ACD-46
- Czuły Crossfader z regulacją charakterystyki pracy
- Wskaźniki poziomu sygnału przy każdym kanale (PFL)
- 3-zakresowa niezależne EQ KILL(opcja pełnego wyciszenia)
Full kill można uzyskać za pomocą EQ wyciszając go ,jest to fajna sprawa i wydaje mi się ze lepsza od przełączników
- Włączniki korekcji dla każdego kanału
Przy każdym EQ znajdziemy włącznik poprzez który w każdej chwili można włączyć lub wyłączyć ustawione przez na wartości EQ. Dzięki tej opcji można uzyskać fajny efekt
- Wyjście BOOTH z możliwością wyboru odsłuchiwanego kanału
- Wyjścia Send/Return(Pętla efektowa)
- Wyjście subwoofer z regulacją częstotliwości
- Dowolne przyporządkowanie kanałów do strony A i B Crosssfadera
Tu również mamy fajne rozwiązanie co pozwala na miksowanie większej ilości kanałów
- Wyjście słuchawkowe dużej mocy
Sekcja odsłuchu jest bardzo fajna i głośna. Przeważnie podkręcam max50% wartości.
- Funkcja Fader Start (impuls 5V)
- Typowy wymiar rack 4U z cofniętymi gniazdami tylnymi
- 2 kanały mikrofonowe
mikser ten posiada 2 kanały mikrofonowe z 3-stopniową korekcją eq, funkcją "talkover" oraz "mic post??
- Niezależny system CUE
Tak. bardzo fajny odsłuch przy każdym z kanałów mamy cue które możemy włączyć wszystkie jednocześnie w zależności od potrzeb. Cue master wraz z Split cue i pokrętłem pan(poprze regulacje tego pokrętła można szybko zwiększyć lub zmniejszyć wartość głośności na master lub cue) tworzą bardzo fajny odsłuch.

W razie potrzeby wymiany faderów nie trzeba zdejmować całej obudowy , wystarczy odkręcić paneliki faderow ,co sprawia ze wymiana jest szybka i prosta
Kabel zasilający jednak jest zamocowany na stale wiec w razie wymiany trzeba będzie rozebrać mikser

PODSUMOWANIE

Denon-x500 jest fajnym mikserem z wieloma możliwościami i bardzo solidnym wykonaniem za stosunkowo niska cena. Będzie się nadawał do użytku domowego jak i na pewno imprezowego. Osobiście jestem z niego zadowolony i spełnij on moje oczekiwania. Gra się na nim przyjemnie i ma bardzo dobra jakość dźwięku. Mikser będzie się nadawać przede wszystkim do grania technicznego skrecz raczej odpada.
Zakupilme ten mikser15.09.2006r wiec o trwałości i awaryjności mowic nie mogę,ale z biegiem czasu i ewentualnych zastrzeżeń co do niego będę pisac

PLUSY

+Wysoka jakość wykonania
+Prosta i wygodna obsługa
+3-zakresowy eq z full kill
+Bardzo głośny odsłuch słuchawkowy
+System matrix
+Wymienne fadery
+Odsłuch dal efektora
+Potencjonometr cue/master

MINUSY

-Niska jakość wykonania przycisków
-EQ trochę zbyt blisko faderów
-Nie pasuje do deków wysokością (mogole dziwnie przy nich wygląda)

Z plusami i minusami są to jedynie subiektywne opinie ponieważ jest to mój pierwszy mikser i z innymi nie miałem jeszcze styczności.
Tak wiec oceniać tez nie będę, pozostawię to wam

Zawodnik00

Recenzje napisal: NoName

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow