Jump to content

Photo

Ecler Nuo2

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 27 July 2009 - 21:58

Ecler Nuo2
Posted Image

Dane:
* Kanały: 2+1 ( 3 x H-Line(do cd), 2 x Phono(gramofony), 2 x L-Line(komp itp), 1 x Mic)
* Wyjścia Master (1 x XLR, 1 x RCA) z niezależną kontrolą poziomu
* Wyjście Rec (RCA)
* Pętla efektowa z kontrolą dla 2 kanałów
* 3 zakresowe EQ dla 2 głównych kanałów z pełnym wycięciem
* 2 zakresowe EQ dla dodatkowego kanału
* Przełączniki Kill dla 2 głównych kanałów
* Płynna kontrola cięcia dla crossa i upfaderów
* Wygodna sekcja odsłuchu
* Wyświetlacz wysterowania dla Mastera i odsłuchu
* Wbudowany zasilacz z autodetekcją zasilania 90-260 V

Mixer nabyłem ponad rok temu. Zdecydowałem się na jego kupno po zaoferowaniu mi go w bardzo atrakcyjnej cenie jak na tamten czas, kupiłem nie myśląc o niczym w końcu mam 2letnią gwarancje, a firma Ecler słynie z dobrego wykonania i bardzo dobrych parametrów dzwiękowych urządzeń audio.

Po otworzeniu kartona nie mogłem znaleźć mixera :P masa papierów (min. manuale w róznych językach, nalepki, karta gwarancyjna itepe) lecz w elegancko owiniętym styropianie znajdował się mój kochany mixerek.
Wykładam i spoglądając na niego swierdziłem, że jest mniejszy niż myślałem. Mówię sobie no cóż przynajmniej mniej miejsca zajmować mi będzie.
Rozmieszczenie gałek, suwaków i przycisków jest dla mnie bardzo wygodne. Sekcja osluchu tez bardzo fajnie rozplanowana na głównej płycie mixera.
Mixer uzupełnia nam profesjonalna pętla efektowa przydzielona do kanałów 1i2 z osobna.
Na płycie czołowej mixera znaleźć można regulację głośnosci słuchawek wraz z wejściem sluchawkowym duży jack. Dodatkowo mamy regulację cięcia crossa i upfaderów :) Mixer w pełni konfigurowalny pod własne upodobania rzec by można :)

Gra na nuo2 sprawia wiele przyjemności. Jedyną wadą modelu jest w mojej opini to ze gdy skręcę gałkę od eq. na minimum na samym koncu skali wyczuć można ''uskok'' potencjometru-lecz ten mały 'defekt'-tak zapewne powinno się to zwać, w niczym nie przeszkadza userowi tego mixera.
Mixer wycina do zera na eq. dodatkowo pod potencjometrami mamy kille, w odpowiedniej odległosci pod killami znajdują się pfl'e -zaznaczamy nimi kanał z ktorego chcemy zrobić sobie osluch. Potencjometr pfl(cue)/master znajduje się w centralnej częsci mixera-bardzo fajne rozwiązanie.
Co mogę napisać gra się naprawdę bardzo przyjemnie. Dzwięk jest naprawdę wyśmienity, maszynka daje rade nawet w klubach- w takim razie więcej już chyba pisać nie trzeba.

a więc....

Zalety:
-kille
-dobrze rozplanowane ułozenie na płycie głównej
-przy pętli efektowej- wybór czy sygnał master ma być pre czy post fader wysyłany dalej
-induicyjna obsługa
-świetna jakość dźwięku
-duza ilośc wejść jak na konstrukcję 2-kanałową(+3ci kanał mic)

Wady:
-zależy jaką kto ma wersje, ale w jednej przy ustwieniu gain oraz eq na max występowało piszczenie, natomiast w 2giej wersji lakier po jakimś czasie odpryskuje
-uskakujący potencjometr na minimalnej, krańcowej wartości eq.
-brak diod wysterowania kanałów (dla mnie zbędne, ale niektorzy wymagają tego od mixera)

Podsumowanie:
Bardzo dobra, mało awaryjna (ja słyszałem tylko o jednej sztuce nuo2, ktorej coś dolegało), maszynka dla dejota.
W mojej opini idealna do gry z gramofonów, mixer trwały i bez bajerów, podczas gry na nim masz do dyspozycji tylko zródła dzwięku i wlasne pomysły jak montować set. W mojej opini mixer jak najbardziej godny polecenia.

Fotki jak mixer wygląda w relu można oglądać w dziale ''setup'' właśnie o-> TUTAJ !! :)

Recenzje napisal: sideboy

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow