Jump to content

Photo

Numark Dxm 06

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 27 July 2009 - 21:52

NUMARK DXM 06

Posted Image

A więc mixer Numark dxm 06 posiadam od jakiegoś roku. Uważam, że był to udany zakup.
Jak narazie sprzęt chodzi jak nowy - zobaczymy jak będzie za pare lat:)
Przyczepić się moge jedynie do nakładek na faderach, które już po 6 miesiącach zaczeły
wypadać pod wpływem agresywnych (szybkich) ruchów. Poprostu dziurki w plastikowych nasadkach
wyrobiły się. To wszystko dlatego że uczyłem sie podstaw skreczingu:)
Ale nie uważam tego w żadnym stoponiu za wadę. Można delikatnie posmarować bolec
od fadera lakierem do paznokci lub przykleić nasadkę jakimś klejem (najlepiej nie za moncym)

Mikser posiada wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Najciekawszą z nich jest wbudowany
efektor - 6 efektów na mikrofon i 6 na wyjście. Efektów na mikrofon dokładnie nie sprawdzałem.
Wiem tylko że działają :) Efekty na wyjście to: 2x COPY, ECHO, TAPE ECHO, FLANGER, PHASER, FILTER.
Opisze je teraz króciutko:

2x Copy - jest to pewna odmiana echa....jednak polega na kopiowaniu samego bitu. Po włączeniu
efektu bit powtarza się tylko jeden raz.
Echo - wiadomo :)
TAPE ECHO - Echo o metalicznym brzmieniu. Mój ulubiony efekt.
FLANGER - hmmm ciężko powiedzieć... coś jakby odgłos lecącego samolotu.Bardzo popularny efekt.
PHASER - nie umiem tego zdefiniować.... dosyć podobne do flangera.
FILTER - wiadomo... wycina dane pasmo.

Tempo efektu trzeba wbijać palcem za pomoca przycisku TAP.
Mamy tu również regulacje intensywności efektu na wyjściu jak również natężenie efektu.
Szczerze mówiąc wole ten efektor niż ten co jest w Pionku 500/600 :) Lepiej mi się go obsługuje.
Jedyne co sprawiło mi trudność na początku, to że nie mogłem sie przyzwyczaić do poziomego układu EQ.
Teraz mi to nie przeszkadza. Niektórzy narzekają na rozmieszczenie przycisków itp....
powiem tak: Jak ktoś duże ręce i paluchy to niech sobie kupi coś innego:-) Mogą zdarzać sie przypadkowe naciśnięcia.

Innymi funkcjami tego mixera są: revers crossa, regulacja krzywej crossa, odsłuch efektów na słuchawkach
oraz wyjście RECORD, kills (treble,mid,bass).

Ogólnie rzecz biorąc to NIE MA LEPSZEGO MIXERA za tą CENĘ. Za niecały 1000zł dostajemy wszystko czego
nam potrzeba. Począwszy od wytrzymałych faderów i innych komponentów, a skończywszy na efektorze.

Zalety:
-wbudowany efektor(łącznie 12 efektów)
-najlepszy w swojej cenie
-solidnie wykonany, trwały
-regulacja krzywej ciecia i revers crossa
-odsluch z malym faderem do wyboru kanałów
-ładnie świeci

Wady:
-wypadające nasadki faderów ???
-troszke za bardzo "zawalona" mała powierzchnia mixera

Ogólna ocena: 10/10

All rights reserved: DJ_SEO