Jump to content

Photo

Stanton M.202

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 27 July 2009 - 21:45

Posted Image Posted Image

Dane:
- dwukanałowy mikser
- funkcja Fader Start
- krzywia cięcia crossa
- wejścia: line, phono, mic
- pasmo przenoszenia: 20 - 20.000 Hz
- 3-zakresowy eq na każdy kanał
- odstęp szygnał/szum: <106dB
- wyjście słuchawkowe: 1/4"
- wymiary: 230 X 267 X 111 mm
- waga: 1.61 Kg

Stanton jest moim pierwszym audio-mixerem, kupiłem go głównie ze względu na niską cene, w wyborze pomogli forumowicze, za co im baardzo bardzo dziękuję :)

Jak tylko otworzyłem karton ujrzałem swój wymarzony mixerek który był solidnie zapakowany w styropiany, zasilacz również znalazł swoje miejsce w styropianie.

Posted Image

Mixer z nowej lini APPLE, muszę przyznać że wygląda bardzo solidnie, prawie po roku używania śmiało mogę powiedzieć że był to bardzo dobry wybór. (Przekonałem się do stanton'a i już niedługo kolejne zakupy.) Kolorowe plastiki (wygląda jak plastik, ale chyba nim nie jest) dodatkowo zabezpieczono dość grubą warstwą przezroczystego matowego lakieru, tak więc można na nim położyć słuchawki bez strachu że zdrapiemy farbe. (przez rok nawet nie porysowałem go)
Stanton jak sam przyznał zastosował długo żywotne fadery, nakładki na nich są niemal jak w mixerach studyjnych, ale to wg. mnie duży plus bowiem wygodnie przylegają do palców.

Posted Image Posted Image

'Gałki' EQ są jak czepki krasnoludków, Dłuuugie... i zwężające się przy końcach
niestety materiał z których zostały wykonane powoduje wyślizgiwanie się ich z palców... (nakładki są gumowe)
jednak przy dłuższym używaniu idzie się łatwo do tego przyzwyczaić.

Posted Image

Odsłuch również został "nagrodzony" faderem dzięki któremu możemy przełączać go między lewym a prawym kanałem. Fader jest malutki i został umieszczony zaraz pod CUE LEVEL, ma on w centralnym punkcie zapadke.

Posted Image Posted Image Posted Image

Co jest Plusem a co minusem każdy sam wywnioskuje.
Ocena wg. mnie na 10 punktów, daje: 9/10

Plusy:

+ Nakładki na fadery są jak studyjne
+ Cena: za 419zł. nie ma nic lepszego
+ Ciekawy Design
+ Fader Start
+ Fader na odsłuch
+ Możliwość szybkiej wymiany Cross'a (wystarczy odkręcić 4 śrubki)

Minusy:
- Gałki EQ wyślizgują się z palców (można szybko się przyzwyczaić)
- Brak odsłuchu master
- Możliwość zmiany cięcia krzywej scrossa chociaż mixer nie nadaje się do skreczu.*

* -

Jak chcecie skreczować to zainwestujcie w jakiś SKRECZ mixer, a nie pchajcie się w 'malutki' model stantona.
On nie jest do skreczu tutaj dodano zmiane krzywej cięcia IMO aby urozmaicać swoje sety, można się pobawić w MAŁY skrecz z dużym naciskiem na MAŁY.

Nigdy nie skreczowałem i raczej nie będę tego robił po prostu trzeba mieć ten mixer przed sobą aby coś stwierdzić.

---
Moja pierwsza opinia, mam nadzieje że pomogłem.
Dzisiaj (28.09.2007) poprawiłem swój temat.

Recenzje napisal: Black_Ive

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow