Jump to content

Photo
- - - - -

Cd Lub All In One Do 5K

cd pioneer

44 replies to this topic

#1 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 16 October 2017 - 13:31

Cześć.

Panowie zwracam się z prośbą o radę przy wyborze sprzętu.

W dniu wczorajszym, po prawie 8 latach wiernej służby. moje CDJ200 odeszły, a reanimacji już ich nie ma sensu, bo ile można a i czasy się zmieniają i czas zainwestować w inny sprzęt. 

Do rzeczy. Sprzęt do domu, na którym będę mógł sobie nagrać co miesięczną audycje i pograć kiedy najdzie mnie ochota i tu pierwsze wymaganie, zależy mi na USB. Przez ostatnie 2 lata na imprezie zagrałem raz z CD i wypalić mi się nie chce ich tylko do tego, żeby w domu pograć. Jak USB to chyba jedyny słuszny wybór to pionek, podoba mi się recordbox i chciałbym w  domu zostać przy tym. Tak by wyglądała kwestia wymagań co do CD. 

Jeśli chodzi o mixer: 2 kanały, filter, efektora fanem nie jestem, ale jak będzie to nie zaszkodzi. Gram z 2 kanałów, rzadko bawię się w loopowanie, zawalaniem utworów efektami, taki klasyk ze mnie :) Zaraz ktoś napisze to gramofony i DVS, odpowiedź jest taka, NIE :) Grałem, spoko jest, ale nie dla mnie. 

Jeszcze zastanawiam się nad jedną opcją. Kiedyś kupiłem sobie kartę Traktor Audio 6 (nie wiem po co ją kupiłem, ale kupiłem) i służy mi za kartę muzyczną. Czy nie wykorzystać karty do DVS i grać z kodów czasowych CD. Tez nad tym myślę. 

No i ostatnia opcja jak przychodzi mi do głowy, to typowy kontrole all in one. Nie chce żadnego kontrolera podłączanego do komputera, są spoko zabawki, fajnie się gra z tego, ale jakoś mnie nie przekonuje. Wracając do all in one, to znów chyba jedyną opcją jest firma Pioneer i jej modele: XDJ R1 i w mojej cenie kupię nówkę lub XDJ RX ale już używana wersja. Miał ktoś styczność z dwoma wersjami ? Ja grałem kilka razy na RX i nie powiem, spoko się grało z tego, ale co do R1 nie wiem nic, nie wiem jak z tego się gra, jak czyta USB, czy nie zawiesza się , itp. 

I tak o to jestem w kropce, w jaki sprzęt zainwestować, za czym się rozglądać itp. 

Z góry liczę na waszą pomoc w temacie. Z zakupem się nie spieszę, nie potrzebuje go na już,  mogę spokojnie poświęcić kilka miesięcy za polowaniem na jakaś ciekawa opcje. 

Raz jeszcze z góry dziękuje  za pomoc.  

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 09:10

Strzala mwajs, nie napisałeś jaki mixer posiadasz obecnie, jeżeli taki na którym gra Ci sie bardzo dobrze to nie widze sensu zmieniać na all in one, sam nie jestem fanem tego typu zestawów gdyz wole mieć setup w każdej chwili reformowalny, do obecnego mixera dokupujesz dwa playery, używane na luzie posłuża kilka lat, zwykłe cdj 400 plus mixer zastapią xdj r1 i będzie możliwość dowolnej konfiguracji, oczywiście jeżeli będzie to w Twoim przypadku zaleta, masa ludzi nie lubi sie bawic tylko bach bach i gotowe bez kombinowania. Bez problemu podłączysz dvs bez dodatkowych kart tylko playery pod mixer i pod lapa, działa swietnie, sam tak grałem. Jeśli jednak nie pasuje to RX zrobi robotę, do rekordboxa, przemielić w sofcie na pena i mozna działać. Dla mnie osobiście taka opcja odpada gdyż nie trawie mixerów piona nawet tych z samego topu, ostatnio gralem na nowym nexusie i jak dla mnie ten mixer nie jest wart polowy ceny, najlepsze jest brzmienie  filtrów, dosłownie powala (:D :D :D) ale co kto lubi, zagrać zagram jednak osobiście nie kupię w najbliższej przyszłości mieszacza ze znaczkiem P, playery sa bardzo wygodne co nie zmienia faktu ze ceny nowych to zwykły pierdolnik, jadą na marce, mixery kompletnie nie dla mnie, raz spróbujesz allena i nic już nie jest takie same, myslę ze największe znaczenie ma tu styl jaki gramy, ja nie wale efektami, kocham filtry i eq ;)

XDJ 1000 + Technics 1210 + Xone 4D + Traktor SC + HD25 + Technics 1210 + KRK Rokit Rp6 + KRK Rokit Rp5 i Dużo Vinyli

#3 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 09:54

Hey, dzięki za odpowiedź! 

Mixer tez nowy (w sensie nowy, używany ;), mój stary kapeć też wymaga wymiany. Co do mixera, to jak pisałem wcześniej, oby miał filter, efektora nie musi mieć. Choć fajnie jak by miał możliwość podłączenia zewnętrznego efektora, może z czasem coś sobie dokupię. I podejrzewam, ze za sam mixer powinienem zapłacić ok 1200 zł

Wracając do CD lub all in one. Zastanawiam się nad:

- CDJ 350 - chyba jedyne playery ze wsparciem dla recordboxa który zmieści się w budżecie(2 sztuki powinienem za 4tys kupić)

- Pioneer XDJ-R1 - Ma wszytko co bym chciał, USB i CD, wsparcie dla recordboxa, kompaktowa wielkość, fajna cena, nówka 4 tysiące, ale zastanawia mnie jak ze wsparciem, jak dział soft, czy jest jeszcze wsparcie ze strony producenta, wyświetlacz, co na nim widać podczas grania i ogólne wrażenie z grania. 

- Pioneer XDJ-RX - Nowszy model, wyświetlacz spory, zapewne lepszy soft, za 5k widziałem na aukcjach jakieś używki nawet na gwarancji, grałem, gra się fajnie, ładnie wygląda, ale czy lepsze od XDJ-R1? Na pewno młodsze, R1 2013, ale R1 nówka na gwarancji.

I to chyba jedyne opcje w tej cenie. z Opcji wykorzystania DVS i CD jednak chyba odpuszczę. 

#4 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 11:58

Jeżeli zdecydujesz sie na rezygnację z cd, lubisz loopować, grasz po cue pointach, chcesz mieć czytelny wyświetlacz,, lepszy layout, wieksze jogi, wsparcie jeszcze przez dłuższy czas zdecydowanie RX, grajac gdzieś w lokalu z nowego setupu piona nie zagubisz sie na takiej konsoli  :)

Napisze Ci tak, czego byc nie wziął od piona to będzie Ci sie na tym grało........wygodnie, dla mnie wygodnie nie zawsze znaczy lepiej, ja lubie sie meczyć ale w dobrym tego słowa znaczeniu, nie mam problemu tachać torby  z płytami na bibę, lubie tak grac i tak gram, sprawia mi to ogromna frajdę, nie mam gigów co weekend, puszczam muzykę okazyjnie na konkretnych imprezach, gdzie podłoga klei sie od alko i takich tam, kocham ravy i nielegale,  nie łupię w eklsuzywnych miejscówkach czy do kotleta, dla mnie ta wygoda właśnie, czasem zabiera całą radość z grania ale jestem młodym grajkiem moze kiedys stwierdzę na chuy mi ten kaktus był, będe miał wielki brzuch i  tylko pena w dłoni :D

Ten post był edytowany przez Rosert: 17 October 2017 - 12:00

XDJ 1000 + Technics 1210 + Xone 4D + Traktor SC + HD25 + Technics 1210 + KRK Rokit Rp6 + KRK Rokit Rp5 i Dużo Vinyli

#5 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:08

Ehh, i to są własnie te detale :P Jestem w kropce. Bo teraz myślę, hmm to może dorzucę 1,5k pln i kupie nową RX, a jeszcze może kilka złoty stanieje bo wyszła nowa wersja. Ale idąc tym tokiem, to może dorzucę jeszcze 1,5k i kupie już CD i mixer nowy :P Nie, zostaje przy budżecie 5k +/-200 zł 

CD w sumie nie jest mi potrzebne, to jest sprzęt do domu, zgrać szybko muzykę na pena podłączyć i grac. Teraz zacząłem patrzeć na kontrolery, rzecz od której się broniłem, ale tak obiektywnie patrząc i RX czy CDJ ze wsparciem recordbox to w sumie też kontrolery, tylko bez komputera. DDJ-RR wygląda mega sensownie, porządnie, choć dalej jak patrze na to  mam wrażenie, że są to zabawki...

Bo nie ma co chyba liczyć, że w najbliższym czasie wyjdzie jakiś kontroler all in one od innej firmy? Bo chyba nie ma co liczyć na inny kontroler all in one od Pionka?

Wracając do CD, to CDJ 350 można dostać za 3500 zł w mega dobrym stanie (patrząc po zdjęciach), ale jak patrze na nie, to takie zabawkowe się wydają :P 

A jaki mixer do tego ? DJM400 czy DJM350 ? na aukcjach sa w podobnych cenach 

#6 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:13

Własnie w tym jest myk, te wszystkie nowe cdj ohy ahy nexusy i kontrolery które działaja bez kompa potrzebują ....kompa aby działały na 100% możliwości, przerobienie materiału z pozycji playera to k....a dramat, jedynie grid i cue w mgnieniu oka, wiec niech nie pitolą ze ich sprzet nie wymaga komputera bo to zwykłą sciema jest tak naprawde każdy nowy kontroler ze średniej połki wciaga setup piona za 30 tysi jedna dziurka :D

#7 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:17

Wiadomo, że piony potrzebują rexordboxa do dobrej pracy. Jak pierwszy raz grałem z pena, to nie wiedziałem o czymś takim jak rexordbox, i był dramat :D Teraz playlista zrobiona, analiza i wrzucam an pena, podłączam i mam wszytko jak na dłonie i to mi się podoba. 

Z jednej strony za 2xCDJ 350 plus mixer zapłacę ok 5tys (używane oczywiście) i za takie same pesos można kupić RX, który wygląda mega spoko.

#8 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:20

350 odradzam raczej cena wysoka i róznią się tylko tym że jest support rekordboxa, jak nie grasz po cue czy innych bajerach to zwykłe 400 załatwiają sprawę, zresztą co widać na wyświetlaczu 350 :D więc rekordbox nie jest Ci do niczego potrzebny, zamiast kontrolera obstawiałbym jednak dwie 400 plus dwu kanałowy mixer, podpiąć to wszystko pod soft, przejzystość pracy na duzym wyświetlaczu, laptop Ci sie sypie [beeep] pena do playera i gramy dalej :D

Z jednej strony za 2xCDJ 350 plus mixer zapłacę ok 5tys (używane oczywiście) i za takie same pesos można kupić RX, który wygląda mega spoko.

Dokładnie tak plus przejzystość w szukaniu utworów, playlist itd.

Ten post był edytowany przez Rosert: 17 October 2017 - 12:21

#9 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:25

A co powiesz na temat R1 ? Wiem starsza konstrukcja, zapewne już nie wspierana, ale nowa, jakoś kurcze, boje się kupować używany sprzęt, zwłaszcza jak czasem widzę co dzieje się w klubie, palenie nad sprzętem, picie itp. 

Myślałem, że wybór pierścionka zaręczynowego był moim największym problemem, jednak sprzęt do grania go przebił :D

#10 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 514 Postów:
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 17 October 2017 - 12:28

Jest jeszcze denon mcx8000 jakby co....

#11 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:34

Jest jeszcze denon mcx8000 jakby co....

Tak widziałem go. Jak by miał 2 kanały, to szukałbym kogoś kto go ma żeby sprawdzić. 

#12 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:37

Nie miałem osobiście styczności z R1 wiec sie nie wypowiem jak się na nim gra itd.

#13 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 12:43

Hmm, a ktoś testował, grał z tego Denona MCX8000? 

#14 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 514 Postów:
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 17 October 2017 - 13:01

Mojaxx na kanale djcity zrecenzował denona. Warto zobaczyć.

#15 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:15

Nie, ten Denon to nie dla mnie. Obejrzałem film, kontroler fajny, ale jednak nie dla mnie. Nie wykorzystam 4 kanałów, pady zapewne też będą dla mnie zbędne.          Ale dziękuję za podsunięcie pomysłu :)

#16 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:20

a na koniec straci mnóstwo na wartości i ciężko będzie go sprzedać bo nie ma litery P, takie są fakty :D

#17 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:27

To pewnie też. Dlatego stawiam na pionka i dlatego, że stoi on praktycznie wszędzie i nie chce w domu grac na czymś innym a w klubie na innym. 

Czytając Wasze opinie, coraz bardziej jestem na nie względem CDJ 350 a bardziej przekonuję się w zaryzykowanie i kupienie używanego XDJ-RX 

#18 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:32

Uzywka to nic strasznego, zwłaszcza pion

Brałbym RX bez wachania, bedziesz zadowolony, wygoda po całości

I nie ma tak duzo padów hahaha :D

#19 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:38

A teraz tak tylko hipotetycznie. Jaki polecilibyście kontroler do obsługi Traktora (Posiadam oryginalne oprogramowanie i kartę NI Traktor A6) lub ewentualnie coś pod recordboxa? No i żeby mógł pracować jako samodzielny mixer.

#20 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:50

xone 4d :D

#21 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:51

xone 4d :D

a daj spokój :D 

#22 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:52

ale jak to......

#23 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 13:56

Po co mi taki  kombajn ? połowy funkcji nie wykorzystam, więc nie ma sensu wydawać tyle kasy i udawać, ze pracuje na wszystkich funkcjach :P

#24 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 14:03

ale tam nie ma tak duzo funkcji przeciez, 4 kanałowy samodzielny mixer, dwa kontrolery po bokach, karta i to tyle, dokładnie tyle samo ile w innych kotrolerach, bez padów z b.dobrym dzwiekiem, jedwabistym eq plus kozackie filtry a obsługa traktora....bajka  :D

Ten post był edytowany przez Rosert: 17 October 2017 - 14:05

#25 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 14:16

Zapewne wszytko się zgadza, ale nie, jednak odpuszczam te kontrolery z wykorzystaniem laptopa.

A co sądzicie o CDJ 850? na [nie_reklamuj] widziałem z gwarancją za 4300 i 4100 zł. Ciekawa opcja.

#26 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 14:22

850 to 350 w innej obudowie z dużym jogiem, spoko player, wyswietlacz podobny do 350.

Nowych kontrolerów all in one do traktora to na dobra sprawe jest bardzo mało, głównie serato i głównie od piona...

Ten post był edytowany przez Rosert: 17 October 2017 - 14:27

#27 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 17 October 2017 - 14:26

a [beeep] już nie wiem....

#28 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 513 Postów:

Posted 17 October 2017 - 14:32

Ja brałbym RX.....spełnia wszystkie twoje oczekiwania wynikajace z rozmowy

Przesiadka z 200 na RX będzie kolosalną różnicą :D

Na aledrogo jest pioneer aero za 1650 ubozsza wersja R1 a ile sosu zaoszczedzisz ;)

#29 mwajs86

mwajs86
  • Forumowicz
  • 32 Postów:

Posted 13 November 2017 - 09:52

No i chyba postawie na RX. Zaryzykuje używkę, i tak dokonam zakupu dopiero po nowy. Z RX grałem sporo razy  w wakacje, na jakiś plenerach, czy małych imprezach i wiem jaki to sprzet i miał wszytko to co jest mi potrzebne. 

Na dzień dzisiejszy zapada decyzja o zakupie RX. 

Uwielbiałem grac na 200 i 800 dla mnie były mega fajnymi playerami. A i na 100 czasem się pograło na jakiś psajowych bibach na chill roomie:P  

Witam ponownie. 

Nie chce zakładać nowego tematu, więc tu dopytam. 

Dalej nie postanowiłem czy kontroler i mikser czy cd i mikser, więc kupuje na wstępie mikser od kolegi pożyczam X1 i przetestuje ten wariant. I pytanie, jaki 2 kanałowiec zakupić:

1) Xone 23 - Mój faworyt, jedyny minus chyba dla mnie to wygląd, jakoś nie rozumiem tych wcięć (tam wiem, ma grać nie wyglądać), zdecydowany plus, XLR, Master, Record, FX no i zapewne jakość dźwięku. Posiadałem przez pewien czas Xone 22 i byłem naprawdę zadowolony.

2) Ecler NUO 2.0 - Grałem na nim raz. Minus, dla mnie to duże knoby, brak filtra. Plus ten sam co Xone, XLR, FX, Master, Record. 

Nie wypowiem się na temat innych mikserów (2 kanałowych), bo nie miałem z nimi styczności. Polecicie coś do ceny 1500 zł maks ? Jakieś  inne miksery , nowe używane ? Co z mikserami od Pionka, Reloopa, Numarka? Warto o nich myśleć, czy odpuścić sobie? A może wstrzymać się jakieś 2-3 miesiące, bo coś wyjdzie nowego wartego uwagi? 

#30 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 13 November 2017 - 19:38

popatrz sobie na DJM450 lub DJM250 masz opcię recordbox w gratisie,  do tego np jakiś X1 mk2 i tak chcesz grać z traktora.

Inna opcja to mikser z kartą dźwiękowa i playery z midi i obsługą traktora np jak Stanton CMP800 gra się elegancko i nie potrzeba żadnych płyt. 

Miksery Eclera bardzo dobre brzmienie ,ale maja tez wady. Xone topowa maszyna ma wszystko co potrzeba. Ale nie grałem na tych małych. Gralem tylko na 42,92, 4D

Pionek to miksery topowe dobra jakość dźwięku filtry wygoda użytkowania.

Denon robi dobre miksery chociaż osobiście sie zawiodłem. Choćby na X1600

Musisz dokładnie przemyśleć jak chcesz grać,ale gdybym miał kupować teraz mikser to musiałby mieć kartę dźwiękową. Będziesz chciał coś innego pokombinować to bazę już byś miał.

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: cd, pioneer

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow