Jump to content

Photo
- - - - -

Jaki Sprzęt Na Początek

#controller#software#begginer

7 replies to this topic

#1 opsdbn

opsdbn
  • Forumowicz
  • 4 posts

Posted 16 kwiecień 2018 - 09:33

Witam. Mam proste pytanie jaki kontroler na początek kupić ? Myślę o którymś z pioneer ów rb sb2 sb 3 albo roland 202 .Natomiast jaki soft ? Naczytałem się że rekordbox mam problemy ze stabilnością, na kompie grałem tylko na virtualu więc nie wiem czy przesiadać się na coś innego. Chciałbym się skupić na nauce grania i ogarnięciu sprzętu, tak żeby nie zawracać sobie głowy jakimiś usterkami( z drugiej strony są one pewnie nie do uniknięcia) słucham electro i bibliotekę mam pół na pól mp3 i flac . Jakieś sugestie ??? A i jeszcze w oko mi wpadł  jog vision od herculesa. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 515 posts
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 16 kwiecień 2018 - 10:41

Jak dla mnie powinieneś zacząć od czegoś bardziej klasycznego. Ponieważ w miarę porządny zestaw typu cdj + mikser to spory wydatek to proponuję używany xdj-aero. Jest tam wszystko co potrzeba na dzień dobry i przede wszystkim jest to samodzielny sprzęt. Uważam, że przesiadka na soft powinna następować dopiero po ogarnięciu podstawowych umiejętności, ten xdj jest także kontrolerem więc przejście na jakikolwiek soft w poźniejszym czasie powinien być prawie bezkosztowy

#3 opsdbn

opsdbn
  • Forumowicz
  • 4 posts

Posted 17 kwiecień 2018 - 08:44

Jak dla mnie powinieneś zacząć od czegoś bardziej klasycznego. Ponieważ w miarę porządny zestaw typu cdj + mikser to spory wydatek to proponuję używany xdj-aero. Jest tam wszystko co potrzeba na dzień dobry i przede wszystkim jest to samodzielny sprzęt. Uważam, że przesiadka na soft powinna następować dopiero po ogarnięciu podstawowych umiejętności, ten xdj jest także kontrolerem więc przejście na jakikolwiek soft w poźniejszym czasie powinien być prawie bezkosztowy

OK sprzęcik bardzo fajny :) ale zapomniałem dodać że mój budżet jest bardzo ograniczony, jeżeli dojdę do wniosku po jakimś czasie że jednak to nie to..:( chociaż od małego mnie to kręci. 1200 zł na sprzęt mógłbym wydać

Znalazłem jeszcze cóś takiego  gdzie jest możliwa rozbudowa co wy na to ? https://www.krugerma...ler-DJ-003/2282 SAM już nie wiem .

#4 knopers

knopers
  • Forumowicz
  • 2 posts

Posted 18 kwiecień 2018 - 21:09

W takiej cenie, proponuje szukać używek. Ten kruger to kupa... Co do samych kontrolerów/ czy tych pudeł all stand in to, przy podłączeniu ich do kompa, mają przynajmniej jedną wadę, jeśli chodzi o początkujących. Cyferki zrobią wszystko za Ciebie... koniec końców to od Ciebie zależy, czy będziesz Jedi czy pójdziesz na łatwizne. Patrząc na softy, rekordbox cały czas leci do przodu, tak samo jak serato. Niestety o virtualu tego powiedzieć nie mogę...  Jak na ten budżet to szukałbym używki, która współpracuje z softem pioneera lub serato. Na olx chodzą po 800 takie zabawki...

#5 opsdbn

opsdbn
  • Forumowicz
  • 4 posts

Posted 18 kwiecień 2018 - 23:27

W takiej cenie, proponuje szukać używek. Ten kruger to kupa... Co do samych kontrolerów/ czy tych pudeł all stand in to, przy podłączeniu ich do kompa, mają przynajmniej jedną wadę, jeśli chodzi o początkujących. Cyferki zrobią wszystko za Ciebie... koniec końców to od Ciebie zależy, czy będziesz Jedi czy pójdziesz na łatwizne. Patrząc na softy, rekordbox cały czas leci do przodu, tak samo jak serato. Niestety o virtualu tego powiedzieć nie mogę...  Jak na ten budżet to szukałbym używki, która współpracuje z softem pioneera lub serato. Na olx chodzą po 800 takie zabawki...

Masz na myśli ??? https://www.olx.pl/o...html#d1a6964ecf

#6 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 515 posts

Posted 19 kwiecień 2018 - 07:12

Co do samych kontrolerów/ czy tych pudeł all stand in to, przy podłączeniu ich do kompa, mają przynajmniej jedną wadę, jeśli chodzi o początkujących. Cyferki zrobią wszystko za Ciebie...

Jeśli naoglądał się filmików na youtube gdzie znaczna większość kontrolerowców prezentuje przygotowane pieczołowicie wcześniej sety, na syncu z napierdzielaniem efektami na padach to te cyferki będą mu niezbędne. Co kto lubi. 

Masz na myśli ??? https://www.olx.pl/o...html#d1a6964ecf

Raczej nie.... to nie są kontrolery...Pioneer SB2 do serato albo RB do rekordboxa.

#7 opsdbn

opsdbn
  • Forumowicz
  • 4 posts

Posted 19 kwiecień 2018 - 10:05

Przez ostatnie miesiące starałem się na virtualu grać bez sync 'a ale taka postać rzeczy jest dość niewygodna w użyciu i wartości są podane na talerzu (tak więc słabo). Jeżeli miałbym grać na kontrolerze nie oznacza to od razu że będę składał kawałki na sync'u bądź patrząc w bity. Z kolei zestaw mikser+playery też dobry pomysł. Nie jestem światowej klasy dj em tylko gram Illektrolab'a mojej malutkiej córeczce i cieszę się jak ją to bawi ( może chciałbym ją trochę zarazić muzyką). Natomiast nie miałem nic wspólnego z hardware'em i stąd moje pytania i rozmyślenia : czy lepiej to czy lepiej tamto. A może coś innego  :help:

Absurdare dałeś mi wiele do myślenia  i teraz zgłupiałem :P  Nie uważam że kontroler to zło w czystej postaci jednak jakby to ująć :| konsola to już taka poważniejsza inwestycja???. ok może tak .. Jeżeli miałbym kupować kontroler czy są jakieś konkretne  rzeczy na które musiałbym zwrócić uwagę (wraz z softem). Jeżeli zdecydowałbym się na konsolę, (używany sprzęt z możliwością sprawdzenia przed kupnem) jak sprawdzić taki sprzęt w sytuacji gdzie nigdy moja osoba nie miała styczności ze sprzętem dj'skim (chyba tak to się picze :P)

#8 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 515 posts

Posted 19 kwiecień 2018 - 12:27

Kontrolery są dziś popularne bo za ułamek ceny oferują więcej możliwości niż topowy sprzęt za kilkanaście tysięcy. Oczywiście jakoś wykonania nie będzie tak dobra i przyjemność z obcowania będzie też inna. Jeśli chcesz się nauczyć grać tak jak się robiło to choćby 15 lat temu to albo kupujesz zestaw 2cd playery + mikser, urządzenie all in one (xdj aero, numark mixdeck) albo gramofony ale nie wiem czy dla Ciebie to już nie będzie za duża egzotyka (ale przyjemność z grania jak dla mnie największa). Nie twierdzę, że na kontrolerach nie można też grać klasycznie ale tu trzeba mieć odpowiednie podejście czyli rezygnacja z wszelkich wspomagaczy typu sync, waveformy, liczniki itp. Jeśli jednak się zdecydujesz na granie z facebookiem w tle to szukaj kontrolera z normalnym, długim pitchem (używany numark n4, denon mc 4000, dużego wyboru raczej nie ma w tej kwocie). Większość ma krótki i średnio się dopasowuje w ten sposób tempo.

Kilka innych uwag:

- są kontrolery modularne - taki zestaw jest całkiem sensowny - denon sc 2000 (może być jeden na początek) + np. reloop mixtour/NI kontrol z1/ akai amx - tutaj trochę więcej zabawy będzie w konfigurowaniu tego, niby nic wielkiego ale czytając forum widać, że wielu sprawia to problemy więc jeśli czujesz, że komputery nie są Twoimi przyjaciółmi to omijałbym szerokim łukiem granie z komputerka,

- są cd-playery, i miksery które oprócz tego, że mogą działać w trybie samodzielnym to mogą też pełnić role kontrolerów (duże tego, numark ndx500, denon x600 tak na szybko),

- jest jeszcze coś takiego jak DVS (bardzo popularne, hybryda vinyla i grania z kompa).

Tak naprawdę możliwości jest dużo i z tego wszystkiego i tak obstawiam, że odpowiedni byłby dla Ciebie sprzęt jak ten xdj aero. Proste, funkcjonalne, klikasz on, wkładasz pendriva i jesteś gotowy do gry. Ewentualnie wspomniany numark mixdeck. Pograsz, pobawisz się, zobaczysz z czym to się je, jak Ci się spodoba to wtedy będziesz myślał nad poważniejszym sprzętem.

Co do sprawdzenia sprzętu w kontrolerze to właściwie należy tylko sprawdzić czy wysyła on poprawnie komunikaty do softu czyli inaczej mówiąc czy soft reaguje natychmiastowo na wszystkie przyciski, pokrętła itd.

Edited by Absurdare, 19 kwiecień 2018 - 12:29.

Reply to this topic

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users