Jump to content

Photo
- - - - -

Dobry Cdj Do Nauki Grania, Ktory Pozniej Latwo Sprzedam.

cdj cdplayer

8 replies to this topic

#1 blazibboy

blazibboy
  • Forumowicz
  • 21 Postów:

Posted 09 August 2017 - 13:48

Hejo. 

Chce dobrze nauczyc sie grac na CDplayerach, zebym wbijal na kazda dj'ke na imprezie i na luzie sobie cisnal ze sprzetu. Przez 2 lata gralem z winyli, wiec podstawy mocne mam.

Szukam czegos co:

- ma wejscie na pendrive i te inne najwazniejsze funkcje dostepne w wyzszych modelach

- oswoi mnie z graniem na cd playerach, nawet tych najlepszych klubowych, na ktore mnie nie stac

- bedzie mi latwo po pewnym czasie to sprzedac! jak juz sie oswoje z tego typu sprzetem

Budzet do 3000zł za dwa, ale im taniej tym lepiej. Zalezy mi glownie na tym, zeby nauczyc sie dobrze grać i sprzedać (nie oszukująć nikogo, więc chce, zeby sprzet byl w dobrym stanie/wytrzymaly/renomowane firmy).

Czekam na propozycje:) dzieki

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Absurdare

Absurdare
  • Forumowicz
  • 501 Postów:
  • Interests:Spawacz głębinowy konstrukcji drewnianych

Posted 10 August 2017 - 12:57

Na imprezach stoją pioneery. Za 3 tys kupisz tylko najniższy model cdj350/cdj400. Ponieważ playery od piona mają sens tylko wtedy gdy kolekcję przerobisz rekordboxem to w grę wchodzi tylko cdj350. Ma wejście na pendraka i oprócz wspomnianego rekordboxa nie ma niczego z wyższych modeli. Niestety patrząc po aukcjach widać gołym okiem, że playery od piona wcale tak łatwo się nie sprzedają bo są za drogie w stosunku do tego co oferują. Ludziki wolą za tę kasę kupić porządny kontroler lub postawić DVS z gramcami.

#3 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 11 August 2017 - 09:24

Jak napisał Absurdare za 3 koła wyrwiesz jedynie "podstawowe" playery bez funkcji wyzszych modeli, posiadasz mixer? jezeli nie to może pionek xdjr1, na pokładzie mixer zbliżony do wyższych modeli, mozliwośc grania z cd, usb i softu, jeżeli wciąż masz patefony również można podpiąć, druga opcja (jak wciąż masz patefonowy setup) to kipic jeden lepszy player z obsługą rekordboxa i dogrywać z vinylami, obeznasz sie w playerach  bez problemu i wciąż bedziesz "trzymać" na plackach, sam tak teraz gram, raz vinyl raz mp3 , jak wpadniesz do lokalu nie będzie problemu co stoi, zagrasz na wszystkim, nie widzę powodu aby zamykać się na jeden format ;)

Ten post był edytowany przez Rosert: 11 August 2017 - 09:29

XDJ 1000 + Technics 1210 + Xone 4D + Traktor SC + HD25 + Technics 1210 + KRK Rokit Rp6 + KRK Rokit Rp5 i Dużo Vinyli

#4 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 14 August 2017 - 20:40

850 przypominają pro playery i da się na nich nauczyć - ale one są i tak inwalidami. Może XDJ-RX? Masz 2 kanały, peny i niezależność od kompa. Gra się tak samo, tyle że będą oddzielne ekrany na setupie klubowym 

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#5 blazibboy

blazibboy
  • Forumowicz
  • 21 Postów:

Posted 15 August 2017 - 10:19

Dzięki wielkie za odpowiedzi chłopaki.

Mixer mam - ecler nuo 3.0. SL3 też posiadam.

Ogólnie moja sytuacja wygląda tak, że sprzedałem gramofony (reloop 7000), bo to aby kupić technicsy. Myślałem, że uda mi się dorwać parę za 4k, ale wydaję się to być coraz bardziej niemożliwe, więc postanowiłem dać sobie spokój. Za te pieniądze wolę już kupić dobre cd-playery niż chińskie gramofony. 

Wcześniej mixowałem elektronike z winyli + czasami DVS. Skupiam się głównie na selekcji i na poprawnym mixie. Na imprezach, na których gram jest zawsze zestaw 2xCDJ+mixer i do takiego setup'u chcę się przyzwczaić. Czasem gram w jakichś mniejszych miejscówach na SL3+1xCDJ+mixer.

Także odpadają kontrolery i tym podobne bajery, a ten CDJ 850 to chyba bardzo dobra propozycja:).

tylko dlaczego 850 są inwalidami?

jeżeli pioneery to takie technicsy wśrod playerów i płaci się za jakość wykonania i możliwość serwisowania to usprawiedliwia ich wyższe ceny

Podsumowując jak dla mnie player ma tylko puszczać sygnał do mixera lub do karty sl3 (najlepiej również z pendrive dla wygody) i dać feeling jak na wyższych pioneerach, które ludzie stawiają na imprezach (chodzi o startowanie z kawałkiem, dopasowywanie tempa i dokręcanie).

#6 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 15 August 2017 - 10:52

Blazy te opcje które Ci podawaliśmy to nie są tylko kontrolery ale w pełni samo grające setupy all in one, mogą spełniać funkcje kontrolera, stąd ich wszechcstronność, jeżeli budżet jest nie do ruszenia pozostają Ci dwie opcje, xdj r1 lub jedna sztuka cdj 850, Stv sie moze troche zagalopował nazywając je iwalidami, grałem na nich, całkiem spoko przy obecnej cenie za jaką można je teraz wyrwać, w granicach 2,5 koła gdyż 4 tysi to na bank nie są warte ;) fakt ze jest to 350 w innej obudowie ale gra sie całkiem przyjemnie, na słuch nie waveformy :D Jaki mixer na tych bibach stoi też od piona? Jeżeli tak to pchaj eclera i kup r1, mam tu typa który go posiada i gra regularnie co weekend w lokalu na nexusach i daje rade, layout jest zblizony :D to nie to samo jednak po przerobieniu materiału w rekordbox wszystko idzie jak po maśle, na Twoim miejscu kupiłbym jednak sztuke 850 i mieszał z plackami jak również serato, nie przepadam za mixerami piona ale to moje osobiste odczucie ;)

Zapomniałem, ostatnia opcja to xdj 700 za niecałe 3000 koła własnie, masz usb albo tylko usb, jak grasz z ceraty to zakładam że wiekszość twojej kolekcji to pliki mp3 więc luz, wady mały jog, jednym wadzi innym nie, dla mnie jak tylko  do dokręcania, żaden problem, jednak innym może to bardzo przeszkadzać, plusy to wyświetlacz, waveformy( czasem plus czasem nie :D) obsługa rekordbox, szybkie, czytelne ogarnianie playlist, kawałków w locie, przesiadka na wyższe modele, bez problemu, ewentualnie używany xdj 1000.

XDJ 1000 + Technics 1210 + Xone 4D + Traktor SC + HD25 + Technics 1210 + KRK Rokit Rp6 + KRK Rokit Rp5 i Dużo Vinyli

#7 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 15 August 2017 - 21:37

xdj700 przecież nic nie ma, zadnych hot cue, regulacji... tylko pioneerowa filozofia obsługi pena, ale nie wiem czy to aż tak ważne, skoro bajerów prawie wcale. 850 są miłe w obsłudze, ale też prawie nic nie mają, do tego ich wyświetlacz z poprzedniej epoki i uginające się plastiki dopełniają całości. Do domu ok, ale na bibki już mniej

Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

#8 Rosert

Rosert
  • Forumowicz
  • 510 Postów:

Posted 15 August 2017 - 22:39

STV a co powinny mieć aby na nich zagrać ;) sam nigdy jeszcze nie korzystałem z cue pointow, rekordboxa używam tylko do analizy i zrobienia playlisty, cue, gridy ustawiam w locie, zajmuje to cale 5 sekund, po codziennym uzywaniu xdj1000 wkońcu sie do nich przekonałem i zrozumiałem że mają wszystko aż zanadto :D po co mi nexusy do domu, z lewa patefon z prawa player i bajka, raz vinyl raz mp3 :D Co do samego grania to rekordbox, tam nowa playlista o wymownej nazwie np. torba i szukam kawałki do seta i na pena, za każdym razem tylko jedna playlista wybrana na swieżo, do playera a tam to juz luksus, wyszukanie kawałka bułka z masłem, wszystko czytelne, cue, play albo wyjazd z joga plus loopa zakręcić (tutaj plus za idealne loopy za kazdym razem) i to tyle co potrzebuje reszta dzieje się na mixerze, więc nawet xdj 700 zrobi robotę jak trzeba ;) 

Bajery zostawiam dla grających muzyke bardziej rozrywkową :D

#9 Stv

Stv
  • Forumowicz
  • 3,173 Postów:

Posted 16 August 2017 - 14:53

No dobra, przyzwyczaiłem się do 2000. Niemniej 850 mk2 z nowocześniejszym ekranem by się przydał ;) Poza tym ja gram w domu z traktora a playery to tylko na imprezy, bo już się nie rozstawiam z DVS po problemach z tym związanych.

Odpowiadając na pytanie autora: każdy nowoczesny CDJ, tj. 350, 850, 900, 2000 jest łatwy w sprzedaży, jak i seria XDJ, czyli sprzęty niewymagające komputera do działania, tj. Aero, R1, RX, 700, 1000

Reply to this topic

Also tagged with one or more of these keywords: cdj, cdplayer

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow