Jump to content

Photo

Stanton T.80

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 16:42

Stanton T.80

Na poczatku napalony bylem na reloopy, stanton, szczególnie t.80 mi nie podchodził do gusty, ze względu na "dziwny" kształt i na proste ramie. Dziś śmieje sie z mojej głupoty Są bowiem to bardzo ładne gramofony, a proste ramie jest ok, nie widze jakiś złych stron owego ramienia, a wręcz przeciwnie, nadaje sie do skreczu.

Napewno niejedni z was wiedzą jak to jest czekać na sprzęt. Na miejscu nie idzie usiedzieć. Wkącu przychodzi, wielka paczka, niose ją do domu wielce zadowolony. Ide po nóż... i odpakowuje ją, jest gramofon, wycągam go, ahh jaki piekny. Ciężarek - jest, system też, patrze jakis "patyczek" jeszcze, aaa to lampka, włożyłem ją w swoje miejsce w gramofonie i świeci gdy tylko gramofon się włacza. A więc stawiam je sobie na ławie, z której uprzednio wszystko niemal że poleciało na ziemie by zrobić miejsce gramofonom :)Przykręcam system, cieżarek, reguluje i kłade vinyla i zaczynam zabawe. Działa!

Na początku przydałoby się zapoznać z funkcjami tego gramofonu:
  • A więc włacza się go z tyłu, a nie jak np. technics switchem. Switch służy do właczenia samego silnika. A więc przekręcamy go i naciskami przycisk start.
  • Talerz radośnie się kręci na 33obrotach, klikamy na guziczek i z 33 przeskakuje na 45 obrotów, wciskamy dwa i mamy 78.
  • Nad talerzem jest jeszcze jeden przycisk, do czego on służy? - A do zmany kierunku pracy talerza. Czyli poprostu silnik kręci się w drugą strone - taki (mi) nie potrzebny bajer
  • Nad pitchem mamy jeden guziczek, służy do zmiany zakresu pitcha, mamy 8% oraz 12%.
  • Obok pitcha mamy kolejny guziczek, który umożliwia nam "wyłączenie" pitcha, czyli muzyka leci w normalnym tempie.
  • Pod pitchem mamy bardzo przydatną funkcę "key lock" potocznie zwaną "master tempo". Służy ona do tego, by nie zmieniała nam się tonacja utworu, gdy zmieniamy jego tempo.
Tylny panel gramofonu:
  • wyjście 2x RCA (wiadomo )
  • przycisk POWER
  • przełącznik phono/line (który umożliwia nam podłączenie gramofonu w wejscie line w mixerze, czyli inaczej mówiąc, dzwięk przechodzi przez wbudowany juz w gramofonie przedwzmacniacz)
  • digital output (chyba sluzy do podłączenia bitomierza, ale nie jestem pewien)
  • nie ma wejścia line in (mały jack) do podłączenia zewnętrznych urządzeń, jak pisze na w danych owego gramofonu w sklepach
Zalety:
  • ładny wygląd, ciekawy design
  • dwa zakresy pitcha i jego dokladność
  • zdublowane przyciski START/STOP umozliwiajace ustwienie gramofonu w pozycji mix lub battle
  • dobry moment obrotowy silnika
  • dobra wkładka jak na standart w gramofonie
  • dołączony pokrowiec, którym przykrywamy gramofon by się nie kurzył
  • proste ramie (umożliwia dobry skrecz)
Wady:
  • kiepsko wykonana obudowa (mimo ze ciekawie wyglada), lekkie uderzenie w okolice pitcha powoduje przeniesienie wibracji na igle a pozniej na glosniki
Ogolnie w skali od 1 do 10, daje 8. Za co? Przedewszystkim za cena/jakość i wysoki komfort gry, no i design ktory mi osobiscie przypadl do gustu. Osobiście polecam go każdemu: i temu kto zaczyna przygode z grą i temu zaawansowanemu graczowi, gdyż gramofon posiada sporo przydatnych funkcji i ze względu na ich ilość niekosztuje wiele!

Recenzję napisał: lunsive

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow