Jump to content

Photo

Stanton T.60

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 16:39

Stanton T.60

Posted Image

Pamietam ze czekalem na gramofon jak dziecko na zabawke, no bo gramek to taka zabawka ale dla wiekszych dzieci :) No i co... przychodzi paczka, rozpakowuje w nerwach, jest talerz, slipmata, kabelki, no i gramiec. Skladam to pomalu i... niema systemu :| Ja w szoku, grzebie jeszcze raz w pudelku no i znalazl sie ladnie schowany w styropianie. Zakladam wszystko, podpinam pod mikser i kompa (wtedy dostalem dopiero pierwszego), probuje grac i wszystko ok. Jak narazie dziala, zobaczymy co dalej. Mija kilka dni, za ten czas obczajam talerz i pitch'a. Przychodzi drugi gramiec z systemami. No to wtedy podpinamy i drugi, osobny stoliczek, komp odstawiony i zasuwamy na pelnym hardwarze. Pierwsze wrazenia... spoko, wszystko ok ale cos igla skacze. Z tego wszystkiego zapomnialem skalibrowac system :) No i teraz przejdzmy do konkretow:

Zalety:
  • ciekawy design (taki inny niz wszystkie)
  • dzialanie pitcha i dokladnosc (jak dla mnie za ta cene niema nic lepszego, a nawet nie balbym sie porownac go do innych gramofonow z wyzszej polki)
  • podwojne przyciski START/STOP umozliwiajace ustwienie gramofonu w pozycji mix lub battle
  • wystarczajacy moment obrotowy silnika i latwo wyczuwalny. Nie "podjezdza" do przodu przy delikatnym, szybkim przyhamowaniu obrotow.
  • +/- bardzo dobra wkladka jak na standard w gramofonie (jakosc brzmienia, z trzymaniem sie sciezki juz troszke gorzej, co nie znaczy ze fatalnie)
  • +/- proste ramie (niby ramie do skreczu, ale silnik jednak za slaby na taka zabawe)
Wady:
  • kiepsko wykonana obudowa (mimo ze ciekawie wyglada), lekkie uderzenie w okolice pitcha powoduje przeniesienie wibracji na igle a pozniej na glosniki.
  • kalibracja wymaga sporo nerwow gdyz przeciwwaga jest wykonana wrecz tandetnie. Rusza sie na boki gdy chcemy ja delikatnie poprawic. Ale na szczescie da sie to zrobic.
  • kompletnie zbedne miejsce (wlasciwie to dziurka) na system
  • brak antyskatingu (za ta cene to ja wymagam tej funkcji)
Ogolnie w skali od 1 do 10, daje 8. Za co? Przedewszystkim za dosc wysoki komfort gry jak na gramofon za ta kase, no i design ktory mi osobiscie przypadl do gustu. Reszta to drobiazgi ktore nie przeszkadzaja w grze. Osobiscie polecam go dla niezbyt zaawansowanych graczy, ale takich ktorzy mieli juz jakas stycznosc z gramofonami a nie stac ich na zakup drogiego sprzetu.

Recenzję napisał: jaczylibodzio

mysle ze silnik,do skrechu jest dobry i niejest słaby ogułem całkiem dobry gramek tylko moze spodziewałes sie czegos bardziej lepszego za ta cene.A wady które wymieniłes to mały problemik,ale zgadzam sie z kolega poco antystanting z ramieniem prostym? Zreszta za taka kase wiadomo ze niejest az taki profesjonalny ale w klubie niedaleko mnie uzywaja go jako konsolete pomocnicza i wiele imprez przeszedł.Kluczem do sukcesu jest dobry system oraz umiejetnosci którym poprostu innym brakuje i niejednokrotnie zwalaja wine na sprzet bo ma mały ciag silnika itp.Osobiscie polecam ten gramek a jak ktos bedziem miał wiecej hajsu to niech kupi techniksa a stantona sprzeda.Jeszcze raz polecam...

Recenzję napisał: nexx

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow