Jump to content

Photo

Reloop Rp-5000 M3d S

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 16:28

Reloop RP-5000 M3D s

Kupując sprzęt miałem ograniczony budżet,wiec kierowałem się stosunkiem oferowanej przez producentów możliwości i parametrów do ceny.wybór padł na RP5000 M3Ds.Kupując ten deck w zestawie dostajemy wszystko oprócz systemu czyli deck,slipmatę i headshell na krótki system.Niestety deck jest już nie produkowany od jakiegoś czasu i trzeba rozglądać się za używanym.

Silnik prezentowanego gramofonu jest wystarczająco mocny,aby zapewnić szybki start i zatrzymanie talerza.Można na nim bezproblemowo mikoswać nie obawiając sie o to,ze talerz stanie podczas gry.Jeżeli już talerz stanie (np pociągając go "ciężką płytą"lub jak ktoś ma ciężką rękę )od razu zaczyna sie kręcić w odpowiednim kierunku.Dzięki mocy silnika porównywalnej do Technicsa 1200/1210 możemy śmiało i bezproblemowo grać.

Mamy do wyboru dwa zakresy pitcha:mianowicie +/-10% oraz +/-20%.Pitch jest dość dokładny co pozwala nam na długie miksy.Jeżeli występują lekkie rozjazdy i nie chcemy korygować tego przyspieszaniem lub zwalnianiem talerza mamy do dyspozycji przyciski +/- pitch bend.Pitch nie ma zapadki i kiedy znajduje się w pozycji 0 informuje nas o tym świecąca się dioda.

Sekcja ramienia jest dobrze skonstruowana i nie sprawia problemów z zamontowaniem systemu i odpowiednim go ustawieniu.Antyskating jest chyba stworzony tylko dla ozdoby,ponieważ nie działa zbyt dobrze.

Po 15stu miesiącach użytkowania tych decków mogę śmiało stwierdzić,że nie żałuję ani jednej ciężko zarobionej złotówki wydanej na ten sprzęt.Decki dzielnie mi służą w domu,oraz zwiedziły już sporo imprez,na których spisywały się wyśmienicie.Jedyna usterką były luzy na jednym ramieniu,które zniwelowałem odpowiednim dokręceniem śrubek.

W tym decku mogę się przyczepić do nie wyciągalnych kabli RCA,które nie są najlepszej jakości.Poza tym nie widzę żadnych wad.

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z winylami i szukasz w miarę dobrego sprzętu za przestępną cenę szukaj używanych rp5000,a na pewno nie pożałujesz.

Recenzję napisał: pietrek

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow