Jump to content

Photo

Numark Tt500

1 reply to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 16:15

Numark TT-500

Posted Image

Hmmm, miałem go w łapkach, więc napiszę co nieco po roku używania ;)
Gramofon jest łakomym kąskiem, ponieważ kosztuje jedynie 1199zł a naprawdę daje spore możliwości. Jedziemy po kolei:

Silnik:
W Numarku jest o mocy 4,5kg oraz sterowany kwarcowo - idealny do skreczu, jeżeli ktoś ma "ciężką łapę", nie ma szans się zatrzymać (chyba, że celowo) podczas robienia skomplikowanych technik. Jak do skreczu, tak do mixu się nadaje.

Pitch:
Do dyspozycji mamy pitch o długości 10cm, o wartościach 8/10/20/50 % . Myślę, że chyba każdy gatunek muzyczny możemy zagrać na tt'tce. Pitch, tak jak w tt200 oraz ttx możemy wymienić ponieważ jest on na kostce (wystarczy odkręcić śrubeczki z góry, wypiąć go i wpiąć nowego a cena to około 50zl).

Wieżyczka:
Możemy sobie zmienić wysokość ramienia oraz ustawić anty-skating, gdy używamy ramienia s.

Ramię:
2 ramiona - Proste oraz typu S. Jeden woli S, drugi proste. Oczywiście jak niewicie, ramie proste lepiej trzyma się ścieżki i dlatego lepiej sie na nim skreczuje, typu s - lepsza jakość dźwięku.

Przyciski start/stop i Kontrola hamulca i startu:
2 przyciski idealnie przydają sie gdy używamy decków w pozycji battle. Kontrola hamulca - możemy świetnie wykorzystać na początek i koniec seta.

Lampka stroboskopowa:
Niektórzy mówią ,że tylko na talerzach z kropkami można zauważyć czy gramofon. Nie ! Na numarku, talerz ma wcięcia, ale lampka oświetla go i widzimy jego zachowanie.

Reverse:
Taki bajer od Numarka, chyba w 90% nie wykorzystywany.

Kilka słów odemnie:
Mam w użytkowaniu gramofon ponad rok, zakupił go kumpel, a ja prawie codziennie grałem na nim. Dzisiaj jestem jego spadkobiercą. Gramofon naprawdę jest warty swej ceny. Pitch chodzi ciężej niż w numarku tt200, dzięki czemu lepiej się MI zgrywa. Silnik taki sam jak w ttx'ie. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem go do nauki i małe imprezki to polecam. (Gramofon ten lubi sprzęgać na większych eventach). Nic sie nie psuje, nic nie buczy, nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów.

Jedyne do czego możemy sie wygląd, ale jak to mawiają - "Sprzęt ma grać a nie wyglądać"

Recenzję dodał: Barteck B

Mr Add
  • Mr Ad

#2 panrysiek

panrysiek
  • Forumowicz
  • 1,013 Postów:

Posted 02 June 2010 - 21:25

feeling przy skreczu niemal identyczny z vestaxem. Bdb dek choć słyszałem ,że są problemy z awaryjnością i dostępnością części zamiennych.

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow