Jump to content

Photo

Numark Pro Tt-1

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 15:34

NUMARK PRO TT-1

Posted Image

Wstęp:
Gramofon Numark PRO TT-1 jak również PRO TT-2 są białymi krukami wśród gramofonów marki Numark. Dosyć długo zabierałem się do napisania recenzji na temat gramofonu o magicznym oznaczeniu PRO TT-1. Sprzęt nabyłem używany, jest dosyć leciwy i jak nowy oczywiście już nie wygląda. Mimo tego testując go przez ładnych pare miesięcy mogę śmiało powiedzieć, że zasługuje na medal.

Co w nim siedzi?
Na pewno bardzo duży ciężar. Gramofon jest nieco cięższy od słynnego technicsa sl 1200mk2.
Pitch 10% wystarcza na swobodne mixowanie, jest dokładny i chodzi dosyć lekko. Obok niego znalazł się wyświetlacz LCD pokazujący wartość pitch oraz kierunek obrotu talerza, gdyż sprzęt został dodatkowo wyposarzony w funkcję REVERS. Oko cieszy również czerwony stroboskop, target light oraz miejsce na zapasową wkładkę gramofonową.
Silnik 1,6 kg/cm3 ? jego moc jest podobna do 1200mk2. Napęd wydaje się być bardzo stabilny i taki jest w rzeczywistości. Grając z tego numarka technicznie trzeba uważać na przyzwyczajenia. Musimy bardzo delikatnie dokręcać płytki, ponieważ talerz jest bardzo czuły na dotyk. Natomiast można się przyzwyczaić stosunkowo szybko i nie sprawia to potem większego problemu. Gramofon trzyma prędkość tak jak powinien. Bez obaw, że płytki się rozjadą po pół minuty. Co do ramienia to jest moim zdaniem na średnim poziomie ? jak to numark. Jest za to w pełni regulowane. Mowa tutaj o wysokości i regulacji anti-skate o bardzo dużej skali, bo dochodzi aż do 7. Nie zabrakło również dźwigni do podnoszenia/opuszczania ramienia. Z tyłu gramofonu mamy wyjście na sterowanie START/STOP?em z zewnątrz oraz wyjście na licznik bitów o ile dobrze myślę.

Podsumowanie:
Numark Pro tt-1 jest udaną konstrukcją. Jak każdy gramofon ma swoje plusy i minusy.
Lecz tych drugich jest bardzo mało. Trzeba by się czepiać. Hmm nie wiem jak określić tego decka.... Może ?namiastka Numarka TTX? chociaż całkiem inaczej wygląda i inaczej się na nim gra....No nie ważne....... POLECAM TEN GRAMOFON W 100%.

Zalety:
  • 10% Pitch adjustment
  • High torque magnetic direct drive motor (1,6kg/cm3)
  • Pop-up stylus target light
  • Back lit LCD surface display
  • 33, 45, & 78 RPM
  • Quartz lock
  • Output for platter speed to be used with external process devices
  • External Start/Stop control output
  • Forward and reverse operation
  • Highly durable construction
  • Extra stylus holder
  • Fully adjustable S-shaped tone arm, with counterweight, height and anti-skate adjustment, tone arm lift lever and holder
Wady:
  • ciężko kupić takiego :)
Ogólna ocena biorąc pod uwagę cene: 8/10

Recenzje dodał: DJ_SEO

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow