Jump to content

Photo

Gemini Xl 500 Mk2

No replies to this topic

#1 Recenzent

Recenzent
  • Forumowicz
  • 96 Postów:

Posted 21 July 2009 - 15:28

Gemini Xl 500 Mk2

3lata temu moja wiedza na temat sprzętu dla djów była jeszcze uboga.
3 lata temu właśnie zaczynałem przygodę z tym wszystkim?
Tak jak i większość z was tutaj potrzebowałem w miare dobrego i taniego sprzętu.
Wybór padł na gemini xl 500 II , dlaczego na nie? Akurat dostałem okazyjną ofertę na zakup tych gramofonów. Zaryzykowałem. Sprzęt mam do dzisiaj i w tym czasie zdarzył przeżyć kilka imprez? w tym czasie zdążyłem poznać te decki na wylot. Poniżej kilka słów o nich.

Posted Image

Specyfikacja:
  • napęd bezpośredni (wysoki moment obrotowy)
  • przycisk START/STOP
  • 33/45 RPM
  • regulacja tempa PITCH +/- 10%
  • pitch bend
  • slipmata w komplecie
  • silnik 1,1 kg
  • pokrywa górna
  • ANTI-SKATING
  • solidna i stabilna konstrukcja
  • waga: 10 kg
Suche fakty? Jak wiadomo, zupełnie inaczej jest w praktyce.

Plusy:
  • obudowa wykonana solidnie
  • waga gramofonu
  • solidność i niezawodność
Minusy:
  • słaby silnik
  • pitch bend - funkcja bezużyteczna, za duże skoki po jego naciśnięciu, lepiej dokręcać płytki na śrubie
  • przy zgrywaniu płytek trzeba obchodzić się jak z jajkiem? wystarczy za mocno pchnąć lub zwolnić płytkę by zepsuć cały miks..
Po 3 latach eksploatacji mogę powiedzieć, ze te decki dużo mnie nauczyły. Przede wszystkim precyzyjnego zgrywania kawałków. Wystarczy nauczyć się na tym modelu gemini zgrywać płytki, a później w klubie nie będziecie mieli problemów jak przesiądziecie się na inne decki z wyższej polki

Sprzęt polecam przede wszystkim początkującym, szukającym niedrogiego sprzętu do nauki (niedrogiego bo o ile wiem decków tych już nie produkują, wiec można je kupić tylko z drugiej ręki)

Mój sprzęt ma ponad 3 lata. W tym czasie przeżył wiele imprez dużych i małych i jak do tej pory sprawuje się bezproblemowo, jednak z czasem umiejętności rosną i sprzęt staje się niestety zbyt amatorski?
Zapomnijcie o skeczu na tym modelu gemini. Silnik jest za słaby na tego typu fikołki.

Ocena końcowa:

Jeśli jesteś początkującym i gramofony mają służyć ci do nauki, a masz okazje kupić ten sprzęt po okazyjnej cenie ? bierz. Na pewno zainwestowane pieniądze nie będą wyrzucone w błoto.

Jeśli potrafisz dobrze grać, szukasz dobrego sprzętu do klubu, czy też pasjonuje Cie HH i związane z tym skrecze to? zapomnij o tym sprzęcie. Dołóż i kup coś lepszego

Recenzje dodał: Szukaj

Mr Add
  • Mr Ad

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow