Jump to content

Photo
- - - - -

Fluffybunny ™ (Updated)

61 replies to this topic

#1 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 30 December 2009 - 22:15

UPDATE
są 3 zdjęcia duzego formatu....please wait.........

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Apple Mac Mini 2.66 4gb ddr 320
Ableton Suite 8 + Logic Pro 9 rewire

MONITORY: Fostex PM 0.4 MkII White. Edycja limitowana, z tego co wiem ciężko dostępna. Kupione w Warszawie w jednym ze sklepów muzycznych. Oprócz koloru- nie różnią sie niczym od swoich czarnych klonów. Dzwięk jest naprawde świetny. monitory te dedykowane sa do MAŁYCH POMIESZCZEŃ. nie mniej jednak postawione za blisko głowy niczym nie zaskakują.
Swoją piękną barwę i wręcz pieszczący duszę bass ujawniają przy ustawieniu 1,5-2metrów od głowy.
Do porównania mam Fostex 0.5 MKII, które są większym i silniejszym modelem od małych 0.4 Odkąd zakupiłem te maluszki, przestałem produkować na 0.5 z prostej przyczyny-za duze do małego pokoju (5x 2,5M)
Jestem w 100% zadowolony, wręcz zafascynowany tym co potrafią FOSTEX'y PM 0.4

Klawiatura : E-mu shortboard .
Mial byc cme uf 50 potem Novation sl potem nocturn zostalo E-mu synth + kontroler w jednym swietne klawisze, dobra cena i 49 mozlwosci zrobienia czegos fajnego

KONTROLER MIDI: M-AUDIO OXYGEN 8v2. Kupiony ponad rok temu w innym Warszawskim sklepie muzycznym- była to moja pierwsza klawiatura mimo to korzystam z niej po dzień dzisiejszy. Gdyby miała wiecej niz 25 klawiszy(49) była by moją niezastąpioną ''bronią'' :) właśnie z tego względu skusiłem się na zakup M-Audio Axiom 49-znalazłem używkę za 700zł- w stanie b.db. ,i faktycznie zarówno wizualnie jak i technicznie sprzęt działa bez zarzutu.
Reasumując posiadam dwie klawiatury firmy M-Audio i ejstem z nich więcej niż tylkoz adowolony.

INTERFACE AUDIO: E-mu Tracker Pre USB oraz E-mu 0202USB(gdzieś w kartonie razem z lokówką mojej baby)
interface jak interface 24/192 bez MIDI bo po co skoro używam USB. Obecnie korzystam tylko z Trackera którego kupiłem pozniej po tym jak wpadłem na pomysł ze bede nagrywał Vocal- oczywiscie to był pomysł na 5 minut jak siebie usłyszałem zwątpiłem. Ale oba sprzęciory śmigają aż miło. Mankament? produjuję w standardzie 24/44.1 bo ejstem do tego zmsuzony. Gdy przełączam na 24/96 juz nie mówiąc o 24.192 ableton zaczyna tzraskać i ogolnie wszystko Ch.. strzela. Ale to pewnie wina procesora w komputerze. Szczerze polecam obie wymienione karty dzwiękowe.

KONTROLER MIDI:nanoPAD & nanoKONTROL: co tu psiać 2 miłe zabaweczki które bez kompleksów zastępują dużo droższe sprzęty.
PADEM ROBIMY BITY, WŁACZAMY SOBIE EFEKTY, PUSZCZAMY CLIPY ect piekna sprawa. KONTROLEM natomiast-hmm kontrolujemy wszystko co nam się zywnie podoba. Moim zdaniem 2 te elementy są wręcz niezbędne w moim hołm studio. POLECAM.

SŁUCHAWKI: Sennheiser EH-350, niepozorne a jednak. Na dzien dzisiejszy stoją około 250zł co mnie b. zmartwiło, gdyz kupowałem je 2 lata temy za hmm 200% tej ceny,ale powiem jedno,warte kazdego wydanego grosza.
Fantastycznie szczegółowe bez bajerów wszystko słychać tak jak faktycznie jest.
Oczywiście są o wiele lepsze droższe modele, niemniej ejdnak słuchawki to na tyle indywidualna rzecz ,że nie powinienem dyskutować na temat tych czy tamtych. Mi pasuję i juz! :)

SŁUCHAWKI: Denon HP 500 mogą być, chodz juz zawsze bede wybierał Sennheisery.

CD PLAYERY : NUMARK NDX 800
wszystko co o nich piszą jest prawdą, to dobre grajki.

MIXER NUMARK X6 : Nie było mnie stać na nic lepszego, a teraz mi szkoda wyrzucać bo daje rade:)

GRAMOSRON RELOOP RP 1000 MK2 :, DO SLUCHANIA KOLEKCJONERSKICH WINYLI I STAWIANIA POPIELNICZKI NA SLIPMACIE

Ten post był edytowany przez FluffyBunny: 04 March 2011 - 00:13

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Pasior

Pasior

aka b3k2b3j6

• Forumowicz
  • 1,358 Postów:

Posted 31 December 2009 - 10:24

to za mało ,odpal sobie jakiś inny temat dla porównania
- subiektywny opis , ocena każdego ze sprzętów , ocena całości , plany na przyszłość czy coś tam

i napisz jak się fostexy sprawują
i skąd białe ?

#3 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 31 December 2009 - 10:32

Fajny setup do produkcji ale biurko masz do dupy :P

Takie biurko by było jak najbardziej: KLIK Marze o takim btw :D

#4 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 31 December 2009 - 11:32

Nogi i dupsko mi nie wjadą pod te biurko. i monitory beda za blsiko stać.:)
ps: UPADATE

#5 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 31 December 2009 - 13:16

no i mamy kolejnego producenta na forum. Setupik spoko pytania będą później bo się spieszę :)

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#6 Nowik_

Nowik_

Naziemiesprowadzacz

• Forumowicz
  • 524 Postów:
  • Interests:Dziwki, wóda i koks

Posted 31 December 2009 - 13:21

kapitalne monitory:) przymierzam sie by kupic ten model
facebook.com/erdalmauffmusic
soundcloud.com/erdalmauff
setup:
-laptop: MacBook White 13,3" (1,83, 3gb, 250gb, Intel GMA 950);
-hardware: Fostex PM-0,4 MK II; E-MU Xboard 49; KORG nanoKONTROL; E-MU 0202 USB; Sennheiser HD215; KORG monotron; Reloop Contour IE; Roland SH-201; Reloop RMX-20; Reloop RP 6000 MK6 Ltd; Shure Whitelabel; Reloop RP 6000 MK6 Ltd; Ortofon Digitrack;
-software: FL Studio 7XXL Producer Edition; Ableton Live 8;

#7 Kamo

Kamo
  • Forumowicz
  • 755 Postów:
  • Interests:Proste.. Dlatego jestem ta tym forum

Posted 31 December 2009 - 14:00

Marze o takim btw Posted Image

[Offtopic mode on:]

takie marzenie nie za wysokich lotow chyba co :P

[Offtopic mode off:]

#8 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 01 January 2010 - 15:55

apdejt opisu

#9 louder

louder
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 01 January 2010 - 22:58

Dobrze wyglądają te białe Fostexy :) ja mam czarne chociaz lepiej pasowałyby mi właśnie białe :P z poczatku tez miałem je ustawione na blacie stołu, ale odniosłem wrażenie, że nie słysze niskich tonów, więc postawiłem je na kilku książkach i imho lepiej jest :) co do dźwięku, dodam od siebie, że jest naprawde świetny. Mam pokój 2m x 4m i jest w sam raz, ładnie zaznaczają bass, a soprany prezentują się genialnie :)

#10 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 01 January 2010 - 23:47

ja teraz planuje wymienic stół na coś dłuższego i rozstawić się porządnie a monitory planuję postawić na stojakach bo obu stronach nowego stołu. metrowe stojaki i bedzie cacy. Fajne stoły są w jysku teraz: KLIK[] tanie jak barszcz biore jutro. Fajnie to bedzie wygladało.
Bo te biureczko moje obecne to jakaś masakra w ogóle -narożne do tego

Ten post był edytowany przez FluffyBunny: 01 January 2010 - 23:47

#11 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:
  • Interests:Bacardi 151 (75,5%) + Cola :)

Posted 02 January 2010 - 01:48

ja teraz planuje wymienic stół na coś dłuższego i rozstawić się porządnie a monitory planuję postawić na stojakach bo obu stronach nowego stołu. metrowe stojaki i bedzie cacy. Fajne stoły są w jysku teraz: KLIK[] tanie jak barszcz biore jutro. Fajnie to bedzie wygladało.
Bo te biureczko moje obecne to jakaś masakra w ogóle -narożne do tego

zobacz jeszcze co ikea oferuje

..:: Studio: Macbook + Wtyki + 2x Fostex 0.4::..
..:: DJ: Ultrasone DJ1 + UDG Map 24 + Zomo 260cd::..

#12 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 02 January 2010 - 08:30

sprawdzałem wczoraj cały dzionek rozne firmy pod kątem biurko podobnych stołow.
Identyczna konstukcja w ikei kosztuje 650zł... a wygląda prawie tak samo jak to w jysku.
ogólnie ikea pod tym względem nic szczegolnego nie oferuje

#13 arczier

arczier
  • Forumowicz
  • 42 Postów:

Posted 02 January 2010 - 09:21

hehe widze ze biurko jest dla nie ktorych wazniejsze niz ocena setupu.... dla mnie moze on lezec na ziemi wazne zeby dobrze sluzyl, a slychac ze radzi sobie niezle:) Przyjemny setup:)

#14 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 02 January 2010 - 14:09

a jak graja te fostexy ? maja jakis bass czy trzeba dokupic suba ?

#15 louder

louder
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 02 January 2010 - 15:07

jak na tak małe głośniczki bass jest imo naprawde dobry. Ale jak chcesz żeby Ci urywało dupsko to możesz dokupić dedykowanego suba, który jest prawie dwa razy droższy od kompletu PM 0.4 i wygląda przy nich tak:

Posted Image

#16 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 02 January 2010 - 15:17

czyli kupowanie 0,4 troche mija sie z celem. Ja lubie (i chyba wiekszosc ludzi) zeby monitor gral calym pasmem (gora,srodek,dol) bo inaczej sie slyszy jak dudni z pod biurka a inaczej jak leca niskie czestotliwosci z monitora do ucha.

No nic, dzieki za informacje.

Ten post był edytowany przez Barteck B: 02 January 2010 - 15:18

#17 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 02 January 2010 - 15:28

doyebali z ceną tego suba :S

#18 louder

louder
  • Forumowicz
  • 7 Postów:

Posted 02 January 2010 - 15:30

no ale przecież napisałem, że słychać dół... jeżeli chcesz kupować monitorki to najlepiej byś zrobił, jak byś samemu sobie posłuchał jak grają. Zaprosiłbym do mnie ale do Kołobrzegu masz chyba troche daleko ;)

#19 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 02 January 2010 - 16:48

doyebali z ceną tego suba :S

KRK tez ma ciekawa cene :)

no ale przecież napisałem, że słychać dół... jeżeli chcesz kupować monitorki to najlepiej byś zrobił, jak byś samemu sobie posłuchał jak grają. Zaprosiłbym do mnie ale do Kołobrzegu masz chyba troche daleko ;)

Dzieki za zaproszenie, ale mam kawalek :D Poszukam w jakims sklepie.

#20 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 02 January 2010 - 16:51

Poszukam w jakims sklepie.

Jak będziesz słuchał w sklepie i wyciągną Ci nówke z kartonu to nie będziesz zadowolony z dźwięku, chyba że głośniki nie muszą się rozruszać tak jak jest to w przypadku słuchawek :P

#21 lukas22

lukas22
  • Forumowicz
  • 1,012 Postów:

Posted 02 January 2010 - 16:52

czyli kupowanie 0,4 troche mija sie z celem. Ja lubie (i chyba wiekszosc ludzi) zeby monitor gral calym pasmem (gora,srodek,dol) bo inaczej sie slyszy jak dudni z pod biurka a inaczej jak leca niskie czestotliwosci z monitora do ucha.

No nic, dzieki za informacje.

zdecydowana wiekszośc monitorów ma pasmo przesunięte w prawo w porównaniu z tradycyjnymi głośnikami napędzanymi piecem. Dlatego niewielu ludzi kupuje monitory do słuchania muzyki.
2x technics 1210mk2 / 2x shure m447 / 2x tablecloth v.2 / soundcraft urei1601e / sennheiser hd215

#22 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 02 January 2010 - 21:53

fostexy grają pięknie. zalecana odleglość -póltora metra od uszu. wtedy słychac naprawde wszystko.
IMO sub zbędny ,przynajmniej do produkcji. PS: rozstawiłęm się na nowym biurku zara zrobię update:)-dobrze to wygląda teraz

PS: KRK DLA DJ NIE DO PRODUKCJI.

Mam zamiar kupić te rp piątki ale dop. jak kupie nowy mixerek (A&H xone22) i plajerki jakieś. Zaczynam rozszerzeac trochę horyzonty. Czemu nie produkcja+dj? :)

Ten post był edytowany przez FluffyBunny: 02 January 2010 - 22:09

#23 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 02 January 2010 - 22:21

Czemu nie produkcja+dj? :)

jasne czemu nie :D poko poka foty

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe EMX-1 & Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#24 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 02 January 2010 - 22:28

hehe no są na górze dodane:)

#25 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 02 January 2010 - 22:33

nie powiem masz chłopie [beeep] home studio. Takie by mi wystarczylo ,ale hmm ciężko się pokumać w produkcji. Puki co rozkminiam soft później się zobaczy. Jak dla mnie bomba.

Soundcloud

mixcloud.com

#26 YourDaddy

YourDaddy
  • Forumowicz
  • 435 Postów:

Posted 02 January 2010 - 23:47

Polecam Ci rozkminić Ableton Live 8, po pół roku ograniczać będzie Cię tylko wyobraźnia, program jest naprawde prosty :)

Co do setupu to nie dość że jak na razie Ci nic Sebastian nie brakuje to jeszcze wszystko masz porozkładane, aż miło się tak pracuje :) Nie lepiej gdybyś monitory postawił na jakichś podstawkach na wysokości uszu ?

Jak Ci się pracuje na tym interfejsie audio? Pracujesz z nim na Live 7/8 ? Jeśli tak to są jakieś problemy z zacinającym się dźwiękiem ?

Ten post był edytowany przez YourDaddy: 02 January 2010 - 23:49

#27 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 03 January 2010 - 09:06

tak,planuję coś zrobić z monitorami.Potrzebuję 2 podstawki o wysokosci 25cm.
co do abletona: szczerze wolę pracować na swojej ''szóstce'' bo się mocno przyzwyczaiłem do tej wersji. Również zainstalowaną mam ver.8 która tak naprawde jakoś mocno się nie rózni od 6. Również bawię się trochę w Logic'u-ogarniam sprawę bo to dla mnie nowość.
Interface jest ok-dobra jakość dzwięku ,preamp jest, direct monitoring jest ( z którego w ogóle nie korzystam)-właściwie lepszego nie potrzebuję.
Co do problemów interface+ableton-nic się nie zacina w abletonie za sprawą karty. Jedyny mój mankament to przymuszona praca 24/44.1 ze względu na procesor w komputerze (Pentium D 930,3.0 Ghz.)- gdy włączam wyższe próbkowanie Ableton szaleje-muli, trzaska ect.
Ale podłącze wkrótce mac'a z Core2Duo i 4GB ram ddr3 i bedzie wszystko cacy

Ten post był edytowany przez FluffyBunny: 03 January 2010 - 09:11

#28 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,392 Postów:

Posted 03 January 2010 - 15:42

direct monitoring jest ( z którego w ogóle nie korzystam)

ze tak zapytam do czego to służy i w jaki sposób działa ?

Soundcloud

mixcloud.com

#29 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 03 January 2010 - 16:26

musisz przyćmiewać mój mały pokoik tymi swoimi zdjęciami z jakiegoś NASA?:)

#30 Barteck B

Barteck B
  • Forumowicz
  • 2,975 Postów:

Posted 03 January 2010 - 18:45

PS: KRK DLA DJ NIE DO PRODUKCJI

Bo ?

Reply to this topic

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow

Google (1)