Jump to content

Photo
* * * * * 1 Głosów

Adrian4U

43 replies to this topic

#31 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,477 Postów:

Posted 03 October 2010 - 15:10

hehe

Rafu - a powiedz mi - kto mając Pionka i RedBoxa (tudzież wynalazek Denka) nie przygotowuje wcześniej traków?
Ponadto - rpzecież playery twe cudne mają pamięć cue, wykresiki, sresiki :)

Co i tak oczywiście W ŻADNYM STOPNIU KOLESIA NIE USPRAWIEDLIWIA - zwykły klikacz i tyle. Grał swoją TL-kę, resztę miał gdzieś.

moje przygotowanie trackow polega tylko na przeleceniu przez rekordboxa celem zczytania waweformow i tyle :) a koles mial ulozona cala tl w kolejnosci, rownie dobrze moglby wlaczyc jakis automix i zejsc z konsoli, mi takie granie nie sprawia funu bo kazdy moj set jest totalnym spontanem, zwlaszcze, ze od godz. 2-3 walimy z kumplem b2b, i zaden nie wie jaki bedzie nastepny kawalek,
Wracajac do tematu sprzecik na kozaku :]

Ten post był edytowany przez RafU: 03 October 2010 - 15:12

Mr Add
  • Mr Ad

#32 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 03 October 2010 - 17:18

no, żeby nie było że nie na temat u Adriana sprzęcik jak zawsze grubo i co najważniejsze chętnie dzieli się wiedzą z innymi
wracając do drugiego wątku, ja mam laptopa na djce w backupie, służy głównie do przeglądania netu jak gram całą noc (bo się nudze), ale czasem z traktora coś zagram...

bym się rozpisał chłopaki jeszcze o djce i kompach, ale qrcze, nie mam czasu, za dużo na głowie na długie dysputy :]

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II
www.facebook.com/CtiteDJ/

#33 adasko

adasko
  • Forumowicz
  • 300 Postów:

Posted 04 October 2010 - 10:08

Siemka,

Po pierwsze.
Zakrza - Szanuje Twoje zdanie i mialem nadzieje, ze Ty uszanujesz moje bez tekstow z cyklu ''gdybys mial olej w glowie''... Coz ... uznam, ze Cie ponioslo, bo ja z obrazalskich nie jestem.

Po drugie:
Nie jestem wryty w swiat cyfrowy bo stosunek imprez zagranych cyfrowo i niecyfrowo w moim przypadku jest 1 cyfrowo na 100 niecyfrowo. I wiem jak zgrywac bity wchodzic we frazy, dokrecac, odkrecac itp.

Po trzecie:
Dlaczego koles grajacy cyfrowo musi odrazu walic scieme? Dlaczego patrzac na jakiegos cwaniaka, ktory nawet sluchawek nie zalozyl wychodzisz z zalozenia, ze na nic nierobieniu digital dj-ing sie opiera? (BTW. Bylem ostatnio na koncercie Solveiga i zalozyl swoje senki raz grajac i samplujac z czterech deckow na raz. Coz za beztalencie - nawet sluchawek nie zalozyl!

Po czwarte:
Sa ludzie, ktorzy swiat cyfrowy wykorzystuja dobrze i robia na tym sprzecie rzeczy, o ktorych wiekszosc z nas nie ma nawet pojecia. Bo powiedzcie mi prosze co jest zlego w tym, ze zamiast zgrywac dwa walki na deckach, poswiecisz czas na zmiksowanie live 3 numerow z dwoma samplami, nalozysz trzy efekty i sprawisz, ze ludzie na drugi dzien po imprezie powiedza - Ale bardzo fajny DJ byl.

Co Waszym zdaniem tak podkresla talent analogowego DJ-a? To ze umie zgrac bity bez auto sync? A moze to, ze umie z predkoscia wodospadu zmieniac placki na decku?
Uwielbiam feeling plackow. Lubie grac analogowo, ale wiecie co? Jezeli juz o talencie i umiejetnosciach? Cyfra daje Ci wszystko, czego mozesz oczekiwac i jeszcze wiecej. Wiec jak spier....lisz swojego seta, to wiesz, ze to tylko brak twojego talentu, sluchu i wyobrazni bo sptrzet Cie nie ogranicza!

I mysle, ze to z czego grasz nie ma nic wspolnego z tym ile ''masz oleju'', czy na ile ''porzadnym czlowiekiem'' jestes. Uwazam, ze jako ludzie z ta sama pasja powinnismy tutaj dyskutowac nad tym jak rozwinac swoj warsztat a nie hejterowac.

PEACE!!!

Edit: @Adrian - To nie prawda, ze nie chce. Zawsze gralem analogowo. Od pol roku poszedlem w cyfre i nawet jeszcze nie umiem z tego dobrze grac. Dlatego jak mam zagrac dobra impreze, to ide z plackami albo CD-ami bo na tym wyroslem i w tym czuje sie dobrze. Z braku miejszca na chacie i z checi rozwijania sie i nauczenia czegos nowego, przeszedlem na cyfre i wcale nie jest powiedziane, ze w niej zostane. Uwazam jednak, ze zeby sie wypowiadac na jakis temat, nalezy tego sprobowac, a nie gadac nie bo nie!
Ja nie uciekam w cyfre, ja sprawdzam jak to moze rowinac mnie jako Dj-a. I Wiecie co? Jak juz naucze sie dobrze grac cyfrowo, to bede mogl powiedziec, ze umiem i to i to, a ''porzadni ludzie'' beda dalej umiec tylko analogowo. I kto wtedy osiagnie wiecej?

Ten post był edytowany przez adasko: 04 October 2010 - 10:24

#34 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 04 October 2010 - 10:29

czy ktokolwiek interesował by się f1 gdyby w formule nie siedzieli prawdziwi kierowcy, a sterowane by one były z budynku gdzieś obok przez kierowców przed kompami (jest nawet taka reklama), pewnie że osiągali duże lepsze czasy, bo nic by nie ryzykowali więc pędzili by tymi formułami bez ograniczeń (nie wiem, może wypadki byłby tylko atrakcyjniejsze jakby było ich więcej), ale taki sport raczej nie miałby jakiejś spektakularnej oglądalności...
podobnie z graniem na kompie, grał z 4 decków bez słuchawek, no i co z tego, a no nic, nikogo to ani nie jara, ani nie ziębi (bo każdy tak może), zagrał dobrze? no i fajnie, ale też każdy gra fajnie bo z kompa... kiedyś granie wyłącznie z 3 patefonów było już wyzwaniem, bo były potrzebne umiejętności i takich djs się ceniło, dzięki cyfrze dj z artysty (teraz dopiero to zrozumiałem, dlaczego DJ kiedyś mógł nazywać się artystą) stał się obsługującym trochę bardziej skomplikowanego winampa, w świecie w którym można miksować na komórce ze średniej półki ludzie nie mają szacunku do DJów, producenci sprzętu mają generalnie DJi w dupie, liczy się tylko szmal, będzie zapotrzebowanie to zaczną produkować samo grający soft dla klubów...
za 10 lat będziemy ze zdziwieniem wspominać: pamiętacie jak kiedyś w każdym klubie była taka funkcja jak DJ którego zatrudniano żeby grał muzykę !?

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II

#35 adasko

adasko
  • Forumowicz
  • 300 Postów:

Posted 04 October 2010 - 10:35

czy ktokolwiek interesował by się f1 gdyby w formule nie siedzieli prawdziwi kierowcy, a sterowane by one były z budynku gdzieś obok przez kierowców przed kompami (jest nawet taka reklama), pewnie że osiągali duże lepsze czasy, bo nic by nie ryzykowali więc pędzili by tymi formułami bez ograniczeń (nie wiem, może wypadki byłby tylko atrakcyjniejsze jakby było ich więcej), ale taki sport raczej nie miałby jakiejś spektakularnej oglądalności...
podobnie z graniem na kompie, grał z 4 decków bez słuchawek, no i co z tego, a no nic, nikogo to ani nie jara, ani nie ziębi (bo każdy tak może), zagrał dobrze? no i fajnie, ale też każdy gra fajnie bo z kompa... kiedyś granie wyłącznie z 3 patefonów było już wyzwaniem, bo były potrzebne umiejętności i takich djs się ceniło, dzięki cyfrze dj z artysty (teraz dopiero to zrozumiałem, dlaczego DJ kiedyś mógł nazywać się artystą) stał się obsługującym trochę bardziej skomplikowanego winampa, w świecie w którym można miksować na komórce ze średniej półki ludzie nie mają szacunku do DJów, producenci sprzętu mają generalnie DJi w dupie, liczy się tylko szmal, będzie zapotrzebowanie to zaczną produkować samo grający soft dla klubów...
za 10 lat będziemy ze zdziwieniem wspominać: pamiętacie jak kiedyś w każdym klubie była taka funkcja jak DJ którego zatrudniano żeby grał muzykę !?

I tu sie z Toba zgadzam na maksa. Dlatego ja mowie o ludziach grajacych. Mowie o Dj-ach, ktorzy tam faktycznie sa i pracuja. Robiac wszystko co w ich mocy, zeby bylo fajnie wykorzystujac dodatkowe mozliwosci techniczne swojego sprzetu. Jezeli Dj-ka ma ograniczyc sie do klikania utworow na automixie to tez jestem przeciwnikiem cyfrowego grania.
Ale koles, ktory gra live acta tylko z sampli i acapelli miksujac to z innymi utworami, moim zdaniem jest artysta!

#36 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:
  • Interests:www.wojciechowsky.com

Posted 04 October 2010 - 15:27

[Offtopic mode on:]
moze zaloze osobny temat z postami w stylu jaki dj jest spoko a jaki nie? z offtopu w roznych tematach powstaloby niezle kompendium wiedzy dla niezdecydowanych i frustratow
[Offtopic mode off:]

#37 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 04 October 2010 - 16:12

chcesz to dawaj - mi offtop w moim BOOTH nie przeszkadza.

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#38 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,393 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 04 October 2010 - 18:03

Adaśko przyznaje się poniosło mnie :) Każdy masz gorsze dzień. Ale swoim postem tym drugim dałeś do zrozumienia Mi ,że jednak masz olej w głowie. I Ja Tobie mówię,ze szanuje Twoje zdanie. Trzymaj się. Potraktuj ten post w sensie nic do Ciebie nie mam :)

Ten post był edytowany przez Zakrza: 04 October 2010 - 18:05

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP & Novation CIRCUIT & MICROBRUTE &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#39 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 04 October 2010 - 18:06

... a i tak wolę mieć pod łapami sprzęt niż sofcik na kranie :) ...

#40 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,393 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 04 October 2010 - 18:08

[Offtopic mode on:]
dla niezdecydowanych i frustratow
[Offtopic mode off:]

hahaha.Daj se siana gościu

Ten post był edytowany przez Zakrza: 04 October 2010 - 18:08

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP & Novation CIRCUIT & MICROBRUTE &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#41 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 04 October 2010 - 19:32

chcesz to dawaj - mi offtop w moim BOOTH nie przeszkadza.

imho te offtopy to jest sól i klimat tego forum

#42 Schurr

Schurr
  • Forumowicz
  • 23 Postów:

Posted 28 March 2011 - 20:51

Kurna ładny sprzęcik!! Ile Ty tego masz wszystkiego... :D

Ja wyciułałem dopiero co jakimś cudem kase na traktora a gramofony stoją już 4 miesiące niestety nieużywane jeszcze z miesiąc i się w końcu uda skompletować wszystko... ehhh....

#43 djbudzio

djbudzio
  • Forumowicz
  • 319 Postów:

Posted 28 March 2011 - 21:14

adrian kiedy dodasz duży setup ??

#44 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 28 March 2011 - 21:41

jak zmienię iCDX na NDX :P
mimo pełnego zrozumienia dla rozrzutności niektórych - w pionka nie wchodzę :P

A poważnie - rozstawię na dniach i dodam

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow