Jump to content

Photo
* * * * * 1 Głosów

Adrian4U

43 replies to this topic

#1 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 26 May 2010 - 22:25

Najnowszy setup z odświeżonym, oraz wyjętym z "szuflady" sprzętem :)

Posted Image
Posted Image ... Posted Image ... Posted Image ... Posted Image ... Posted Image

SPRZĘT:
- Native Instruments Maschine
- Korg KM2
- Hercules DJ Console mk1 /obcięta/
- Traktor Pro 1.2.4
- NTT Corrino 202SR
- Hub USB Tracer
- case DAP Audio - Showmaster 48
- kabelki itp ;)

WSTĘPNIE:
Setup powstał ta naprawdę chyba w czwartek w zeszłym tygodniu - albo raczej powstał pomysł. Żal mi było, że miserek któy bardzo lubiłem siedzi w szufladzie, Maschine chwilowo nie używałem, DJ Console leżała bezużyteczna (cuś się spierdzieliło z pzyciskami transportu w jednym decku)...
A ja w piątek miałem grać jakąś popierdółkę i nie chciało mi sie brać dużego setupu - niestety konsolka nie nadawała się do użytku (te cholerne przyciski).
Suma sumarum wziąłem co prawda Maschine, DJ Console w roli interfejsu (mk1 ma trzy pary wyjść audio) i mikserek.... Oczywiście nie obyło się bez rozkładania tego wszystkiego. Więc zebrałem ciut grosza, zamówiłem case, pokombinowałem i oto jest - setupik do Traktora.

O ELEMENTACH:

NI MASCHINE - jako system (kontroler+soft) jest świetna. Jako sam kontroler - niesamowicie uniwersalna. Wiele gotowych map, rewelacyjne (no prawie rewelacyjne) tworzenie własnych map, pady nieco twardsze od idealnych z pK, ale o niebo lepsze od akajowskich.
Świetnie, solidnie wykonany kontroler z potencjałem.
Niestety ciagle jeszcze mam problem z przerobieniem Traktorowej mapy - i ch wie o co biega.
Ocena: 9/10 (punkt odjąłem za pady oraz nie do końca zrozumiałe zachowanie z Traktorem)

Korg KM2 - mój pierwszy mikser, więc mam do niego sentyment. Ma numer seryjny 000357 i został wyprodukowany w Japonii w prawdopodobnie 2001 roku. Może i przypomina efektor KP-3, ale na touchpadzie i kolorze podobieństwa się kończą.
9 lat temu to musiała być bomba, zresztą kontynuatorem jest KM-202.
Mikser to cyferka, dwukanałowa, z wbudowanym efektorem KaossPad2 - z tym, że zmodyfikowanym w stosunku do oryginału. Mamy nie 2 ale 4 komórki pamięci na sample, samppling tajm to 26 sekund, mamy nie 4 ale 8 przycisków szybkiego yboru efektu. Zrezygnowano z efektów typu frazy perkusyjne, dodano efekty CROSSFADE, zrezygnowano z MIDI.
Mikserek spisuje się świetnie, ale przyzwyczajenia wymagają maciupkie knobiki GAIN. Z kolei miłe jest dodatkowe pokrętełko BOOST dające kopa i mięcha basom.
Brak tu balansu CUE-MASTER w sekcji odsłuchu, wyjścia tylko RCA, kanały PHONO nie mają przełączanej czułości na LINE.
Niemniej - gra się na tym bardzo dobrze, a efektów używa się z przyjemnoscią.
Ocena: 7/10 (z powodu odsłuchu, plastikowej obudowy i nieprzełączalnych wejść Phono)

HERCULES DJ CONSOLE MK1 - została mi z dawnych czasów, nie sprzedawałem, bo brakowało mi wielokanałowego interfejsu (mk1 ma 3x stereo out, 1x stereo in, digital in i digital out, MIDI IN, MIDI OUT).
W międzyczasie cuś sie stało z przyciskami transportu w lewym decku - i nie pomogła wymiana przycisków na nowe. W tym setupie jest umocowana i "ukryta" pod Maschine. Żeby się to pomieściło - odłączyłem cały panel górny z kontrolerami.
Ocena: 5/10 jako konsola (bo ciut zabawkowa); 8/10 jako interfejs audio-MIDI.

NI TRAKTOR PRO - podchodziłem do niego od klku lat i Bogiem a prawdą - za każdym razem mnie vcurviał. Brzydki jak noc grudniowa, pstry i nieczytelny.... Niedawno znajomek nieświadomy co robi nabył kontroler Vestax VCM-100 i w pakiecie dostał Traktora. Jeszcze bardziej się zdziwiłem widząc 4 (!!!!) przyciski transportu... Debilizm....
W każdym razie Pro (udostępniony mi przez jeden slep) wygląda normalniej. Niestety próbuję go przemapować z Maschine i ciągle są problemy.
Na pewno na plus w nim jest rozwiązanie efektów, osobne "pokrętła" od filtrów, programowanie z feedbackiem.
Na minus - i to spory w porównaniu z VDJ - brak listy do "wrzucania" kawałków do zagrania, brak "sidelist" (kawałki które załadowałem, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem), PROGRAMOWANIE i opis elementów (kuźwa, PITCH opisany w mappingu jako TEMPO????).
No nic - setup przeznaczony pod traktora i jakieś Maschinowe bounsy, więc trzeba będzie przywyknąć.
Ocena: 8/10 - za wszystko co wyżej.

NTT CORRINO 202SR - po prostu mały lapek. Ekran 12,1", procek Centrino Duo 2x1,66gHz, 4gB RAM, dysk 150gB, Win XP 32.
Musiałem kupić bo stary mi dosłownie na 3 dni przed imprezą sylwestrową zaczął odwalać szopki. No to kupiłem kanara. Stary lapek po imprezie przestał wariować, więcteraz jak coś mam dwa.
Przez ponad 2 lata użytkowania poszło wejście słuchawkowe (nie daje sygnału - nic a nic), poszedł napęd DVD (niewytłumaczalne - po prostu nie nagrywa ani DV ani CD, czyta może z 1/4 płyt.... Napęd do wymiany, z gniazdem słuchawkowym - sam nie wiem czy jest sens walczyć.
Zastanawiam się, czy kupować do niego system Windows7 32 bity.
Ocena - 7/10 - mały i fajny, ale mógłby być mocniejszy. Obniżka punktów za te usterki.

Hub USB TRACER - kkupiłem dzisiaj i już podczas zamykania case udało mi sie przeciąć kabel USB, więc - teraz podłączony jest krótszy. Hub jak hub - w kształcie wałka, 4-portowy, z zasilaniem. Podłączyłem do niego Maschine i DJ Console. Wszystko ślicznie działa.
Ocena - 10/10 - mam to, o co mi chodziło

CASE - DAP Audio - Showmaster 48 - kupiony w innym sklepie za 235pln wliczając w to kuriera. Inną opcją był sztywny pokrowiec RockBag - ale chyba dobrze, że się zdecydowałem na case. Waży sobie 6 kilo, jest dobrze wykonany.
Dodałem przegródki (między mikserem a Maschine oraz przy lewej ściance miksera), wykleiłem pianką itp. Wszystko pasuje, jest miejcse na kable - a co się okazało - po lewej stronie jest miejsce, w któe idealnie wpsuje się NI X1. ;)
Ocena - 9/10 (odjąłem punkcik, bo mogło być ciut lepsze wykonanie)

kabelki itp - no - bez nich się raczej nie obędzie ;)

PODSUMOWANIE

Setup jak na razie daje radę - Maschine ako uniwersalny kontroler - prawie rewelka. Bardzo miło zaskoczyła mnie DJ Console - w trybie ASIO, przy 16bit/48kHz pracuje z traktorem przy latencji 2ms (słownie - DWIE MILISEKUNDY!!!!). No i znów będę miał okazję pograć na moim mikserku. Poza tym - ten setup jst mniejszy i lżejszy niż mój duży setup, no i wszystko jest idealnie popakowane - otwierasz case, szybkie podłączenie i można startować.

Na pewno - bo się mieści - doupię X1 i wrzucę po lewej stronie miksera.
Ale i tak ciut brakuje mi JOGów...

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

Mr Add
  • Mr Ad

#2 Dry Edy

Dry Edy

Adrian_S

• Forumowicz
  • 327 Postów:

Posted 26 May 2010 - 22:35

ja pier... ile Ty masz sprzętu :lol4:

Wygląda piknie ;)

dokręcaj, kurwaaa

#3 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 27 May 2010 - 07:21

Eddie - to jest mały setup - jeszcze na obfotografowanie czeka drugi - duży :P

#4 FluffyBunny

FluffyBunny
  • Forumowicz
  • 346 Postów:

Posted 27 May 2010 - 07:37

sick sick maaaan :)

#5 KrisC

KrisC
  • Forumowicz
  • 652 Postów:

Posted 27 May 2010 - 18:26

ciekawa jak ta duza konsola wyglada :techno: ogolnie, wypas. raz widzialem ten mikserek na znanym portalu aukcyjnym i to za calkiem przyzwoite pieniadze

#6 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 27 May 2010 - 19:51

mikserek faktycznie był - za 999pln. IMHO - jeśli komuś nie przeszkadza eksja odsłuchu i chce się pobawić - warto.

a duży setup: Kanarek (lapek powyżej) + iCDX + ZERO4 + iCDX
... tyszsz się wszystko świci jak choinka :D

#7 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 27 May 2010 - 19:56

mógłbym prosić o podanie szerokości miksera?

oraz nie myślałeś o sprzedaży miksera? ;D

Ten post był edytowany przez Synal: 27 May 2010 - 19:56

#8 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 27 May 2010 - 20:04

mikserek to standardowe 21x29cm, wysokość chyba 9cm. Walizka ma szerokość wewnętrzną od ramki do ramki (wewnętrznych ramek z szynami do mocowania sprzętu) - 69cm.

i nie - nie sprzedam tego sprzęta nawet, jeśli będę musiał.

#9 lukas22

lukas22
  • Forumowicz
  • 1,012 Postów:

Posted 28 May 2010 - 22:08

ale o niebo lepsze od akajowskich.

oj nie generalizuj Adrian, wyższe modele mpc mają bardzo fajny feeling - grałem ostatnio na 2500 ltd i dla mnie jakość wykonania to potęga

Ten post był edytowany przez lukas22: 28 May 2010 - 22:09

2x technics 1210mk2 / 2x shure m447 / 2x tablecloth v.2 / soundcraft urei1601e / sennheiser hd215

#10 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 29 May 2010 - 08:07

@ Łukasz - porównywałem do MPD.
Zresztą MPD32 da się "przyspoobić" żeby podciągnąć im czułość, al wymga to rozbieraia obuowy i związane jest z utratą gwarancji. Pisałem o tym w nnych wątkach.

#11 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 30 September 2010 - 07:24

jakoś niedawno w polskim djmagu była też reca

może i tak, ale szmatławca nie czytam, wolę Electronic Musician, Keys, Mixmag i parę innych rzeczy.

Poza tym, o ile dystrybutor nie zawiedzie, będzę miał okazję porównać "fejs tu fejs" oba konkurencyjne produkty - i NI X1 i Denka 2000.
Na razie X1 wylądował na chacie, było ciut zabawy z modyfikacją walizki ale spox.
Po pierwszych przymiarkach wyglada to teraz tak:

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

więcej na:
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/album.php?aid=29880&id=155845137769361&ref=mf

#12 Edi Estebes

Edi Estebes
  • Forumowicz
  • 33 Postów:

Posted 30 September 2010 - 09:05

fajnie się to wszystko prezentuje. :) zestaw maschine i x1 na pewno wyjaśnia.

#13 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,394 Postów:
  • Interests:Muzyka,Produkcja,Sprzęt Dj,ski

Posted 30 September 2010 - 09:35

nie mógłbym tak grac. samo naciskanie guziczków? to nie dj-ka!Ogolnie to dziwne połączenie. Uzywasz X1 do sterowania traktorem to co robisz na maschine. Masz 2 softy na jednym lapku? No bo chyba nie powiesz ze maschine do hot cue jest hehe.

Ten post był edytowany przez Zakrza: 30 September 2010 - 09:41

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

rec-IBM T61 & Audigy 2 ZS PCMCIA /Onkyo MD-2511 MD MiniDisc Recorder

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP & Novation CIRCUIT & MICROBRUTE &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#14 Armando

Armando

Bloodislove

• Forumowicz
  • 3,763 Postów:
  • Interests:www.wojciechowsky.com

Posted 30 September 2010 - 12:58

nie mógłbym tak grac. samo naciskanie guziczków? to nie dj-ka!

Ludzie, jest 21 wiek, nie samymi vinylami i djami swiat zyje.
tak nie jest to djing, ale jest to kolejny rodzaj muzycznej ekspresji

#15 Pat

Pat
  • Forumowicz
  • 574 Postów:

Posted 30 September 2010 - 14:21

nie mógłbym tak grac. samo naciskanie guziczków? to nie dj-ka!Ogolnie to dziwne połączenie. Uzywasz X1 do sterowania traktorem to co robisz na maschine. Masz 2 softy na jednym lapku? No bo chyba nie powiesz ze maschine do hot cue jest hehe.

Tak ciężko jest wyobrazić sobie podłączenie całego setupu (mashine + x1) pod np. Abletona ? Granie chociażby live z tego ? Bądź kreatywne podłączenie i zmapowanie do traktora, sam X1 nie daje pełnej kontroli - a z Mashine ułatwia życie i użytkowanie, ale również nie daje PEŁNEJ SZYBKIEJ kontroli. Połączenie tych dwóch urządzeń już w jakiś sposób niweluje sporo niedogodności jakie dają te urządzenia osobno.
Jedni wolą stukać play na pionku - a inni wolą takie rozwiązanie jakie widać tu.

Ten post był edytowany przez Pat: 30 September 2010 - 14:24

#16 adasko

adasko
  • Forumowicz
  • 300 Postów:

Posted 30 September 2010 - 14:39

nie mógłbym tak grac. samo naciskanie guziczków? to nie dj-ka!

Ludzie, jest 21 wiek, nie samymi vinylami i djami swiat zyje.
tak nie jest to djing, ale jest to kolejny rodzaj muzycznej ekspresji

Z calym szacunem, ale kto znalazl definicje dj-owania, ktora mowi, ze jej istota jest krecenie kolkiem?! Moim zdaniem dj-owanie to miksowanie muzyki, odtwarzanie jej w taki sposob, zeby wszystko razem brzmialo fajnie i zeby ludzie sie przy tym bawili. I nie wazne, czy odtwarzasz ja z kasety CD, plackow czy MP3. mozesz ja grac nawet z dooopy jak umiesz, byle zebys robil to dobrze! Fajnie jest krecic plackami - zgadzam sie! Ja tez lubie, ale zastanowmy sie co robi z Ciebie DJ-a! To, ze krecisz kolkiem, czy to, ze dobrze miksujesz muze?! Setup jest na tyle dobry na ile dobry jest jego operator. Wiec Please!! skonczmy juz te bezsensowna dyskusje o ostatnim mohikaninie!
Jak zrobia samochod sterowany joystickem zamiast kierownicy, to powiemy ze nie jestes juz kierowca?!
Adrian: Setup fajny, teraz tylko trzeba zmontowac na nim jakiegos fajnego secika :)

#17 Negative

Negative
  • Forumowicz
  • 304 Postów:

Posted 30 September 2010 - 17:52

a ja znalazlem na [nie_reklamuj] taki mixer jak masz;D 1252370372

#18 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 30 September 2010 - 17:59

nawet widzę, że w ładnym stanie :) mi jeden łoś odłamał "orzypadkiem" przełącznik cięcia crossa.
Wcześniej stał ten mikser za 999pln i nie było chętnych, teraz pewnie poleci za 600pln.

Dodaj do tego zasilacz - oryginalny stówka, robiony przez www.toroidy.pl - od 35pln netto do 95pln netto ("zwykły" lub "pro-audio"). W przetwornicę 230-110 nie ma się co bawić.

#19 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,394 Postów:

Posted 30 September 2010 - 18:47

ale Wy jesteście nie kumaci i co będziecie mi wywody robić na temat sprzętów? Nie bądźcie śmieszni. Wiem dokładnie do czego to złoży i jak to można wykorzystać.

Soundcloud

mixcloud.com

Setup DJ : Pioneer DJM2500mk2  & 2x technics m3d & Rekordbox DVS & Pioneer DDJ XP1 & KRK 6 G2 & Shure 750DJ

Setup Live : PC &  Ableton Live 9 & Audient iD22 & Behringer ADA8200 & Tannoy Reveal 601a

Korg electribe Sampler & Korg volca fm & Korg Volca Bass & Novation  LoUnchControl XL &Auturia KEYSTEP & Novation CIRCUIT & MICROBRUTE &

Novation LoUnch PAD & Tc electronic hall of fame & RNC 1773 & Dbx 166XL & Midi Thru 4 &  Beyerdynamic dt 770 pro & Pioneer EFX 1000 & PV 215 EQ

#20 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 30 September 2010 - 20:52

1. ja też nie mogę, ale się powoli przyzwyczajam. Zresztą - czekam na Denka, będzie porównanie
2. owszem, dziwne połączenie, ale ma swoje uzasadnienie
3. owszem, X1 do Traktora
4. owszem, dwa softy na jednym lapku
5. owszem - powiem - Nie lubię kombinacji przycisków więc na X1 mam transport i sterowanie/przeszukiwanie. Maschine - w drugiej warstwie zaprogramowałem po większych bojach na 2x8 CUE - ustalanie, kasowanie + w knobach pitch, reset pitch, pewnie jeszcze dojdą filtry kanałowe.

Może zacznę od historii - na początku chciałem po prostu zwykły "cyfrowy" setupik, któy mogę bardzo szybko odpalić, bo duży setup to wyciąganie z kejsa, rozkładanie, podłączanie itepe.
Ponieważ dysponuję Maszyną, a Maszyna ma sterowanie (takie se ale ma) do Traktora - no i dysponuję mikserem i interfejsem, które leżały w szufladzie - zrobiłęm z tego użytek.

Przede wszystkim na podstawie mapowania fabrycznego zrobiłem swoje z visual feedbackiem. A więc mam w Maschine:
1. warstwa padów 1: transport, loop, przewijanie
2. warstwa padów 2: 2x8 CUE set, 2x8 CUE delete
3. przyciski po lewej: przeszukiwanie folderów, przeszukiwanie traków w folderze, ładowanie traków, zwijanie/rozwijanie playerów / zmiana widoku, Keylock, Pitch reset.
4. warstwa knobów/przycisków przy LCD 1: sterowanie efektami
5. warstwa knobów/przycisków przy LCD 2: Pitch, przewijanie kawałka
Takie mapowanie w zupełności styknie do sterowania traktorem, ale niestety nie da się obejść paru ograniczeń Maschine (może jak zmienią firmware to będzie lepiej)

Ponadto na lapku mam oprogramowanie Maschine, co w połączneiu z interfejem (chwilowo wyciągnięty z Hercules DJ Console mk1 - 2 in 6 out), daje mi pełnoprawną stację sampingowo-produkcyjną... dla jołków :P

Teraz X1 - wziąłem w zasadzie na próbę, ale okazło się, że idealnie mi włazi w kejs.
To świetny kontrole, co mogę stwierdzić już po jednym dniu zabawy, niemniej - wkurza mnie używanie SHIFT, żeby dostać się do niektórych funkcji, innych za to w ogóle nie obsługuje (jak np. te filtry przy playerach).
X1 to rewelacyjna i wcholerę intuicyjna zabawka, na pewno przyda się każdemu, kto nie ma innego kontrolera a chce potraktorzyć, na pewno też przyda się w KAŻDYM setupie DVS.
Oczywiście - obawiałem się o brak JOGów jako takich (funkcja SEEK jest pod przyciskami) no i poskreczować się na tym nie da, ale - SEEK mam jak coś pod pokrętłami w Maschine, poza tym, ja nie skreczuję.
Zmieniłbym nieco ustawienie przycisków i pokręteł, ale jak na razie nie narzekam.
Biorąc pod uwagę cenę, jakość wykonania i funkcjonalnośc (nie zapominajmy że to też pełnoprawny kontroler MIDI), mamy na prawdę kawał sprzętu z możliwościami.

W każdym razie - docelowo nieco przeprogramuję Maschine, X1 zostawię. Oczywiście - zamiast Maschine mógłby być padKONTROL, TriggerFinger czy cokolwiek innego - ale na razie jest to i zamieniać nie zamierzam.

Plany: może z mocniejszym lapkiem - próba synchronizacji Traktora z Maschine - nie będzie to trudne, wytarczy wurtualny kabel MIDI, tudzież z Abletonem - jeszcze nie wiem z czym, zostaje to w sferze planów, zależeć będzie nie tyle od możliwości, co zapotzebowania.

Poza tym - macie rację - to nie setup typowo DJ - to setup "computer-DJ", ale też "performance-DJ", bo właściwie użyty pozwala zerwać z ograniczeniami typowego odtwarzania - bo tym w większości są pieszczone przez wiele osób sety.
Oczywiście - z obrobioną bazą kawałków (przypomnę - pionkowcy obrabiają RedBoxem - więc niech mi nikt nie wyskakuje że jest taki "prawdziwy DeJot") jest łatwiej i nie ma o czym dyskutować. Ale - mogę użyć Maszyny, mogę seta połączyć z Abletonem, po prostu - MOGĘ.

#21 FilipSanders

FilipSanders
  • Forumowicz
  • 362 Postów:

Posted 30 September 2010 - 21:11

tez x1 lykam w przyszlym tygodniu

NI Kontrol S4 + Kontrol X1 + V-Moda Crossfade LP

soundcloud.com/filipsanders

#22 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 30 September 2010 - 23:19

a ja właśnie na noc obczajałem jeszcze alternatywną mapę na X1 do Traktora - ghm - nawet chyba bardziej mi odpowiada niż pierwsza, która się instaluje - zmiany w zaasdzie żadne - troszkę zmienione funkcje pzycusków szukania kawałków (pod SHIFT masz przeszukiwanie traka załadowanego do playera), ale to akurat mam świetnie zmapowane w Maschine, węc kontrolery będą się doskonale uzupelniać.

Do pełni szczęścia w tym setupie brakuje mi NI Kontrol1 - ale już niedługo.

btw. jak ktoś chce fajną dwukanałówkę (mikser) z ciepłym soundem to polecam aukcję na alle - taki jak mój i przypuszczam, że poleci sporo poniżej tysiaka.

#23 Zakrza

Zakrza
  • Forumowicz
  • 2,394 Postów:

Posted 02 October 2010 - 21:26

Z calym szacunem, ale kto znalazl definicje dj-owania, ktora mowi, ze jej istota jest krecenie kolkiem?! Moim zdaniem dj-owanie to miksowanie muzyki, odtwarzanie jej w taki sposob, zeby wszystko razem brzmialo fajnie i zeby ludzie sie przy tym bawili. I nie wazne, czy odtwarzasz ja z kasety CD, plackow czy MP3. mozesz ja grac nawet z dooopy jak umiesz, byle zebys robil to dobrze! Fajnie jest krecic plackami - zgadzam sie! Ja tez lubie, ale zastanowmy sie co robi z Ciebie DJ-a! To, ze krecisz kolkiem, czy to, ze dobrze miksujesz muze?! Setup jest na tyle dobry na ile dobry jest jego operator. Wiec Please!! skonczmy juz te bezsensowna dyskusje o ostatnim mohikaninie!
Jak zrobia samochod sterowany joystickem zamiast kierownicy, to powiemy ze nie jestes juz kierowca?!

Z całym szacunkiem ,ale Twoje wywody mi nie robią. Możesz sobie DJ-ke nazywać jak chcesz. Ale dla mnie to płyty, słuchawki i i słuch. Widzę ze ostro wryty jesteś w świat cyfrowy i lepiej już w nim pozostań. Gdybyś miał olej w głowie to byś wiedział ,że porządni ludzie chcący coś osiągnąć wracają do vinyla albo nigdy od niego nie odeszli. A muze robią na prawdziwych instrumentach. I leja na cała cyfrowość i pseudo dj-ow.

Ten post był edytowany przez Zakrza: 02 October 2010 - 21:34

Soundcloud

mixcloud.com

#24 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 02 October 2010 - 21:44

w zasadzie - obaj macie rację. Kwestia tylko spojrzenia na sprawę - czy gramy dla ludzi i miara naszych umiejętności jest dobór muzyki i ilość osób na parkiecie, czy też - miarą naszych umiejętności jest zabawa z woskiem itp.
Ja zaliczam się do tych pierwszych, aczkolwiek mam dwa setupy - z CD i cyfrowy.
A tych drugich podziwiam, bo ja tak NIE POTRAFIĘ. ...bo nie próbowałem? :)

Niestety są to dwie skrajności a prawda leży po środku - my - jako "zboczeni zawodowo" łazimy często się pobawić, a mimo wszystko zwracamy uwagę kto z czego i jak gra, natomiast ludożerka chce się po prostu bawić przy dobrej, dobrze podanej muzyce i tyle. Oczywiście "dobrej" dla nich.

Podobnie Zakrza jest z robieniem tej muzyki - aczkolwek przychylę się i do Ciebie i do Goofyego - sprzęt to sprzęt i wolę mieć pięć "gorzej" brzmiących klocków na biurkach i standach niż kompa zajechanego super-hiper wtykami, choc takowego używam w studio.
Bo sztuką jest właśnie wyjść poza ograniczenia sprzętu - dla samego siebie.
Ale z drugiej strony - stworzyć coś, co docenią muzożercy, którym obojętne czynapitalaleś na cymbałkach, zatrudniłeś kwartet smyczkowy czy robiłeś wszystko na VST.

Da się to pogodzić? Da. Tylko Adaśko coś nie bardzo chce. Pogoń i ucieczka w cyfrowy, idealny świat przesłoniły to co najważniejsze - SATYSFAKCJĘ z obcowania z żywym muzycznym i dźwiękowydającym organizmem.

#25 g00fy

g00fy
  • Zaufany
  • 1,023 Postów:

Posted 03 October 2010 - 00:49

Gdybyś miał olej w głowie to byś wiedział ,że porządni ludzie chcący coś osiągnąć wracają do vinyla albo nigdy od niego nie odeszli. A muze robią na prawdziwych instrumentach. I leja na cała cyfrowość i pseudo dj-ow.

Gdyby mial olej w glowie to... co by wiedzial? Ktorzy to Ci porzadni, bo ja nie wiem? Ktos musi przejsc na wosk, zeby cos osiagnac, huh? Zrezygnowac, ze sterty kawalkow, ktorych na plackach nie ma, ze wszystkich dobrodziejstw cyfry i zagrywek mozliwych tylko na niej na rzecz winylowego mixu?
No ok - to po co im ten winyl? Bo leja na cyfrowosc? Dlatego swoje analogowe decki podlaczaja do cyfrowego mixera, z ktorego sygnal sunie przez cyfrowy tor (korekcja, limiter) do cyfrowego konca mocy? A w studio uzywaja prawdziwych, cyfrowych sprzetow, fakt, czas to olac.

Tak, kocham wosk, tak, klade go codziennie na decki, tak, wydaje wszystkie oszczednosci pozostale mi z kupna sprzetu (najchetniej analogowego) na placki. Ale Twoje argumenty kompletnie do mnie nie trafiaja - winyl to czesto sztuka dla sztuki i choc ja go nie zmienie (najwyzej uzupelnie), to - otworz oczy - cyfra daje Ci tone mozliwosci, o jakich nie moglbys nawet marzyc grajac tylko z plackow. Kontrolery to kolejny krok - nikt nie kaze rozpatrywac Ci tego w kategorii lepsze/gorsze, popatrz na to jako na cos innego.

Grunt to potrafic to KREATYWNIE wykorzystac, zamiast hejterowac.

#26 lavatekk

lavatekk
  • Zaufany
  • 2,099 Postów:

Posted 03 October 2010 - 00:58

Zaplusowałem Zakrze. właśnie sobie siedzie na Djce (Wifi) robie sobie automixa na traktorzyście, nie mam nawet kontrolera, mycha i klawa rulez, ludzi w pip, parkiet pełen...
ale takie granie to jest hoooooj, a nie granie... profesjonalne puszczanie muzyki :D

Pioneer DDJ-SX2, Pioneer DDJ-SP1, Serato SL2, Macbook Pro Retina 13, Sennheiser HD 25 II
www.facebook.com/CtiteDJ/

#27 Sachu

Sachu
  • Moderator
  • 753 Postów:

Posted 03 October 2010 - 12:28

C-Tite gra z PCta? Nie zanudziles sie tam ? ;D

Reloop Contour Interface Edition + Denon DN-X 1500 + Allen & Heath Xone:1D + Beyerdynamic DJX-1 + Traktor 2 + Ableton LIVE

#28 sss

sss
  • Zaufany
  • 974 Postów:

Posted 03 October 2010 - 12:44

c-tite pewnie się na*ebał i odkrył przed nami całą prawdę o sobie :>

#29 RafU

RafU
  • Forumowicz
  • 2,477 Postów:

Posted 03 October 2010 - 12:56

wczoraj przyjechal do mnie grac jakis lebas, wchodzi do klubu, lans sluchawy na karku, torba z lapem i karton z vci 100, podlaczyl sprzet i przez calego seta nie zalozyl nawet tych bialych lans sluchawek na glowe :D , cala TL przygotowana z gory wlacznie z loopami, total pro wystep :D kilka razy nawet cos komp sie przywiesil i nastala cisza na jakies 2s :P

Ten post był edytowany przez RafU: 03 October 2010 - 12:57

#30 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 03 October 2010 - 14:44

hehe

Rafu - a powiedz mi - kto mając Pionka i RedBoxa (tudzież wynalazek Denka) nie przygotowuje wcześniej traków?
Ponadto - rpzecież playery twe cudne mają pamięć cue, wykresiki, sresiki :)

Co i tak oczywiście W ŻADNYM STOPNIU KOLESIA NIE USPRAWIEDLIWIA - zwykły klikacz i tyle. Grał swoją TL-kę, resztę miał gdzieś.

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow