Jump to content

Photo

Program Do Obsługi Koncertu Charytetywnego :)

40 replies to this topic

#1 wiwo

wiwo
  • Forumowicz
  • 18 Postów:

Posted 13 November 2007 - 21:22

Witam!

od kilku lat moja szkoła robi coś co nazywa się koncert charytatywny
organizujemy impreze na kształt koncertu w jednej z sal z poznaniu, gdzie występują uczniowie i nie tylko, jest aukcja, loteria itakie tam
ogólnie chodzi o to żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy na cele charytatywne - w zeszłym roku było to około 22tyś, czyli sądzę że nie tak mało.

Od 2 lat jest tak że nad sceną jest wyświetlana ilość pienięzy którą udało się pozyskać, prze koncertem leci kilka filmów z przygotowań, jakieś zdjęcia w przerwach, a podczas aukcji jest to najczęściej prezentacja w powerpoincie, ale nie koniecznie.

potrzebuje programu (najlepiej darmowego, bo z pirata nie za bardzo, ale jak nie ma nic freewarowego to najwyżej będzie pirat - zysków z tego nie czerpie) który działał by mniej więcej jak resolume, żebym mółg w czasie rzeczywistym mieszać różne obrazy, ale do tego muszę mieć możliwość prezentacji ile pieniędzy zarobiliśmy, płynnie zmieniać to na jakiś film podczas przerwy, lub płynnie przechodzić na np prezentację (z powerpointa) która prezentuje przedmioty podczas licytacji.

Może wydać to się dla kogoś śmieszne, ale ja traktuje to całkowicie poważnie i chcę żeby wypadło jak najlepiej.

liczę na pomoc ludzi którzy siedzą w temacie i są w stanie coś mi pomóc, przypominam że wszystko jest w celach charytatywnych
koncert będzie 13 stycznia w auli novej w pozananiu, jak tylko będzie ustalone na co zostaną przekazane uzyskane środki finansowe, napiszę :)

pozdrawiam
Wojtek Więcławski
wiwo
gg: 5372145

Mr Add
  • Mr Ad

#2 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 13 November 2007 - 21:29

lub płynnie przechodzić na np prezentację (z powerpointa)

Oj do tego to juz chyba bedziesz potrzebowal miksera video sprzetowego lub 2 kompow (jeden jako mikser)

#3 wiwo

wiwo
  • Forumowicz
  • 18 Postów:

Posted 13 November 2007 - 21:39

Oj do tego to juz chyba bedziesz potrzebowal miksera video sprzetowego lub 2 kompow (jeden jako mikser)

czyli powerpoint odpada? w takim razie będę miał zdjęcia pokolei przedmiotów i będę robił na żywo to co miało byś zapisane w powerpoincie

czyli potrzebuje jakiś program który ogarnie wyświetlanie kwoty na jakimś fajnym tle, i płynne przechodzenie do jakichś filmów czy zdjęć

#4 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:
  • Interests:DJ / musician

Posted 13 November 2007 - 22:18

Motion Dive Tokyo w wersji 4 będzie najlepszym programem

ma opcję wyświetlania tekstu i zmieniania go na bierząco, klipów filmowych, pracy dwumonitorowej, ma fajne efekty

jest prosty, lecz niestety... nie darmowy. Za to ślicznie działa.

Możesz go kupić ze sterownikiem Edirola już za 1099 - i tak staniał o 900pln

http://www.djshop.pl...otion-Dive.html

Ew. zestaw Numark NuVJ - ale to też 1399pln

http://www.djshop.pl...umark-NuVj.html

za to ten jest naprawdę uniwersalnym sterownikiem,, dostajesz do niego okrojoną wersję ArKaos'a

Ten post był edytowany przez Adrian4u: 13 November 2007 - 22:25

Jednym pomagam, innych wcurwiam :P
Sprzęcior: trochę tego, trochę tamtego - ma grać i gra ;)

#5 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 10:39

sorki że się wpieprzam ale...

Adrian to właśnie tacy kolesie jak autor tematu rozpiep.....ą cały ten biznes ,dzisiaj robi za darmo bo harytatywnie,jutro prawie za darmo bo wszystko ma i wie za darmo.
nie dziw sie potem że masz super sprzęt móstwo wiedzy i zasuwasz za grosze.....

Niech szkoła zatrudni VDJ !!!!!! profesjonalistę.
Nawet na orkiestrze świątecznej pomocy 90% osób wtym czestniczących świetnie zarabia.
Posted Image

#6 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 14 November 2007 - 12:13

wystarczy flasha tekstowego zrobic i wpisywac wartosc pieniedzy
na stronie reso jest tutorial jak takiego flasha robic

#7 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 14 November 2007 - 13:05

Ale po co im profesionalista? To tak jak na szkolne dyskoteki sciagac swiatowe gwiazdy...

#8 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 13:24

Ale po co im profesionalista? To tak jak na szkolne dyskoteki sciagac swiatowe gwiazdy...

no i po co na szkolne dyskoteki np kupować muzyke lepiej ukraść z netu

tylko nie dziwcie się potem jak większość z was gdy spełni swe największe marzenie i zacznie grać w klubie to zarobi na tym tyle że za dojazd się zwroci .

Właśnie w taki sposób nienaturalnie obniża się ceny i jakość na rynku dj

a myślisz że nie zaprasza sie gwiazd na szkolne dyskoteki? oczywiście że tak tyle ze w cywilizowanych krajach gdzie każdy ma pełną świadomość że za dobrą rozrywkę się płaci (poczytaj sobie o balach maturalnych w USA ,UK)
Posted Image

#9 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 14 November 2007 - 13:31

sorki że się wpieprzam ale...

Adrian to właśnie tacy kolesie jak autor tematu rozpiep.....ą cały ten biznes ,dzisiaj robi za darmo bo harytatywnie,jutro prawie za darmo bo wszystko ma i wie za darmo.
nie dziw sie potem że masz super sprzęt móstwo wiedzy i zasuwasz za grosze.....

Nawet na orkiestrze świątecznej pomocy 90% osób wtym czestniczących świetnie zarabia.

pytał o sprzęt, odpowiedziałem.
nawet z najlepszym sprzetem to co najwyżej kupę zrobią, jak nie będż wiedzieli jak nim się obsługiwać.

o do kolejnego twojego postu - niestety - racja.

#10 neq

neq
  • Forumowicz
  • 2,646 Postów:

Posted 14 November 2007 - 13:37

(poczytaj sobie o balach maturalnych w USA ,UK)

albo poogladaj my sweet 16 na mtv ;)

Posted Image

#11 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 14:11

właśnie cała polska mętalność-skrzywienie po komunie
-zrobić coś z niczego przy pomocy niczego i nic zato nie wziąść

Cały świat jakoś żyje inaczej i ma się lepiej niż my
Posted Image

#12 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 14 November 2007 - 15:22

a myślisz że nie zaprasza sie gwiazd na szkolne dyskoteki? oczywiście że tak tyle ze w cywilizowanych krajach gdzie każdy ma pełną świadomość że za dobrą rozrywkę się płaci (poczytaj sobie o balach maturalnych w USA ,UK)

O wlasnie.

#13 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 15:26

O wlasnie.

no i sam powiedz czy nie wolał byś zaplacić nawet 3 razy tyle za studniówkę wiedząc że naprawdę to bedzie coś?

to takie polskie na siłe klepanie biedy i uciekanie w taniość lansuje totalna komerchę
Posted Image

#14 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 14 November 2007 - 15:31

Ja tak, ale takich jak ja jest niewielu. A na studniowke i tak sie nie wybieram, zbyt wybredny muzycznie jestem hehe.

#15 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 15:39

Ja tak, ale takich jak ja jest niewielu. A na studniowke i tak sie nie wybieram, zbyt wybredny muzycznie jestem hehe.

widzisz właśnie dlatego bo grał ten co był tani a nie dobry bo gdyby było na poziomie?

To od pewnego czsu mnie drażni -taniość i robienie wszystkiego by było taniej

A potem zdziwienie że niema w polsce wielkich dj a niby skąd mają brać kasę na tworzenie tej swojej wielkości ?

pójdzie ktoś do klubu gdzie kupa ekranów ledowych wartych majątek i marudzi że 20zł za wstęp to drogo więc jest jak jest -projektor +lepek z kompem, lewym programem i marne przedstawienie za marne pieniadze.

nikt mi nie powie ze szkoły nie stać na usługę VJ tylko poprostu tak sie przyjeło że ktoś to zrobi za darmo a Ludzi ze sprzętem i przygotowaniem ma się w Du...
Czy naprawdę w takim kraju chcemy żyć?
Posted Image

#16 Addy-Z

Addy-Z
  • Forumowicz
  • 800 Postów:

Posted 14 November 2007 - 17:14

[Offtopic mode on:]
anonymous dobrze mówi... taka jest ta chora rzeczywistość
[Offtopic mode off:]
[ myspace.com/addyzpl ]
[ WeLoveHouseMusic.pl ]
Myślałeś, że kaseta to już historia? To się bardzo myliłeś!

#17 wiwo

wiwo
  • Forumowicz
  • 18 Postów:

Posted 14 November 2007 - 17:19

nie obraźcie się ale troszkę nie o tym temat :)

dlatego pytałem własnie o darmowy program!
w zeszłym roku robiłem to na starym laptopie i miałem zdublowany ekran, w windowsie otwarte kilka okienek - prezentacja w powerpoincie, jakiś tam prosty programik wyświetlający kwotę którą edytowałem, czarna strona otwarta na full size w operze i jedne film lecący w przerwach, i przechodziłem między tym poprzez alt+tab :) wyglądało beznadziejnie ale działało :)

teraz chciałbym to zmienić na coś innego i dlatego pytałem o jakiś darmowy freewarowy program, w ostateczności użyje pirata ale nie chce tego robić

#18 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 14 November 2007 - 17:36

open TZT?

#19 zbanowany

zbanowany
  • Forumowicz
  • 5,162 Postów:

Posted 14 November 2007 - 17:37

na temat na temat bo leszcza z siebie robisz i odbierasz chleb ludziom co wiele zainwestowali by z takich akcji żyć
popierwsze niemasz czym podrugie niewiesz jak-to sorry stary ale po ki chu... sie zato bierzesz?
niech przyjdzie zrobi i zarobi ten co wie i ma-proste
Posted Image

#20 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 14 November 2007 - 18:27

anonymous, dobrze gadasz... Chociaz teraz ciezko cos z tym zrobic, szczegolnie w DJce.

#21 Adrian4u

Adrian4u
  • Moderator
  • 10,791 Postów:

Posted 14 November 2007 - 19:36

anonymous, dobrze gadasz... Chociaz teraz ciezko cos z tym zrobic, szczegolnie w DJce.

i w DJ'ce i ogólnie w tzw. "przemyśle rozrywkowym".

Dam przykład - od czasu do czasu grywam na takich lajtowych dyskoteczkach - a raczej grałem - organizatorki nie potrafiły zrobić nic ponad to, że powiesiły kichowaty bannerek przed lokale. Ludzi jak na lekarstwo, więc te, że mniej mi zapłacą, bo ludzi nie ma... A co mnie to obchodzi? Poszedłem stamtąd w cholerę.
Teraz mają łebków, którzy coś z kompa rzeźbią, muza leci z kolumn-samoróbek, jest ich trzech, ale płacą połowę mniej - i wszyscy zadowoleni.

Przykład2: Ktoś na duuuuuużym forum pyta o imprezę okolicznościową - coby na niej muzykę zrobić. Już chciałem odpisać, a tu panna wyskakuje z postem, że u niej to grał taki koleś z Garwolina (buraczana wiocha) i wziął raptem 600pln za całą noc... Sorry - ja biorę sprzętu za 30 tysi na imprezę i na pewno za tyle nie zagram... Więc nie napisałem.

Niestety - ludzie w naszym pięknym ciemnogrodzie nie patrzą, żeby było DOBRZE, tylko żeby było TANIO...
A potem się zastanawiamy - na kiego ch**a taki sprzęt kupowaliśmy, albo tak się staramy... Trzeba było najtańszego duala i mikser za 100pln, bo jak w klubie czy na imprezie dostaniemy może 200 złotych?

#22 djtween

djtween
  • Forumowicz
  • 149 Postów:

Posted 24 July 2008 - 09:39

Trzeba było najtańszego duala i mikser za 100pln, bo jak w klubie czy na imprezie dostaniemy może 200 złotych?

Dobrze piszecie chlopaki. Ja sie zastanawiam czy nie sprzedac konsoli i nie kupic cdj100 i jakis mikserek bo konkurecja za 200zl na imprezie mnie wyparla <haha> predzej bylo dla nich za drogo teraz nazekaja ze ludzi nie ma:)

#23 CrazyVirus

CrazyVirus
  • Forumowicz
  • 10 Postów:
  • Interests:Muzyka,ezoteryka,psychologia itp.

Posted 25 July 2008 - 10:08

Człowieku weź się uspokój.Wszyscy tylko narzekają jak to w polsce źle,jaka jest biedna.A zamiast wziąść się do roboty tylko powtarzają te same teksty.W ten sposób nic nie osiagniemy.Zauważ co polska przeżyła.Kilka wieków nie było jej na mapie.A USA to kraj zbudowany przez imigrantów.Amerykanie nie są jednolitym narodem.Budują go inne.USA nie przeszło żadnej wojny.Jest to kraj który powstał niedawno.Więc zamiast narzekać zrób coś aby było lepiej.Wracając do pirackich programów.Nie każdego stać na zakup programu za kilka stów.To nie my grzeszymy ściągając pirata.Grzeszy ten co go wrzucił.Albo muzyka mp3.W internecie ściągniesz za darmo.Niektóre strony mają nawet licencjie.Myślisz że każdy będzie kupował płytę za 40zł aby mieć jedna piosenke?Nie bądźmy śmieszni.To czy ktoś kradnie czy nie to jego prywatna sprawa.NIe ma sensu rozgrzebywać tego.

#24 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 25 July 2008 - 10:30

Człowieku weź się uspokój.Wszyscy tylko narzekają jak to w polsce źle,jaka jest biedna.A zamiast wziąść się do roboty tylko powtarzają te same teksty.W ten sposób nic nie osiagniemy.Zauważ co polska przeżyła.Kilka wieków nie było jej na mapie.A USA to kraj zbudowany przez imigrantów.Amerykanie nie są jednolitym narodem.Budują go inne.USA nie przeszło żadnej wojny.Jest to kraj który powstał niedawno.

Napadlo cie?

Więc zamiast narzekać zrób coś aby było lepiej.

Akurat sie robi, tylko wypieraja ci co biora grosze.

To nie my grzeszymy ściągając pirata.Grzeszy ten co go wrzucił.

Tak, grzeszy autor bo stworzyl pokuse. Ale logika.

Myślisz że każdy będzie kupował płytę za 40zł aby mieć jedna piosenke?Nie bądźmy śmieszni.To czy ktoś kradnie czy nie to jego prywatna sprawa.NIe ma sensu rozgrzebywać tego.

Kradniesz = jestes zlodziejem. Sprawa jasna i bezdyskusyjna.

#25 hajjdi

hajjdi
  • Forumowicz
  • 162 Postów:

Posted 25 July 2008 - 10:54

Przykład2: Ktoś na duuuuuużym forum pyta o imprezę okolicznościową - coby na niej muzykę zrobić. Już chciałem odpisać, a tu panna wyskakuje z postem, że u niej to grał taki koleś z Garwolina (buraczana wiocha) i wziął raptem 600pln za całą noc... Sorry - ja biorę sprzętu za 30 tysi na imprezę i na pewno za tyle nie zagram... Więc nie napisałem.

Niestety - ludzie w naszym pięknym ciemnogrodzie nie patrzą, żeby było DOBRZE, tylko żeby było TANIO...

swieta racja... niestety tak ludzie patrza.. tylko na cene. a filmow czy jakis prezentacji nawet nie zobacza, nie mowie juz o spotkaniu. wazna jest tylko cena...

#26 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 25 July 2008 - 11:21

Myślisz że każdy będzie kupował płytę za 40zł aby mieć jedna piosenke?Nie bądźmy śmieszni.

www.beatport.com
Jesli uwazasz, ze 40 zeta placi sie dla jednego kawalka...

#27 DJ Visar

DJ Visar
  • Forumowicz
  • 898 Postów:

Posted 25 July 2008 - 11:52

Jak polska dojdzie do tego poziomu gospodarczego co USA to też będzie można wynajmować "gwiazdy".
Ty chyba żyjesz na innym świecie. 99% szkół nie ma pieniędzy na podstawowe remonty, przybory szkolne itd. a ty chcesz wynajmować ludzi za kupę forsy na imprezy. :lol:
Każdy normalny dyrektor przeznaczy Pieniądze za taką imprezę na oświetlenie lub naprawę pękającej ściany ...
przeprowadź sie do USA i wtedy narzekaj jak coś będzie nie tak.

To poco organizować w ogóle koncerty charytatywne. Zwłaszcza takie małe. Po co jest licencja GPL i freeware. Przecież to rozbija rynek producentom krwiopijcom.

Zachowujesz się jak pięciolatek który nic nie rozumie ...

Napadlo cie?

Ma rację tylko niektórzy albo jeszcze nie dorośli, albo są w stanie tylko narzekać jaki to ja jestem biedny i cały świat się na mnie mści, że musze pracować za grosze ...

Akurat sie robi, tylko wypieraja ci co biora grosze.

Biorą grosze, bo żaden cywilizowany człowiek nie zapłaci ci stawki amerykańskiej w polsce ...
Widzę że co niektórzy bulwersują się że nie mieszkają w stanach i nie widzą drobnej różnicy w zależności:
Polska <-> USA

Nie zachowujcie się jak dzieci. Bulwersujecie się z byle powodu, a to że za mało zarabiam, a to że w stanach jest lepiej ...
Po prostu mnie to śmieszy.

Ten post był edytowany przez DJ Visar: 25 July 2008 - 11:54

#28 grz3sk

grz3sk
  • Forumowicz
  • 519 Postów:

Posted 25 July 2008 - 12:11

Nie każdego stać na zakup programu za kilka stów.To nie my grzeszymy ściągając pirata.Grzeszy ten co go wrzucił.

Ty też grzeszysz ściągając piraty. Nie każdego stać na wypasione auto, mieszkanie, i co? Trzeba to komuś ukraść żeby mieć? Jak cie na coś nie stać to nie masz tego i tyle, a nie kradniesz.

Myślisz że każdy będzie kupował płytę za 40zł aby mieć jedna piosenke?

Tak myśle. 40zł to jeszcze nie tak dużo, niektórzy potrafią dać kilka stówek za dobrą płyte.

Sennheiser HD25-1 II || Macbook pro || CME UF70 || FOSTEX PM-2 mk2 || CME Bitstream 3x

Sprzedam: CME Bitstream 3x

#29 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 25 July 2008 - 12:15

99% szkół nie ma pieniędzy na podstawowe remonty, przybory szkolne itd.

Widac moja szkola jest w tym 1%, gdyz stac ich nawet na polozenie wykladziny dywanowej w szkolnej pracowni gdzie tnie sie rozne rzeczy flexem i nie problem o podpalenie takiego czegos ;)

Biorą grosze, bo żaden cywilizowany człowiek nie zapłaci ci stawki amerykańskiej w polsce ...

Biora grosze, bo wiekszosc pracodawcow w PL chce sie mega dorobic majac wy[beeep]ane na pracownika. Naszczescie nie wszedzie tak jest.

#30 DJ Visar

DJ Visar
  • Forumowicz
  • 898 Postów:

Posted 25 July 2008 - 15:02

Widac moja szkola jest w tym 1%, gdyz stac ich nawet na polozenie wykladziny dywanowej w szkolnej pracowni gdzie tnie sie rozne rzeczy flexem i nie problem o podpalenie takiego czegos ;)

Widać na wschodzie jest biedniej ...

Biora grosze, bo wiekszosc pracodawcow w PL chce sie mega dorobic majac wy[beeep]ane na pracownika. Naszczescie nie wszedzie tak jest.

Kiedy tak było? Aktualnie większość pracodawców walczy o pracownika. Pamiętam jak do ciastkarni w moim mieście, kiedy przyjomwali do pracy, ustawiała się kilometrowa kolejka, a pracodawca mógł sobie przebierać w pracownikach. Teraz przychodzą 3 osoby i wszystkich przyjmują, płacąc niezłe pieniądze jak za taką robotę.

Odnośnie tego waszego piractwa. Czy wy jesteście tacy święci? Krytykujecie osoby korzystające z pirackiego oprogramowania, ściągające muzykę z internetu. A ciekawi mnie ile osób z was odprowadza podatek od dochodu za granie na imprezach? Ile chodzi lub chodziło do sklepu z gazetami, przeczytało interesujący was artykuł i odkładało gazetę. Ile kupuje w hurtowniach, za granicą, a potem narzeka na wysokie ceny. Ile osób stara się oszukiwać państwo aby otrzymywać dotacje, których otrzymywać nie powinien. Takich przypadków można by podawać w nieskończoność. I w czym wy się czujecie lepsi od osób używających piratów? Że nie okradacie muzyków? Narzekacie na polityków a nie idziecie zagłosować podczas wyborów. Dziwi mnie wasza mentalność.
Jeżeli już krytykujecie to sami bądźcie całkowicie w porządku ...

Reply to this topic

0 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkownikow