Jump to content

Photo

Warsztat 2: Remix

• Temat zamknięty Temat jest zamknięty
122 replies to this topic

#61 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 28 September 2005 - 13:27

;F pewnie przez to że gotowy track przepuściłem przez convoler z foobara2k. na moich głośnikach brzmi całkiem ok. ale z wyłączonym convolerem na dsp ; p

Mr Add
  • Mr Ad

#62 X-l-o:P:r:E:P

X-l-o:P:r:E:P
  • Forumowicz
  • 8 Postów:
  • Interests:tortury akustyczne, gręgle, malarstwo, lizanie, gryzienie<br />aliasy: xlo, proplex, electronicaincluded, joyless, am.bot

Posted 29 September 2005 - 18:32

moje 2 remixy:
http://xlo.xh.pl/
he he ;)

#63 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:
  • Interests:.composing music.<br />.crating sounds .<br />.drawing gfx.<br />.music.

Posted 29 September 2005 - 18:44

Nie rozumniem Was :huh: ... mielismy umieszczac 1 remix a nie np 2 (czytajcie regulamin) Umieszczony plik (mp3) wg mnie powinienbyc juz wersja ostateczna i jedyna. Np chyba ze zle zozumialem zasady tego konkursu .... moze zrobimy jeszcze 10 innych remixow a pozniej zadecydujemy sami ktory lepszy ? LoL! :blink:

Jak sciagne wszystko i przeslucham to cos napisze na temat tych kawalkow, o ktorych nic jescze nie pisalem.

Btw .... cos tu cicho. Nowi uczestnicy prawie nic nie komentuja .... czyzby temat umarl ?

#64 X-l-o:P:r:E:P

• Forumowicz
  • 8 Postów:
  • Interests:tortury akustyczne, gręgle, malarstwo, lizanie, gryzienie<br />aliasy: xlo, proplex, electronicaincluded, joyless, am.bot

Posted 29 September 2005 - 19:04

ja tu tylko 4fun... nie zalezy mi na konkursie :rolleyes:

#65 X-l-o:P:r:E:P

• Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 29 September 2005 - 19:08

no ale jezeli nalegasz:
oto moj remix do 'konkursu' http://www.proplex.r.....lo_rmx_2).mp3

:D

i tak sie nikomu nie spodoba

i chcialem jeszcze powiedziec ze ograniczenie do 5:00 minut jest bez sensu :mellow: , normalny kawalek najczesciej trwa ok 6

pozdrawiam

#66 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 29 September 2005 - 19:47

i chcialem jeszcze powiedziec ze ograniczenie do 5:00 minut jest bez sensu :mellow: , normalny kawalek najczesciej trwa ok 6

to tylko zabawa jest ;] ale przecież nie problem troche ścisnąć cały track? no i krótszy może stać się ciekawszy. myśle, że i tak illy nie będzie zbytnio przywiązywał uwagi do długości bo to nie jest prokonkurs o 2000$ nagrody ;]

co do mojego tracku... wrzuciłem spowrotem wersję bez convolera ;p sory że już 4 raz zmieniam ; p polecam ofc odsłuchiwanie na foobarze z convolerem ; p

* remix mescarajah... bardzo mi sie podoba, choć bass ten sam (mogłeś np. wrzucić note'y do innego syntha, mogłobybyć ciekawie... w sumie to jest i tak ok). jednak sam klimat ma całkowicie inny. a że również jestem wielkim fanem muzy psychodelicznej to wpada mi w ucho jak nic co ostatnio słyszałem ;]

* remix westera86 ;]... też całkiem dobra robota. lekko takie tribalowe brzmienie. dla mnie przydałoby się troche więcej urozmaiceń. ja w swoim postawiłem na standardowe brzmienia + melodia i uważam że to wystarczy :D . tutaj czegoś brakuje ;]

* remix dastina... styl bardzo ciekawy. mógłbyś zmienić początek bo fałszuje ;F. nie wiem co jeszcze napisać... wykonanie jest ok, brzmienie też spoko. i plus za oryginalność wykonania ;]

to chyba tyle ;] pozdro, hfgl ;]

#67 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:
  • Interests:.composing music.<br />.crating sounds .<br />.drawing gfx.<br />.music.

Posted 29 September 2005 - 20:22

Boom! :P

Nie no ludziki ja tez tylko 4 fun biore udzial w tym konkursie i wogole. Nawet nie jestem DJem. a takie slipmaty powiesilbym sobie na scianie (jeslibym je wygral) Chociaz w sumie Illy mieszka z 300 metrtow obok mnie wiec jesli to on funduje to moze mi dac 49 zł ;- )))) - Joke oczywiscie :) :- )

....Mi Chodzi tylko o to ze byl maly regulamin. Ja sie do niego przystosowalem a teraz widze, ze kazdy robi co chce. Daje probki, zmienia ciagle cos i wogole :- ), Nawet Ci co biora udzial nie maja wypisanych danych tak jak bylo w rulesach ... ale mniejsza z tym. Mi to nie przeszkadza. Naprawde! B)

Opisze Wasze remixy troszke pozniej jak bede mial czas sie lepiej przysluchac. Nie lubie opisywac czyjejs muzyki jedenym zdaniem. Wiem dobrze ile sie serca i czasu wsadza w robienie kawalkow i mysle ze tak samo przydalaby sie trzosze dluza recka i refleksje z mojej strony. A wiec wszystko ... wkrotce :- ) .... teraz ide poszperac na necie :D

p.s. Fajnie inspid ze Ci sie spodobal moj kawalek. Fakt - Bassline chcialem zrobic inny, ale oryginal na filtrach bardziej mi sie spodobal i tak zostalo. Tak jak juz pisalem - chcialem zrobic kawalek ktory bedzie podobny do oryginalu ale bedzie mial zupelnie inny klimat. I to wlasnie cenie w remixach :- ) ... bo robienie nowego kawlaka i walniecie sampla wokalnego do mixu to dla mnie, jako remixujacego.

peace! plur! lalala :P

#68 X-l-o:P:r:E:P

• Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 29 September 2005 - 20:24

a mojego nie skomentujesz :P

to bylo do insipid

#69 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 29 September 2005 - 20:26

takie male info - jest funkcja EDIT na dole - mozesz edytowac sobie posty i nie walic 3x pod rzad jak na gadu gadu - to tylko smieci w temacie :)

EDIT:

X-l-o:P:r:E:PT: - btw , byloby milo nam gydbys sciagnal i skomentowal wszystkie remixy jakie zostaly zamieszone ....

ok cya! :)

#70 X-l-o:P:r:E:P

• Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 29 September 2005 - 20:31

a nie wiedzialem :) jaki ja rozkojarzony ..
wybacz mi ten buoąnd;)

skomentuje wszystkie w wolnej chwili...
a teraz do pracy rodacy zycze poslusznych sampli

#71 mattcardan

mattcardan
  • Forumowicz
  • 3,487 Postów:
  • Interests:Dj-ka, vizualizacje, muzyka, zeglarstwo, narciarstwo, ssanie palki

Posted 29 September 2005 - 20:50

X-l-o:P:r:E:P towj remix jest inny niz wszystkie :D

nie mowie czy fajny czy nie bo narazie chye pozostac bez stronny po konkursie powiem kto jest dla mnie no 1 :D
Gramofony: Technics SL-1210 mk2, Technics SL-1210 m5G CD playery: 2x Denon dns1000, Denon dns3500 Mixery: BST 10.02FX, Ecler Nuo 2, Słuchawki Technics RP-DJ 1200 czarne, Sennheiser HD 205 Systemy 2x Ortofon Concorde + Qbert S
Posted Image

#72 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 29 September 2005 - 20:52

X-l-o:P:r:E:P... ;] łączy nas to że obaj robimy w buzzie... ale chyba tylko to ; p j/k

oba twoje utworki bardzo mi się podobają. ostatnio w ogóle zagłębiam się w takie cięższe klimaty, ale czegoś takiego w życiu nie słyszałem ;] podoba mi się zwłaszcza ten pierwszy remix. all distorted,noizy,powerful & gr8 ; p [nie jestem dobry w recenzowaniu :F ]

czekam tylko aż ktoś się wypowie na temat mojego remixu... a może nie ma o czym mówić? ;]

el0

#73 X-l-o:P:r:E:P

• Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 29 September 2005 - 21:33

super;]
jutro cos napisze o Twoim kawalku (o innych rowniez)
paa

#74 mako

mako
  • Forumowicz
  • 2 Postów:

Posted 30 September 2005 - 09:37

witam :)
Za niedlugo wrzuce tu swoj remix ale za nim tu sie znajdzie to jeszcze troche potrwa wiec najpierw napisze o innych remixach

Mescajarah
ogolnie mowiac, podoba mi sie. Nie czesto slucham tego typu muzyki ale jak dla mnie twoj remix ma klimat, jakos tak wciaga :D caly czas cos sie dzieje, to mi sie podoba i mimo ze moze przypominac oryginal to jest inny

wester86
Poczatek niezly, lacznie z tym przejsciem kolo 1:40 ale pasowalo by zeby utwor szybciej sie rozkrecal, wtedy byl by chyba ciekawszy,mam troche takie wrazenie ze jeszcze sie nie zaczal a sie juz konczy ;)
Ale poza tym to mi sie i tak w miare podoba

Dastin
Lubie brejki i szybkie rytmy tak jak jest u ciebie Dziwnie brzmi fragment jak sie zaczyna wokal kolo 2:20 - jest nie rytmiczny-pewnie tak mialo byc ale mi sie nie podoba :) i moze troche za 'jednostajny' ten remix ;)

Inspid
no fajne ,chociarz jak mowielm nie jestem wielkim fanem takiego gatunku, ale czasem posluchac mozna :) i twoj remix tez mozna posluchac ;)Najbardziej mi podchodzil poczatek, pozniej juz jakos tak hmm nie wiem :P

to teraz xlo
Rzeczywiscie twoj remix calkowicie odbiega od innych:P Bardziej mi sie podoba chyba drugi remix, chociarz go musze oba jeszcze raz przesluchac ;) ale podoba mi sie rytm, ozywia ten remix

to chyba tyle, nikogo chyba nie ominalem??
Mam nadzieje ze sie odwzajemnicie :P

#75 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 30 September 2005 - 14:51

Chociaz w sumie Illy mieszka z 300 metrtow obok mnie wiec jesli to on funduje to moze mi dac 49 zł ;- ))))

Niestety :) Wygrana sa slipmaty ;p

to tylko zabawa jest ;] ale przecież nie problem troche ścisnąć cały track? no i krótszy może stać się ciekawszy. myśle, że i tak illy nie będzie zbytnio przywiązywał uwagi do długości bo to nie jest prokonkurs o 2000$ nagrody ;]

Jesli masz cos do pokazania w utworze 15 minutowum to scisnij go do 3 minut, wyjdzie 100 x lepszy efekt - tak podumalem, dopuszczalna granica to +/-15 sekund ale bez przesady, jak komus sie pattern nie zmiescil o 5 sekund to luz a nie ze ktos na chama jeszcze pcha jeden pattern.

Nie rozumniem Was huh.gif ... mielismy umieszczac 1 remix a nie np 2 (czytajcie regulamin) Umieszczony plik (mp3) wg mnie powinienbyc juz wersja ostateczna i jedyna. Np chyba ze zle zozumialem zasady tego konkursu .... moze zrobimy jeszcze 10 innych remixow a pozniej zadecydujemy sami ktory lepszy ? LoL! blink.gif

Kazdy daje jeden remix i prosze zeby zaznaczyl jesli ma wiecej na hoscie o ktory chodzi, w przeciwnym wypadku wezme pierwszy lepszy i przekaze dalej do oceny. Prosze zaznaczac trak ktory bierze udzial w konkursie. Od razu tez prosze aby po pierwszej prezentacji nie wprowadzac juz zbyt wielu zmian w kawalkach. Umieszczony plik moze byc wersja robocza ale prosze przestrzegac reguly powyzej

#76 djluck

djluck

Administrator

• Forumowicz
  • 2,543 Postów:
  • Interests:Muzyka, komputery, mechanika

Posted 03 October 2005 - 03:01

no panowie posciagam sobie wasze nutki i przeslucham :) postaram sie tez cos zrobic chociaz tworzeniem sie nie zajmuje ;) w koncu liczy sie dobra zabawa :)

[dn-s1200][rp-6000mk6b][nuo4][rp-6000mk6b][fs2] & [apc40] & [dn-s1000][tascam x9][dn-s1000]

#77 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 03 October 2005 - 14:48

Dokladniem, i nabycie umiejetnosci i porady ludzi wyzej :) )))
Toc to nie konkurs o zycie i smierc a warsztaty majace ksztalcic

#78 Halny

Halny
  • Forumowicz
  • 310 Postów:

Posted 05 October 2005 - 16:26

Witam jestem nowym userem na tym forum więc chce się przywitac oraz zgłaszam się do tego remix'a :D pozdrawiam serdecznie elo ;-)

#79 dj_marco

dj_marco
  • Forumowicz
  • 1 Postów:

Posted 05 October 2005 - 22:26

dobra to zabiera sie do roboty zaraz
remix

#80 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 09 October 2005 - 12:00

czekamy :) Czasu jest sporo

#81 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 09 October 2005 - 21:17

ciekawe czy mam jakieś szanse : P bo troszku słabo to brzmi, ale mastering i nawet dobre eq to moje słabe strony ;] ale jak będzie jeszcze jakiś konkurs na remix albo coś to spodziewajcie się mojego udziału, pojawię się w lepszym stylu ;p

pozdro

#82 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 22 October 2005 - 20:24

Przypominam ze listopad juz niedlugo!

#83 Halny

Halny
  • Forumowicz
  • 310 Postów:

Posted 23 October 2005 - 21:05

I musze zawieść bo mam zepsuty komputer i nie da rady zrobic :( troche lipa ale mysle ze wykaze sie w innych warsztatach....poki co zrobilem
Jordan and Becker - explode (halny remix) :P i tego tu nie moge zrobic ze wzgledu na awarie kompa ... procesor mi siada .... pozdro

#84 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 23 October 2005 - 22:36

Pierwsza osoba w jury bedzie Mellodeque. Wiecej mozna znalezc pod www.neosoundstudio.com lub www.khyro.com

Zycze sukcesow.

#85 djluck

djluck

Administrator

• Forumowicz
  • 2,543 Postów:
  • Interests:Muzyka, komputery, mechanika

Posted 31 October 2005 - 12:45

no ladnie, po prostu brak mi slow, milo mnie zaskoczyles Redi ;) Zdecydowanymi faworytami na tych warsztatach sa:
- mescarajah
- Redi
To oczywiscie moje zdanie ;)

[dn-s1200][rp-6000mk6b][nuo4][rp-6000mk6b][fs2] & [apc40] & [dn-s1000][tascam x9][dn-s1000]

#86 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 31 October 2005 - 15:17

sciagam mp3 rediego :)

#87 Russel

Russel
  • Forumowicz
  • 29 Postów:
  • Interests:Muzyka - Słucham nagminnie:D produkuje z pasją, ale póki co jeszcze nie mam sie czym pochwalić.

Posted 31 October 2005 - 20:35

Moja propozycja:

InnerBlue

styl: progressive house
tempo: 128bpm
quality: 192kbps

Depeche Mode - I Feel Loved (InnerBlue Dub)

link:
http://members.lycos.co.uk/innerblue/Depec...erBlue_Dub).mp3
Monojoke - music producer

Odium Recordings

#88 Russel

Russel
  • Forumowicz
  • 29 Postów:
  • Interests:Muzyka - Słucham nagminnie:D produkuje z pasją, ale póki co jeszcze nie mam sie czym pochwalić.

Posted 02 November 2005 - 10:00

bardzo dobry technicznie, podoba mi się, że stworzyłeś zupełnie nową linię w utworze. Z drugiej strony nie można wysiedzieć bez przewinięcia utworu troche do przodu, a powodem jest z byt wolny ten progresive. Rozumiem, że progresive, ale mógł troche szybciej się rozkręcać, bo pierwszy wocal słychać dopiero po połowie utworu. A on akurat w tym remixie bez względu na dźwięki jest meritum, w którym człowiek mówi "o to już się rozkręciło"

Pozdro

View Post

Moze i masz troche racji. ale ja chcialem, aby to byla wersja dubowa, przestrzenna z małą ilościa wokalu (wiedzialem ze tego bedziecie sie czepiac :P ) W sumie moglem pokombinowac troche z wokalem. A co do tego ze za dlugo sie rozkreca? No fakt moze i troche za dlugo, ale ja jestem przyzwyczajony do produkcji 8-10 minutowych, a tu mialem do dyspozycji tylko 5 :o A juz tak poza tym wszystkim to mam slaby komputer i jak wrzuce za duzo dzwiekow to mi sie sypie i musze stosowac rozne triki aby cos wogole powstalo, musicie mi wybaczyc :huh: Pozdrawiam.

Odium Recordings

#89 mellodeque

mellodeque
  • Forumowicz
  • 30 Postów:
  • Interests:Music / Sound / Video / Photography / DJ / CJ

Posted 02 November 2005 - 22:58

A ja tak z nudów of coz poza konkursem... celem sprawdzenia czy to trudny konkurs czy nie...

jesli macie uszkodzone głośniki niskotonowe - nie odpalać, bo grozi uszkodzeniem. (Extreme Bass Edition)
Ogólnie widze, że wszyscy idą w kierunku dnb/jungle ewentualnie groove - ja zapodaje przykład że można iść w progressive house (tudzież UKHouse).

to na tyle - miłej pracy - czekamy na materiały... do 15tego jeszcze pare dni :)
http://khyro.com - Pro Sound&Music
http://mellodeque.art.pl - my private website
http://neosoundstudio.com - our recording studios A and B (coming soon C)
http://promusic.pl/forum/ - Studio Equipment and Tech Forum

#90 Russel

Russel
  • Forumowicz
  • 29 Postów:

Posted 03 November 2005 - 19:18

Tylko wiesz w stylu jaki ja reprezentuje kazdy kawalek zaczyna sie od wstepu gdzie zazwyczaj ida same perkusje i jakies efekty, przechodzace w przestrzeni dzwieki , potem dodawane sa kolejne brzmienia bas, melodie, pady, synthy i inne, w pewnym momencie wszystko peka i zaczyna sie breakdown, dochodza kolejne melodie lub zmiana lini basu czy tez inne efekty nie uzyte wczesniej. Dzwieki klebią sie dochodzimy do punktu kulminacyjnego gdzie nagle wybuchaja wszystkie dzwieki, jest ich pełno, tworza fantastyczny pejzarz, ktory konczy sie albo outrem lub ciagnie sie dalej by znow peknac i wproawdzic nas w kolejny breakdown, po ktorym znow moze nastapic kumulacja wszystkich brzmien badz tez zmierzac bedziemy do zakonczenia, ktore czesto jest podobne do rozpoczecia, czyli perkusje z efektami opcjonalnie basem, wszystko cichnie zostaja tylko bębny . . .

Co prawda nie jest to reguła:P Ale tak mniej wiecej mogłby wygladac kawałek ciagnacy sie przez 8-10 minut. Intro, breakdown, kulminacja, outro. Oczywiscie kazdy z etapow odpowiednio rozbudowywany i prowadzony. W szczegolnosci gdy kawalki sa szykowane specjalnie po to aby byly grane w klubach. Czy Ty wymagasz abym zaczął swoj kawałek od środka? Taką miałem wizje. Tak to miało wyglądac. Startuje z samym bitem i efektami dodaje bas i troche perkusji, nastepnie wrzucam synthy, znow dodaje perkusje, atakuje z breakdownem, nastapnie w polowie utworu pjawia sie punkt kulminacyjny, po ktorym wszystko gaśnie.
NIe jest to moze zaden majstrersztyk, ale przynajmniej robiony z jakas wizją.

Odium Recordings

3 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych użytkownikow