Jump to content

Photo

Warsztat 2: Remix

• Temat zamknięty Temat jest zamknięty
122 replies to this topic

#31 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 20 September 2005 - 19:42

mescarajah: moze zostac :) skoro caly pattern do usuniecia to lepiej nie

Mr Add
  • Mr Ad

#32 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:
  • Interests:.composing music.<br />.crating sounds .<br />.drawing gfx.<br />.music.

Posted 20 September 2005 - 20:58

To jeszcze raz sie spytam ... bo nie otrzymalem konkretnej odpowiedzni.

Co ztymi rmxami?

Wrzucamy linki tutaj czy wysylamy je do jury prywatnie ? ... hmm ...
Takze jest tak ze :P kto da 1st remix tutaj to inni juz wiedza co kazdy gra i przez to maja 2 miesciace na zrobienie czegos lepszego :D (jesli sa to osoby ktore chca walczyc w tym warsztacie o slipki) hehe ...

wiec ja poczekam na odpowiedz ... czy dajemy teraz czy nie :D

heheheh ...

cya!

#33 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 20 September 2005 - 21:25

Trzymaj narazie linka, zobaczymy pozniej

#34 Dastin

Dastin
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 20 September 2005 - 21:42

moim zdaniem niema różnicy kiedy można zapostować swój wałek , to tylko kwestia decyzjii .. jeśli uważasz ze odpowiednio dopieściłeś swój wał to zapostuj :)
bardziej na warsztacie liczą sie umiejętności techniczne (tak mi sie przynajmniej wydaje) a ich niesposób przysfoić nawet w 2 miesiące ..Jedyne co można "zerżnąć" to koncept , ale o tym jest w regulaminie więc jeśli chodzi o to to pierwsi mają lepiej :P
Ja wole jednak odczekać dokładnie przesłuchać i dopracować szczegóły :P
Moge wam zdradzić , że pracuje nad Brejkowo\Tribalowym remixem

Btw Takie pytanko z czystej ciekawości...
Na jakich softach napieracie swoje dzieła???
Ja używam Fruta 5 PE z jakimiś tam vstkami :P

Pozdrawiam

#35 DJ WESTER

DJ WESTER
  • Forumowicz
  • 10 Postów:

Posted 20 September 2005 - 22:38

Dastin ty małpo ja miałem breaki robić :P wiecej ci zadnego loopa nie wyśle :D pozdro :P

#36 Russel

Russel
  • Forumowicz
  • 29 Postów:
  • Interests:Muzyka - Słucham nagminnie:D produkuje z pasją, ale póki co jeszcze nie mam sie czym pochwalić.

Posted 21 September 2005 - 09:43

TYlko jest jedno ale:
Illy - mp3 bedzie  trwac 5:07 ;- ))) .... mam nadzieje ze to nic zlego :D

View Post

Qrde mi wyszło grubo ponad 7 minut, trzeba bedzie pokombinowac jeszcze i skrocic <_<
Monojoke - music producer

Odium Recordings

#37 Dastin

Dastin
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 21 September 2005 - 14:50

Dastin ty małpo ja miałem breaki robić :P wiecej ci zadnego loopa nie wyśle :D pozdro :P

View Post

hehehe niepotrzebnie trzęsiesz spodniami ;)
Wyśle Ci swój loopik jeśli uznasz ze jest zgapiony w jakim kolwiek aspekcie to sie wycofam :P

B)

#38 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:
  • Interests:.composing music.<br />.crating sounds .<br />.drawing gfx.<br />.music.

Posted 21 September 2005 - 17:00

Dobra chlopaki. Dam linka do mojego remiksu. Co tam :- ), i tak nie bede juz go zmienial ani dopieszczal - moze tylko mastering gotowego mixu (jak bede mial kiedys lepszy odlusch, ale nie bedzie to na pewno za 2miechy :( ). Mimo to i tak brzmi dobrze :)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.gdynia.mm...rajah/800/info/
-----------------------------------------------------------------------

Na tej stronce jest dokladne info na temat utworu oraz link do mp3.
Niestety moj FTP nie obsluguje php - nie moglem umiescic ksiegi wpisow, wiec bardzo prosze abyscie swoje komentarze na temat mojego rmxu pisali tutaj - jako quote :- ) ok?

peace!!

#39 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 21 September 2005 - 18:56

Slucham sobie i jak narazie mi sie podoba. Jeszcze musze posluchac sobie na innym sprzecie niz glosniczki komputerowe :) A pozatym nic nie moge sugerowac;p Ale podoba mi sie...

#40 mattcardan

mattcardan
  • Forumowicz
  • 3,487 Postów:
  • Interests:Dj-ka, vizualizacje, muzyka, zeglarstwo, narciarstwo, ssanie palki

Posted 21 September 2005 - 21:45

nie moge pobroac ;/;/;/ jak to zrobic??
Gramofony: Technics SL-1210 mk2, Technics SL-1210 m5G CD playery: 2x Denon dns1000, Denon dns3500 Mixery: BST 10.02FX, Ecler Nuo 2, Słuchawki Technics RP-DJ 1200 czarne, Sennheiser HD 205 Systemy 2x Ortofon Concorde + Qbert S
Posted Image

#41 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 21 September 2005 - 22:16

nie moge pobroac ;/;/;/ jak to zrobic??

View Post

Wejdz na stronke co podalem i kliknij DOWNLOAD! Tylko jest jedno ale - jesli uzywasz DAPa (download accelerator pro) to nie sciagniesz. Nie wiem czemu, ale serwer ftp nie pozwala na sciaganie przez ten program. Co do flashgeta - nie mam pojecia. Po prostu wylacz integracje z przegladarka na chwile i zassij normalnie. :)

#42 mattcardan

mattcardan
  • Forumowicz
  • 3,487 Postów:

Posted 21 September 2005 - 22:54

ja nie mam zadnych programo do sciagania

uzywam explorera chyba 6.0
i nic ani 2 razy lewym klawisze myszki ani prawym ;/
Gramofony: Technics SL-1210 mk2, Technics SL-1210 m5G CD playery: 2x Denon dns1000, Denon dns3500 Mixery: BST 10.02FX, Ecler Nuo 2, Słuchawki Technics RP-DJ 1200 czarne, Sennheiser HD 205 Systemy 2x Ortofon Concorde + Qbert S
Posted Image

#43 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 21 September 2005 - 22:58

ja nie mam zadnych programo do sciagania

uzywam explorera chyba 6.0
i nic ani 2 razy lewym klawisze myszki ani prawym ;/

View Post

czekaj - tam jest taki [beeep] skrypt blokujacy myszke :P - zostal bo bazowalem na sterej www i zapomnialem usunac - sorki :)

#44 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 21 September 2005 - 23:01

OK - juz dziala!!!! :D :D :D
Milego sciagania :)

#45 Space_Element

Space_Element
  • Forumowicz
  • 1 Postów:

Posted 22 September 2005 - 01:36

hahaha Mescarajah tu rzadzi widze :D remiks w drodze? Jak bedzie mi sie chcialo go dokonczyc... to bedzie transowo-klubowa wersja ;]

#46 DJ WESTER

DJ WESTER
  • Forumowicz
  • 10 Postów:

Posted 22 September 2005 - 11:40

http://www.gizycko.mm.pl/~wester86/depeche...r86_re-mix).mp3

miało być 5 minut i jest 5:07 tak jak w przypadku mascarajah (dobra robota stary remix cacy) :P
prosze o opinie i uwagi zarówno ze strony uczestników jak i organizatorów :)

P.S. #1
dla mnie 5 minut to za mało :( dlatego kawałek brzmi jak ucięty :/

P.S. #2
to jeszcze nie jest oficjalna wersja... jeszcze musze mastering i inne mniej ważne pierdółki ponaprawiać :P

POZDRAWIAM :)

#47 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 22 September 2005 - 12:25

tez dobre, podoba mi sie halas w tle, ktory zaczyna sie na samym poczatku :)

#48 mattcardan

mattcardan
  • Forumowicz
  • 3,487 Postów:

Posted 22 September 2005 - 12:55

Remix DJ WESTER jest fajny ale to co zrobil mescarajah to juz prawdziwa produkcja bardzo mi sie podoba (tylko jak dla mnie troche zawolny ale od czego jest pitch :D )
Posted Image

#49 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 22 September 2005 - 13:05

Remix DJ WESTER jest fajny ale to co zrobil mescarajah to juz prawdziwa produkcja bardzo mi sie podoba (tylko jak dla mnie troche zawolny ale od czego jest pitch :D )

View Post

thx matt ....

Btw - picz mozna zrobic, ale uwierz mi ze niszczy to jakosc sampli - jesli zmniejszasz to nie , ale jak przyspieszasz to sie kaszana robi - szczegolnie z linia bassowa ... :/

Probowalem dac tempo 140 (na sample z neta) i wyszlo beznadziejnie ... :- ) wiec pozostalem przy normalnym. A moze masz jakis lepszy soft do zmiany tempa - ja robilem to w wavelab ... jakby co :D

Co do remixu dj westera - fajny klimat, ale dla mnie za malo inwencji tworczej (malo sie dzieje i malo urozmaicenia). Po prostu nie przedpadam za nieskomplikowana muza :- ). Przydaloby sie chociaz poprawic ogolny mix utworu, bo sie robi bardzo brudno na koncu :/

#50 DJ WESTER

DJ WESTER
  • Forumowicz
  • 10 Postów:

Posted 22 September 2005 - 13:32

Co do remixu dj westera - fajny klimat, ale dla mnie za malo inwencji tworczej (malo sie dzieje i malo urozmaicenia). Po prostu nie przedpadam za nieskomplikowana muza :- ). Przydaloby sie chociaz poprawic ogolny mix utworu, bo sie robi bardzo brudno na koncu :/

halo halo zmieniłem linie basową! :P

#51 Dastin

Dastin
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 22 September 2005 - 13:51

No to teraz moja kolej :P
Podobnie jak w przypadku Westera niejest to wersja finalna. Zrobie jeszcze jakieś przejścia , poprawie master i tym podobne sprawy...Niestety kożystałem tylko z sampli acapella bo instrumentala niemogłem pobrać:/
5 minut to zdecydowanie za mało choć ja wyrobiłem się w 4:48 :P
Jak narazie daje najszybciej bo w 140BP Mach i chyba jak narazie najostrzej :D
Klimat jak podkreślałem wcześniej Brejkowo\Trajbalowy..
Mam nadzieje ze sie spodoba ..więc miłego słuchania

http://airmarek.foxnet.pl/dastin/Depeche%2...stin%20rmx).mp3
Time: 4:48
Waga: 6.59 MB
192kbps
Komentarze mile widziane

Co do remixów obu panów :

Mescarajah :
słuchając twojego remixu juz od pierwszych sekund odniosłem wrażenie że bardzo przypomina oryginalną wersje . Strona techniczna mi sie podoba , master u mnie brzmi dobrze , podoba mi sie także zabawa wokalem , ale niestety niepodoba mi sie klimat kawałka..
To jest tylko kwestia gustu więc niekrytykuj mnie za to ;) Twój remix jak dla mnie jest zabardzo podobny do oryginału (jak na moje ucho wykorzystałeś za dużo sampli z oryginalnej wersji ) a o to w remixowaniu kawałków moim zdaniem niechodzi .TO TYLKO MOJA Prywatna OPINIA więc niegniewaj sie na mnie i iniech inni niebiorą pod uwage tego co mówie. Ale nieukrywam ze strona techniczna mi sie podoba :)

Wester:
kawałek sie dobrze wkręca . Spodobało mi sie też przejście w 1:29 ;)
Moim zdaniem kawałek z pewnością nadałby sie do klubu .Klimat jak zwykle zresztą masz dobry. Jedyne w zasadzie co mi sie niepodoba to zbyt anemiczne tempo .Reszta może być choć wiem , że stać Cie na więcej B)

POZWALAM SIĘ WAM ZEMŚCIĆ (albo nie :P ) KOMENTUJĄC MOJ KAWAŁEK
ZAPRASZAM!!! B)

#52 DJ WESTER

DJ WESTER
  • Forumowicz
  • 10 Postów:

Posted 22 September 2005 - 13:58

Wester:
kawałek sie dobrze wkręca . Spodobało mi sie też przejście w 1:29  ;)
Moim zdaniem kawałek z pewnością nadałby sie do klubu .Klimat jak zwykle zresztą masz dobry. Jedyne w zasadzie co mi sie niepodoba to zbyt anemiczne tempo .Reszta może być choć wiem , że stać Cie na więcej B)

hehe :P co do anemicznego tempa... to nie wszystko dobre co szybko zapierpapier :P a wkręcałby sie jeszcze lepiej gdyby było więcej czasu... jak juz wcześniej wspomniałem od razu BOOM-a nie można zrobić tak samo jak w sex-ie nie wypada na wejściu orgazmu dostawać hahahaha :P

pozdro :P

#53 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 22 September 2005 - 14:52

słuchając twojego remixu juz od pierwszych sekund odniosłem wrażenie że  bardzo przypomina oryginalną wersje . Strona techniczna mi sie podoba , master u mnie brzmi dobrze , podoba mi sie także zabawa wokalem , ale niestety niepodoba mi sie klimat kawałka..
To jest tylko kwestia gustu więc niekrytykuj mnie za to  ;) Twój remix jak dla mnie jest zabardzo podobny do oryginału (jak na moje ucho wykorzystałeś za dużo sampli z oryginalnej wersji ) a o to w remixowaniu kawałków moim zdaniem niechodzi .TO TYLKO MOJA Prywatna OPINIA więc niegniewaj sie na mnie i iniech inni niebiorą pod uwage tego co mówie. Ale nieukrywam ze strona techniczna mi sie podoba :)

Nie gniewam sie. Kazdy lubi co innego itd ... :D

No widzisz - ale jak pisalem na stronce. Uzylem tylko klku wokalow + 2 sample. Bassline i mocno przefiltrowana perka w tle. To glownie bassline sprawia ze podobne jest do oryginalu. Reszte sampli nawet nie probowlaem uzyc. To ze klimat mojego kawalka Ci sie nie podoba jest jedynie wynikiem tego ze psykilmaty sa przewaznie ciezko dostepne i malo kto je poprawnie odbiera :D i rozumie. W moim zamierzeniu remix to cos co brzmi podobnie do oryginalu, a nie zupelnie jak nowy kawalek, do ktorego walne sam wokal i jakis sampel. Bo tak mozna zrobic ze wszystkim, byleby tonacja utworu byla ta sama co wokalow. Sztuczka polega na tym aby dany kawalek zmienic tak, aby klimat byl inny, a kompozycyjnie jeszcze trzymalo sie pierwowzoru. Glownie w moim kawalku nalezalby sie skupic na uzycie efektow i syntezatorow, tło oraz ogolne dopasowanie dzwiekow :- ) - strone techniczna.

Co Twojego remixu - hmm nie podchodzi mi zbytnio. Brzmi jakbys zrobil zupelnie inny (nowy) kawalek i walnal do niego tylko wokale . Gdysybs nie puscil zadnego wokalu, w zyciu bym nie wpadl na to ze to rmx depeche mode :D

W 1:50 slychac jakby brak kompozycji, ktory ciagnie sie juz do konca. Mozliwe ze taki mialbyc Twoj zamiar - ale to sie slabo ze soba zgrywa i ogolnie brzmi. Falszuje po prostu. Tak samo loopy bebenkow - inna tonacja niz bassowego tla w tle. Wg moich uszu slabo sie to wszystko ze soba skomponowalo ... zbyt chaotyczne i nie trzyma sie momentami kupy :/ - po prostu nie stroji.

Tez sie nie gniewaj ... ;- )

#54 Dastin

Dastin
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 23 September 2005 - 12:16

Primo :
"Glownie w moim kawalku nalezalby sie skupic na uzycie efektow i syntezatorow, tło oraz ogolne dopasowanie dzwiekow :- ) - strone techniczna."

-To własnie mi sie podoba i doceniam to :) ale niezmienia to faktu ze i tak jestem na nie :) może dla tego że ten numer Depeche mode mi wogule niepodchodzi jest dla mnie raczej z niższej półki. mógłbyś zmienić chociaż bassline jak dla mnie:P

Sekundo:
"W 1:50 slychac jakby brak kompozycji, ktory ciagnie sie juz do konca. Mozliwe ze taki mialbyc Twoj zamiar - ale to sie slabo ze soba zgrywa i ogolnie brzmi. Falszuje po prostu. Tak samo loopy bebenkow - inna tonacja niz bassowego tla w tle. Wg moich uszu slabo sie to wszystko ze soba skomponowalo ... zbyt chaotyczne i nie trzyma sie momentami kupy :/ - po prostu nie stroji."

-jeśli o chaos chodzi... to muzyka elektroniczna jest chaotyczna ja lubie styl jaki zaprezentowałem w remixie czyli tribal z duzym nasiskiem na perkusje więc jest to raczej styl dość chaotyczny ... ale w chaosie można dostrzec równiez pożądek i harmonie , jest to celowy bałagan . Prosta muzyka mi sie poprostu nudzi ;) a jeśli mowa o fałszowaniu ...niewiem może i masz racje (może niech ktoś inny sie wypowie :P )

Co do obrażania to nigdy w zyciu nieobraże sie za konstruktywną krytyke ;)
miło ze wypowiedziałeś sie na temat , wezme to do serca i pomyśle nad jakąś zmianą (możliwe że do końcowego terminu zrobie cos innego, choć uważam że wyszło nienajgorzej) . Tak jak mówiłem w fazie roboty jest , robiłem go tylko niecałe 3 dni i cały czas go słucham i mysle co by zmienić w nim . wiem na bank ze wypier*ole te voxy "a aa" lecące od 40 sekundy

Pozdro

#55 mescarajah

mescarajah
  • Forumowicz
  • 111 Postów:

Posted 23 September 2005 - 13:08

Hmmm wg mnie powinnisie ( Ci co zamieszaja bety, ich nie umieszacac ;) ... pozniej bedziecie zmieniac rmxy i wypuscicie zupelnioe co innego... ale spox :D ) ...

Co do chaosu - chodzi o chaos czestotliwosci, brak harmoni (nie mam na mysli poszarpanie dzwiekow) .. - a jak wiadomo muzyka = harmonia :D A jsli lubisz skomplikowana muzyke to polecam ogolnie psychedelic trance ... - wg mnie nie ma w sumie nic bardziej zaawanoswanego technicznie jak i brzmieniowo. To co robia niektorzy wykonawcy z dzwiekiem to magia - czysta inzynieria i sztuczki syntetyczne :D wymieszane w jedna spojna calosc :D ....

peace!

#56 Dastin

Dastin
  • Forumowicz
  • 8 Postów:

Posted 23 September 2005 - 21:41

szczerze mówiąc ten styl mi nieleży zupełnie , niema dla mnie takiego przekazu i refleksyjnego brzmienia jak style które ja lubie słuchać ;)

coś temat sie zwiesił <_<

moze sie ktoś wypowie na temat remixów albo cuś :P

#57 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 25 September 2005 - 14:20

ok no to moja wersja tracku:

http://www.attyla.co.....eel loved.mp3

time: 5:30
użyłem jeskola buzz bez vst.

nie jest to ostateczna wersja, ale myślę że niewiele się zmieni w stosunku do tej. na pewno będzie skrócona ; p

czekam na komentarze ; ]

pozdro & enjoy ; ]

#58 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 25 September 2005 - 15:40

Witamy w warsztacie :)
Zaraz sciagne i poslucham

#59 insipid

insipid
  • Forumowicz
  • 9 Postów:

Posted 25 September 2005 - 21:29

mescarajah - podpisuj kontrakt z darklife records :]

pozdro

ok, ostateczna wersja wrzucona na serwer. jednak się troche różni ; p. ten sam link.
time: 3:56

#60 X-l-o:P:r:E:P

X-l-o:P:r:E:P
  • Forumowicz
  • 8 Postów:
  • Interests:tortury akustyczne, gręgle, malarstwo, lizanie, gryzienie<br />aliasy: xlo, proplex, electronicaincluded, joyless, am.bot

Posted 28 September 2005 - 10:17

Insipid:) o stary;] prawie mi x glosniki :o po co tak podbiles wysokie tony ?? tak szumi wszystko ze az uszy bola... gdyby nie to to by bylo ok -najlepiej odpal cool edit pro i zetnij dzwiek equalizerem od 12K do konca.
pzdr Wester ;)

.:mod:. opanuj bluzganie troche .:mod:.

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkownikow