Jump to content

Photo

Warsztat 4: Nhood Remix Project - Finał

135 replies to this topic

#1 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 26 November 2006 - 16:46

Posted Image

Finał

Słowo od organizatora.

Dziekuje wszystkim za wspolny udzial w warsztacie. Widac tutaj duzo poswiecenia, ale tez podniecenia (termin oddawania ocen ;p). Wszystko zostalo dokladnie przesluchane, problemow nie odnotowalismy. Nie bede was dluzej zatrzymywac na przemowieniu. Zapraszam jeszcze tylko do zapoznania sie z ponizszmi wypowiedziami.

Słowo od Gtancx: Słowo wstępne – Przede wszystkim, w imieniu zespołu Neighbourhood, chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom konkursu.. Usłyszeć utwór nad którym zawaliło się kilka nocy z życia to niebywale emocjonalne i inspirujące doświadczenie!!
Poniżej już jak najbardziej w swoim imieniu przekazuje wam swój komentarz dotyczący poszczególnych remixów.. Oczywiście wszystko co zostało tutaj napisane ma niebywale subiektywny charakter, dlatego wszelkie skargi i zażalenia proszę kierować do swojego własnego dystansu, choć oczywiście nie uchylam się od rzeczowej dyskusji..
Utwory oceniane były głownie pod kątem podejścia do materii muzycznej, oryginalności i zremixowania bądź co bądź gotowego już utworu, na własny indywidualny sposób.. Na dalszy plan schodziły technikalia – choć z recek może czasem wynikać, że było wprost przeciwnie..
A zatem nie zanudzam więcej: ENJOY!!

Słowo od Fabiana: dziwi mnie fakt średniego dbania o jakość nagrań. Generalnie albo kawałki przewalcowane albo maja zbyt niski poziom nagrania. Na części z nich słychać przestery.
Muzycznie mi się podobały, chociaż czuje pewien niedosyt - zabrakło, chociaż jednego numeru w zupełnie innej zaskakującej stylistyce.

Słowo od Olabili: Uwaga wstępna: moi koledzy posiadają wiedzę techniczną dotyczącą tworzenia remixów, którą ja niestety nie mogę się poszczycić... ograniczę się więc do uwag dotyczących ogólnej wizji artystycznej. Moja opinia jest opinią bardziej słuchacza, niż koleżanki ‘po fachu’. :) ps. na ocenę bynajmniej nie wpływa negatywnie stopień zbezczeszczenia mojego biednego wokalu ;)

Słowo od illy: Na poczatku wspomne ze najbardziej ocenialem to co do mnie trafia, niz to jak kawalek jest zrobiony, technicznie, mentalnie czy podprogowo. ; p Moje opisy sa dziwne, gdyz kazde zdanie to chwilowa mysl. Wiec mozecie czytac to w ten sposob: po kazdej kropce slucham dalej i zapisuje co mam na mysli. Dlatego to troche chaotyczne.

System punktacji wygladal nastepujaco:

* kazdy z czlonkow jury przyznawal kazdemu nagraniu jedna ocene z puli 1-8
* oceny nie mogly sie powtarzac w arkuszu jednego z czlonkow jury
* suma punktow od kazdego jurora decydowala o miejscu

A teraz przejdzmy do oceny slownej kazdego z kawalkow:
(numery przed ksywa to numer jakim zakodowany byl plik przed jurorami)

Lp. 1 - Fobos

Gtancx: Jeden z lepiej zrobionych brzmieniowo remixow – wysoki poziom nagrania, nieźle zmixowana stopa i ładna fala.. Brawa za zmianę tempa, przestrzenny panoramicznie mix oraz za nie trzymanie się kurczowo pierwotnej harmonii podanej w pliku midi.. Cała muzyka została napisana praktycznie na nowo, co bardzo cenie w swoich kryteriach oceny.. Trochę mniej podoba mi się realizacja wokalu [[pogłos zza ściany]], ale rozumiem, że w takim ciasnym i intensywnym trance’owym mixie uzyskanie odpowiedniego brzmienia głosu nie było proste.. Utwór długościowo wręcz singlowy, ale bez problemu dałoby się z niego zrobic ~7 minutową wersje przeznaczona na parkiet..

Fabian: Dobry początek, dobrze dobrana stylistyka - gustownie i z pomysłem, chociaż niekoniecznie oryginalnie.. kawałek jedzie do przodu, ma niezła motorykę.. dobór brzmień in plus!! Nie podoba mi się realizacja utworu - trochę plaska, bez dynamiki.. Brak stopy, ogólnie perkusji i ukształtowanego basu.. subbasowych pomruków nie ma w ogóle.. Niezbyt dobrze dobrany typ pogłosu na wokalu - zgaduje, ze jest to hall, a to raczej średni pomysł.

Olabili: W tym kawałku podoba mi się zdecydowanie zmiana stylistyki na trance’ową i ciekawe wykorzystanie harmonii. Szczególnie mocny początek robi wrażenie... potem utwór ładnie się rozwija, w sumie nie brakuje w nim dynamiki. Krótki czas też oceniłabym na plus, mimo że w kawałkach transowych to chyba raczej rzadkość – dzięki temu jednak łatwiej było w tym utworze zachować spójność: w dłuższej strukturze łatwiej o błędy dramaturgiczne. Jedyny minus jak dla mnie, to brak oryginalniejszego podejścia do obranej stylistyki – ale może wymagam zbyt wiele. :)

Dualboy: Ciekawy kawałek, o bardzo tranceowym potencjale. Dobra długość oraz odpowiednie dobranie elementów utworu. Utwór dobrze buduje swoje brzmienie, aby po jakimś czasie osiągnąć pełnię swojego brzmienia, bardzo dobrze zbudowana przez artystę. Utwór ma potencjał wręcz parkietowy, świetnie się nadaje na tranceowe imprezy. Choć brak w nim trochę wyróżniającego się basu, i wyrazistej stopy utwór nadal jest bardzo dynamiczna produkcja. Ciekawe wykorzystanie wokalu, bardzo sprawnie dopasowane do stylistyki utworu. Mi się bardzo podoba.

Jaczylibodzio: Ciekawy, fajne tlo, chyba najlepiej zbudowany ze wszystkich.
Ciekawa melodia pozniej, jak dla mnie bardzo ladna koncepcja nagrania, calkowicie zmieniajaca postrzeganie tego kawalka w oryginale.

illy: Mimo ze specjalista nie jestem to wedlug mnie praktycznie brak rozpoczecia utworu. Od razu wchodza niemalze wszystkie elementy a chwile pozniej vokal. Brak chwili na przygotowanie. Troche za bardzo transowe, czego specjalnie nie lubie. Ale duzo fajnych pomyslow z wokalem. Po polowie utworu bardzo przyjemnie sie slucha. Przyjemne polaczenie 2 wokali na koncu.

Lp. 2 - Glebol

Gtancx: Kiedy słuchałem tego utworu po raz pierwszy trochę zraziło mnie nierytmiczne ustawienie wokalu.. Jednak po kilku odsłuchach [[ku sugestii Fabiana]] zacząłem czuć w tym szaleństwie jakąś metodę.. Nie wiem czy takie było zamierzenie autora [[a jeśli nie było to tym lepiej!!]], ale wokal brzmi tutaj niczym melorecytacja, co jest całkiem ciekawym i oryginalnym efektem.. Podoba mi się również pluszowy i nocny charakter utworu, nawet, jeśli wiele instrumentów nakłada się na siebie powodując bałagan w paśmie. Podoba mi się również delikatny breakbeat w pierwszej części utworu, a całość podobałaby mi się jeszcze bardziej gdyby nie wjeżdżać później na standardowe 4/4..
A wracając na moment do bałaganu – zarzekam się, że zgodnie z umową nie wpłynęło to raczej na ocenę – ilość clipów w tym remixie jest porażająca – przy ustawieniu thresholda w programie analizującym na 4 sample znalazłem ich 72!!, a co gorsza większość z nich przekracza 15 sampli, co jest już doskonale słyszalne.. Przy poziomie nagrania –13 dB RMS to zupełnie niedopuszczalne [[chyba że zostało zrobione to celowo, ale w tym wypadku słychać że nie]]..
To nie tyczy się tylko tego nagrania – wśród wszystkich 8 remixów, tylko 2 nie miały clippów [[wliczając w to jeden o bardzo niskim poziomie nagrania]].. Moja rada – jeśli nie możecie z jakiś względów dobrze wysterować wszystkich ścieżek, to przynajmniej zapnijcie na sumę jakiś kompresor z wysokim thresholdem i wielkim ratio, względnie limiter brick wallowy nawet na minimalnych ustawieniach – na przykład darmowy Kjaerhus Classic Limiter..

Fabian: Minimalistyczne podejście do tematu - bardzo dobrze!! muzyczny chill-out i dużo spokoju..
cześć d'n'basowa świetna - chromatyczny instrumenty perkusyjne rewelacyjne dopełniają melodie wokalna - klasyka, ale doskonała.. Podoba mi się zmiana harmonii w całym numerze. Szkoda, ze kawałek nie został odrobinę lepiej zrealizowany - pomimo usypiającego charakteru mógłby mięć trochę więcej głębi i dynamiki.. Nie wiem również do końca czy zamysłem autora było takie a nie inne (krzywe) pozycjonowanie wokalu ok. 1:08..

Olabili: Utwór zaczyna się jak dla mnie rewelacyjnie – klimatyczne padziki, oszczędne stylowe aranże (przypominają mi moje ukochane Junior Boys). Za chwilę kolejna niespodzianka: wokal poprzestawiany rytmicznie względem oryginału! Na zwrotkowych wokalach (fajnie, że zostały wykorzystane – ładnie wpasowują się tu w klimat aranżu) wypada to świetnie. Ale wchodzi refren i... albo coś się ździebko porypało, albo niestety nie starcza mi wyobraźni rytmicznej, tudzież mam niewystarczająco awangardowe gusta, żeby objąć wizję autora remiksu... :) Tak drastyczne przesunięcia - wokal wypada z rytmu! – niestety trochę dyskredytują jak dla mnie ten kawałek. A szkoda, bo wytworzona tu stylistyka jest rewelacyjna. Pomysł z rytmiką wziął też chyba górę nad dramaturgią, która w związku z tym też trochę leży – mogłoby być krócej i zwięźlej, a przez to efektowniej.

Dualboy: Bardzo ciekawa produkcja przykuwająca swoja nie harmonicznością. Utwór przechodzi od stylu do stylu przy okazji zmieniając barwe wokalu, który przywodzi mi na myśl starego amerykańskiego swinga gdzie od sentymentalnych pomruków artysty, muzyka przechodziła w silnie brzmiąca końcówkę, która zapadała w pamięć. Niestety tutaj tak nie jest. Utwór jest za mało dynamiczny jak na swój acidowo chill-bassowy charakter. Końcówka się nagle urywa pozostawiając słuchacze w pewnym niedosycie. Mogłaby być z tego świetna breakowa pozycja, lecz jednak brakuje dopracowania utworu, w szczególności praca nad przesterami, bębnami i wokalem.

Jaczylibodzio: Delikatne dysonanse zauwazylem (bycmoze slabe glosniki mam). Takie troszke przeslodzone mi sie wydaje :) No i moze tam lekko czegos brakuje. Tak samo jak pierwszy tak i ten remix ma ciekawa koncepcje i w 100% zmienia oryginal w calkiem inny track.

illy: Heh, niezly klimat na poczatku. Nie wiem czemu, ale mam wrazenie ze utwor sie rozjezdza. Kilka razy slysze niemile, ostre wejscie wokalu. Niemalze uciete. Bardzo mi sie podoba ta marimba (ksylofon? taki dzwiek, nie wiem jak go nazwac). Szczerze mowiac, ten kawalek widzialbym jako osobny, bez wokalu nHood.

Lp. 3 - Ingens

Gtancx: 3. Bardzo dziwny remix.. Specyficzne brzmienia nadają mu nieco złowieszczego charakteru, tak, więc jak najbardziej plus za podejście, nawet, jeśli to nie do końca moja półka stylistyczna.. Kompozycyjnie i brzmieniowo bez znacznej rewelacji.. Nieładna jak dla mnie barwa fortepianu bardzo zlewająca się z ledem i dużo częstotliwości ‘telefonicznych’ 500-800 Hz, choć wyłączając to utwór całkiem przejrzysty z nieźle zrobionym podkładem rytmicznym i wysokim poziomem nagrania.. Również bardzo dużo clippow – w poprzednim było 70 – a tu jest prawie 130!!

Fabian: Dobre wejście - fajna perkusja. Wybór piana, jako instrumentu prowadzącego niezbyt udany - taka stylistyka do mnie nie przemawia. Dobra motoryka. Niestety, słychać przestery!! Dynamika poprawna. Całość psuje pianinko i niemiksujacy się wokal. Mam wrażenie, ze na basie jest reverb - niezbyt dobry to pomysł.

Olabili: Remiks z dziwną, ‘zapiaszczoną’, mocną, house’owatą perkusją... nawet mi nóżka ostro chodziła! Pianino – na tym brzmieniu, na tych dźwiękach – niekoniecznie wpisuje się w tę stylistykę. Bardzo fajny, niepokojący klimacik jest natomiast wprowadzany przez dwa buczące na molowo w tle instrumenty. Duży minus za pozostawienie prawie dokładnie tej samej dramaturgii oraz przydługawy wstęp/zakończenie (choć rozumiem, że to taki didżejski zwyczaj ;P)

Dualboy: Super, początek zapowiadający dobry utwór, lecz niestety psuje się z momentem wejścia wokalu, brzmi tak jakby nic ze sobą nie pasowało. Wokal jest użyty ze straszna niedokładnością, po prostu jest tam wrzucony bez większego pomysłu. Tak samo to pianino, użyłbym czegoś lepszego w brzmieniu, może być pianino, ale użyte z głową. Myślę ze bez tego brzmiałoby dużo lepiej. No i słychać okrutne przestery! Końcówka z serii disco 1990, bardzo długa i nieprzyjemna dla ucha. Trochę pracy nad masteringiem, głownie eq i wyszłoby bardzo przyjemnie ewentualnie popracować nad efektami, a w szczególności wokalem, mały reverb, trochę kompresji, limitera na niektóre częstotliwości i było by milo. W sam raz jak na parkiet. Ogólnie dziwi bardzo dobry poziom panoramy i nagrania.

Jaczylibodzio: Nijak mi sie nie podoba, chociaz rowniez ciekawe poskladany.
Dlugawy (zreszta wersja extended zapewne).

illy: Ze tak powiem, poczatek klubowy, az nagle breakdown. W porownaniu do poczatku, lzej sie zrobilo w czesci glownej. Ciezko mi sie przyczepic do czegokolwiek.

Lp. 4 - MSQ

Gtancx: Słychać, że utwór zrobiony praktycznie w całości z podesłanych plików midi, co oczywiście nie jest wadą, jeśli wykorzysta się je w odpowiedni sposób.. Tutaj zostały podstawione brzmienia [[względnie pokasowane nutki]], które nieco zmieniają wyjściową bazę harmoniczną utworu.. Nie jest to raczej na moje ucho zrobione zgodnie z teorią muzyki, – ale przecież po to są zasady żeby je łamać, – dlatego mi się podoba!! Nominalnie efektowny pomysł z gateowanym wokalem, choć na wspólnej nhoodwej sesji odsłuchowej zgodnie stwierdziliśmy, że w tym przypadku najbardziej przypomina to dźwięki z kurnika.. Kompozycyjnie niestety nie widzę tutaj głębszego sensu – brakuje mi jednoznacznego basu..
Choć bas wcale jest niezbędnym instrumentem [[wystarczy posłuchać na przykład przepięknej i bezbasowej płytki Manuala – Until Tomorrow]], to instrument ten nadaje kompozycji dusze i częściej niż rzadziej właśnie z tego powodu potrafi ów kompozycje poprowadzić..

Fabian: Zaskakujące specyficzne brzmienie.. szczególnie początkowy kick. Świetny hammondowy groove!! Generalnie kawałek dosyć ascetyczny. Trochę dziwi fakt niskiego poziomu nagrania na tle innych remixow ale to nic złego. Pozytywne brzmienie - bez fajerwerków, stonowane, ale nieźle..

Olabili: Podoba mi się chill-outowe podejście do numeru – hammondzik, nieinwazyjna perkusja - oraz wysamplowanie fragmenty wokalu: powstała całkiem ciekawa, nowa jakość, która nadaje indywidualny ton temu miksowi. Fajne są też okazjonalne zabawy z harmoniami. Sam przebieg utworu niestety w moim odbiorze jest mało przejrzysty – bez koncepcji... Gdyby był lepiej przemyślany i gdyby ciutkę więcej się działo, utwór dużo by zyskał

Dualboy: Tripowe brzmienie, wydaje się ciężkie i męczące, dziwne. Jak pierwszy raz usłyszałem to skojarzyło mi się z Illbientem. Dzikawe wykorzystanie dostarczonych materiałów, ale mało własnego wkładu i pracy nad stworzeniem czegoś z niczego plus dostarczone materiały. Bardzo niska jakość nagrania/pliku sprawia ze słucha się go nieprzyjemnie. Nawet na głośnikach w samochodzie nie brzmiało dobrze! Trochę przesterow, trochę za dużo! Przeszkadzały tez szumy na 2000-4000 Hz (prawdopodobnie to wina karty). Ciekawa końcówka, ogólnie utwór z niewykorzystanym potencjałem na cos poważnego.

Jaczylibodzio: Poczatek zaczal mi sie podobac, po pewnym czasie zauwazylem pewna nude, taki troszke jakby pustawy, jakby tam czegos brakowalo, mimo ze koncepcja mi sie podoba. Wystarczylo by cos dodac, jakies ciekawsze tlo czy cos...

illy: Poczatek juz mi sie podoba, uwielbiam takie klimaty, fajnie przeksztalciles ten kawalek w cos, hmmm, mroczniejszego. Im dalej slucham tym bardziej mi sie podoba, przez co ocena podskoczyla oczko wyzej. Niektorzy uznali by pewnie go za monotonny. Ja uwazam ze zasluguje na 5.

Lp. 5 - Kirk

Gtancx: 5. Wietrze spisek.. Ktoś tu chyba wiedział jak mnie podejść, i wiecie, co?? Udało mu się!! Dla mnie to najlepszy remix z konkursowej ósemki, nawet, jeśli ustępuje realizacyjnie kilku innym..
Przeniósł on utwór @10dance na zupełnie inny poziom i dokładnie o to w tym wszystkim chodziło.. Remix jest niesamowicie oryginalny [[skojarzeniowo przypomina mi jeden z moich ulubionych zespołów – Autechre ze płyty Amber albo Tri Repetae+]] posiada głębie i niesamowity klimat przedstawiony bardzo różnymi środkami ekspresji..
Ściana dźwięku ukrywa kaskady pozornie losowych zdarzeń perkusyjnych, bardzo kreatywnie przetworzonego wokalu oraz schowanych kojących melodii, harmonii i atmosfer.. Do tego dochodzi świetny bas, który nie dość, że staje się duszą kompozycji [[to o czym pisałem wcześniej]] to dodatkowo gra świetnie wpasowany pattern.. Prawie z każdym przesłuchaniem odkrywa się w tym niezwykle organicznym utworze coś nowego!!
Długo nie schodził z mojej playlisty i pewnie jeszcze chwile z niej nie zejdzie – ale pod jednym warunkiem!!
Utwór posiada niestety dużo błędów realizacyjnych – w tym jeden zupełnie nieakceptowalny. Mianowicie - zupełne skopanie w panoramie.. Kanał prawy jest średnio o 3dB [[RMS]] ciszej niż lewy – a 3dB robi naprawdę słyszalną różnice – znaczy to tyle, że lewy kanał jest około 30% głośniej niż prawy..
Jeśli takie było zamierzenie autora, to ja oczywiście jestem nikim żeby dyskutować – prosiłbym tylko o poprawienie, tego błędu [[specjalnie dla mojej wygody]] żebym nie musiał więcej przekręcać gałki od panoramy, w ampie.. Oprócz tego trochę mnie kują w uszy wysokie częstotliwości, – choć w przypadku tak bogatych utworów jest to powiedzmy na granicy normy.. Tutaj również znajduje się masa clippow – aż 87 – tyle, że ten utwór jest właśnie przykładem gdzie przesterowania sygnału nie rażą tak bardzo..
Tak więc – zgodnie z założeniami konkursu, według których technikalia nie są głównym kryterium oceny, dla mnie mimo tych problemów jest to remix zwycięski!!

Fabian: Mocno nakreślony pomysł na część muzyczna i techniczna numeru. Plus za kreacje!! To jest taka stylistyka, ze nie odczuwa się czasu trwania numeru, pomimo jego sporej długości. Efektownie zrealizowany, chyba nawet zbyt efektownie zapięty kompresor!! Kawałek spałowany niemiłosiernie.. tylko nie wiem po co.. jeśli taki jest zamysł autora, to mi się nie podoba. Gdyby nie ten walec było by naprawdę świetnie - podejrzewam, ze i dynamicznie i selektywnie, a tutaj wszystko jest zbita masa.

Olabili: W poprzednim miksie zrobiono już ze mnie dźwiękową kurę, w tym natomiast imituję stado znerwicowanych owiec... i brzmi to świetnie! Szczególnie kiedy wreszcie z tego beczenia wyłania się właściwy wokal – super moment, super wrażenie! Akompaniuje dziwny, prawie industrialowy, chropowaty aranż, łagodzony w tle atmosferycznymi padami... Ciekawy pomysł, żeby odwrócić dynamikę i wyciszyć aranżacyjnie refren względem zwrotki. Brzmienie jest... chrupiące :) , dzięki czemu dobrze się tego utworu słucha pomimo sporej długości. Ten miks to świetny przykład na to jak pomysł na numer to ponad połowa sukcesu. Resztę załatwia fajne – jak na moje laickie technicznie ucho – brzmienie i w miarę przemyślana dynamika.

Dualboy: Pierwszy dźwięk nie wiem, dlaczego ale wpadło mi do głowy Vengaboys, czyli bardzo tanie, dobrze sprzedające się disco. Ale już po 5 sekundach ciekawe sample weszły w grę. Bardzo ciekawy produkt muzyczny widać ze autor ma dobre podejście do muzyki i jest kreatywna osoba. Czasami wydaje mi się ze jest za dużo dźwięków narzucanych na raz. Bardzo ciekawe użycie wokalu, ładnie pocięte i przerobione na potrzeby dźwiękowe produktu. Ale i tak jest trochę przesterow. Remix zdecydowanie za długi, robi się nudny po około 4 minutach, nie przytrzymałby ludzi na parkiecie przez jego długość. Przyzwoity mastering, dobrze poskracane i wyżyłowane częstotliwości, nic nie boli przyjemnie się słucha, jakby przyciąć środek o około 80 s to byłaby fajna wersja parkietowa, super do mixu i kreatywnych setow. Mimo długości w tym kawałku artysta pokazał, na czym polega prawdziwy Remix ujawniając prawdziwie profesjonalne podejście do sprawy wraz z wykorzystaniem technik muzycznych pozwalających na stworzenie produktu na naprawdę wysokim poziomie.

Jaczylibodzio: Troszke za duzo tego wszystkiego :) Ale rownie ciekawie jak poprzednie remixy. Bardziej te dzwieki by mi pasowaly zeby je przyspieszyc a pozniej zrobic z tego co w stylu hardhouse, tylko tlo wywalic :) A pozatym lekie dysonanse, nie pasujace dzwieki.

illy: Genialne. Podoba mi sie. :) :) :) . Z kazda fraza coraz fajniej. No nie wiem co wiecej napisac, wszystkie dzwieki idealnie do mnie trafiaja. DObra, koniec slodzenia. Dla mnie ten remix wygral.

Lp. 6 - Plutonboy

Gtancx: 6. Wyobraźcie sobie, że oryginalny utwór @10dance Nhooda to puszka od jakiegoś napoju [[czy to gazowanego czy procentowego - interpretacja należy do was]].. Załóżcie teraz na stopę disco buty na 10 centymetrowych koturnach i skoczcie na ta puszkę z wysokości 2 metrów.. Tak właśnie brzmi remix numer 6.. Oto przykład jak bardzo kompresor może kompletnie stłamsić jakąkolwiek dynamikę.. Zacząłem tą recenzje jak gdyby była to jakaś gigantyczna krytyka z premedytacja.. Nie jest!!
Utwór właśnie dzięki takiemu brzmieniu broni się znakomicie – przynajmniej w pierwszej części.. Charakterystyczny pulsujący ‘’brum-bas’’, beat oraz wszystkie brzmienia wykorzystywane najczęściej w nowoczesnej muzyce trance, tutaj przez nachalne wykorzystanie kompresji zmieniają stylistykę na wręcz electroclashową.. Dodatkowo należą się brawa za ‘bondowskie’ wyciszenie oraz selektywność do pierwszej połowy utworu.. Niestety w drugiej części, kiedy do całej reszty instrumentarium dochodzi ledo-pad grający praktycznie całym pasmem, brzmienie ugniata się w męczący ucho sposób. Również można czepiać się do rozmieszczenia spektrum – tradycyjnego ‘disco smile’a’ – czyli dowalony bas i góra z przyhamowanym środkiem, oraz do wokalu uwypuklonego na telefonach [[500-800 hz]].. Cieszy natomiast brak clippow – ale to chyba oczywiste, biorąc pod uwagę taką realizacje utworu..

Fabian: Po przesłuchaniu pierwszych 10 sekund pomyślałem: chyba najfajniejszy remix!! Słuchamy dalej. Mocny, osadzony bas ze stajni d'n'b. Dalej nic ciekawego, aż do polowy 3 minuty - tam bardzo fajna część numeru - maksymalnie skompresowany wokal, ale mi się podoba - nabrał fajnej faktury. Utwór przekompresowany, chociaż bez tego mógłby zabrzmieć ciekawie. Część "wokalna' świetna.

Olabili: Koledzy z zespołu mnie za to zabiją pewnie [[nie dlaczego, nam tez się podoba!! – przypis 2/3 nhooda]], ale... jestem zachwycona tym remiksem! Nic na to nie poradzę – kawałek złapał mnie za kiszki, stopy i serducho już od pierwszych, rozbrajających dźwięków :) - z łopoczącą perką, stopą i trzepiącym po uszach, drapieżnym basem... Brzmienie wokalu wspaniale wpisuje się tu w krzykliwą, dynamiczną stylistykę, wszystko jest bardzo, bardzo konsekwentne. Dramaturgia utworu została zmieniona diametralnie, co jest dodatkowym plusem i urozmaiceniem. Harmonie co prawda z początku są dokładnie te same, co w oryginale... do czasu, aż wkracza świetny, ‘pompujący’ bridge i – jak to ładnie określił Gancz – ‘bondowska’, wyciszona zwrotka z zaskakującym zakończeniem... jak dla mnie wszystko to jest połączone spójnie i zmyślnie, świetnie się słucha tego numeru. Skompresowane brzmienie mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – jak dla mnie to dodatkowy atut, bo przyciąga uwagę ucha. Brawo!

Dualboy: Uh,od samego początku mi się niepodobna, o to przykład bezmyślnego użycia kompresora. Utwór ma potencjał na euroclashowy dzieło, ale ktoś przesadził troszeczkę. Niby trance a jednak nie, elementy breakow, clashow, i vocal house. Vokal kompletnie mi się niepodobna jest zdecydowanie przedobrzony. Mało dopracowany eq, środek tak jakby ma urwane niskie częstotliwości, początek i koniec nadrabiają bolącymi ucho dźwiękami. Bas na końcu niczym z seta Chrisa Liebinga, kompletnie niepasujący do całego utworu.

Jaczylibodzio: Bardzo fajny, rowniez mi sie spodobal. Ma cos w sobie. Troszeczke brakuje mi wysokich tonow i ogolnie jakis taki przytlumiony.

illy: Mocno. Coraz ciekawiej, szczegolnie ten bas w tle, cud, miod i karmel. Wszystko pieknie plynie do moich uszu przez sluchawki. Doslownie czuje jak Olabili spiewa mi do ucha a z tylu ktos sie bawi synthem. No wg. mnie brakuje mu czegos do najwyzszego miejsca na podium.

Lp. 7 - Redi

Gtancx: Rewelacyjnie zrealizowany i bardzo oryginalny remix.. Świetna breakbeatowa perkusja, ładnie osadzony i pociachany wokal i.. backspiny!! Utwór zrobiony praktycznie od nowa – wokal świetnie wpasowany w nową harmonie.. Ciekawy dobór brzmień – najbardziej podoba mi się staccato led, który wchodzi około 1:40.. Utwór posiada niezwykle wysoki poziom nagrania [[-8dB RMS]] i mimo obecności wielu instrumentów jest bardzo selektywny – brawo!!.
Jest tylko jedna bardzo subiektywna rzecz, która mnie w tym utworze lekko odstrasza.. Chodzi o główną melodie wchodzącą po raz pierwszy w 15 sekundzie – brzmi to jak rosyjska muzyka folklorystyczna w rytmie dance albo [[co chyba jeszcze gorsze]] Ivan i Delfin. Rozumiem, że to taka konwencja, ale ja nie przepadam za takimi kurczakami.. Gdyby nie to, to miałbym poważny problem z wyborem faworyta..

Fabian: Słaby początek, zrobił na mnie negatywne wrażenie i brzmieniowo i muzycznie, a bardziej to drugie. Sprawa zmienia się mniej więcej około minuty - tutaj wchodzą te rzeczy, co tygryski lubią najbardziej. Bardzo dobry brakebeat - żywy, dynamiczny, generalnie z pomysłem. Skojarzył mi się z pewnymi dokonaniami bomfunk mc's (tymi ciekawszymi). Szkoda, ze jest tak zwalcowany. Góra szczypie w uszy.

Olabili: Ha... To będzie najtrudniejsza recka, bo nie przepadam za zaproponowaną tutaj stylistyką. Ale spójrzmy: Początek bardzo efektowny, utwór ładnie i logicznie się rozwija – instrumenty wchodzą szybko i płynnie. Brzmienia soczyste, przemawiają do mnie; wchodzi dziwny plumkająco-bzyczący instrumencik, budzący skojarzenia z niekoniecznie lubianymi Kalwim i Remim; o... pociachana perkusja – bardzo ciekawie ożywia dynamikę, dużo się dzieje; dobry chwyt z powtórzeniem wydłużonego ‘daaaaance’ – jako motywu spinającego kawałek; Kalwi i Remi powracają falą w postaci innego instrumentu grającego motyw w refrenie; fajnie zmienione harmonie w zwrotce; co do przebiegu utworu nie mam zarzutu – nic mi nie zgrzytnęło, nic nie wydało się nielogiczne, wszystko ładnie i spójnie; Podsumowując: gdyby istniał obiektywizm, ten remiks by u mnie wygrał; Ponieważ jednak jesteśmy skazani na wydawanie sądów subiektywnych, triumfują moje osobiste preferencje stylistyczne i remiks powyższy otrzymuje

Dualboy: Czy ja wiem, fajne wykonanie ciekawy pomysł muzyczny? Ale w sumie dopiero po przesłuchani po raz trzeci zrozumiałem ten utworek. Super breakbeatowe, wykonanie fajne elementy breakow i loopowanie pojedynczego sampla, do tego backspiny. Ekstra wokal, dobrze przerobiony na potrzeby remisu, bardzo dobrze pasuje do ogólnej struktury utworu, ciekawy pomysł, dodatek do głównej melodii a nie jako główna część utworu. Choć jak dla mnie trochę przedobrzony, pod koniec wyczuwa się za dużo tych samych sampli i użytych technik. Ogólnie żywy i temperamenty.

Jaczylibodzio: Strasznie wyostrzony, tnie nieco po uszach jak sie glosniej slucha.
Fajny pomysl, fajne dzwieki, niestety gorzej z realizacja i czegos tu brakuje...

illy: O! Nie wiem czy to zludzenie, alu odczuwam tu demoscene komputerowa. Super ciecie perkusji. (zastanawiam sie nad punktem wyzej). (punkt przyznany). Z kazda chwila czuje sie usprawiedliwiony podniesieniem Twojej punktacji.

Lp. 8 - Hero

Gtancx: Wydaje się, że ten utwór powstał w 5 minut.. A wielka szkoda, bo gdyby poświęcić mu kolejne 5 to byłby z tego ambientowy i głęboki minimal rodem ze stajni Mille Plateaux czy Force Inc.. Bawiłem się nieco tym utworem i wystarczyło, że dodałem bardzo szerokiego impulsowego reverba z freewareowego programu SIR. Zmniejszyłem następnie jego oddziaływanie na dolnych pasmach, aby otrzymać właśnie coś w ten minimalowy deseń.. Dlatego wielka szkoda, że autor nie posiedział trochę dłużej, – bo nawet z takiego bezpośredniego wykorzystania podanych sampli można zrobić coś ciekawego..

Fabian: Trudno mi ocenić ten numer. Nie wyczuwam zdecydowanego nań pomysłu. Totalny minimal muzyczny, jak i brzmieniowy + zaskakująca końcówka. Zazwyczaj idąc w stronę ascetyzmu warto przynajmniej znaleźć cos, co zaabsorbuje w pewien sposób słuchacza, choćby jedno staranne, dopracowane i ciekawe brzmienie. Tutaj tego nie było. Zbyt niski poziom nagrania, w drugiej części kick przeosobliwy.

Olabili: W tym kawałku uderza minimalistyczna aranżacja i to że utwór zostaje na końcu... ucięty jak siekierą. Nie wiem, czy nastąpił tu jakiś problem przy ściąganiu, czy też jest to zamysł autora miksu, leżący poza moimi zdolnościami myślenia konceptualnego. Pomysł ze zmianą ustawienia rytmicznego wokalu względem aranżacji niestety poległ – obie warstwy miast nawiązać ciekawy dialog, konsekwentnie się wymijają (sytuacja podobna jak w utworze 2.). Jeśli chodzi o dynamikę, trochę się dzieje – tu jakieś drobne wyciszenie, tu brzęknie dodatkowa perkusja. Razi mnie trochę natrętna stopa i brak pomysłu na ożywienie aranżacyjno-brzmieniowe tego, bądź co bądź, nie za krótkiego utworu.

Dualboy: Niestety musze tez cos napisać o tym utworze. Ciężko cos powiedzieć, po usłyszeniu tego, ze tak nazwę wytworu dudnienie w uszach uniemożliwia mi myślenie. To takie nic, pustka brzmieniowa, bolesne wykorzystanie sampli bez próby wymyślenia czegoś nowego. Własny wkład ograniczony do minimum, przypuszczam ze stworzenie tego utworu zajęło mniej niż jego długość. Niema w nim nawet jednego dźwięku, który przyciągnąłby moja uwagę, a wręcz przeciwnie kick skutecznie odrzucał mnie od słuchania. Zero starań, a nawet chęci. Okrutnie niski poziom wykonania, nagrania, motywacji oraz kreatywności.

Jaczylibodzio: Lekko pustawy, brakuje dzwiekow, nieco za cicho i za malo wyrazisty.

illy: Wolne, nastrojowe, melodjne, spokojne. O, cos ucieklo z wokalem, mimo ze specem nie jestem to czasem wylapuje takie rzeczy. Ale zes hardcorowy bas zapodal :)

Punktacja:

wg. punktow:

Posted Image

wg. liczb porzadkowych:

Posted Image

Oznacza to,ze zwyciezca czwartego warsztatu forum.djshop.pl zostal

Kirk

Gratulujemy!!!!

ps: Kirk, odezwij sie do mnie na illy @ djshop . pl

Edit:

http://www.e4u.webd.pl/nhood_rmx/
oto link do wszystkich nadeslanych kawalkow :)

Mr Add
  • Mr Ad

#2 マリウッシュ

マリウッシュ

Trance DJ

• Forumowicz
  • 4,794 Postów:

Posted 26 November 2006 - 17:47

O prosze :)

Wszyscy wyobrazali sobie to duzo inaczej hehe.

Ten post był edytowany przez djglebol: 26 November 2006 - 17:48

#3 Gtancx

Gtancx
  • Forumowicz
  • 1,244 Postów:
  • Interests:Ładne ubrania..

Posted 26 November 2006 - 17:50

ja jestem sam zaskoczony!! Typowalem troche inaczej autorstwo poszczegolnych remixow..

A za jakies max 20 minut link do wszystkich remixow!!
Posted Image
taste the e4u..
www.myspace.com/nhood4u

#4 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:
  • Interests:Muzyka: House-Progressive, Tech-House, Electro-House, House.

Posted 26 November 2006 - 18:12

Gratulacji KIRK
A teraz mozemy uslyszec jak brzmi utwor mistrza?

Dawac ten link!!!!!!!!!

minuta spozinienia

#5 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:15

Plutonboy, opanuj sie, zachowujesz sie jak nie powiem co

#6 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:15

Kirk, daj link :) No i gratulacje :D

#7 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:16

Plutonboy, opanuj sie, zachowujesz sie jak nie powiem co

Nie musisz mowic ale napisac to mozesz! :P

#8 Gtancx

Gtancx
  • Forumowicz
  • 1,244 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:16

minuta spozinienia

hehe.. pech chcial serwer mial malutkiego zwisa akurat.. Za 10 minut powinno byc..
Posted Image
taste the e4u..
www.myspace.com/nhood4u

#9 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:17

hehe.. pech chcial serwer mial malutkiego zwisa akurat.. Za 10 minut powinno byc..

Nie zartuj sobie 10min :blink:

Ten post był edytowany przez plutonboy: 26 November 2006 - 18:20

#10 Gtancx

Gtancx
  • Forumowicz
  • 1,244 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:23

Utwory znajduja sie tutaj:
http://www.e4u.webd.pl/nhood_rmx/
Posted Image
taste the e4u..
www.myspace.com/nhood4u

#11 kirk

kirk
  • Forumowicz
  • 36 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:25

Ok, dzieki wielkie za wybranie mojej pracy :)
I kilka słów wyjasnien :)
Błedy są, to wiadomo, moze zbyt wczesnie sie wyrwalem z wyslaniem remixu (bo moj był chyba pierwszy), z kazdym kolejnym przesluchaniem coraz mniej mi sie podobalo :) Co do tego co pisał Gtancx, to wina moich starych wysluzonych juz sluchawek ktore graja gorzej na jednym kanale (albo mam juz jedno ucho popsute :P )
Do Fabiana: w remixie nie wykorzystalem kompresora i nie wiem o co chodzi z tym "spałowany" :P
Do Dualboya: ten pierwszy dzwiek to przeciez dzwiek z oryginału :)
Do Jaczylibodzio: Mowisz o przyspieszeniu? Ja zrobiłem wrecz odwrotnie, zwolniłem całosc do 128 bpm :)
Do illy'ego: juz pisze mail, tylko co w nim umiescic? :)
Monojoke / The AudioLovers

http://myspace.com/monojoke

#12 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:29

mam juz wszystkie :D

Nie wiem czemu ale moja kuchnia mi sie lepiej podoba :P

Nie chcem byc nie dobry tylko szczery ;)

#13 Gtancx

Gtancx
  • Forumowicz
  • 1,244 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:33

Kirk - zamiast sie tlumaczyc powiedz lepiej ktora nagrode wybierzesz!!
Posted Image
taste the e4u..
www.myspace.com/nhood4u

#14 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:33

kirk: napisz maila ze to ty, bo zgubilem twoj adres :0

#15 kirk

kirk
  • Forumowicz
  • 36 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:34

z tłumaczen mozna wywnioskowac :) no beda to nowe słuchawki :P

#16 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:34

:lol: hahaha

#17 Chris_Asper

Chris_Asper
  • Forumowicz
  • 1,323 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:37

A&H Xone: 3D
Clavia Nord Lead 3
& Akai MPC-4000 :P

#18 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:43

Clavia Nord Lead 3

Access Virus Ti !!!

#19 Chris_Asper

Chris_Asper
  • Forumowicz
  • 1,323 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:45

Access Virus Ti !!!

[Offtopic mode on:]
No wiesz ... testowalem to & to i jednak mi Nord Lead 3 podszedl bardziej dlatego tak napisalem ;]
[Offtopic mode off:]

Ten post był edytowany przez Chris_Asper: 26 November 2006 - 18:48

#20 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:47

No wiesz ... testowalem to & to

Ja tez i wolalbym Virusa :P

Ale dobra, nie robmy offtopa :)

#21 kirk

kirk
  • Forumowicz
  • 36 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:49

illy mail juz wyslałem :)

#22 Chris_Asper

Chris_Asper
  • Forumowicz
  • 1,323 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:49

Ale dobra, nie robmy offtopa :)

Ci co nie chca to nie musza czytac :P

#23 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:54

Dlatego jest ta funkcja - takze mozemy co nie co napisac

#24 Chris_Asper

Chris_Asper
  • Forumowicz
  • 1,323 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:56

Dlatego jest ta funkcja - takze mozemy co nie co napisac

Zawsze możemy poprzez PM, email albo coś innego popisać, bo wątpie, że masz GG :P .

#25 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:57

Czemu watpisz? Podac Ci jego nr gg?

#26 plutonboy

plutonboy
  • Forumowicz
  • 1,042 Postów:

Posted 26 November 2006 - 18:59

Mam GG :P
I znowu zycie na forum wrucilo do normalnosci :)
Az do nastepnego czasu.
Teraz illy musi pozbierac pieniazki na nastepna nagrode jaka bedzie 2xTechnics1210 mk5 :P

#27 Hero

Hero

minimaluser

• Moderator
  • 1,653 Postów:
  • Interests:muzyka

Posted 26 November 2006 - 19:01

hehehe :) wiedziałem :D tak jak Gtanxc chyba napisal :P "remix" moij byl robiony w 10min :P hehe ciesze sie ze wogole bralem udział :D

[Reloop RP6000 MK5B +Shure M44-7] - [NUO 2] - [Reloop RP6000 MK6 LTD +Shure M44-7]
[Traktor Scratch DUO + Audio4DJ]
[HD 205]
Lubisz to!

http://www.mixcloud.com/welovedeepmusic/
http://www.mixcloud.com/minimaluser/

#28 Chris_Asper

Chris_Asper
  • Forumowicz
  • 1,323 Postów:

Posted 26 November 2006 - 19:02

Czemu watpisz? Podac Ci jego nr gg?

Dlatego watpie, ze mieszka za granica, a tam raczej malo kto GG uzywa :P

Pluton: to podaj jak mozesz ;)

P.S. jeźli moge to chciałbym coś napisać o remixie Kirka:
NO OFFENCE, ale remix mi sie zupełnie nie podoba. Przesłuchałem z 4 razy, próbując zrozumieć co jury w nim takiego uslyszalo, ale nici z tego. Teraz sciagam kolejne i sprobuje conieco tez napisac :P .

Ten post był edytowany przez Chris_Asper: 26 November 2006 - 19:06

#29 инoгда

инoгда

Colorscream M.D.

• Admin
  • 9,173 Postów:

Posted 26 November 2006 - 19:15

Teraz illy musi pozbierac pieniazki na nastepna nagrode jaka bedzie 2xTechnics1210 mk5 tongue.gif

phi

#30 ingens

ingens

Vintage System

• Forumowicz
  • 5,014 Postów:

Posted 26 November 2006 - 19:17

Gtancx, ile te remixy beda na serwerze? Bo przekroczylem limit i dopiero w przyszlym miesiacu (za tydzien?) dalbym rade je sciagnac, a bardzo chce odsluchac wszystkie prace...

Reply to this topic

1 Użytkownik(ów) czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkownikow